евангелистите секта ли са

  • 60 029
  • 599
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 238
Исус не се появява с раждането си на земята. И трите личности от Троицата (Отец, Син, Св. Дух) са вечносъществуващи, без начало и край. Те никога не действат автономно и независимо една от друга, а са едно неделимо цяло, което наричаме Бог и което е създало света.

# 241
  • Мнения: 626
Според първия стих от Евангелието на любимия ученик на Бог Слово, Йоан Богослов, Словото бе в начало. Началото, за което говори Евангелистът, е Сам Бог Отец. Само Бог е Началото и Краят. В Новия Завет Господ Бог, Който е и Който бе, и Който идва – т.е. и Бог Отец, и  Иисус Христос – е Началото и Краят – Алфа и Омега, Вседържителят (Откр. 1:Cool.


Ей, това го копирах от единия ти пост. За това говорех.
Не ми е ясно защо ги постваш тия чаршафи. Да знаеш, че едва ли някой ще ги прочете.
След 26 стих в глава първа на Битие, следва 27 стих - че Бог създаде човека по свой образ и подобие.
Триединството ми е ясно, обаче в началото то само се е съдържало в Бог и негово проявление е Бог и Бог е изпълнявал Словото. После се е родил Исус според пророчеството.



Казваш, че Триединството се е съдържало в Бог ( поне така чета). Не. Триединството е Бог. То е единственият, истински Бог. Триединството не се съдържа в никого. То самото , представено в лицето на Отец, Сина и Духа, е вечно, без начало и без край. Трите лица на Триединството са съвечни, равни, единосъщни.  Никой не е се е появил по-късно, нито някой е по-слаб от другия, или с по-малко възможности.
Христос идва в плът преди 2000 години на земята, но това не е неговото начало. Това е началото на неговото въплащение. Иначе Той е без начало и без край, от вечността пребъдващ заедно с Отца и Духа.
Триединството заедно стои зад Сътворението на земята и човечеството. То работи заедно, но по различен начин за спасението на човечеството.
Надявам се, така е по-ясно.

# 242
  • Мнения: 2 616
Не ми е ясно защо ги постваш тия чаршафи. Да знаеш, че едва ли някой ще ги прочете.
След 26 стих в глава първа на Битие, следва 27 стих - че Бог създаде човека по свой образ и подобие. Триединството ми е ясно, обаче в началото то само се е съдържало в Бог и негово проявление е Бог и Бог е изпълнявал Словото. После се е родил Исус според пророчеството.
Христос идва в плът преди 2000 години на земята, но това не е неговото начало. Това е началото на неговото въплащение. Иначе Той е без начало и без край, от вечността пребъдващ заедно с Отца и Духа. Триединството заедно стои зад Сътворението на земята и човечеството. То работи заедно, но по различен начин за спасението на човечеството. Надявам се, така е по-ясно.
Щото така правят мисионерстващите фанатици. И те самите не разбират това, което е написано в Библията, обаче копират ли, цитират многознайно... каквото са им разяснявали разбиращите колкото тях падрета. Grinning Та как Триединството работи за спасението на човечеството?!  Grinning

Ето едно скорошо мнение на бивш вярващ
25 години ме лъгаха сектата на адвентистите от седмия ден за този бог, оказа се, че е измислица и затова, че бог ме обича, аз трябва да им дам парите си, имота си, живота си и всичко, което притежавам. Платена любов с всичко, което притежавам плюс 27-годишна депресия, която получих от самотата, произведена от лъжите и измамите на сектата. За 25 години „бог“ не можа да ми отговори на нито една молитва и аз се чудех защо. Вече разбрах, че не съществува, освен в страниците на библията като литературен герой. Сбърках, че се доверих, не се доверявайте и вие!!! 21 години съм работила за сектата и аз и над сто човека, които сме работили за нея ни излъгаха, че ще ни водят на работа за пенсионен стаж. Включително и мен. Светците лъжат за пари и имоти, не им се доверявайте. Упражняват психическо насилие, морален тормоз, контрол на ума и черна педагогика за капана „бог“…  Grinning

# 243
  • София
  • Мнения: 3 050
Аз имам някои въпроси останали без отговор от много начетени хора, които са изследвали Библията. Ако приемем, че първите хора са Адам и Ева и техните синове са Каин и Авел, то когато Каин убива Авел и го прогонват, поради каква причина му слагат плочица на врата, че е братоубиец, за да не го умъртвят останалите племена. А откъде се взеха останалите племена, ако приемем Адам и Ева за първите хора? Това е първия ми въпрос.

