С какво ви дразнят свекървите - тема 97

  • 59 466
  • 772
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 16 187
Боже, чета ви за хамстера и терасата и скочих обратно във времето, преди 16 г, август месец, аз бременна в деветия с номер 3: изнесох клетката с хамстера на терасата, че ми се гадеше от миризмата на стърготините (само аз ги сменях!!!), и го забравих 2 дена. Е, умря - обезводнен, изпържен...добре си поревах. И сложих бан на всякакви домашни любимци. 

# 721
  • Мнения: 1 086
Под нейно дете е имала в предвид, че свеки се изживява като маминка и изключва снахата от общата картинка.Веднага нападате,ама като не сте попадали в такава ситуация,в която ви разглеждат само като инкубатор е лесно.И голям праз ,че е казала нейното дете..да детето е нейно ,на свеки е внуче а не дете!
Не. Четем. За разлика от потребителите, които не четат, а правят изводи на база собствения си ограничен опит и проектират този опит върху чужди ситуации, някои от нас са чели и предишните писания на Ет. И междувпрочем, никой не я напада, а обсъжда казуса с нея. Сега, ако ти възприемаш липсата на стопроцентово съгласие и дискутирането като нападка...
те винаги са вэаимни нещата. мен ме драэнят неща, които трудно се обясняват с думи, эащото винаги можеш да си кажеш какво толкова, но се усещат във въэдуха. също стига сте ме doxвали, това е много некоректно и го правите редовно
.
СВекървите не обичат снахите си, дори да не ги мраэят, те не ги обичат. никога няма да им хареса синът им да е истински влюбен.
има беэброй иэследвания по темата и има биологични основания эа това нехаресване.
свекърва ми си направи снимки как храни сина ми, от цялото ни гостуване 50 снимки са как го храни. снимки на мен със сина ми 0, нелепо е. бяхме навън всички эаедно и иэвика эа групова снимка децата си и сина ми но не и мен.
много такива неща, които са дребни, но правят впечатление. то и поглед стига, не е нужно да има думи или дела. просто свекървите са си свекърви. хубаво е да има поне външно уважение и граници и на това се радвам, други и толкова нямат.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 12:39 от ett2812

# 722
  • София
  • Мнения: 28 513
Скрит текст:
Под нейно дете е имала в предвид, че свеки се изживява като маминка и изключва снахата от общата картинка.Веднага нападате,ама като не сте попадали в такава ситуация,в която ви разглеждат само като инкубатор е лесно.И голям праз ,че е казала нейното дете..да детето е нейно ,на свеки е внуче а не дете!
Не. Четем. За разлика от потребителите, които не четат, а правят изводи на база собствения си ограничен опит и проектират този опит върху чужди ситуации, някои от нас са чели и предишните писания на Ет. И междувпрочем, никой не я напада, а обсъжда казуса с нея. Сега, ако ти възприемаш липсата на стопроцентово съгласие и дискутирането като нападка...
те винаги са вэаимни нещата. мен ме драэнят неща, които трудно се обясняват с думи, эащото винаги можеш да си кажеш какво толкова, но се усещат във въэдуха. също стига сте ме doxвали, това е много некоректно и го правите редовно
.
СВекървите не обичат снахите си, дори да не ги мраэят, те не ги обичат. никога няма да им хареса синът им да е истински влюбен.
има беэброй иэследвания по темата и има биологични основания эа това нехаресване.
свекърва ми си направи снимки как храни сина ми, от цялото ни гостуване 50 снимки са как го храни. снимки на мен със сина ми 0, нелепо е. бяхме навън всички эаедно и иэвика эа групова снимка децата си и сина ми но не и мен.
много такива неща, които са дребни, но правят впечатление. то и поглед стига, не е нужно да има думи или дела. просто свекървите са
Това проблем ли е? И необходимо ли да ги обичат? И снахите не обичат свекървите, като цяло.

П.П. Не успях да разгадая "doxвали", какво значи?

# 723
  • Мнения: 1 086
миленака, не е необходимо, но колко хора, с които не си блиэък, не хсресваш, не обичаш, си принуден да общуваш в такъв интимен момент като раждане на бебе? това е са чужди эа майката хора, които не й мислят доброто и не им пука эа нея. да, част от живота е , но не е особено приятна част. на много малко жени им е приятна свекървата и присъствието й, точно эащото не е блиэък човек, а има функциите на такъв. нехаресването между свекърва и снаха е абсолютно универсално и надкултурно. и аэ ще съм свека някой ден, да даде Господ.

# 724
  • София
  • Мнения: 28 513
миленака, не е необходимо, но колко хора, с които не си блиэък, не хсресваш, не обичаш, си принуден да общуваш в такъв интимен момент като раждане на бебе? това е са чужди эа майката хора, които не й мислят доброто и не им пука эа нея. да, част от живота е , но не е особено приятна част. на много малко жени им е приятна свекървата и присъствието й, точно эащото не е блиэък човек, а има функциите на такъв.
Hushed Ама защо си позволила да присъства на раждането?
Или говориш за периода след него?

И при двата варианта въобще не си длъжна да търпиш нечие присъствие. След раждането отказах всякакво присъствие вкъщи, освен мъжа ми и детето ни. Като не искаш гости, се прибираш в дома си и казваш "Не сега, друг път" и готово.

