евангелистите секта ли са

  • 60 201
  • 599
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 250
Разбира се, че евангелистите са секта! Всяк неофициална религия е секта!

Значи по твоята "блестяща" логика, православната църква е секта в почти целия свят, защото само в Русия, България, Сърбия православието е официална религия. В останалия свят официалната религия е католицизъм, протестантство и мюсюлманството. Ако не ти е известно всички скандинавски държави са протестантски, Англия също, има и други, които не ми се изброяват - това в най-общ смисъл, не конкретизирам вида на протестантската църква. Ами една Полша е католическа - значи ли, че са сектанти. Страшни умозаключения правят някои хора. Относно даренията. Ами всяка една църква било православна, католическа и протестантска събира дарения. както православната трябва да си плати тока и водата, така и протестантските църкви и католическите църкви. С тази разлика, че православната освен, че има имоти и е страшно богата от голяма търговска дейност, на нея държавата й отпуска доста големи държавни субсидии, за разлика от останалите християнски признати църкви.   
Християнска държава отпуска субсидии на християнската църква. Това е напълно нормално.

# 121
  • Мнения: 3 250
Аз пък ще ви разкажа истинска случка с мен в един манастир. Бяхме да разгледаме един малък, хубав манастир и там се заговорихме със свещеника. Обичаме историческите неща и започнахме да говорим за разликите между християнските църкви. Сравнявахме паленето на свещи и иконите с написаното в Библията. Тогава свещеника тихичко ни каза, че протестантите са напълно прави да не се кланят на икони и да не се кади и палят свещи, защото това наистина не е написано в Библията. Каза, че те по-стриктно спазват нещата в Библията, но каза че той нямал избор и станал свещеник заради заплатата, но убежденията му са като на протестант. Умишлено не пиша името на манастира, за да не злепоставя човека.
Те някой манастирски християнски чада така са се изложили, че няма накъде.
Ако облекла престилка на хирург ще стана ли хирург?
И този е облякъл расото,  но Бог не живее в сърцето му.

# 122
  • Мнения: 294

Не казвам, че не може да има освобождение на някой обладан, но те сме смеят и обръщат всичко шоу😔
А, и за обладани ли ви говорят във вашата църква?
Вероятно си виждала такива.

А ти като видиш човек на улицата, който си говори сам, какво казваш за него?
“ Този не е САМ” 

# 123
  • Мнения: 10 064

Не казвам, че не може да има освобождение на някой обладан, но те сме смеят и обръщат всичко шоу😔
А, и за обладани ли ви говорят във вашата църква?
Вероятно си виждала такива.

А ти като видиш човек на улицата, който си говори сам, какво казваш за него?
“ Този не е САМ” 
Мисля, че човекът се нуждае от лекарска помощ, не от църква. Peace

# 124
  • Мнения: 2 616
Всеки е в правото си да вярва ,дори шоу да си прави.Отстрани е все тая,стига да не съм вътре в шоуто.Защото лека -полека ,заради обкръжението или заради пълзящо превземане на личността,става нещо повече от шоу.
Владимир Мегре изгради  движение, Анастасия стана култ, а книгите бяха толкова надеждни за добро бъдеще на земята.Всеки да има хектар земя и да бъде търсена продукцията,далеч от модерното промишлено и вредно земеделие.Какво значение отдава само на това да милваш земята ,да си обърнат с любов кам нея,то като помисля, при дребното градинарство поне по 6 пъти я  милваш и пипаш.То  и сега много хора пазаруват по села и ферми директно от дребни стопани,но няма да затъмнят другото,натъпкано с химия.
Та идеите,както и тази на Мегре са красиви,докато не ги подемат  "пророците" и направят източник на печалби.
Библията е сборник от евангелия, някъде при разпада на католици и православни са затрили което не им изнася и преписват което е изгодно.Исторически извор е повечето и етичен кодекс на човека преди 2000 години. Аз мисля,че е пораснал вече този човек.Поне повечето човеци.


Само с последното изречение не съм съгласен.  Sick Sick Огледай се наоколо, виж дори само в Европа какво става и ще разбереш, че това не е така. Човечеството изобщо не е напреднало духовно, но затова пък продължава да се самоизтребва по все по-брутални и масови начини.  Sick #Cussing out И колко двукраки живеят зомбирани в света на религиозния идиотизъм и участват в това изтребление или просто тровят живота на нормалните хора - независимо дали става дума за юдаизъм, ислям, християнство, хиндуизъм, мормонизъм, комунизъм или някакъв друг - изъм.  #Cussing out  

# 125
  • Мнения: 18 562
Хм,то и аз като го написах се замислих,явно много ми си ще едно порастване.Всъщност хората никога не са били равни,това бе илюзията на соц обществото.И следим върховете.Но  и така едни  две хиляди години нищо не се е променило.Освен техническите постижения.

# 126
  • Мнения: 24 467
Аз също не смятам, че човек морално и духовно се е развил към нещо по-добро. Мръднала е техниката и технологията, но моралът - йок. Хората сме си едни и същи от хилядолетия.

# 127
  • Мнения: 294

Не казвам, че не може да има освобождение на някой обладан, но те сме смеят и обръщат всичко шоу😔
А, и за обладани ли ви говорят във вашата църква?
Вероятно си виждала такива.

А ти като видиш човек на улицата, който си говори сам, какво казваш за него?
“ Този не е САМ” 
Мисля, че човекът се нуждае от лекарска помощ, не от църква. Peace

По скоро го измъчва някой демон.Аз смятам такива хора за демонизирани.Както има Бог, така има и дявол

# 128
  • Мнения: 2 616

Не казвам, че не може да има освобождение на някой обладан, но те сме смеят и обръщат всичко шоу😔
А, и за обладани ли ви говорят във вашата църква?
Вероятно си виждала такива.

А ти като видиш човек на улицата, който си говори сам, какво казваш за него?
“ Този не е САМ”  
Мисля, че човекът се нуждае от лекарска помощ, не от църква. Peace

По скоро го измъчва някой демон.Аз смятам такива хора за демонизирани.Както има Бог, така има и дявол


А какво ви кара да мислите, че във вас няма демони?!  Joy Joy Joy Ама нали всички други не са наред, а ние сме си добре и праведни.  Wink Grinning Grinning

Лудостта на религиите:

Мюсюлмани изтребват християни  Shocked

Мюсюлмани нападат хиндуисти

Хиндуисти нападат християни

Християна нападат хиндуисти, за да ги конвертират

Израел да премахне християнските църкви

Будисти избиват мюсюлмани - нали уж са мирни тез будисти и не са религия?!  #Crazy Grinning

Има един куп видеа и всякакви материали за религиозните идиотизми на всякакви култове!  Sunglasses

Ясно е, че с религиозни зомбита няма какво да се обсъжда... но някои все пак не са толкова затънали.  Grinning

# 129
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Глупости - не е вярно, че всяка "неофициална" религия е секта. Това не го пише никъде - сега си го измисли.

# 130
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Grinning Прочетете Конституцията! Последна грижа ми е сектата на евангелистите!

# 131
  • Мнения: 36 489
Grinning Прочетете Конституцията! Последна грижа ми е сектата на евангелистите!
Чела съм Конституцията. Тълкуваш я неадекватно. Официална религия НЕ ОЗНАЧАВА това, което си мислиш.

# 132
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
,,Небесна светлина,, май няма нищо общо с евангелистите...Точно секта са.

# 133
  • Мнения: 238
,,Небесна светлина,, май няма нищо общо с евангелистите...Точно секта са.

Интересно. Как точно решихте, че са секта?

# 134
  • Мнения: 2 616
,,Небесна светлина,, май няма нищо общо с евангелистите...Точно секта са.


Ами вижте само какво пише на фейсбук страницата - основателят бил "глас на Бога", "баща"...  Grinning Grinning Grinning Поредният култ, набиращ балъци.  Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт