евангелистите секта ли са

  • 59 875
  • 599
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 15 165
  Четейки притчата за талантите (Матей 25: 14-30) – стигаме до извода, че по-скоро Бог дава според заслугите.
По скоро става дума за доверие и свобода. Въпросът е как ще бъдат уползотворени.

Има толкова много истини, които са отвъд нашето възприятие и познание... Peace

# 556
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 139
Скрит текст:
Не може ли просто да се помолите на бога ви да ви отпусне необходимите средства?
Ако не ви ги отпусне вероятно:
1. Няма бог.
2. Има, но е стиснат.
3. Не се молите както трябва.
4. Не заслужавате да ви се дава.

Относно даренията - да действително такава е практиката, но в никакъв случай това не става на сила, а по желание, както е описано в Библията: “Всеки да дава, както е решил в сърцето си, не с неохота и не от принуждение; защото Бог люби онзи, който дава на драго сърце” (II Коринтяни 9:7).

Тези, които изобщо не дават не ги ли люби?

Значи след като получаваме, какво следва от това което сам си написал:

1) Има Бог
2) Бог не е стиснат, а дава на всеки според нуждата му
3) Молим се с вяра
4) След като ни дава, значи сме заслужили

Представи си две деца, едното слуша, държи се добре, помага на родителите си, учи се и прочие, а пък другото е пълната противоположност. И въпреки всичко родителите биха ли спряли да обичат това което не слуша и ги разочарова постоянно? Не, добрия родител продължава да обича и двете си деца, но ще е доволен само от това което го слуша и би наградил единствено него!

Лука 15 глава - 11:32 стих
11 Каза още: Някой си човек имаше двама сина.   
12 И по-младият от тях рече на баща си: Тате, дай ми дела, който ми се пада от имота. И той им раздели имота.   
13 И не след много дни по-младият син си събра всичко и отиде в далечна страна, и там разпиля имота си с разпуснатия си живот.   
14 И като иждиви всичко, настана голям глад в оная страна; и той изпадна в лишение.   
15 И отиде да се пристави на един от гражданите на оная страна, който го прати на полетата си да пасе свини.   
16 И желаеше да се насити с рошковите, от които ядяха свините; но никой не му даваше.   
17 А като дойде на себе си рече: Колко наемници на баща ми имат излишък от хляб, а пък аз умирам от глад!   
18 Ще стана да ида при баща си и ще му река: Тате, съгреших против небето и пред тебе;   
19 не съм вече достоен да се наричам твой син; направи ме като един от наемниците си.   
20 И стана и дойде при баща си. А когато бе още далеч, видя го баща му, смили се, и като се завтече, хвърли се на врата му и го целуваше.   
21 Рече му синът: Тате, съгреших против небето и пред тебе; не съм вече достоен да се наричам, твой син.   
22 Но бащата рече на слугите си: Скоро изнесете най-хубавата премяна и облечете го, и турете пръстен на ръката му и обуща на нозете му;   
23 докарайте угоеното теле и го заколете и нека ядем и се веселим;   
24 защото този мой син бе мъртъв, и оживя, изгубен бе, и се намери. И почнаха да се веселят.   
25 А по-старият му син беше на нивата; и като си идеше и се приближи до къщата, чу песни и игри.   
26 И повика един от слугите и попита, що е това.   
27 А той му рече: Брат ти си дойде; и баща ти закла угоеното теле, защото го прие здрав.   
28 И той се разсърди и не искаше да влезе и баща му излезе и го молеше.   
29 А той в отговор рече на баща си: Ето, толкова години ти работя, и никога не съм престъпил някоя твоя заповед; но на мене нито яре не си дал някога да се повеселя с приятелите си;   
30 а щом си дойде този твой син, който изпояде имота ти с блудниците, за него си заклал угоеното теле.   
31 А той му каза: Синко ти си винаги с мене, и всичко мое твое е.   
32 Но прилично беше да се развеселим и да се зарадваме; защото този твой брат бе мъртъв, и оживя, и изгубен бе, и се намери.

