ОСМИ клас пред нас е - ваканцията още си тече -15

  • 61 647
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 9 467
Честит празник на всички и от мен!
На километрична опашка сме на път за слънчева Лефкада!  Outta Joint
По въпроса за хранене в училището, от няколко години се въведе модата в класа на баткото ни, да се носи здравословни кутии с храна.
Синът ми изключително е запален по здравословно хранене и готви по 4х на ден в къщи.
Както аз казвам, ходи на училище, за да си презентират кой какво е подготвил и да се нахранят!  Joy
Най-комичната забележка, която някога съм чела и... подписвала, беше :"Ученикът яде кисело мляко в час по химия!"  Joy
И не беше единственият от класа със забележки за ядене.
Но наистина резултатите са му впечатляващи!!

Колкото до госпожицата... реши, че от всички спортни занимания, предложени и за предстоящата учебна година, избра... Актьорска школа. Платих вече първото тримесечие!  ooooh! Outta Joint

# 706
  • София
  • Мнения: 7 052
Момичета, благодаря ви за пожеланията!
Преди 10-ина дни го подсещах, че РД наближава и го питах, как иска да празнува. За пръв път, от години насам, на този ден сме си в София. Той каза, че не му се мисли и ще го кара леко. Мислех, че е от мързел и пускане по инерцията. Тази сутрин обаче, рано се изниза от дома. Каза, че излиза с компанията от квартала. Joy Крушката си има опашка, демек! Човекът си имал вълнения. Пропуснала съм го този момент, не съм разбрала кога и как се е случило.

За неприятната случка, мислех да съм дискретна, но пък няма кого да пазя! Може някой да си извлече поуки някакви.   Има девойка, която много го харесва. Много е прилепчива, както към него, така и към приятелките си. Той не я харесва, обаче. Не е бил груб с нея, не я обидил, не я направил обект на подигравки. Не е такъв човек! Но пък, показал й е, чрез игнориране, че не иска да има нищо общо с нея. Момичето направи опит за самоубийство. За щастие, неуспешен. Лошото е, че девойката и след този случай и оживяването й, не се е отказала май! Всичко това в разгара на седмокласната кампания. От едно от РПУ-тата още ми звънят, да заведа детето за свидетелски показания, като човек, който може да разкаже повече за отношенията им и причините довели до това. Само да вметна, че той не е свидетел на случилото се. Отказвам им. Не искам да го подлагам на това. Получихме и призовка. Еми няма да го заведа, не мога да го върна към този шок! Sanaka, дай мнение, мога ли да избегна по законов път психотормоза, който ни прилагат занимаващите се със случая?

Ето, казах си всичко! Head Band

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 12:58 от Слънчевата

# 707
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ле-ле, ужас! Слънчева, това е сериозен шок. И аз не бих си завела детето в такава ситуация. А и като знам колко си вършат работата (след като ни обраха яко преди години и ме викаха през ден да им рисувам и обяснявам какво са взели, а накрая се оказа, че полицаи са част от бандата). В много крехка възраст са сега и всяко подобно нещо може да им се отрази негативно.

# 708
  • София
  • Мнения: 11 981
Слънчевата, не съм наказателен адвокат и наказателното право не е от сферите, в които претендирам да имам компетентност, но случаите, в които едно лице може да откаже да свидетелства са определени от закона /напр. ако ще уличи себе си или близки роднини/. Разликите при разпита на малолетни и непълнолетни лица са в процедурата /напр. присъствието на психолог/, а не в задълженията за даване на показания. Ако е призован като свидетел по наказателно производство е длъжен да се яви, а ти си длъжна да го заведеш, иначе може да последва глоба и дори принудително довеждане на разпит. Последното е по-стресиращо от самото даване на показания. Той е достатъчно голям, за да разбере /ти да му обясниш/, че това е просто процедура, която трябва да се спази, той няма никаква вина в случая, а просто трябва да разкаже нещата, такива каквито са били - че не е имал отношения с нея, че е знаел, че тя го харесва, но той не е проявявал интерес и че не знае нищо за конкретната случка или нейните намерения да се самоубие. Наистина е много неприятно, но няма как да предпазим децата си от живота. Все нещо неприятно ще им се случи. Sad

И нашата случка с момчето, обсебено от дъщеря ми беше доста неприятна и носеше потенциална опасност за самата нея. Реакциите му бяха доста непредвидими.

