198-мо жарко НЕМСКО лято

  • 58 373
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 1 317
  В Бавария винаги започват във вторник, мисля, че е вторият вторник на септември. Ваканциите са силно зависими от църковния календар. Най-плаващи, естествено са Osterferien и Pfingstferien. Тази година последната беше от 20-ти май до 2-ри юни, а следващата ще е от 11-ти до 21-ви юни. Повечето провинции изобщо нямат Pfingsferien.

# 121
  • Мнения: X
Тъкмо се чудех защо дъщеря ми започва училище в сряда, а не в понеделник. Всъщност според интернет е във вторник, но тя твърди за сряда.

Pfingsferien и в Северен Рейн-Вестфалия имахме през май.

# 122
  • Мнения: 9 443
При нас няма Pfingstenferien. Празнува се Петдесетница само 3 дни, т.е. 2 - неделя и понеделник.

# 123
  • Berlin
  • Мнения: 11 332
Това ми напомня на нещо. Скоро търся хотел да ходим с приятели и децата някъде в Германия и разглеждам някакви и пращам на другите за преглед. Получавам отговор - изглежда много добре, но защо има кръст във всяка стая на стената? И аз бях - Open Mouth и гледам пак хубаво снимките, над всяко легло закачен по един кръст, хотелът беше в Бавария.Smile Отказахме го много бързо.

Някой може ли да ме светне защо има толкова много книжки и филмчета и продукти с коне/понита/малки кончета? И таргетират момиченцата основно с тях.

# 124
  • Германия
  • Мнения: 3 460
Bibi und Tina 😉

Не знам и аз защо, но явно е така - момичетата обичат конете, ходят на езда и т.н. Аз поне до сега май не съм виждала мъже или момчета да яздят, а около нас има доста конюшни. Момчетата играят футбол

Търсене и предлагане, предполагам

# 125
  • Мнения: X
Чек, права е дъщеря ти. Децата на колегите ми също са от сряда на училище и все пак може да проверите в самия сайт на училището, за да сте сигурни.

абс, още не бях стигнала до края и си помислих, че действието със сигурност се развива в Бавария.  Laughing

Един много полезен сайт, в който има отговорите на всякакви въпроси свързани с майчинство, детски надбавки и т.н. - https://familienportal.de/familienportal/familienleistungen

# 126
  • Мнения: 7 211
Заминаваме за България за две седмици и помолих съседката да ми полива цветята. Искам да и донеса бутилка бяло вино от Бг, но не познавам добре белите вина, предпочитам червени. Знам, че немците пият предимно бяло, но се чудя кое точно да и взема?

Нещо по въпроса?

# 127
  • Немция
  • Мнения: 6 957
Пипи, за вино, продавано в България не мога да да дам препоръка, но знам за добри отзиви за българското вино Trimontium, което май го няма на бълг.пазар, но се продава в Германия. Видях , че можеш да го намериш на два адреса в Мюнхен. Не знам дали това е опция за теб.

И при нас, в НРВ, учениците започват у-ще в сряда. За да им е по-кратка първата седмица в училище. Щадят децата. Wink Знаете как е след отпуска да се впуснеш отново в работното ежедневие- мисля, че по тази логика са измислили първия учебен ден да е в средата на седмицата.

За конете и момичетата се е създало вече клише тук. Не знам защо момиченцата са така заинтригувани от тази тема- аз си го обяснявам с вродената им грижовност към животни. Отделно има много възможности за конен спорт, за езда като хоби в Германия. Имам приятелка в Бг, която като дете беше "луда" по конете, но нямаше възможност да се занимава с езда, съобразена с крехката й възраст. Тогава беше единственото момиче, което познавах да има този интерес, сега й разказвам колко масово е в Германия.

# 128
  • DE
  • Мнения: 9 068
Има някакво детско филмче на Дисни с понита. Дъщерята на приятели бе фен.

# 129
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Заминаваме за България за две седмици и помолих съседката да ми полива цветята. Искам да и донеса бутилка бяло вино от Бг, но не познавам добре белите вина, предпочитам червени. Знам, че немците пият предимно бяло, но се чудя кое точно да и взема?

Нещо по въпроса?
Шато Бургонзе пак спечели награди в Цюрих, но идея си нямам какъв му е вкуса, още не съм го опитвала. Ако ще вземаш
От него вземи това което сега получи наградите в Цюрих, то е бяло. Гугъл ще ти даде инфо за точното име на колекцията спечелила, мисля беше 2015, и цената към 20лв бутилката. Можеш да изпринтираш и да ѝ дадеш бутилката с информация за конкурса и наградата която е спечелило.

# 130
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 497
Хубави са вината на "Салла",  имат едно Шардоне с награда от Брюксел, на мен ми харесва Совиньон блан, а и имат и врачански мискет, и ризлинг ( Салла. Може да се поръча и онлайн, защото не знам къде го има по магазини. Други хубави вина са на Старо Оряхово Вайнари.

# 131
  • Мнения: 11 329
За български вина мога да препоръчам винарната на мой съученик, който сам си направи лозята в Змеево край Стара Загора - прави бяло, розе и червено с марката Betterhalf. Не знам обаче къде могат да се намерят

# 132
  • Мнения: 1 481
Момичета,знаете ли колко струва да си платиш куфар 20 кг. с Wizz air директно преди полета на летище Меминген,защото направих чекирането онлайн,но пропуснах стъпката с добаването на чекиран багаж ,ако изобщо е възможно при вече направено чекиране... Flushed

# 133
  • Мнения: 9 443
Момичета,знаете ли колко струва да си платиш куфар 20 кг. с Wizz air директно преди полета на летище Меминген,защото направих чекирането онлайн,но пропуснах стъпката с добаването на чекиран багаж ,ако изобщо е възможно при вече направено чекиране... Flushed

Отвори пак сайта им, там го пише при въпросите, свързани с багажа. Мисля, че беше с поне 10-20 евро отгоре: цената за 20 кг багаж + такса, че го плащаш на летището.

# 134
  • Мнения: X
Няма пречка да направиш ново чекиране и да добавиш куфар. Става до три часа преди заминаване ако си купила куфари и искаш да добавиш още, но в твоя случай срокът е 48 часа преди полета и 15 дни за обратния полет.

Общи условия

Активация на акаунт