Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 755
Pouh , а кой тип сте харесали - Париж, Ерика или някой друг? Аз наживо съм виждала само Париж, но беше бяло и няма да се върже с нашата спалня (бебчо ще е при нас, поне докато свеки не освободи стаята, което няма да е в близките години - иска да ходи в Гърция, ама кога не се знае)
Да ви питам нещо тъпо, ама като не знам - на кое му се вика порт-бебе? Онези кошници дето се пренасят с тях бебчетата ли?  newsm78  Embarassed
За у-щата как става - защо предварително трябва да се обадиш? Записват ли те?

Ние си избрахме Ерика, видя ни се най-изчистено като модел - по принцип всяко легло се предлага поне в 4 цвята и може да си поръчаш, но трябва да чакаш, при нас имаше цвета, който искахме на склад - така че, не мога да ти кажа колко трябва да чакаш.

А за училището - понеже в МА-Ма определят за всеки час - затова трябва да се обадиш, за да те впишат в графика си. Иначе затова за Света София АГ - желаещите са много и затова ги ограничават по този начин, за да има място за всички.

# 226
  • Мнения: 634
Eliona , моята лекарка от "Св. София" ме насочи към Лазерен център по офтамология в Александровска болница (точно до "Св. Екатерина"), където прегледите са платени и по Здравна каса. Оказа се, че за първи път ми мерят очните дъна, защото досега никога не са ми правили такава процедура newsm78...разширяват ти зениците, поставят ти в окото някакъв уред, който ми изглеждаше като приставка за микроскоп и те гледат на апарата. Crazy Целият пеглед е около 5 мин., но по принцип доста се чака, защото има много хора.

tedi79, успех утре...дано всичко е наред Peace

# 227
  • Мнения: 273
Здравейте мами и от мен в тези дъждовни дни!
Нямам нет 3 дена и не можех да се включвам между другото се вклучвам набързо че тук се гледат мачове  footballа и трябва да ходя да готвя вечерята. Днес едва насмогнах да ви изчета. Много интересни теми се обсъждат и като гледам сте доста активни.

Punita много съжалявам за малкото ангелче.  newsm45   Надявах се толкова много да успее да се пребори. Бъди силна заради Яворчо.
Алекс, наистина си прекрасна булка...Пожелавам ви дълъг и щастлив съвместен живот...   bouquet
Velmar и на другите мами с покупките честито.
mamajeni - Добре съм с тези нови хапчета се чувствам добре, но имам друг проблем като хапна ми става тежко немога да стоя и трябва да се разхождам имам чувството че нямам място за храната от бебка.
Blueeye@  не се ядосвай на нас ! Справяш се чудесно и сме ти много благодарни и всички ти пожелаваме страхотно време sun  за страхотно парти!
divas къде изчезна ? Добре ли си ?
Pepinka, Mama Igi, Lorexa и другите мами с контракции- почивайте повече, пийте лекарствата

# 228
  • София
  • Мнения: 96
Виждам, че доста бъдещи мамчета са започнали вече с покупките. Ние също купихме кошарката в събота. Ако някой се интересува в Метро има промоция на кошарките на Бертони на 2 нива с цип, с поставка за повиване и 3 плюшени играчки(но нямат свирка) за 108 лв. с ДДС. Кошарката може да видите на:
http://www.didis-ltd.com/Cot.html

# 229
  • Мнения: 1 617
velmar болничния за майчинство е задължителен, защото е свързан,ако не се лъжа с тези след раждането. Разделени са 135 дни, като 45 от тях преди раждането, останалите 90 дни след раждането. Втория е от родилния дом, а третия мисля че беше от педиатъра на детето. Така че се разбери с работодателя си да си ползваш болничния, но освен това да ти плаща за това че още ходиш на работа. Ако има такъв вариант.

Поразрови се ако искаш в форума,може да има повече информация.

# 230
  • Мнения: 554
Oфф.. и аз се побърквам от работа и се чудя дали да излизам болничния или не. И още по -интересно ми е, дали ако изляза ще ми плащат по това на което ме осигуряват или по реалната ми заплата. Щото ако е по това на което ме осигуряват...много зле Sad 
Това как ще ти се плаща болничния е въпрос на уговорка с работодателя. Мен също ме осигуряват на много по малко отколкото получавам. Засега докато мога ще ходя на работа (когато аз преценя). Няма да имам заместник. Така, че ще ми плащат пълната заплата. Вземам си болничния лист, защото не искам да правя подаръци на държавата, т.е. работодателя ще ми тегли болничния, но аз реално ще получавам това което си ми плащат по принцип.
Но ако ще те замества някой и искаш по време на болничния да си седиш у вас и да си почиваш, незнам дали работодателя ти ще ти плати реалната ти заплата. Питай ги директно как ще ти плащат болничния!  Peace

