Домакини 66/ Чест е не да попаднеш в рая, а да те изгонят от ада

  • 56 616
  • 739
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 9 879
Благодарим, момичета!
Поздрави от рожденичката!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10214759792005855&se … ype=3&theater

# 421
  • София
  • Мнения: 8 420
ВАЛЕ,  ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ВЪВ ВАШИЯ ДОМ! НА МИМИ ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И ТВОРЧЕСКИ УСПЕХИ!

Цветята са за една майка героиня! ВАЛЕ, за теб.


Момичета, прибрах се от лекции. Беше страхотен ден! Отивам да преписвам на чисто преподаденото.
На вас приятна вечер.

ПП СМЪРФЧЕ, преди много години бях в Украйна, град Лвов. Направи ми впечатление това, че хората когато минават покрай черква спираха за миг и се прекръстваха. Прекръстваха се и в трамвая. Дано по-скоро се устроите, че живеенето в хотел не е за дълго време.

# 422
  • Мнения: 3 845
Днес се возихме в метрото. Старичко им е, но е много удобно, особено в случай като днес, когато целият център е затворен, заради някакъв маратон. Това, което ми направи впечатление, че веднага ставаха да седне дете или възрастен човек. Направо се изумих...
Вчера ходихме в един манастир и една катедрала. Огромни, поддържани, и двете със златни кубета. Влизаха и млади, и стари, но жените веднага си слагаха шал/забрадка на главата. Стана ми неудобно, вързах си косата. Ще си купя някакъв шал преди да отида в следщата църка тук, а те са наистина много.
В църкавата към манастирския комплекс имаше кръщене на малко момиченце. Бяха 6 човека плюс бебето. Облечени с по-тъмни дрехи, жените пак с покрити коси. Сетих се последното кръщене, на което бях и колко различно беше.
Но понякога имам чувството, че съм се върнала поне 15-на години назад във времето в София, в някои от нещата са наистина доста назад.

# 423
  • Мнения: 11 634
Вале много се е променила Миме! Вече е прекрасна госпожица Heart Eyes
Смърфи наистина ме впечатляват руснаците/бившите републики как са успели да си запазят и уважават традициите в религията. 90% от моите познати си кръстиха децата без да са наясно със смисъла на Светото тайнство Кръщение.

# 424
  • при късмета
  • Мнения: 24 060
Добро утро!
Писе, честита сребърна сватба! Все така щастливи да сте!
Вале, много щастлива изглажда рожденичката
Смърфи, поне ще ви е по-лесно да свикнете, по-близки са до нас като манталитет
Фло, успешна учебна година ти пожелавам! И забавна

Боли ме главата,   ставането рано ме разбива. Да сменят времето най-после, че малко да вляза в час и дано е последно

# 425
  • Мнения: 3 845
Добро утро! Вчера времето беше супер! Разхождах се цял ден навън по един пуловер. Днес обаче тц, нещо мрачно и студенко е.
Иначе наистина са близки по манталитет, къде ти по-лесно ни е да се ориентираме.
Днес смятам да отворя картинния речник и да си припомням думи на руски. Ако изпече, пак ще изляза. Метрото им е старо, но много удобно. Че и евтино - едно возене без оглед на дистанцията е 0.48 стотинки, хаха.

# 426
  • Мнения: 1 826
Добър ден.идвам да почерпя,Ма ко ме издаде-благодаря за поздравите.
Днес имаме сребърна сватба-25 г ,как лети времето....
Пожелавам си да сме живи и здрави.
Скрит текст:



# 427
  • София
  • Мнения: 8 420
Привет, привет!
Минавам на бегом, като за огън, но от богатата трапеза ще си взема по нещо Simple Smile
ПИСЕНЦЕ, честита ви сребърна сватба! Карайте напред и да посрещнете своята златна сватба, винаги заедно,в здраве и с обич!
ГОР _ ЧИ _ ВОооооооо!

# 428
  • Мнения: 39 524
Писееее, всичко от първата картинка е за мен!
Да сте живи, здрави, влюбени и заедно до дълбоки старини! Как е щерката? Какви ги върши?

# 429
  • Мнения: 39 524
Добро утро!
Днес празнуваме рождения ден на сина ни! Да ни е жив и здрав!
Малко да ви почерпя
Скрит текст:






# 430
  • Мнения: 3 845
Мария, живо и здраво да ви е момчето! Много весел празник! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Писе, честита ви годишнина! В мир и разбирателство да сте заедно още дълги години!:revolving_hearts:

Славчето да се яви немедленно и да каже Ванко намери ли си квартира и как се справя в училище моята приятелка Криста! Kissing Heart

Калинка, да не офъка косата на д-р МакДрийми, убих тЪ, да знаеш! Stuck Out Tongue Winking Eye

Тъй, аз съм събудена от 5 сутринта. Изпратих мм в командировка, ама тоз полет много ранен бе. Хич не ги долюбвам такива ранносутрешни.