# 244
  • Мнения: 18 536
За Лилит чели ли сте? За кого са женени синовете на Адам и Ева, като не  е имало други хора, освен за сестрите си .Макар темата да е за сектантството, християнството бе широко застъпено последните страници ,та да попитаме.Също така, защо пламенните защитници непрекъснато цитират  Библията и не отговарят на нито един въпрос,зададен къмто нейните несъвършенства и откровени измислици.За тях може да е свята книга ,за милиони - също да е настолна ,което не вярвам, но при един въпрос за разсъждаване всичко се свежда до неразбираеми, едностранно тълкувани цитати.

# 245
  • Мнения: 9 152
El Mariachi, много добре обрисуваш колко опасни са мрежите, с които някои си служат, за да заплетат други, търсещи Бога.

# 246
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
За Лилит чели ли сте? За кого са женени синовете на Адам и Ева, като не  е имало други хора, освен за сестрите си .Макар темата да е за сектантството, християнството бе широко застъпено последните страници ,та да попитаме.Също така, защо пламенните защитници непрекъснато цитират  Библията и не отговарят на нито един въпрос,зададен къмто нейните несъвършенства и откровени измислици.За тях може да е свята книга ,за милиони - също да е настолна ,което не вярвам, но при един въпрос за разсъждаване всичко се свежда до неразбираеми, едностранно тълкувани цитати.
Боряна, разбира се, че съм чела за Лилит, която е първата жена на Адам! Лилит е и майката на всички демони...

# 247
  • София
  • Мнения: 3 050
И аз съм чела за Лилит. Ама вече имам усещането, че всеки момент ще изскочи иззад някой ъгъл феята на зъбките, злата вещица от Пепеляшка, мащехата от Снежанка и блатната Кикимора.😁

# 248
  • Мнения: 9 152
За Лилит съм чела в астрологията. Всеки един от нас има в картата си място, в което се намира тя със съответното енергийно влияние.
В християнството не съм чела за Лилит и нейната роля.....

# 249
  • Мнения: 18 536
Въпросът ми за Лилит бе по-скоро риторичен, за нея се сетих в момента да покажа, че има митове,има неща,несъвпадащи с официалната религия.И че човек трябва да е не толкова вманиачен в религиозността си.Всеки има своите причини за вярата си,за търсенията си, но друг човек до него да не ги приеме изцяло или въобще.Вярвам в силата, наречена Бог, тя е за необяснимите неща,знам, че на един етап религиите по света са обобщавали и давали на хората много.И вземали.В днешно време свободата включва и правото на всеки да си избира вярванията,без да пречи на изборите на друг човек.Защото могат да пречат и на неговите.Стига да не е толкова запленен да пречи на себе си.Етичните норми в цял свят са едни,те са ценното и основното във всяка религия.Обсебването  в религиозност ни прави жертви на хора,намерили ниша там да се възползват от други хора и Бог няма общо с това.

# 250
  • Мнения: 2 616
За Лилит съм чела в астрологията. Всеки един от нас има в картата си място, в което се намира тя със съответното енергийно влияние.
В християнството не съм чела за Лилит и нейната роля.....


Можем спокойно да я наречем първата феминистка.  Grinning Grinning Grinning  Немски психолог я описва като тъмната страна на жената - Лилит се свързва с независимост, сексуална активност и в разрив с майчинството.
Ето на руски едно обяснение:
Что Церковь говорит о Лилит, первой женщине?  Rolling Eyes

Ето и от един астрологичен форум:

