Нека споделим "бисери" от клиенти

  • 22 559
  • 214
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 978
Мъжа ми в4ера обяснява за една продавачка ,че говорела все едно четяла разписанието на автобусите на автогарата"Ами тя все едно съобщава-на първи КОЛОВОЗ пристига автобусът..."

Нещо подобно..

Обаждаме се в KFC, мацката супер любезна..ама по едно време се замислих дали не говоря с усмихната машина newsm78

# 166
  • Мнения: 1 417
Сега се сетих онзи ден една колежка какъв `бисер е имала:
Клиента: Колко ще ми струва този проект?
-150 евро
Клиента: Абе, как 150 евро Close
След известен пазарлък, той пита - И сега колко ще ми струва последно?
- 300 лв.
Клиента: Е, това е друго нещо Joy

# 167
  • София
  • Мнения: 463
Едни колеги имаха забавна ситуация с клиент, който си купува даста скъп цифров фотоапарат, тръгва си доволен и след няколко дни звъни в офиса  и казва отчаяно :
- Моля, помогнете фотоапарата ми не работи! Прочетох цялото упътване (на БГ естествено) и като стигнах до подводните снимки , реших да пробвам как става.....
-А калъфче за подводно снимане купихте ли си?
- Не ???!!!!
-А как го пробвахте ?
- Въъъъв............ваната newsm61
 newsm62 newsm62 newsm62
В упътватето подробно е описано какво е необходимо да подводни снимки. Въпроса е наистина да се прочете

# 168
  • Мнения: 2 309
Поредната любезно посрещната клиентка от мен с
"Добър ден"
Мълчание
"Д О Б Ъ Р     Д Е Н "
Мълчание
"Добър ден,нещо определено ли си търсите?"

Клиентката-"Ама познаваме ли се отнякъде,че толкова много държите да ви отговоря на поздрава"
Аз -"Не не се познаваме,но е нелюбезно да не отговориш на поздрава с поздрав..."
Клиентката-"Абе изморена съм ,ей сега на теб ще отговарям..."
    Хиляди глупости изприказва,а ми стигаше само едно-"Добър ден..."

# 169
  • Мнения: 657
Влизам в едно кафе и си поръчвам 3 в 1,сервитьорката ме гледа smile3556и пита какво е това?Обяснявам кафе,сметана и захар.И пристига носи еспресо кафе,съответно сметана и захар,и пита можете ли сама да си го разбъркате или аз да ви го разбъркам.Този път аз гледах така smile3556 smile3556

# 170
  • Мнения: 1 178
аз съм била и от едната  и от другата страна,бисери много...
ама най ми е гадно някоя продавачка да ми говори на ТИ
и едновременно да дъвче дъвка и да ми вика  -  "е,кво тва не ти ли аресва?

# 171
  • Мнения: 118
Някъде в Дълбоката Провинция, офис на рекламирана банка: (беше преди 2 години, доизкусурявам си)
- Абей, тука ли давате пари... заем, таквоз.
- Да, тука бе
- Ами дайте ми, там...
- Виж тез листовки, попълни тука. Колко ти трябват.
- Чиии, 50-60 лева.
- Е не може бе.
- Как ша ни мможи бе. По телевизията казаха. Айде че много ми трябват бе. КОлкуту дадете.

Преди месец-два, натоварен ресторант за бързо хранене по обед. Клиентът (редовен) съм аз; обикновено давам стотинки така, че рестото ми да бъде само левчета:
Барман(Б): 5 и 60
Клиент(К): (давам 5 лева и чакам ресто) Съжалявам, нямам стотинки
Б: 5 и 60
К: Съжалявам, нямам стотинки (и чакам ресто)
Б: 5 и 60
К: Съжалявам, нямам стотинки (и чакам ресто)
Б: 5 и 60
К: Съжалявам, нямам стотинки (и чакам ресто)
(много пъти, при еднакво спокоен и делови тон от двете страни).
Добре че бях с един колега, да ме рестартира.

# 172
  • Мнения: 48
Отивам в магазина и си избирам сладолед в кутия бял "Ванилия". Магазинерката  Nerd(баба) ми дава жълт, който си е Карамел.
Аз - Ама аз искам бял
Тя - Е пък ти колко бял го искаш, то по бяло от това няма!?  Shocked Shocked Shocked

# 173
  • Мнения: 4 651
Приятеля ми си поръчва мартини - нямат, след което казва ами донесете ми малка водка и малък вермут, да има и маслинка.
И сервитьорката:
- Водката българска ли?
- Да?
- Вермута български ли да?
- А маслинката българска ли? (Поне това се чува)
- След леко оцъкляне и захиляне, той отговаря че маслинка ако имат българска от нейде, българска да е  hahaha
И носи се поръчката - 1 водка - ок, 1 вермут - ок и ...... 50 мастика  hahaha hahaha
То момичето мастила чуло, че иска. Добре че не бяха ги смесили, чуден коктейл щеше да стане  #Crazy