# 709
  • София
  • Мнения: 7 052
Благодаря! Точно това ми казаха и те, че могат да прибегнат до принудително завеждане и ме успокоиха, че щял да присъства психолог на разпита... Disappointed Relieved
Офф, май ще трябва да го подготвя и да го водя. Не съм му казвала изобщо, че го издирват по този начин.

Опасна възраст е това. Няма застраховани по пол... Надявам се, всичко да е наред при вас!

# 710
  • София
  • Мнения: 11 981
Можеш да настояваш и ти да присъстваш на разпита, но родителят се допуска "ако е необходимо", а подобни формулировки дават възможност да си правят каквото си поискат. Rolling Eyes Но ако той изяви желание да присъстваш, може и да те допуснат. А ти не му обяснявай, че го издирват, а че го викат да разкаже какво знае за момичето и какви са им били отношенията, за да разберат по-добре как да й помогнат на нея. И че това е нормално в такива случи.

Нашата случка е с голямата дъщеря и отдавна мина /надявам се/, но имаше доста кризисни моменти.

# 711
  • София
  • Мнения: 8 280
Сложни ситуации...

За съжаление не винаги можем да предпазим деца, дори да е разговаряно с тях, намесени са и много външни фактори. Слънчева, предполагам, че наборът се чувства по-спокоен усещайки подкрепата ти. Hug

За любовните трепери сме говорили и с двамата, за възможността чувствата са се окажат не споделени (и в двете посоки), но какво ще се случи в бъдеще не се знае.

До скоро си мислех, че децата задължително се разпитват в присъствието на родител/настойник (беше ми попаднало някакво четиво/брошура).
Бях се разтърсила по повод на едни очни ставки и психологически анкети в бившето училището с участието на г-жа психоложката (оказа се, че не е такава). Моите за щастие не бяха пряко засегнати (едни девойки хубаво го бяха изманипулирали), но заявих, че ако се случи нещо подобно без мое присъствие ще подам жалби където се сетя. Г-жа директорката поиска се от УН да се плати на психолог за работа с един клас, е, изненада психологът не е психолог, а учител педагогически съветник... А това ме посреща за темата за презервативите Joy
Наборът е в 3 клас. Решили да разпитват г-жата на занималнята за тези неща, а тя, за да се отърве от въпросите, ги пратила при "психоложката" или както той каза "психоложката е г-жата, която отговаря на въпроси, които другите не искат". Информацията, която той бе запомнил от разговора бе, че ако стои поставен 2ч. ще умре, защото спирал кръвта. Dizzy Face

# 712
  • София
  • Мнения: 11 981
Flushed
Ами, ей затова държа аз да ги обяснявам тези работи. В соца имаше една "образователна" книга по въпросите за пола и секса - "Мъжът и жената интимно" - чиито автори, по скромното ми мнение, трябва да бъдат убити с камъни. Triumph Там пишеше такива "полезни" неща, които бяха в състояние да те увредят до живот. Joy Като например, че от маструбацията се оглушава. До ден днешен не мога да си обясня какви социалистически ценности са се бранили с подобни глупости. Thinking

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 16:41 от sanaka

# 713
  • Мнения: 7 106
Включвам се активно в сексуално-образователната тема, защото при нас е много актуална от известно време на сам. Много, много е важно да се говори открито с децата на тази тема, да ги предразположим да споделят и да не се притесняват да питат. Едно време майка ми мълчеше като кютук и дума не сме обелвали. Слава Богу, че съм имала акъл и не съм залитала в крайности. Днешните деца обаче са подложени на какви ли не стимули в тази посока и оставени на самотек не се знае на къде ще поемат.
В класа на дъщерята от миналата година има две-три "кифли", които водят активен сексуален живот. И е активен, защото са със "сериозни" гаджета, едната с 18, другата с 19 годишен. На едната девойка даже майка и е на ясно със ситуацията, момичето редовно оставаше след втора смяна да преспива у гаджето FlushedPersevere. Е, въпросното гадже вече е в историята на дневен ред е ново гадже и ситуацията се повтаря. Всички тези неща ги научавам от дъщерята и виждам другото във фейса / въпросните девойчета са ми в контактите/. Разказват си с подробности и детайли от които ми настръхват косите.
Освен това, щерката има приятелка от София, която летата гостува на баба си във нашият град. Споделя, ч и в нейният клас историята е същата - 2-3 девойчета вече активно водят полов живот, в началото на лятото са ги водили на лагер на морето и там......още 2-3 са загубили девствеността си и най-неприятното в случая е, че не са имали гаджета, а така, с който падне от любопитство Rage и след помощта на 2-3 чашки алкохол "за отпускане".
Дали си измислят, дали преувеличават, дали е истина не мога да твърдя със сигурност, но съм шокирана и втрещена
Та си говорим доста по въпроса, надявам се да има акъла да зачака още някоя и друга година. До този момент не мога да се оплача в това отношение от нея, слуша ме, споделя ми и много си говорим на всякакви теми, дано мисли с главата си, а не с хормоните, както се опитвам да се шегувам с нея Joy:joy.

# 714
  • София
  • Мнения: 7 052
Наборът беше споделил с мен, за проблемите с девойката. Аз знаех, давах съвети да не се държи лошо с нея, защото  най-вероятно има някакъв дефицит на внимание, от когото трябва да го получи. Много сме говорили, аз бях отдушника му. Било му е неудобно да сподели с момчетата, защото за него " е срамно тя да се влачи така след него", а повечето момичета-приятелки са и нейни приятелки. Когато стана случката, той ми се обажда с думите: Мамо, нали занеш за проблема с ......, станало е нещо, искат да говорят с теб; (той си е на училище по това време). Класната след това ми обяснява, че учителите и психолозите били много впечатлени от факта, че аз знам.
Е, не е ли нормално аз да знам проблемите на детето?!?

# 715
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И в бившия клас на дъщеря ми имаше 2 момичета, които вече водят полов живот (или поне така са казвали пред останалите). За едната се знаело, че има по-голямо гадже - към 20-годишен. За другата нищо не знаели.

# 716
  • София
  • Мнения: 11 981
Нито една от двете ми дъщери не е имала съученичка в основното училище, която да води полов живот. В 8-ми клас в класа на голямата имаше само едно момиче, което водеше полов живот. Останалите започнаха по-късно. От 16г. нагоре вече зависи от това, има ли сериозно гадже или не.

# 717
  • София
  • Мнения: 18 679
В класа на сина ми уж имало едно такова девойче, обаче аз това го научавам от майката на негов приятел, която е и моя приятелка. Питам го моя за детето, вярно ли е, че толкова изпусната работата /стана ми жал, защото я знам от детската и е много добро дете, като човек, ама.../, а той ми вика - отде да знам, какво ме интересува Joy Не става клюкарка от моя син. И по-добре. Аз съм същата, маса неща си пускам покрай ушите и да ви кажа - много си ми е добре!

# 718
  • София
  • Мнения: 8 280
Слънчева, всъщност не е нормално Hug, но пък е страхотно, че споделя.

Наборът споделя, но не съм сигурна, че и 50% съм в час - къде от притеснение, къде от срам (къде той пострадал, къде да не стане "предател") ... При един от сблъсъците в училище (пострадал в час) след като ми сподели по телефона, побърза да добави, че г-жата по физическо е реагурала и насилника е бил поставен на място (продължение нямаше). Беше наясно, че ще завъртя всички държавни машини на момента (имаше предистория с друго дете и доста време отне да се опитвахме да решим "мирно" нещата).

# 719
  • София
  • Мнения: 438
Слънчева, честит ви празник! Да е здрав и щастлив, и да не ти пука за гаджетата. Е какво да правим, като са ни готини момчетата, а мацките са нагли. Аз днес цял ден пекох дунапренени мъфини (голяма работа ми отворихте), получиха се и мъжете ги "оцениха" , и сега едва ви изчетох. Малкият се е самоарестувал, от две седмици не е излизал. Баткото пък не се прибира, то са гаджета, то са парфюми и синки по вратлето... Не е за разказване...

Общи условия

Активация на акаунт