баце, използвай скрития текст. такава помия не на всеки му допада за четене.

пп. според заглавието на темата - да, секта са.

# 557
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
 Обаче не са човеците тези, които определят кой е правоверник и кой еретик.
 ...писал съм, че според мен християнството е там, където има Любов, Молитва, Смирение, Истина, Покаяние, Мъдрост...


 Четейки притчата за талантите (Матей 25: 14-30) – стигаме до извода, че по-скоро Бог дава според заслугите.
По скоро става дума за доверие и свобода. Въпросът е как ще бъдат уползотворени.

...................


Взирайки се в редовете след притчата... видно е, че в нея става дума най-вече за утеха  за помагащи на (негорделиви) болни, гладни, жадни...  и наказание за  леностни и безразлични към чуждото нещастие. Което не противоречи на твоя извод, разбира се.

Скрит текст:
"Тогава царят (Бог Син) ще рече на тия, които са от дясната Му страна: Дойдете вие благословени от Отца Ми, наследете царството, приготвено за вас от създанието на света.   
Защото огладнях и Ме нахранихте; ожаднях и Ме напоихте; странник бях и Ме прибрахте;   
гол бях и Ме облякохте; болен бях и Ме посетихте; в тъмница бях и Ме споходихте.   
Тогава праведните в отговор ще Му кажат: Господи, кога Те видяхме гладен, и Те нахранихме; или жаден, и Те напоихме?   
И кога Те видяхме странник, и Те прибрахме, или гол и Те облякохме?   
И кога Те видяхме болен или в тъмница и Те споходихме?   
А Царят в отговор ще им рече: Истина ви казвам: Понеже сте направили това на един от тия най-скромни Мои братя, на Мене сте го направили.   
Тогава ще рече и на тия, които са от лявата Му страна: Идете си от Мене, вие проклети, във вечния огън, приготвен за дявола и за неговите ангели.   
Защото огладнях и не Ме нахранихте; ожаднях и не Ме напоихте;   
странник бях, и не Ме облякохте; болен и в тъмница бях, и не Ме посетихте.   
Тогава и те в отговор ще кажат: Господи, кога Те видяхме гладен, или жаден, или странник, или гол, или болен, или в тъмница и не Ти послужихме?   
Тогава в отговор ще им рече: Истина ви казвам: Понеже не сте направили това на ни един от тия най-скромните, нито на Мене сте го направили.   
И тия ще отидат във вечно наказание, а праведните във вечен живот."

Матей 25: 34-46

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 11:02 от idiotsamamaetayna

# 558
  • Мнения: 15 165
За мен притчата е безсмислена или по скоро непълна. Какво щеше да стане ако единият  по някаква причина беше изгубил талантите!?

Взирайки се в редовете след притчата... видно е, че в нея става дума най-вече за утеха  за помагащи на (негорделиви) болни, гладни, жадни...  и наказание за  леностни и безразлични към чуждото нещастие. Което не противоречи на твоя извод, разбира се.
Тази глава 25 е разделена на три. 1-13 14-30 и 31-46.
Не съм толкова запозната, но специално обсъжданата част 14-30, според мен е за това, че на всеки Бог е дал - повече или по малко и ни е дал свобода да го използваме както намерим за добре т.е. доверява се на нашата разумност, трудолюбие, усърдие и т.н. Естествено ще бъде разочарован ако се провалим. Той не е доволен от леността /бездействието на единия слуга/, очаква действие, но въпреки усилията ни ако изгубим и това, което ни е било дадено, ще ни прости ли или ще ни прати още по далеч от мързеливия. 

Обаче не са човеците тези, които определят кой е правоверник и кой еретик. Peace Това е една щекотлива тема, която съществува от времето преди Христа, ще продължи вероятно докато свят светува.