# 174
  • Мнения: 5 140
Когато работех преди много време в музикален магазин (ей колко хубаво беше  Grinning) и един клиент пита:
- Извинете имате ли Pulp Fiction Креминале?
А ние с колежката бяхме  #Crazy Mr. Green

Един пък друг ни пита:
- Имате ли музиката от филма " Резервоарните кучета" (имайки в предвид 'Кучета в резерв")

За тези се сещам в момента, ако ми изплуват и други бисерчета, ще ги споделя с вас.

# 175
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Поръчвам си в едно заведение - агнешки дреболийки, но мина доста време докато реша да ги опитам и те изтинаха.
Реших да помоля сервитьорката да ми ги притоплят на МВ. Викам я, и вместо да й кажа: Може ли да те помоля, да ги притоплят в кухнята?", отсичам: "Може ли да те стопля?" #Crazy
Добре, че съм редовна клиента и момичето ме познава, само се усмихна и каза: "Разбрах те" Laughing

Дискотека в Ямбол. Поръчвам си водка и цитронада (лято - бях на вълна цитронади). Сервитьора: "От натуралните сокове имаме: праскова, кайсия....."

Приморско, в началото на сезона, заведението където сме седнали, все още не предлагат всичко от менюто.
- "Овчарска салата, имате ли?"
- "Не, такова мезе не предлагаме!"
Сервитьорката явно беше от някое диво село, защото всяка друга салата, за нея беше мезе.

# 176
  • Мнения: 1 495
Да се включа и аз с малко офф, понеже стана дума за чужденци, говорещи български. Мъжът на леля ми е германец и иначе говори доста добре български. Но преди вече доста години се случило, че пътувал във влака с още някакъв случаен човек в едно купе. Прозорецът бил отворен и ставало течение, и той най-учтиво попитал другия човек "Извинете, тече ли ви ? "...  Laughing

# 177
  • Мнения: 85
Ето и две случки от мен:
Голям супермаркет на самообслужване. Клиентка на средна възраст след продължително обикаляне не намира това, което търси и се обръща към първия срещнат от персонала. Води се следния диалог:
- Извинете, гъби имате ли?
- Гъби, какви?
- Как какви? В толкова голям магазин работите и не знаете какво продавате!!! Аз половин час обикалям и не мога да намеря, питам Ви, а Вие вместо да ми кажете "Да" или "Не", ми отговаряте с въпрос. Как не Ви е срам и ...................
- Да, продаваме гъби - култивирана печурка - пресни, замразени и стерилизирани (цели и рязани). Стерилизирани има и други видове гъби. Продаваме също гъби за измиване на съдове в опаковки по една, две, три, пет и десет броя. Продаваме гъби за баня, както и гъби (лустро) за почистване и лъскане на обувки. Вие какви желаете?
- ??? Благодаря, бяхте много любезна.
И съответно излиза от магазина.


Моя приятелка работи в магазин за бяла техника. Влиза клиент, търсещ нещо конкретно:
- Извинете, търся специална прахосмукачка.
- Каква?
- Амиии ... една такава ............
и започва да показва с жестове някакви контури, габарити или нещо подобно, пляска с ръце, почесва се и уточнява:  абе, прилича на оня робот дето ............ от .... ех, от кой филм беше.........
И той не се сеща за филма, и тя не разбира за кой робот става въпрос, и клиента си отива безкрайно разочарован от некомпетентността й.

# 178
  • Мнения: 7 128
Сега се сетих какви неКонсултанти сме с мъж ми. Избираме си тапети в спецеиализиран магазин и някаква възрастна двойка ни пита как се разпознават нюансите. Казваме, че трябва да гледат баркода и още някакви бла-бла. Отиваме да си плащаме. Касиерката ни хвана, че сме си избрали ролки от от три различни партиди - то от самолет не се забелязваше, но нали сме разбирачи  Grinning

# 179
  • Мнения: 3 818
Спомням си един приятел ми разказваше следната случка: Той работи във верига аптеки и единият от клоновете пуска обява, че търсят фармацевт. При което се обажда някакъв тип и казва:
-Алоу, за обявата съм, взимам го мястото?
-??? Shocked Господине, за какво се обаждате?
- бе за мястото бе, за фармацевта, да, да, взимам го
-Ама господине, трябва да си подадете документите, евентуално...
-Бе взимам го, бе, нали ви трябва човек, няма проблеми, почвам от утре Laughing

Общи условия

Активация на акаунт