Нашата работа с апартамента лекинко се закучи, та май пак ще ходим на огледи. Пък те повечето са обзаведени по руски тертип - драперии, лъскавко, златничко, олеле-малеле е работата. Та стиснете малко палци!
Багажът трябва да е пристигнал в Европа и в близките дни в София. Чакаме да кажат кога ще го освободят от митницата, за да се приберем. Ще трябва да го разопаковаме, пренаредим, че не всичко ще се взема насам и опаковаме отново. После пак да го изпратим и да чакаме да дойде. Абе, голяма галимация е тоз багаж. Направо вече стомахът ми се обръща като чуя думата багаж!

И кафето тази сутрин, аз ставам да пия едно:




Между другото тук има навсякъде павилиончета за кафе и едни малки помещения в сгради на самия тротоар, където се продава кафе и кафени напитки, викат им прозорчета за кафе.

# 431
  • при късмета
  • Мнения: 24 060
Добро утро!
Мария, да ви е жив и здрав, много да ви радва! Весел празник!
Смърфи, там поне кръгли тави няма да търсиш Joy Няма да те забравя с тези исторически тави Joy С багажа верно е ужас, пък натам, пък насам

Шеф заведен на у-ще, а аз след малко ще излизам. Смърфи е сложила кафе, аз ви пожелавам хубав ден Hug

# 432
  • Мнения: 11 634
Добро утро!
Писе честит празник! Щом до тук сте стигнали, значи се обичате! За това ви пожелавам много здраве и да сте рамо до рамо за платинената сватба Kissing Heart
Мария да ти е живо и здраво момчето Flowers Hibiscus От все сърце ти пожелавам лек пубертет Blush
Смърфи завидях ти за кафенцата - у наше село няма кафене Laughing има в съседното и то с 3 маси LaughingLaughingLaughing ама пък и тукашното кафе е мале ле мале.... Кратун все още излиза от къщи с прическа, ама се прибира като развалнуван Айнщайн Laughing миличкия е наследил моята коса - какъвто и фиксатор да се сложи прическата стои 5 мин, а след това косата си има собствено мнение Laughing Стискам палци да намерите вашия апартамент!
Аз изпратих мм в 5ч. на работа, сега трябва да събудя сина за училище, в 7ч. счетоводителката ще идва да финализираме документите на фирмата, след обяд съм на контролна мамография, а надвечер трябва да водя сина на карате.... и мм е с колата Sob
Усмихнат ден ви желая!

# 433
  • София
  • Мнения: 8 420
Привет момичета от близо и далеч. Някои от далечните се приближиха до нас Wink
СМЪРФЧЕ, започна ли да учиш руския? Гледам, сипала си ни кафе в чашка, в украинско синьо Wink Едрите пари са гривни, а дребните все още ли са копейки? Хляб е хлiб. Това като знаеш, гладна няма да останеш Simple Smile
МАРИЯ, честит да е вашия син! Да е здрав и с късмет! bouquet
ЛЕЙДИ, спорен ден! Hug
МА КО, хубав ден и на теб!  Hug
Аз се разходих напразно до Университета. ( е, не бях сама. Имаше и други ентусиасти). Не са ни предупредили, че лекцията се отлага. А на вън време само за разходка. Използвайте хубавото време, че после няма Simple Smile

# 434
  • Мнения: 3 845
Фло, да го започна тоз руски, колко да го започна, хаха! Разлиствам един картинен речник и си припомням думи. А падежите кога, нямам си идея. Май ще опра до учител, поне в началото. Иначе монетите са копейки, да.

Ау, Калинка, слава богу, че с кафето няма проблеми тук, пийват си го хората и то доста. Тук прозорче за кфе, там прозорче за кафе, павилиончета, автобуси и т.н. Вътре с едни хубави машини за кафе и винаги по няколко човека на опашка. Пият си го на крак. А иначе си има и кафенета, де. Дет се вика: културна работа!

Ма ко, майтапиш ме ти мен, ама си беше зор с тез тави, хаха. Сега имам пълен набор от кръги тави - от 20 см до 32 см, къде 7-8 на брой. От 28 см имам няколко, за всеки случай, хаха. JoyJoyJoy

Общи условия

Активация на акаунт