Барселона - тема 9

  • 59 399
  • 780
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 972
Има и автобусна спирка на метри от централния вход, ние през цялото време в Барселона ползвахме автобуси, освен от и до летището, с автобуса си спестяваш прекачване или стълбите, ползвайте Google maps.

# 601
  • София
  • Мнения: 326
Ние също се придвижихме с автобус до паркинга и оттам направо в парка. На същия паркинг спират и шатълите включени в билета. От тази точка няма никакво качване.

Но ние отидохме преди платените часове. Тогава е по-спокойно. Има само около 40-50 човека. Първите 20 мин е сравнително тъмно (бяхме там в 7 без нещо, останахме до 8 без 15) но после пък виждаш нещо, което при платено посещение няма как да се види - изгревът, който огрява покривите на двете къщи. Simple Smile Освен това се снимахме на спокойствие при саламандъра.

След това разгледахме и безплатната част - страхотни панорами има там и също все още нямаше хора, беше към 8.30.

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 41 016
Здравейте!
Те първа ще чета и питам...но може ли препоръка за място за настаняване?Нямам идея къде е добре да търся място, та да ни е близо пешеходна разходка, а и до транспорт.
Благодаря!

# 603
  • Мнения: 48
Здравейте!
Те първа ще чета и питам...но може ли препоръка за място за настаняване?Нямам идея къде е добре да търся място, та да ни е близо пешеходна разходка, а и до транспорт.
Благодаря!
Аз лично препоръчвам нашия апартхотел:
http://www.apartamentosradas.com и бяхме много доволни. Намира се на 5мин от Avinguida Parallel и метостанция Poble Sec и на 15-20 мин от плажната ивица пеша. Около него на самата улица има 3 супермаркета, магазини за плодове и перпендикулярно в началото на самата улица има друга само с ресторантчета с тапаси. Намира се съвсем близо и до фуникуляра за Монджуик, докъдето ходихме дори пеша, до площад Испания и фонтаните. До там ходихме с автобус 46, много удобен и спира на площад Испания

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 41 016
Здравейте!
Те първа ще чета и питам...но може ли препоръка за място за настаняване?Нямам идея къде е добре да търся място, та да ни е близо пешеходна разходка, а и до транспорт.
Благодаря!
Аз лично препоръчвам нашия апартхотел:
http://www.apartamentosradas.com и бяхме много доволни. Намира се на 5мин от Avinguida Parallel и метостанция Poble Sec и на 15-20 мин от плажната ивица пеша. Около него на самата улица има 3 супермаркета, магазини за плодове и перпендикулярно в началото на самата улица има друга само с ресторантчета с тапаси. Намира се съвсем близо и до фуникуляра за Монджуик, докъдето ходихме дори пеша, до площад Испания и фонтаните. До там ходихме с автобус 46, много удобен и спира на площад Испания
Peace
много скъпо ми идва...ама като гледав цените за нощувки май навсякъде е така  Tired за 3 нощувки отива към 1000лв и нагоре, което ми е много.

п.п.това ми попадна в Бункинг с добър отзив...
Poble Sec Apartments
Different locations in Poble Sec, Сантс-Монжуик, 08004 Барселона, Испания.

# 605
  • София
  • Мнения: 5 423
Здравейте!
Те първа ще чета и питам...но може ли препоръка за място за настаняване?Нямам идея къде е добре да търся място, та да ни е близо пешеходна разходка, а и до транспорт.
Благодаря!

Аз запазих тук  https://www.booking.com/hotel/es/hostal-balkonis.en-gb.html?aid= … =1&#hotelTmpl

ако искаш можеш да видиш и в airbnb.

# 606
  • Мнения: 48
Възможно е, аз ги следях доста време докато ги намалят, защото иначе ми бяха скъпи. Но си бях забелязала няколко такива и всеки ден ги проверявах и в един момент този от 2000лв за 7нощувки ми падна на 1500лв за 4ма човека Innocent но вариант с Airbnb също е удачен, аз и там бях намерила няколко на много добри цени като за 7 нощувки.