Скрит текст:
1.2. Митологията на Лилит
В Стария Завет Лилит се споменава мимоходом в Исая 34, стих 14-15, но нейните следи стигат далече в миналото, поне до 2000 пр. н.е. В енциклопедията Женска Енциклопедия на Митовете и Загадките намерих следното резюме на най-популярния мит за Лилит:
“Приказката за първата жена на Адам датира от онези далечни времена, когато равините направили опит да асимилират вавилонската богиня Белет - или Белили в еврейската митология. В ивритските разкази нейната плодовитост и сексуални предпочитания разкриват същността й на “Великата майка” на населението, земеделски племена по онова време. Те се опълчили срещу нашествието на номадските овчари представени от Адам. Историята разказва, че Адам се оженил за Лилит, защото се бил уморил да се съешава с животни (содомията била грях в Стария Завет, но много разпространена сред овчарите). Адам се опитал да насили Лилит да легне под него в мисионерската поза. Мюсюлманите казват: проклет да мъжът, който прави жена си небе, а себе си земя. Католическите власти казват, че всяка сексуална поза различна от мъжа доминиращ, е грях. Но Лилит не е била нито мюсюлманка, нито католичка. Тя се подиграла на адамовата сексуална грубост, наругала го и избягала от рая. Адам се помолил на Бог да му върне бунтарката. Бог изпратил трима ангели да я търсят и те я намерили край Червено море в земята на демоните. Тя отказала да ги последва, проклела ги и прекарала времето си правейки любов с демоните, които изглежда били по-забавни, и раждайки по сто демонични деца всеки ден...”

Но важно за астрологическото разбиране на Лилит е също тази част от мита, която ще цитирам от книгата на моята колежка Лианела Ливалди Лон: “Бог наказал Лилит за нейното неподчинение и оставил нейните деца да умират всеки ден. На този геноцид Лилит отговорила като сама погубвала деца: тя убивала новородените или умъртвявала родилките. Или прелъстявала мъже в съня им и след това ги убивала или те се побърквали. Междувременно, Бог създал Ева от адамовото ребро, за да е сигурен, че ще има по-раболепна спътница до него.”

Астрологическата и психологическа интерпретация се основава главно на историята за Лилит като първата съпруга на Адам, която предпочела необузданото и свободно съществуване в земята на демоните пред илюзорната идилия на рая. Важен за интерпретацията е моментът на болка и отмъщение: Лилит била наказана само защото действала свободомислещо и решително. В болката и гнева си тя си отмъщава на Адам, символизиращ всички мъже. Тя също отмъщава и на Ева, която е символ на всички мили раболепни жени, които предават идеалите си за свобода и равенство като се нагаждат към мъжките изисквания. По някакъв начин, Ева е била по-умна от Лилит в цялата й радикална честност: Ева действала мило и сервилно, но по-късно приласкала Адам да опита ябълката от забраненото дърво – и после споделила живота си с него извън рая. Ето защо, Лилит също илюстрира форма на независимост, която може да предизвика самота или да принуди собственика на картата да попадне в грешното обкръжение, символизиран от демоните. В традиционната астрологическа литература за черната луна Лилит е описана най-вече като представителка на тъмната страна на женската същност. Тя се явява като демонична тъмна богиня, като разрушителна, психическа размирница, абсолютната фатална жена, подлата изкусителка, тя е измамница, тя иска отмъщение, убива новородените – наистина много диаболичен образ. Добър пример за типичен образ на Лилит е библейският разказ за Саломе, дъщерята на Ирод. Със силата си на изкусителка и интригантка тя предизвикала ужасната смърт на Йоан Кръстител чрез обезглавяване.


 bowuu

# 251
  • Мнения: 626
За Лилит чели ли сте? За кого са женени синовете на Адам и Ева, като не  е имало други хора, освен за сестрите си .Макар темата да е за сектантството, християнството бе широко застъпено последните страници ,та да попитаме.Също така, защо пламенните защитници непрекъснато цитират  Библията и не отговарят на нито един въпрос,зададен къмто нейните несъвършенства и откровени измислици.За тях може да е свята книга ,за милиони - също да е настолна ,което не вярвам, но при един въпрос за разсъждаване всичко се свежда до неразбираеми, едностранно тълкувани цитати.

Понеже поставяш въпроса за несъвършенствата в Библията, да ти отговоря. Simple Smile

Преди доста време пишех в един форум и там се появи един войнстващ атеист. Беше решил, че ще сложи християните в малкият си джоб, като започне да им говори за грешките и несъвършенствата в Библията. Беше направил цял "чаршаф" от стихове, който според него са грешки и противоречия. В последствие открих същия този "чаршаф" да се размотава и специализираните атеистични форуми, явно там са си го съставили. Аз и другите християни решихме да обърнем внимание на списъка му. Стана ми хем смешно, хем тъжно...Опитахме се да отговорим на въпросите на атеиста и да обясним какво в действителност се крие зад съответните пасажи. Приложиха се аргументи, имаше разискване и прочие. В този момент едно нещо стана кристално ясно - атеистът НЕ се интеруваше въобще от нашите аргументи! Срещали ли сте такива хора? Те задават въпроси не за да разберат истината,  не за да променят мнението си, не защото очакват градивна дискусия, а за да демонстрират, че те ВЕЧЕ знаят истината ( тяхната си истина, разбира се) и въобще нямат намерение да ви слушат!
Доводите на другите дори не бяха прочитани, но винаги се свършваше с репликата: Е, да, ама не е така! Smiley

Всичко това веднъж и завинаги ме отказа да влизам в дискусии от подобен род с войнстващи атеисти. Те ВЕЧЕ знаят всичко! Те вече си имат своите убеждения и няма сила на този свят, която да ги разубеди. Те се чувстват комфортно в зоната на своя атеизъм и не искат да излязат от там. А това би им се наложило, ако поне за миг се вслушат в аргументите на другите.

Както казах, изследвам Библията непрекъснато. Да, тя има трудни пасажи. Да, тя има неразбираеми пасажи за хора без необходимата теологична подготовка, без познанието за оригиналните езици, на които е писана Библията, без познанието за начина на мислене на древните. Има неща, които един повърностен читател никога няма да разбере. И ако за да станеш специалист в дадена област е нужно обучение от 5 и повече години, то за Библията са необходими много повече, дори цял живот. Без много четене и дълбаене няма да се получи, то си е вид теологично образование.
Ако някой наистина иска да разбере какво се крие зад "противоречията" в Библията, нека сам седна да ги изследва, ама истински. Не по атеистичните сайтове, където имат готов отговор за всичко. Само искреното сърце ще разбере истината.

# 252
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Преди доста време пишех в един форум и там се появи един войнстващ атеист. Беше решил, че ще сложи християните в малкият си джоб, като започне да им говори за грешките и несъвършенствата в Библията.

Сама разбираш, че тук войнстващи атеисти няма.

Хората обаче се дразнят на ограничеността на силно религиозните хора и на относителната им неграмотност по отношение на научните открития и несъвместимостта/съвместимостта им с религията.

Най-отблъскваща в християнството е идеята за Божието триединство - нелогична, нагласена, пълна с противоречия концепция. Според мен, тази идея е открадната от хиндуизма, където Брахма е бога на сътворението и е част от божествената троица – Тримурти, Вишнуи и Шива.
Другото голямо противоречие е безпределната любов на Бога и съществуването на ада. По-голяма измислица от това, здраве му кажи.

# 253
  • Мнения: 2 616
За Лилит чели ли сте? За кого са женени синовете на Адам и Ева, като не  е имало други хора, освен за сестрите си. (Инцест, откъдето и да го погледнеш. Grinning За Стария завет, т.е. за евреите инцестът и содомията са си съвсем нормално нещо, то и джендърството е тяхна измишльотина, а т.нар християни, с малки изключения, изобщо не замбират за какво иде реч.. Затова и психичните заболявания сред евреите са много по-често срещани, отколото при останалите народности - защото са живели затворени и са се исцествали помежду си с цел запазване на богатствата си или за да не се мешат с "гоите". От време оно е известно, че инцестът води до дегенерация и сексуални девиации.) Също така, защо пламенните защитници непрекъснато цитират  Библията и не отговарят на нито един въпрос,зададен къмто нейните несъвършенства и откровени измислици... при един въпрос за разсъждаване всичко се свежда до неразбираеми, едностранно тълкувани цитати. (Защото няма какво друго да кажат, освен да повтарят като папагали това, което е написано там, без да го разбират. Не, че има някой, който да го разбира.Grinning)
Скрит текст:
Понеже поставяш въпроса за несъвършенствата в Библията, да ти отговоря. Simple Smile
Преди доста време пишех в един форум и там се появи един войнстващ атеист. Беше решил, че ще сложи християните в малкият си джоб, като започне да им говори за грешките и несъвършенствата в Библията. Беше направил цял "чаршаф" от стихове, който според него са грешки и противоречия. В последствие открих същия този "чаршаф" да се размотава и специализираните атеистични форуми, явно там са си го съставили. Аз и другите християни решихме да обърнем внимание на списъка му. Стана ми хем смешно, хем тъжно...Опитахме се да отговорим на въпросите на атеиста и да обясним какво в действителност се крие зад съответните пасажи. Приложиха се аргументи, имаше разискване и прочие. В този момент едно нещо стана кристално ясно - атеистът НЕ се интеруваше въобще от нашите аргументи! Срещали ли сте такива хора? Те задават въпроси не за да разберат истината,  не за да променят мнението си, не защото очакват градивна дискусия, а за да демонстрират, че те ВЕЧЕ знаят истината ( тяхната си истина, разбира се) и въобще нямат намерение да ви слушат!
Доводите на другите дори не бяха прочитани, но винаги се свършваше с репликата: Е, да, ама не е така! Smiley