# 231
  • Мнения: 575
Виждам, че доста бъдещи мамчета са започнали вече с покупките. Ние също купихме кошарката в събота. Ако някой се интересува в Метро има промоция на кошарките на Бертони на 2 нива с цип, с поставка за повиване и 3 плюшени играчки(но нямат свирка) за 108 лв. с ДДС. Кошарката може да видите на:
http://www.didis-ltd.com/Cot.html

Само информативно... ако сте решили да купувате тази кошарка  тук в магазина на Данет е доста по9 - евтина - 86лв. с ДДС
http://shop.danet.bg/product_reviews.php?cPath=23_70&products_id=2056

# 232
  • Мнения: 372
mamajeni, със сигурност до петък ще го държат. Днес започна да се захранва, разрешават му сухари, солети и обикнов. бисквити, ябълки и банани. Опекох му ябълки и си хапна две.  Grinning Хубавото е, чу вече не го боли така и не повръща, но продължават със системите. Иначе на мен ми идва малко нагорнище, че върша и част от неговата работа, поне тази, к` мога и тичам сама навсякъде, ама като няма кой!
Пътуването до София мина благополучно, свърших вс. планувано и си купих количката, от к` съм . мн. доволна. Снощи си направих и мой списък и ще започна малко по малко да го изпълнявам, аз някой неща от преди съм си ги купила.
А за размерите на бебоците не се притеснявайте вс. е мн. относително, ето напр. аз съм се родила 2.650кг, а една позната роди бебе 4,500кг., разликата е огромна, което не значи че от мен не е станало здраво човече, като съм се родила малка.
Мен бебо доста си ме рита. Онзи ден, сякаш усещаше че сме при тати и не се спря да се върти и стомахът ми само се разтягаше на вс. страни, днес е по спокоен, просто вс. зависи от това как е извъртян.
Иначе мен продължава да ми се стяга стомаха, ама док. ми каза да пия но-шпа и папаверин и си ги пия, че с това натоварване да не направя някоя беля. А следобед като започна едвам да издържам и почват едни адски болки отпред в тази, док. каза че таза се разтягал, ама тогава защо, неделята като почивах повече ми минаха и днес следобед, като се изморих, пак почнаха, така боли, че едвам се движех, незнам, но се надявам вс. да свърши благополучно, че стига с толкова неприятности.
Ами вече да преключвам, че се олях, извинете ме, че съм станала като някоя оплаквачка с това скапано настроение, в к` съм. Аз затова и избягвам да пиша.  Лека вечер, и да ви е пълноценен и щастлив утрешния ден   bouquet

# 233
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте сладки тумбалачета!
Аз имах перипетия тази нощ, и то по-скоро пристъп на паника, на някой случвало ли му се е такова нещо и как се овладя? Явно повечко ми идва вече, защото започна с това че малкия ми се задави и подскочи в леглото и аз нали съм все под напрежение дали няма да получи пак ларингоспазми по някаква причина, след като го успокоих, усетих че не мога да се контролирам, беше ме обхванало много силно чувство на тревожност и паника и имах чуството че всичко ме затиска около мен и не мога да дишам, чак излязох пред къщата в 2 посред нощ! Опитвах се да дишам дълбоко и да си повтарям, че всичко е наред, но чувствам някакво подобрение чак сега, час и нещо след случката!
Има ли ли сте такова преживяване?
Иначе мен много ме боли под срамните устни, направо е някаква жестока болка на моменти и не мога да ходя в тези случаи! Бебето е добре с движенията, но най-вече ме натиска много силно! Даже започва да ме боли мястото където натиска!
Трябва и да ви се похваля, имам първа придобивка за бебочето! Направих нещо, което първия път не си разреших за много неща, по принцип имам кошарка наследство от моя приятелка, но си купих една направо бих я нарекла глезотия, кошче-люлка с всички екстри към него, обиколници, дюшече, балдахин и всичко това за 144 лв. Разбира се, не може да се използва повече от 7-8 месец, даже и тогава си мисля, че ще е вече проблем, ако бебето ми проходи рано като момченцето ми, той на 8 направи първи крачки, а и още преди това бебетата стават шавливи.....май аз си мечтая да я ползвам до 7-8! Хехехе......Като я сглоби таткото, ще я снимам и ще я сложа в албумчето, много е симпатично иначе!
Много милувки на вашите коремчета от моето!

# 234
  • София
  • Мнения: 96
Виждам, че доста бъдещи мамчета са започнали вече с покупките. Ние също купихме кошарката в събота. Ако някой се интересува в Метро има промоция на кошарките на Бертони на 2 нива с цип, с поставка за повиване и 3 плюшени играчки(но нямат свирка) за 108 лв. с ДДС. Кошарката може да видите на:
http://www.didis-ltd.com/Cot.html

Само информативно... ако сте решили да купувате тази кошарка  тук в магазина на Данет е доста по9 - евтина - 86лв. с ДДС
http://shop.danet.bg/product_reviews.php?cPath=23_70&products_id=2056

Пак само информативно...кошарката не е същата. Аз съм я показала на снимката, на 2 нива е и вс. останало. А иначе и тази я има в Метро и май там някъде беше цената, но аз исках непременно да е на 2 нива. Не обичам много да пазарувам в Метро, ама си направих сметката, че доставката ще е около 10-15 лв, пък аз живея на 5 мин от Метро.

# 235
Здравейте мами, не съм писала отдавна, но редовно ви чета!
 Anny78, радвам се че съпруга ти се оправя вече, представям си какво напрежение си изживяла, към началото на юли да отидем на 3-измерния видеозон, да видим бебоците какво ще кажеш. Нали не си се отказала?
Да ви се оплача от вчера и аз усещам неприятна тежест ниско долу в корема, а снощи към 18.00 получих една рязко прерязване ниско долу в дясно! Така се стреснах, днес съм добре, това нормално ли е, като ви слушам всички вземате лекарства, аз нищо не съм вземала до сега, и незнам дали да не се обадя на доктора. Успокоява ме факта, че днес се чувствам добре!
Дано всичко е наред, и да стискаме зъби още малко! Laughing

# 236
  • Мнения: 409
Здравеите мами!Ani78 раджам се 4е  мажлето ти се оправя newsm10 нека по-скоро да сте двамата и да се гу6кате  loveuuu.И моя бебо ме сабуди сутринта такижа ретници 4е и мен ме наболява 4ак мястото кадето се мести rotfImao направо някои пат е луда работа,откаде намира сили 4ак незнам.Нямам тарпение да си го видя утре newsm03 моля се вси4ко да е наред newsm17 ,не сам го виждала от март месец.И мен ме наболява ниско долу някои пат,но тожа си е нормално.В4ера гожориь сас моята маика купила  на бебо комплекта за изсписване ,комплекта за легалцето и други не6та.Нямам тарпение ве4е да иджа и да си гу6на.Това е мами лек и спокоен ден и много целувки newsm51 по сладките корем4та.

# 237
  • Мнения: 163
Добро утро мами.Аз от днес вече съм в болнични -и още се чудя какво точно ще правя по цял ден.Иаз като повечето от вас съм  с осигуровки различни от реалната заплата -даже бих казала 50/50 е работата и сега ще получавам на половината на това което досега съм получавала ама какво да се прави.Като се има в предвид че след това всички ни очакват 160 лв #2gunfire независимо от заплати и осигуровки още повече ме хваща шубето как ще се оправим,ама после си викам да се оправят татковите ние си имаме по важни ангажименти за които да мислим(малко егоистично звучи но само така се оттърсвам от чернирюте мисли свързани с финанси и издръжка на семейството)
Днес времето тук е отвратително мрачно и студено и съм окупирала нета та да видим докога ще издържа и пред него.
Anny78 стискам палци мъжлето ти скоро и бързо да се оправя и възстановява.
Лек ден на всички ви Heart Eyes

# 238
  • у нас
  • Мнения: 660
Добро утро и от мен Grinning
Големи сте писарки Wink,само ден-два не съм влизала и почти сте изписали темата.
Включвам се по въпроса за срещичката ни.tedy84 ми е писала,че евентуално ще е свободна в четвъртък.Какво ще кажете пловдивски майчета?
Аз за сега се държа,но ще видим в петък при доктора ми Rolling Eyes.
Да се похваля,аз вече приключих с покупките за бебата.Вчера напазарувах нещата,които ми липсваха и сега вече сме готови за голямото събитие Hug.
За сега това е от мен,по-късно ще се включа пак.

# 239
  • София
  • Мнения: 755
Привет и от мен
Днес бях на 3D в Св. София ( този от училището за бременни).
За отчета - всичко му е наред, разположен е главично ( ще раждам за сега нормално), отговаря на размерите за седмицата, в която съм и пак ми потвърдиха термина. Полът  е окончателен - мъж, че в последно време, не знам вие как сте, но аз имам петна по лицето и разни приятелки почнаха да ме убеждават, че имам лице на бременна с момиче ( аз не че имам нещо против  Laughing, ама нагласата вече е друга), та днес докторката рече - може да е момиче, ама другия път , този- не Laughing
А иначе тежи 2050гр. - на мен ми се вижда множко, пък било нормално.. newsm78

Между другото казаха ми от другото училище за бременни един трик как да разбереш дали болките в корема са от контракции или е нещо друго - като те заболи, лягаш по гръб и поставяш ръката си на корема, ако болката е придружена едновременно със стягане на корема - значи е болезнена контракция, ако е хаотична и няма нищо общо - просто е от нещо друго, сега нали постоянно се притискат и разтягат разни органи.  Останалите безболезнени контракции ( подготвителни) са нещо нормално и няма причина за паника.

Хайде приятен ден и дано слънчицето се покаже и при нас  

Общи условия

Активация на акаунт