Отговори
# 15
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Леле колко много пишете! Добре, че blueeye е толкова оправна - и сватба подготвя и темичките ни са супер -  smile3501
Pouh, ти сигурно ще си останеш августинка! Аз просто изглеждам страшно - по лесно е да ме прескочиш отколкото да ме заобиколиш  261uu  smile3532 Все ме питат сигурна ли съм, че не са близнаци! Де да бяха - поне наведнъж Laughing! Спомена, че док те е пратила на доплер. Мен не ме е, а тя е отпуск доста време - дали е пропуснала??

# 16
[c olor=blue]Здравейте мами !!![/color]
Tedi79, ще се радвам ако ми напишеш повече информация за магазина за детски дрехи в жк. "Люлин"
Aila , количката е много сладка, а и другите са на прилични цени.
По въпроса за шишетата и аз съм се насочила към тези на Авент . Стерилизатор няма да купувам, защото и моятя кухня е малка. Тези таблети за студена стерилизация са добри и аз ще ползвам от тях .Ако не ще ги изварявам. На някой мами и трябва помпа за кърма още в родилния дом, аз бях така първия път( преди 15 г.) .Имах много кърма и трябваше да я изцеждам , иначе започваха ужасни болки. 
Snejko, дано са ти дори изследванията и хапвай пълноценно.
Поздрави на всички и много почивайте

# 17
  • София
  • Мнения: 1 397
аз само да се включа, че като кърмех не ми е притрябвал нито стерилизатор, нито нагревател, така, че може би да не избързвате да купувате от сега.

# 18
  • Мнения: 1 602
Честита ни нова темичка!
Днес сме доста активни! Hug

[Честита ни нова тема!
Не че някой забелязва , че въобще пиша ]

Разбира се че забелязваме че пишеш,макар и рядко. А какво мислиш за среща на Пловдивските августинки? Кажи как ти е удобно- през седмицата или през уикенда.

# 19
  • Мнения: 273
Честита ни нова темичка! Hug
ох ядоса ме комп Close забива половин час не мога да влезя да пиша.
mamajeni спокоино хапваме пълноценно, и чакам отговор на писмото което ти пратих.
изследванията са добри за сега расте хемоглобина , но все още е нисък от 100 на 104 сега е 105, докато стане 110 леле ужас, явно кръвното нещо ми е паднало, но интересно то си е все 90/50.
Доки ми изписа да вземам ферофолгама 3х1 на ден и витамини Neoxid дали е хубава комбинацията, кои да ти каже все доктори.

# 20
  • Мнения: 566
момичета, от една скорошна мама знам, че трябва поне две шишета да имаме ако кърмим. а ако е на изкуствено - разбира се повече.
и друго искам да кажа - според нея е добре и задължително да имаме предварително купена една кутия с изкуствена храна. в това отношение тя не била подготвена и още в началото след изписването от болницата бебето й една вечер плачело много. наложило се да викат лекар. а то се оказало, че кърмата й не заситило бебето. то било още гладно и за това плачело. та от тази гледна точка според моята позната е добре да се запасим и с изкуствено мляко

# 21
  • София
  • Мнения: 5 757
Привет от мен пак!  Hug Честита нова тема! Харесва ми модифицирано заглавието  Laughing Да пишем само хубави новини тук!  Heart Eyes
MimSss , недей така, мила - ясно е, че всички се четем взаимно, но понякога аз лично като видя нещо, искам да пиша по въпроса, а после забравям  Blush Или пък, както е в твоя случай - нямам подобни преживявания, нито съм пила съответното лекарство и няма какво да кажа! Не се чувствай изолирана!  Praynig   bouquet
Ето сега доказателство за "силната" ми памет- някоя от вас беше писала, че я пращат на доплер и се чуди дали не е рано, аз бях преди месец, така че явно не ни е рано.  newsm78
mamajeni, за магазина в Люлин - намира се срещу бившия магазин Витоша, ако се сещаш. В блока, дето се има офис на Софийска вода. Минават 310 и трамвай 8 в близост. Води се един от най-добре заредените магазини в района, но скъпичък (така ми каза една мама с по-голямо детенце). Въпреки, че честно казано не съм съвсем сигурна - примерно едно креватче, което в Айко беше 350, там е 285лв. Не знам дали всики цени са им по-ниски, имаше примерно комплектчета за изписване по 65 лв  #Crazy. Нямат всичко в наличност, става с поръчки. Там, в самия магазин имаше 10 модела колички, две-три креватчета, ванички, проходилки, столчета, доста дрешки...въобще всичко за което се сетиш. За дребните работи не съм и гледала, а и честно казано не знам какви са нормалните цени, така че да мога да направя сравнение!  Crazy Ако имаш време може да минеш да го видиш.
Не помня коя мама беше питала и за срещите в София - правим ги като се наканим, няма фиксирана дата и място. Както знаете, аз винаги съм "за"  Peace Ако има желаещи, дайте пак да се организираме!  Hug

# 22
  • Мнения: 273
tedi79 , какви са тези комплекти за изписване направо ме шашна Rolling Eyes тука комплектите най скъпия които срещнах е 30лв
Комплектът съдържа:
- пелена,- боди,- гащеризонче,- ръкавички,- шапка

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 17:10 от snejko

# 23
  • София
  • Мнения: 5 757
 ooooh! забравих да дам отчет, нали сме в отчетна тема  Laughing бебо е добре, тежи 1.400кг, което е малко, като гледах онези таблици в началото, но д-рката не каза нищо такова  newsm78 Иначе почвам профилактично малтофер, защото ми е паднал хемоглобина - от 120 на 114  Tired
Помня, че май преди АндиВ беше писала нещо за степен на зрялост на плацентата - аз вървя към 2ра вече, но още съм м/у 1 и 2. Околоплодните ми води били в норма - 13 (границите са 8 и 18, но какво?! Литри едва ли newsm78 ) И ми стана странно - било лошо и да са повече, аз мислех, че само ако са намалели не е хубаво за бебето, пък то същото било и ако са повече  Rolling Eyes
коремчето на бебо е по-малко по седмици, но тя рече че било "меки" тъкани и не може да се измери хубаво.
А "талията" ми е равна на мечтаната гръдна обиколка на фолкпевиците - 100 см  Joy hahaha акушерката се опули - вика, много голям корем! Ми, такъв е, какво да правя?! И съм с още едно кило отгоре  #2gunfire
На очен съм утре, и аз съм от мамите с очни проблеми. Ще ви кажа как протича.
Стига толкоз, мога да пиша още, но прекалих!  Heart Eyes

# 24
  • у нас
  • Мнения: 660
момичета, от една скорошна мама знам, че трябва поне две шишета да имаме ако кърмим. а ако е на изкуствено - разбира се повече.
и друго искам да кажа - според нея е добре и задължително да имаме предварително купена една кутия с изкуствена храна. в това отношение тя не била подготвена и още в началото след изписването от болницата бебето й една вечер плачело много. наложило се да викат лекар. а то се оказало, че кърмата й не заситило бебето. то било още гладно и за това плачело. та от тази гледна точка според моята позната е добре да се запасим и с изкуствено мляко
Не мисля че е нужно чак такова презапасяване с шишета.Ако бебето е на кърма,ще ти трябва шише за водичката, ако е на адаптирано мляко --едно за млякото и едно за водичката.Така или иначе ако бебето не си изпива цялото мляко от шишето,ще ти се наложи да го изхвърлиш и измиеш шишето,защото статъци от адаптирано мляко не се запазват за следващото хранене.Това е въпрос на личен избор де,но ако сметнем всяко шише по 10 лева(говоря за Авент),значи едно 40- 50 лева са само шишетата----ееееее предпочитам да си ги мия редовно(по-хигиенично е).Ако пък мамата реши че и трябва още едно шише,може да си го купи и след раждането на бебето.С тези лятни бебета,едва ли ще си изпозатворим вкъщи за по 40 дена.За  млякото съм на същото мнение.
Голяма тема се завихри покрай тези шишета ей Mr. Green
anni78,съжалявам за таткото,дано бързо се стабилизира и да се прибира при теб,за да си по-спокойна.Стискам му палци за скорошно оздравяване.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 17:21 от Lorexa

# 25
  • София
  • Мнения: 5 757
tedi79 , какви са тези комплекти за изписване направо ме шашна Rolling Eyes тука комплектите най скъпия които срещнах е 30лв
Ми, обяснението беше, че имат към 10 тина части - пелена, боди, гащички, 2 блузки - с къс и с дълъг ръкав, ританки, шапчица, ръкавички, чорапки (едва ли са много подходящи за летни бебета), а другите по-евтините са с по-малко части. Не знам дали си струва, защото то е ясно, че няма да го навлекат при изписването във всички дрешки, а от друга страна - може да си ги ползваш след това. Ох, нямам идея.

# 26
  bouquet Здравейте и от мен Grinning
Искам и аз да се включа в разговорите.... Чакам бебо в края на юли май, ама всеки път ми казват различно, та не съм много сигурна.... Rolling Eyes
Иначе и той изяви желание да се яви през май, но някак го натикахме обратно и сега двамата с него си полежаваме и си пием хапчетата за задържане Grinning
Това за комплекта за изписване, скъпичко е да знаеш, аз си взех пелена, гащеризонче, чорапки, ръкавички, шапчица и бельо за около 25лв. Но пък то всеки си знае чергичката, де Rolling Eyes
 newsm78 Напоследък нещо май само мъжове се раждат, та реших да ви запитам вие какво чакате Simple Smile

# 27
  • Мнения: 554
  newsm78 Напоследък нещо май само мъжове се раждат, та реших да ви запитам вие какво чакате Simple Smile
Виж пъривят постинг!  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 96
  bouquet Здравейте и от мен Grinning
Това за комплекта за изписване, скъпичко е да знаеш, аз си взех пелена, гащеризонче, чорапки, ръкавички, шапчица и бельо за около 25лв. Но пък то всеки си знае чергичката, де Rolling Eyes
 

A ти откъде ги купи? Пелената каква е? Да не е от онези дето повече приличат на завивка?

# 29
  • Мнения: 1 178
Здравейте и от мен,
по темата с шишетата и бибероните Лорекса много добре е обяснила, аз мога само да я подкрепя.
Най-важното е да се спазва големината на биберона да отговаря на възрастта, също така има биберони за мляко и отделно за вода има разлика в големината на дупките(поне при Нук е така) В началото е удачно да се вземат от тези които наподобяват майчино зърно, а в последствие ако кърменето е невъзможно се минава на анатомични. Материята е избор на всяко бебе и майка, аз лично в началото бях взела и от двата вида, после минах само на силиконови. Каучука се деформира от стерилизацията и става лепкав.
Шишетата ги купих след раждането, но в немските болници си има всичко, така че не ми се е налагало да купувам предварително.
Предварително е добре да не се презапасявате, само най-необходимото, в последствие всичко може да се набави.
За леглото е въпрос на предпочитание, но кът за приповиване, без да се налага да се навеждате, горещо препоръчвам, особенно след секцио е незаменим.

Общи условия

Активация на акаунт