# 559
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
Tрите части на глава 25 са свързани смислово. Предлагам да не ги разглеждаме отделно една от друга.
Ето как завършва първата:
 "И тъй, бдете; защото не знаете ни деня, ни часа, [в който Човешкият Син ще дойде]."
Следва притчата за талантите и 3-мата слуги (част 2).
Началото на третата част е продължение на края на първата:
"А когато дойде Човешкият Син в славата Си, и всичките [свети] ангели с Него, тогава ще седне на славния Си престол.""

Относно каква ще е съдбата на този, който евентуално изгуби талантите – предполагам умишлено не е даден такъв пример и липсва такава опция, защото или си разумен и състрадателен и помагаш (умножаваш талантите), или от леност или безразличие отминаваш нуждаещия се от помощ (заровил си талантите).

Последна редакция: нд, 23 юни 2019, 08:09 от idiotsamamaetayna

# 560
  • Мнения: 6 166
Протестантите са ми ок, евангелистите са секта. Интересуват се от докопването на парите на хората.

# 561
  • Мнения: 391
Протестантите са ми ок, евангелистите са секта. Интересуват се от докопването на парите на хората.
[/q


има си и евангелисти и "евангелисти" но да кажем че те вкарват в омагьосан кръг и всичко което казват си мислят че е правилно  да ама не....те си имат техните виждания за бог за съжаление са много грешни

# 562
  • Мнения: 16
Аз пък ще ви разкажа истинска случка с мен в един манастир. Бяхме да разгледаме един малък, хубав манастир и там се заговорихме със свещеника. Обичаме историческите неща и започнахме да говорим за разликите между християнските църкви. Сравнявахме паленето на свещи и иконите с написаното в Библията. Тогава свещеника тихичко ни каза, че протестантите са напълно прави да не се кланят на икони и да не се кади и палят свещи, защото това наистина не е написано в Библията. Каза, че те по-стриктно спазват нещата в Библията, но каза че той нямал избор и станал свещеник заради заплатата, но убежденията му са като на протестант. Умишлено не пиша името на манастира, за да не злепоставя човека.

Съжалявам, но ако този е свещеник, то аз съм извънземен. Никой истински православен духовник, който е възпитан в светата православна вяра и познава православието, няма да изрече подобна глупост. Simple Smile

Най - вероятно, въпросният "свещеник" не е богослов по образование, а чисто и просто някой протестант, който за пари е станал православен отец и сега ръси простотии с които злепоставя нашата чиста вяра. Frowning1

# 563
  • Мнения: 6 856
В крайна сметка пише ли нещо за свещи и икони в библията?

# 564
  • Мнения: 16
В крайна сметка пише ли нещо за свещи и икони в библията?

Естествено, че пише за тях в Библията. Ето и един текст с който се обяснява на незнаещите, защо християните (а не сектантите), почитаме светите Божии икони и паленето на свещи:

https://www.pravoslavie.bg/%D0%98%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B0/%D0%98 … 1%8F%D1%82%D0%B0/

# 565
  • Мнения: 18 491
Аз се чудя как намирате тези религиозни теми.За нас не са религиозни ,вие  ги превръщате в такива.Три поста, нова регистрация, явно специално за темата.Мерси.
Никой не е дошъл при вас да ви разправя колко свята му е вярата.Днес всяко вярване се приема за свято ,в този глобален свят е  задължително да се уважава решението в какво да вярва.Кръстоносните походи са далеч в миналото.
И да, някои секти или  клонове на религията са се осъвременили, променили за да привличат  хората и  да отговарят на техните нужди.
От вашето , макар написано, обяснение да го кажа ,струи напрежение.

