евангелистите секта ли са

  • 59 879
  • 599
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 38 419
Мен лично ме дразнят всички правила от всички църкви.
Аз си имам някаква моя лична връзка в Бога, моя вяра и за мен това е важно.

# 136
  • Мнения: 238
Ами вижте само какво пише на фейсбук страницата - основателят бил "глас на Бога", "баща"...  Grinning Grinning Grinning Поредният култ, набиращ балъци.  Grinning Grinning Grinning
[/quote]

Добре де, ама какво по-точно е различното от другите евангелски църкви, че дори и в по-широк план от православните и католическите общности? Концепцията за "бащинство" е универсална за християнството (католическият "папа", православните "отчета" и т.н.). Представата, че проповедникът говори от името на Бога - също. Какво прави една общност да е секта, а друга - да не е?

# 137
  • София
  • Мнения: 38 419
"От гледна точка на законодателството, понятието „секта“ е лишено от правна стойност поради твърде разтегливия му и субективен характер и липсата на реални критерии за определянето му."

Няма точно определение, по което да се различи официална религия и секта, само че официалната религия е официална.

# 138
  • Мнения: 2 616
Ами вижте само какво пише на фейсбук страницата - основателят бил "глас на Бога", "баща"...  Grinning Grinning Grinning Поредният култ, набиращ балъци.  Grinning Grinning Grinning


Добре де, ама какво по-точно е различното от другите евангелски църкви, че дори и в по-широк план от православните и католическите общности? Концепцията за "бащинство" е универсална за християнството (католическият "папа", православните "отчета" и т.н.). Представата, че проповедникът говори от името на Бога - също. Какво прави една общност да е секта, а друга - да не е?


Значи проповедникът може да "говори от името на Бога", а вие не можете?!?  #Crazy Grinning Но добре е написано - представата... С други деми, всеки може да ви каже, че му се е "явил Бог" и му бил казал да разпростанява "блага вест" за него и и вие ще му повярвате или пък просто сте чули други наивници да обясняват как еди кой си общувал с Всевишния и вие го приемате това като неоспорима истина?!? #Crazy Grinning Grinning Хората непрекъснато отдават своята лична сила на другите именно по този начин. Всички култове, освен че са средство за трупане на материални печалби и осигуряване на власт, са и средство за изсмукване на енергията на последователите за сметка на водачите на култовете!  Sunglasses Това става чисто енергийно. В ашрамите например точно това правят гурутата.
Егрегорът на съответната религия може да е много мощен и подключиш ли се ведънж към него, трудно можеш да се измъкнеш. Егрегорът е този, който ползва човека.  

# 139
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Ами вижте само какво пише на фейсбук страницата - основателят бил "глас на Бога", "баща"...  Grinning Grinning Grinning Поредният култ, набиращ балъци.  Grinning Grinning Grinning


Добре де, ама какво по-точно е различното от другите евангелски църкви, че дори и в по-широк план от православните и католическите общности? Концепцията за "бащинство" е универсална за християнството (католическият "папа", православните "отчета" и т.н.). Представата, че проповедникът говори от името на Бога - също. Какво прави една общност да е секта, а друга - да не е?


Значи проповедникът може да "говори от името на Бога", а вие не можете?!?  #Crazy Grinning Но добре е написано - представата... С други деми, всеки може да ви каже, че му се е "явил Бог" и му бил казал да разпростанява "блага вест" за него и и вие ще му повярвате или пък просто сте чули други наивници да обясняват как еди кой си общувал с Всевишния и вие го приемате това като неоспорима истина?!? #Crazy Grinning Grinning Хората непрекъснато отдават своята лична сила на другите именно по този начин. Всички култове, освен че са средство за трупане на материални печалби и осигуряване на власт, са и средство за изсмукване на енергията на последователите за сметка на водачите на култовете!  Sunglasses Това става чисто енергийно. В ашрамите например точно това правят гурутата.
Егрегорът на съответната религия може да е много мощен и подключиш ли се ведънж към него, трудно можеш да се измъкнеш. Егрегорът е този, който ползва човека.  


Егрегор - каква странна дума. Какво означава това нещо "егрегор"?
А ти откъде знаеш дали изобщо съществува или не съществува егрегор, след като не си го виждал?
Осъзнаваш ли, че така изпадаш в позицията на фалшивите религии, да си налагаш твоето мнение и твоята гледна точка на другите хора, без да имаш доказателства, само защото ти си представяш нещата така.    

# 140
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Само не ми е ясно, как евангелистите говорят  БОЖИИ ЕЗИЦИ и получават информация свише!? Каква е тази църква, която ги зафължава да си плащат задължително лепта!? Та нали евангелистите сте духовни, не вие сте си много материални и искате да манипулирате, като се опитвате да обеждавате, куцо,кьораво и сакато, че вие сте над всичко, дрън, дрън! Секта и то опасна! Пазете се от такива!

# 141
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
В Република България си има законни църковни служби, които са определени от законодателството! А евангелистите нямат нищо общо с това! Затова е секта!

# 142
  • София
  • Мнения: 38 419
Официална религия е християнско източно православие, но това не значи че другите християнски църкви са незаконни.

# 143
  • Мнения: 2 616
Скрит текст:
Ами вижте само какво пише на фейсбук страницата - основателят бил "глас на Бога", "баща"...  Grinning Grinning Grinning Поредният култ, набиращ балъци.  Grinning Grinning Grinning


Добре де, ама какво по-точно е различното от другите евангелски църкви, че дори и в по-широк план от православните и католическите общности? Концепцията за "бащинство" е универсална за християнството (католическият "папа", православните "отчета" и т.н.). Представата, че проповедникът говори от името на Бога - също. Какво прави една общност да е секта, а друга - да не е?


Значи проповедникът може да "говори от името на Бога", а вие не можете?!?  #Crazy Grinning Но добре е написано - представата... С други деми, всеки може да ви каже, че му се е "явил Бог" и му бил казал да разпростанява "блага вест" за него и и вие ще му повярвате или пък просто сте чули други наивници да обясняват как еди кой си общувал с Всевишния и вие го приемате това като неоспорима истина?!? #Crazy Grinning Grinning Хората непрекъснато отдават своята лична сила на другите именно по този начин. Всички култове, освен че са средство за трупане на материални печалби и осигуряване на власт, са и средство за изсмукване на енергията на последователите за сметка на водачите на култовете!  Sunglasses Това става чисто енергийно. В ашрамите например точно това правят гурутата.
Егрегорът на съответната религия може да е много мощен и подключиш ли се ведънж към него, трудно можеш да се измъкнеш. Егрегорът е този, който ползва човека.  


Егрегор - каква странна дума. Какво означава това нещо "егрегор"?
А ти откъде знаеш дали изобщо съществува или не съществува егрегор, след като не си го виждал?
Осъзнаваш ли, че така изпадаш в позицията на фалшивите религии, да си налагаш твоето мнение и твоята гледна точка на другите хора, без да имаш доказателства, само защото ти си представяш нещата така.    



 Grinning Grinning А ти вярата виждаш ли?!  Joy Joy Joy А как си общува "преподобният" с Бога виждаш ли?!  Grinning Grinning Егрегорът е напълно реална структура, информация има предостатъчно. На мен ми е все тая колко сте се зомбирали, нито пък съм решил да основавам нов култ и да принличам последователи. Grinning  Всеки е свободен да живее със заблудите си, аз казах, хау!  Joy Joy Joy

# 144
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Егрегорът на съответната религия може да е много мощен и подключиш ли се ведънж към него, трудно можеш да се измъкнеш. Егрегорът е този, който ползва човека.  


Егрегор - каква странна дума. Какво означава това нещо "егрегор"?
А ти откъде знаеш дали изобщо съществува или не съществува егрегор, след като не си го виждал?
Осъзнаваш ли, че така изпадаш в позицията на фалшивите религии, да си налагаш твоето мнение и твоята гледна точка на другите хора, без да имаш доказателства, само защото ти си представяш нещата така.    




Grinning Grinning А ти вярата виждаш ли?!  Joy Joy Joy А как си общува "преподобният" с Бога виждаш ли?!  Grinning Grinning Егрегорът е напълно реална структура, информация има предостатъчно. На мен ми е все тая колко сте се зомбирали, нито пък съм решил да основавам нов култ и да принличам последователи. Grinning  Всеки е свободен да живее със заблудите си, аз казах, хау!  Joy Joy Joy

Ха-ха, религията била измислена, а егрегорът бил реална структура... Защо? - Само защото ти казваш така? Simple SmileЩе ти се смеят на акъла...
Покажи ми да видя егрегор и тогава ще ти повярвам, че е реален...
Вярата в Бог и в свръхестествени сили също не се вижда и това е най-хубавото. Едва когато приключи земният ни живот ще разберем кой крив, кой прав, коя религия е истинска и коя лъжлива и то от първо лице.
А дотогава можем само да спорим по тези въпроси и всеки ще се мъчи да наложи неговата си вяра и неговите представи на другите.

# 145
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Разбира се, че има егрегор! Егрегора се създава от всяка мисъл, всяко чувство, което серажда в човешкия мозък! Той притежава могъщо енергийно поле и свръх разум! Всяко семейство си има създаден егрегор, същото е и с фирми, държави, форуми! Представете сиси какъв егрегор има България!?

# 146
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Така и не разбрах кво е туй нещо егрегор и на какво прилича. Можеш ли да ми го нарисуваш?
А вие двамата откъде знаете дали съществува или не съществува егрегор, след като никой не е виждал такова нещо.
Всеки може да почне да си измисля произволни думи и да каже, че уж съществували.

# 147
  • София
  • Мнения: 38 419
Аз прочетох и веднага ти давам пример - религиозните статуи, особено големите, са егрегор.
Иначе можеш и сам да си направиш егрегор от глина или каквото имаш под ръка.
Можеш и да си го нарисуваш.

# 148
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Всеки има право на мнение, Bluelce личи си, че не се интересуваш от езотерика….

# 149
  • София
  • Мнения: 3 050
Роси, защитавайки православната църква, изведнъж намеси езотеризма. Ей тук изплиска легена. Тайни общества, алхимия, окултизъм, парапсихология, кабала. Тея щуротии, щото хич не са сектантски?! Joy

Общи условия

Активация на акаунт