Всичко това веднъж и завинаги ме отказа да влизам в дискусии от подобен род с войнстващи атеисти. Те ВЕЧЕ знаят всичко! Те вече си имат своите убеждения и няма сила на този свят, която да ги разубеди. Те се чувстват комфортно в зоната на своя атеизъм и не искат да излязат от там. А това би им се наложило, ако поне за миг се вслушат в аргументите на другите.

Както казах, изследвам Библията непрекъснато. Да, тя има трудни пасажи. Да, тя има неразбираеми пасажи за хора без необходимата теологична подготовка, без познанието за оригиналните езици, на които е писана Библията, без познанието за начина на мислене на древните. Има неща, които един повърностен читател никога няма да разбере. И ако за да станеш специалист в дадена област е нужно обучение от 5 и повече години, то за Библията са необходими много повече, дори цял живот. Без много четене и дълбаене няма да се получи, то си е вид теологично образование.
Ако някой наистина иска да разбере какво се крие зад "противоречията" в Библията, нека сам седна да ги изследва, ама истински. Не по атеистичните сайтове, където имат готов отговор за всичко. Само искреното сърце ще разбере истината.
То щото аргументите на войнстващите вярващи са направо ум да ти зайде!  Joy Joy Joy Цитати, цитати и пак цитати, пипса на логика и повтаряне до втръсване на едни и същи лафове, дето вярващият е назубрил. Grinning Grinning
Папа Франциск: Извънземните са добре дошли, ако искат да приемат католицизма  Grinning Има си хас, кой знае какви богатства имат ня тяхната планета, Ватиканът няма да е зле да се облажи и т сях.  Grinning Grinning Grinning Интересно защо лукавите падрета не дават свободен достъп до ватиканските архиви, какво ли крият толкова, .ъ?!?  Sunglasses

# 254
  • Мнения: 626


Преди доста време пишех в един форум и там се появи един войнстващ атеист. Беше решил, че ще сложи християните в малкият си джоб, като започне да им говори за грешките и несъвършенствата в Библията.

Сама разбираш, че тук войнстващи атеисти няма.

Хората обаче се дразнят на ограничеността на силно религиозните хора и на относителната им неграмотност по отношение на научните открития и несъвместимостта/съвместимостта им с религията.

Най-отблъскваща в християнството е идеята за Божието триединство - нелогична, нагласена, пълна с противоречия концепция. Според мен, тази идея е открадната от хиндуизма, където Брахма е бога на сътворението и е част от божествената троица – Тримурти, Вишнуи и Шива.
Другото голямо противоречие е безпределната любов на Бога и съществуването на ада. По-голяма измислица от това, здраве му кажи.
Неграмотни и ограничени хора има навсякъде, не само в редиците на християните.  Честно казано не знам каква е тази несъвместимост на религията с науката. Аз такава никога не съм виждала у нито един християнин когото познавам ( обратното - повечето около мен са хора на науката) , нито съм споделяла .
Не разбирам също защо идеята за Триединството е отблъскваща. За кого? И защо? Това, че на нас хората ни се вижда странно и необяснимо не значи, че не е така. Това са си размисли от нашата си ( ограничена) камбанария. Не, тази идея не е открадната от другите религии, другите религии крадат някои неща от Истината за Бога и за други неща.
Ада...има различни християнски виждания по въпроса какво всъщност е той. Аз лично не вярвам  в едно вечно горящо място, където вечно ще има мъчещи се хора.

Общи условия

Активация на акаунт