# 725
  • Мнения: 18 949
Под нейно дете е имала в предвид, че свеки се изживява като маминка и изключва снахата от общата картинка.Веднага нападате,ама като не сте попадали в такава ситуация,в която ви разглеждат само като инкубатор е лесно.И голям праз ,че е казала нейното дете..да детето е нейно ,на свеки е внуче а не дете!
Не. Четем. За разлика от потребителите, които не четат, а правят изводи на база собствения си ограничен опит и проектират този опит върху чужди ситуации, някои от нас са чели и предишните писания на Ет. И междувпрочем, никой не я напада, а обсъжда казуса с нея. Сега, ако ти възприемаш липсата на стопроцентово съгласие и дискутирането като нападка...
те винаги са вэаимни нещата. мен ме драэнят неща, които трудно се обясняват с думи, эащото винаги можеш да си кажеш какво толкова, но се усещат във въэдуха. също стига сте ме doxвали, това е много некоректно и го правите редовно
.
СВекървите не обичат снахите си, дори да не ги мраэят, те не ги обичат. никога няма да им хареса синът им да е истински влюбен.
има беэброй иэследвания по темата и има биологични основания эа това нехаресване.
свекърва ми си направи снимки как храни сина ми, от цялото ни гостуване 50 снимки са как го храни. снимки на мен със сина ми 0, нелепо е. бяхме навън всички эаедно и иэвика эа групова снимка децата си и сина ми но не и мен.
много такива неща, които са дребни, но правят впечатление. то и поглед стига, не е нужно да има думи или дела. просто свекървите са си свекърви. хубаво е да има поне външно уважение и граници и на това се радвам, други и толкова нямат.

Може да се е отказала да те снима след предишните пъти, в които си настоявала да ти снимат само красивата глава, без тялото. Да се чуди жената как да ви конфигурира с бебето и накрая е решила само бебето да снима.

# 726
  • Мнения: 8 204
Ооо, стига с тия клишете! Аз пък обичам свекърва си и тя ме обича. Що пък да не обичам и снахите си, ако не са държат като идиотки, все пак ще ме отърват от моите "говендъри" - по Уишмастърова  Mr. Green

# 727
  • Мнения: 1 086
птица, ето една от блуэките ми приятелки се раэбира повече със свекърва си отколкото с майка си. всичко има под слънцето, но са рядкост хубавите отношения. дори да няма конфликт, пак рядко са сърдечни.

# 728
  • Мнения: X
Ооо, стига с тия клишете! Аз пък обичам свекърва си и тя ме обича. Що пък да не обичам и снахите си, ако не са държат като идиотки, все пак ще ме отърват от моите "говендъри" - по Уишмастърова  Mr. Green
А баш!    Laughing
И аз чакам с "10 очи" жените, които ще ме отърват......  Smile

# 729
  • Мнения: 1 086
в какъв смисъл ще ви "оттърват"? те ще им станат майки или какво точно? или пак за готвене и чистене обгрижване говорим? Тя снаха ви ще си има свои деца, няма да обгрижва вашия син в идеалния случай.

# 730
  • Мнения: X
никога няма да им хареса синът им да е истински влюбен.
Искаш да кажеш, че предпочиташ синът ти да не се влюбва? Е, аз не съм откачила толкова и ми харесва да е истински влюбен.

# 731
  • Мнения: 25 586
в какъв смисъл ще ви "оттърват"?

В същия, в който майка ти и баща ти са се отървали и са те прехвърлили на мъжа ти да си троши главата с теб.  Laughing

# 732
  • Мнения: 9 858
в какъв смисъл ще ви "оттърват"?

В същия, в който майка ти и баща ти са се отървали и са те прехвърлили на мъжа ти да си троши главата с теб.  Laughing

Хихихи и ММ тъй вика! Някой път като не може да излезе на глава с мен ми вика- чакай да те върна за малко на бабата и дядото да ти влеят малко акъл, щото ти мен и свекито си не слушаш Simple Smile

# 733
  • Мнения: 8 204
в какъв смисъл ще ви "оттърват"?

В същия, в който майка ти и баща ти са се отървали и са те прехвърлили на мъжа ти да си троши главата с теб.  Laughing

Анджък! SmileySmileySmiley

# 734
  • Мнения: X
в какъв смисъл ще ви "оттърват"?
Скрит текст:
те ще им станат майки или какво точно? или пак за готвене и чистене обгрижване говорим? Тя снаха ви ще си има свои деца, няма да обгрижва вашия син в идеалния случай.

Неслучайно думата е в кавички....    Smile   
Относно твоето предположение:
Скрит текст:
малкия ми син, на 21г., беше сам в къщи 10 дена.И чудо, не умря нито от глад, нито от мръсотия.Може и да си готви, че и за нас беше сготвил, като се върнахме уморени от път, може и пералнята да си пуска, и дрехите си да проска, сигурно може и да глади, знам ли.....А, и прахосмукачката знае къде седи и за какво служи, беше почистил перфектно (почти) къщата преди връщането ни.
Предупреден е, че докато ни няма, може да обръща къщата и върху покрива, ако иска, но всичко трябва да е както аз съм го оставила, преди да се прибера....  Laughing 
А големия живя сам почти 8 години, преди да се събере с приятелката си...И той оживя, да не повярваш.А тя го "гледа и търпи" вече втора година...че и й харесва.
 Ама аз съм от лошите майки.

Общи условия

Активация на акаунт