Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 551
  • 765
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 411
Какво противоречие в темата - често отговора ви е слушайте си доктора и когато го направим, трябва да си скъса дипломата , защото мнението му е различно от вашето.

Бих искала да допълня нещо - не всички , които пишат са от големи градове. В малки населени места докторите са ограничени, не си вдигат телефона и може да са дори отпуска в момента. И т.к. не можеш да запалиш колата в 2 през нощта и да отидеш до близкия град,  пишат тук за помощ.

# 316
  • Варна
  • Мнения: 25 321
Тук не става дума за различно мнение. Става дума вероятно за синдрома "развален телефон", т.е. едно се е казало, друго се е разбрало. По отношение на етапите на развитие на ембриона няма място за мнения. Все едно да кажеш "ами няма една ръка, ама нищо, ще порасне". Може да не си я видял, това не значи, че не е там. Толкоз ли е трудно да се разбере разликата?

# 317
  • Мнения: 1 239
Не знам, на мен са ми правили ФМ в 12 седмица и после разбрах, че е било ФМ, нито за неврална тръба да ми говорили, никви 5 лева

# 318
  • Мнения: 9 196
Точно развален телефон, не вярвам, че някъде по света има лекар, дори и да не е АГ, да каже подобно нещо. Просто ей така, да си чешем езиците разбрали, недоразбрали.

На кого помага да се лансират откровени глупости и невярна информация?

# 319
  • Варна
  • Мнения: 25 321
Ами то не е нужно да ти говорят за неврални тръби, важно е да видят, каквото трябва. Едно "Всичко е наред"  за пациента е достатъчно.

# 320
  • София
  • Мнения: 6 727
Значи вижте какво можете да си давате съвети, но чак такива не... Ако кажа на лекарят си, че еди какво си съм прочела в Интернет директно ще ми каже „Ами хайде като си го прочела там да си се лекуваш с Интернет”... ами те затова са лекари, друг е въпроса, че има доста от тях, които не стават за НИЩО!

# 321
  • Мнения: 647
Аз ще се съглася с salsisha доказано,че при нормална протичаща бременност. Невралната тръба се затваря в дните,които разбираш,че си бременна. Т.е. доста по-рано  от 3тия месец.
Според мен потърси второ мнение.
Най-вероятно всичко е наред,просто д-ра ти не се е изказал правилно.
Успех. Simple Smile

# 322
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Може и да е по-остър и назидателен тонът на Салсиша, но в случая е права. Месечинка същото нещо съвсем спокойно обяснява. Просто ембрионът преминава определени етапи в развитието си, и те не варират във времето, имат си срокове.

Най-вероятно момичето не е разбрало нещо, в случая се коментира, защото не е хубаво грешно инфо да се приема за факт.

Ето развитието по седмици, шеста седмица може да погледнете за справка

http://9m-bg.com/bremennost/bremennost-po-sedmitzi/zlatnite-chetiri-sedmitzi/

# 323
  • Мнения: 5 468
В случая има два варианта. Първият е потребителката да не е разбрала какво точно й е казал лекарят, а вторият е, проблемът да е в лекаря. Аз съм от хората, които вярват на лекарите, които избират и затова напълно разбирам потребителката, но за съжаление, често ставаме свидетели и на некомпетентни мнения, дадени от лекари. Особено в по-малките градове, намирането на специалисти е по-трудно. Преди време, например, беше обсъждано, че някои от лекарите, обявили се за специалисти по ФМ, всъщност нямат необходимия сертификат, който се дава след обучение в чужбина. Също имайте предвид, че специалистите по ФМ се занимават само с това, а не проследяват бременност. Казвам го, защото и за такива съм чела тук. Никой не е застрахован да попадне на некомпетентен лекар, затова не е лошо да сме по-информирани.

А за етапите в развитието на ембриона няма какво повече да се коментира, тъй като рискуваме да измислим нова биология. Който има интерес, може да си намери информация от научни сайтове. Четенето в интернет не се свежда до четене във форума, а може да бъде полезно, стига да човек да умее да отсява информацията.

# 324
  • Мнения: 27
здравейте, да попитам някой дали е запознат... разбрах , че съм бременна в 6гс , а преди това ми беше правено едно изследване на стомаха, при което бях под упойка, можеби съм била бременна на около седмица незная всъщност кога съм заченала. Та въпросът ми е възможно ли е толкова рано нещо да е повлияло ... минах всички изслвдвания и фм , всичко е наред с бебето. Не съм питала лекаря си, защото даже не съм сиг дали съм била бременна тогава, просто ме гложди от няколко дена насам.Четох , че толкова рано ако е имало нещо, то плода да е спрял да се развива и тн , нз ако има някой , който знае нещо повече?

# 325
  • Мнения: 16 876
Щом на фм са ти казали, че всичко е наред, не разбрам какво те гложди?

# 326
  • Мнения: 27
можеби, защото
наближава и ме е обзело едно безпокойство, всякакви мисли ми минават през главата:( някоя мама чувствала ли се е така в деветия месец 😁 мн странни мисли ми се въртят в главата, преди това изобщо даже не се и бях сещала за упойката , лекарствата , пушенето и тн , сега нз какво ме прихвана

# 327
  • Мнения: 1 239

Искам да попитам стафилокок ауерус изолиран в носоглътката ( незнайно от кога е там) може ли да стигне до бебето? АСТ ми е 146 и ЦРП 4.5

# 328
  • Мнения: 5 468
Щом никой не ти отговаря на въпроса, зададен 10 пъти, значи вероятно никой не може да даде мнение. Обсъди го с лекаря си.

# 329
  • Мнения: 6 622
Здравейте, днес три пъти получих нещо като краткотрайни болки или придърпване в пъпа и около 2 пръста под него. Появяват се при леко навеждане напред и отшумяват бързо след като се изправя. Днес няма как да се свържа с лекар.Трябва ли да ме притесняват?

Общи условия

Активация на акаунт