Барселона - тема 9

  • 59 322
  • 780
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 983
 Моят съвет е да се търси хотел около забележителностите, които смятате да посетите,дори да е малко по-скъп. Нашият беше в близост до Саграда Фамилия. Много хубав, но се оказа неудачен като локация спрямо обектите, които посещавахме. Или повече ходене, или ползване на транспорт.

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 08:22 от W

# 616
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Те са така пръснати забележителностите, че няма как да си в близост до всички. Но пък за сметка на това транспортът е толкова добре уреден, че това не е проблем. А любителите на пешеходните обиколки дори не се налага много ползване на транспорт. Ние ползвахме такъв до Тибидабо, до парк Гюей и до Цитаделата. Всичко друго достигнахме пеш като на ден навъртахме по 15-20 км., които с почивки и разглеждания не се усещат. Горният препоръчан апартамент в района на Poble Sec ми се струва много удобен като местоположение, както и всичко около пл. Испания, ако се търси спокоен район. Около Ла Рамбла е по-шумно и натоварено.
Има стаи в хостелите, които са със самостоятелни бани, нашата беше такава - само за нас тримата, с баня-като хотелска стая.

# 617
  • Мнения: 5 983
Не казах да е близо до всички, а до повечето от тези, които са в програмата ви. И ако за някои ходене 15 - 20 км. не е проблем, за други е. А и ако има деца...

# 618
  • Мнения: 48
Много зависи за колко дни и какво имаш набелязано за обикаляне. И аз мисля че няма как да обхванеш дори и тези в програмата спрямо мястото на хотел/апартхотела, защото моята програма за 7 дни например беше доста разнообразна, апартамента ни беше в Poble Sec и доста от нещата стигахме пеша, а за други за 3-4 спирки и бяхме там. Важното е да има спирка на транспорт близо, всичко друго е лесно с картите за пътувания. Наистина единия ни ден само се разхождахме лежерно и пак 10км си се навъртяха без да следваме нещо, просто там не се усещат разходките и за децата беше ок като има и почивки и влизане тук-там.
Но в Барселона има толкова голям избор откъм спане, че няма начин да не си харесате на хубава цена и избор на място според вашите изисквания

# 619
  • Мнения: 1 380
За парк Гюел - платената част е с точен час на влизане, така че първо посетете нея. Билетът ви включва и безплатен автобус от станция Alfons  X на метрото, линия 4. Спира точно където започва платената част. Имаше и някакви други автобуси. Паркът е доста голям. Ако отидете с метро  линия 3, се влиза точно от входа, към който има стълби, но той е отдалечен от платената част.

Билетът онлайн ли купихте ?

# 620
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 564
Но ние отидохме преди платените часове.

Да разбирам ли, че може да се посети платената част безплатно и без предварително купуване на билети? Ако да - към колко часа е най-удачно да се иде?

Да, точно това означава. Не мога да кажа точен час, тъй като те изместват първия час за влизане според месеца/сезона, но можете да видите кога изгрява слънцето и да отидете така, че да си тръгнете от платената зона около 15 мин преди отварянето - по това време започват да редят загражденията.
Благодаря много! Колко време приблизително отнема платената част?
И има ли други обекти/забележителности с такава опция?

# 621
  • Мнения: 2 298
jovigirl, колкото желаете. Може за 30 мин, а може и с часове да се наслаждавате на гледка и архитектура. Опашката за влизане вървеше бързо и не сме се бавили повече от няколко минути за да влезем в платената зона. 

# 622
  • Мнения: 10 712
Момичета, трябва ли ни билет за градския транспорт за голям куфар - поне 80 см е висок?

# 623
  • София
  • Мнения: 326
Благодаря много! Колко време приблизително отнема платената част?
И има ли други обекти/забележителности с такава опция?

Ние прекарахме там около час, защото без много хора можеш да разглеждаш и да се снимаш на воля. Мисля, че за платената това не е лош интервал.

За съжаление само там я има опцията, тъй като е парк и след работното време на касата няма как да затворят платената зона. На другите места си се плаща.

Има опция за безплатно посещение на Саграда Фамилия по време на меса, но те са само определени дни. Можете да погледнете в сайта, там пише месите и дали са достъпни за всички.

# 624
  • Мнения: 563
Моят съвет е да се търси хотел около забележителностите, които смятате да посетите,дори да е малко по-скъп. Нашият беше в близост до Саграда Фамилия. Много хубав, но се оказа неудачен като локация спрямо обектите, които посещавахме. Или повече ходене, или ползване на транспорт.
И ние бяхме до Саграда - първия ден и аз си мислех, че май сме сбъркали, нооо .... всяка вечер като се прибирахме и всяка сутрин като излизахме минавахме от различни страни на тази невероятна красота и ми се пълнеше душата - сега и грам не съжалявам за избора си. С малки деца единствено може би ще се спра на друга локация - да не търкат толкова подметки...

# 625
  • Мнения: 46
И аз мислех за варианта с отиване рано сутрин, за да избегна тълпите. Обаче хич не обичаме да ставаме рано и доста се мотаем сутрин. Купих билети за 10ч. Пък ако имаме муза и добра организация, може и да отидем преди работното време Simple Smile
Вчера купих билети и за Саграда Фамилия. Билетите за лицата под 30 години ми ги калкулира на цена 8 евро, а редовната е 15. Не зная дали уцелих някаква промоция или е практика за определени часове да са на половин цена.
Предстои ми да взема за Casa Batllo и това ще са обектите, в които ще влезем този път.
Относно настаняването. Аз мисля, че не бива да се съобразява локацията на настаняването с идеята за пешеходни маршрути. Защото забележителностите са разпокъсани и на голямо разстояние. Транспорт ще се ползва при всички случаи. Дори да се настаните на Ра Ламбла, до площад Испания, Саграда Фамилия и Парк Гюел ще ползвате транспорт.


,За колко час са билетите?

# 626
  • Мнения: 10 712
Моля препоръчайте място за оставяне на багаж близо до пристанището.

# 627
  • Мнения: 1 882
Здравейте, видях няколко снимки на катедралите и се влюбих. Освен във Валенсия, май ще искам да отида и до Барселона. По кое време  на годината е най-подходящо? Септември ми се струва добър месец.
Също така ако някой разполага с препоръка за отсядане ще се радвам да получа, тъй като таксите на airbnb не са никак малки.

# 628
  • Мнения: 450
Здравейте, видях няколко снимки на катедралите и се влюбих. Освен във Валенсия, май ще искам да отида и до Барселона. По кое време  на годината е най-подходящо? Септември ми се струва добър месец.
Също така ако някой разполага с препоръка за отсядане ще се радвам да получа, тъй като таксите на airbnb не са никак малки.

Според мен септември е много подходящо време за посещение на Испания. Миналата година бях точно края на септември, началото на октомври. Тази година бяхме през април. Ами есента времето беше много по-хубаво. За престой останах много доволна от Hostal Oliva, на улицата, където са двете къщи на Гауди - Passeig de Gracia - страхотно местоположение и условия, въпреки че се води Hostal / има си баня/.

# 629
  • Мнения: 15
Поздрави от слънчева Барселона! Може ли някой да сподели кой е най-добрия и изгоден начин да се стигне до Монсерат?

Общи условия

Активация на акаунт