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 41 016
Аз искам за два, три дни...ама си мисля, че наближавайки датата цените се качват  Thinking

# 608
  • Мнения: 972
Със сигурност цените се качват, а евтините и хубави места са заети, ние правихме резервацията 2 месеца по-рано и след няколко дни вече нямаше свободни стаи за нашия период. Има хостели на ниска цена, но нас ни спря общия санитарен възел.

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 41 016
Със сигурност цените се качват, а евтините и хубави места са заети, ние правихме резервацията 2 месеца по-рано и след няколко дни вече нямаше свободни стаи за нашия период. Има хостели на ниска цена, но нас ни спря общия санитарен възел.
и мен това ме спира...

п.п.Лесно ли се прави организация за самостоятелно разглеждане?
Т.е не е по-сложно от Рим и Будапеща, нали?  Grinning

# 610
  • Мнения: 972
Лесно е след прочетено в темата, не съм имала никакви проблеми, туристическите обекти имат хубави сайтове, повечето билети купих онлайн, за парк Гюел и Саграда Фамилия предварително, че на място няма билети или има за след няколко дни. Смело с google maps и удобни обувки Simple Smile

# 611
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 576
Но ние отидохме преди платените часове. Тогава е по-спокойно. Има само около 40-50 човека. Първите 20 мин е сравнително тъмно (бяхме там в 7 без нещо, останахме до 8 без 15) но после пък виждаш нещо, което при платено посещение няма как да се види - изгревът, който огрява покривите на двете къщи. Simple Smile Освен това се снимахме на спокойствие при саламандъра.

След това разгледахме и безплатната част - страхотни панорами има там и също все още нямаше хора, беше към 8.30.

Да разбирам ли, че може да се посети платената част безплатно и без предварително купуване на билети? Ако да - към колко часа е най-удачно да се иде?

# 612
  • Мнения: 468
И аз мислех за варианта с отиване рано сутрин, за да избегна тълпите. Обаче хич не обичаме да ставаме рано и доста се мотаем сутрин. Купих билети за 10ч. Пък ако имаме муза и добра организация, може и да отидем преди работното време Simple Smile
Вчера купих билети и за Саграда Фамилия. Билетите за лицата под 30 години ми ги калкулира на цена 8 евро, а редовната е 15. Не зная дали уцелих някаква промоция или е практика за определени часове да са на половин цена.
Предстои ми да взема за Casa Batllo и това ще са обектите, в които ще влезем този път.
Относно настаняването. Аз мисля, че не бива да се съобразява локацията на настаняването с идеята за пешеходни маршрути. Защото забележителностите са разпокъсани и на голямо разстояние. Транспорт ще се ползва при всички случаи. Дори да се настаните на Ра Ламбла, до площад Испания, Саграда Фамилия и Парк Гюел ще ползвате транспорт.

# 613
  • София
  • Мнения: 326
Но ние отидохме преди платените часове.

Да разбирам ли, че може да се посети платената част безплатно и без предварително купуване на билети? Ако да - към колко часа е най-удачно да се иде?

Да, точно това означава. Не мога да кажа точен час, тъй като те изместват първия час за влизане според месеца/сезона, но можете да видите кога изгрява слънцето и да отидете така, че да си тръгнете от платената зона около 15 мин преди отварянето - по това време започват да редят загражденията.

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 11:00 от karamelina2000

# 614
  • sf
  • Мнения: 10 253
Ние бяхме тук. Hostal Sans /  не мога да вмъкна връзката/.
На две крачки от метростанция Pl de Sans. На 20тина мин от Камп Ноу. Бяхме взели две двойни стаи, по 215евро за три нощувки. Малко тесничко, но пък чисто, самостоятелна баня. Чистеха всеки ден. Има и закуска срещу 10евро на човек на блок маса. Малко шумно от площадчето, но не е болка за умиране. Пак бих отишла там.

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 09:43 от donsita

Общи условия

Активация на акаунт