# 566
  • Мнения: 16
Аз се чудя как намирате тези религиозни теми.За нас не са религиозни ,вие  ги превръщате в такива.Три поста, нова регистрация, явно специално за темата.Мерси.
Никой не е дошъл при вас да ви разправя колко свята му е вярата.Днес всяко вярване се приема за свято ,в този глобален свят е  задължително да се уважава решението в какво да вярва.Кръстоносните походи са далеч в миналото.
И да, някои секти или  клонове на религията са се осъвременили, променили за да привличат  хората и  да отговарят на техните нужди.
От вашето , макар написано, обяснение да го кажа ,струи напрежение.


Да, така си е! Регристриах се с цел да покажа на хората тук, какво означава вярата и защо тя е важна за българите. И не; не е напрежение, а загриженост за истината. Изключително погрешно е да се сравняват заблудите на сектантите, суеверните народни басни и атеистичните философии със светата православна вяра. Simple Smile

За нас е по - важно да служим на Бог и Църквата Му, която е православната, от колкото да си вярваме в каквото си искаме и както си искаме - така иска от нас и дявола между впрочем. Simple Smile

# 567
  • Мнения: 18 491
Дааниле, служи.В цялата душа и сърце.
Но  не пращай дявола при другите ,дето вярват в друго.
Християнка съм, кръстена съм в църква, вярвам си по мой начин, но сред нас са  и евреи, мюсюлмани, източни религии, регистрирани по закона църкви - дъщерни на някои основни, и те са в правото си да си вярват в тях.
Трябва да живеем в мир всички.
Евангелистите са отделна бира.За тях е темата.За заблудите, агресивността да обвържат хората, как съсипват съдби.
За тях си говорим в темата и не я правим проповедническа.
Аз вярвам, че Бог общува с нас без посредник, чува молбите ни  и претегля искрени ли са.Както и делата ни.
Не ми трябва библия и поп.

# 568
  • Мнения: 6 856
Естествено, че пише за тях в Библията. Ето и един текст с който се обяснява на незнаещите, защо християните (а не сектантите), почитаме светите Божии икони и паленето на свещи:

https://www.pravoslavie.bg/%D0%98%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B0/%D0%98 … 1%8F%D1%82%D0%B0/
Не мога да го видя текста за иконите и свещите. Цитирай го или направи скрийншот.

# 569
  • Мнения: 16
Дааниле, служи.В цялата душа и сърце.
Но  не пращай дявола при другите ,дето вярват в друго.
Християнка съм, кръстена съм в църква, вярвам си по мой начин, но сред нас са  и евреи, мюсюлмани, източни религии, регистрирани по закона църкви - дъщерни на някои основни, и те са в правото си да си вярват в тях.
Трябва да живеем в мир всички.
Евангелистите са отделна бира.За тях е темата.За заблудите, агресивността да обвържат хората, как съсипват съдби.
За тях си говорим в темата и не я правим проповедническа.
Аз вярвам, че Бог общува с нас без посредник, чува молбите ни  и претегля искрени ли са.Както и делата ни.
Не ми трябва библия и поп.

Нали знаеш, че пътят към ада е постлан с добри намерения? Simple Smile

Доброто и толерантността са нещо прекрасно и заложено в нашата човешка същност и всеки трябва да уважава правото на другия и вярата му, но това не означава, че трябва да съм съгласен с техните заблуждения и суеверия. Wink

Ако някой ми каже, че 5+5 не е равно на 10, а на 17; няма да съм съгласен с него и за мен ще е напълно нормално да му обясня, че е сгрешил, а дали той ще приеме със смирение и търпение мнението ми или ще се ядоса и ще остане в заблудата си, това вече си е негов избор. Wink

Апостол Павел към Тит: "Страни от еретик, след като го посъветваш един или два пъти, знаейки, че такъв човек се е извратил и греши, като сам осъжда себе си. " (Тит 3:10-11)


The_Third -, ето тук може да прочетеш повече:

https://draganbachev.com/2014/11/29/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0% … 1%8F%D1%82%D0%B0/

За днес толкова от мен, утре пак. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт