Зимни гуми

  • 13 745
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Много хора разправят, че мишелина лежи на стари лаври и освен това са скъпи.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 308
Много хора разправят, че мишелина лежи на стари лаври и освен това са скъпи.
ЕЖК. Simple Smile
Мишлен Пилот, 3 години подред са в Топ 3, а една година бяха на първо място.
Скъпи са, да. То и мерцедеса е по-скъп от опел. Simple Smile

# 32
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Не е ЕЖК, а хора които продават гуми. На класации много вяра нямам.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 308
ОК, бива.
Аз вярвам и на собствената си класация, обаче. Както и на хората около мен, естествено. Класациите са едно на ръка. От много време ползвам само Мишлен, Гудиър, а от известно време и Тойо. Няма схема да ги сменя. Това, за 2 автомобила, които ползвам аз лично. Имам наблюдения и върху още немалко.

# 34
  • Мнения: 3 732
Познат изкарал пет зими с Мишлен.
Според бившия собственик на моята Парцалена има само една марка гуми - Мишлен, другите са еднакви.

Ако можех финансово поне две да си позволя, въобще нямаше и да се замисля.

# 35
  • Мнения: 1 717
Аз тази зима ще заложа на Мишелин Алпин 6, моделът е нов, за първи път си купувам такъв клас гуми, ще дам мнение по-натам. Междудругото купих ги от Диана и ми предложиха застраховка (срещу вандализъм или балон в гумата или спукнане в дупка например). Видя ми се интересно и застраховах 2 гуми, пък да видим... че за 4 ме досвидя да давам пари за застраховка 🤔 пожелавам ви безаварийно шофиране!

# 36
  • Мнения: X
Grinning
При избор на гуми заложете на очакванията ви на каква настилка ще ги търкляте, а не на цената или колко нов модел са. Едни гуми имат превъзходно поведение на сняг но са ужасни на почистен и обработен асфалт.

# 37
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Grinning
При избор на гуми заложете на очакванията ви на каква настилка ще ги търкляте, а не на цената или колко нов модел са. Едни гуми имат превъзходно поведение на сняг но са ужасни на почистен и обработен асфалт.

Това щях да споделя, ако ще е само градско или повече градско (включвам и почистена магистрала и пътища) може да се вземе гума добра на асфалт. Въпроса е, че информация само от гумаджиите и могат да ви насочат към гума от която се печели повече.

# 38
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Познат изкарал пет зими с Мишлен.

E, едни барум-ки ни изкараха 4 зими. На другата кола са Fulda, три зими до сега....ама с толкова ще си останат, защото колата е вече на трупчета.
Тази зима ще видим Йокохама как се държат. Летните им са много добри, сега ще тестваме и зимните.

Този размер 165/60/14 има малко избор (поне по сайтовете). Погледни, но би трябвало и 165/65/14 да стават на колата ти. Въобще с височина 60 са малко офертите.

# 39
  • Мнения: 9 664
Grinning
При избор на гуми заложете на очакванията ви на каква настилка ще ги търкляте, а не на цената или колко нов модел са. Едни гуми имат превъзходно поведение на сняг но са ужасни на почистен и обработен асфалт.

Това щях да споделя, ако ще е само градско или повече градско (включвам и почистена магистрала и пътища) може да се вземе гума добра на асфалт. Въпроса е, че информация само от гумаджиите и могат да ви насочат към гума от която се печели повече.



Ем то хубаво, само дето докато изляза от квартала до изчистения път ми трябва нещо тип малък багер Grinning

# 40
  • Мнения: 3 732
И в Бриколаж ми няма размера. Ще заобикалям още малко и накрая май от сайт ще поръчам.

Според консултант от магазина мога да сменя 165/60, важното било да са 14ки.
Заговорих се с мъж, разглеждащ гумите. Питах го за митичните Гиславет. Били много добри, но не и евтини.
Питах и за ДОТ-а. Аз гледах и не видях. Търсех дата - ден, месец, година. По душа съм блондинка. Оказа се номер - 3018, което означава, че са произведени 30тата седмица на 2018 - юли 2018.

# 41
  • Мнения: 454
Моите "Митични" ГиславеД, както ги наричаш, струват 360 лв четирите общо. Ако това е скъпо...

# 42
  • София
  • Мнения: 6 308
И в Бриколаж ми няма размера. Ще заобикалям още малко и накрая май от сайт ще поръчам.

Според консултант от магазина мога да сменя 165/60, важното било да са 14ки.
Заговорих се с мъж, разглеждащ гумите. Питах го за митичните Гиславет. Били много добри, но не и евтини.
Питах и за ДОТ-а. Аз гледах и не видях. Търсех дата - ден, месец, година. По душа съм блондинка. Оказа се номер - 3018, което означава, че са произведени 30тата седмица на 2018 - юли 2018.


Верно си блондинка. Simple Smile
В друга тема ти писах и то дадох линк към евтини гуми.

# 43
  • sofia
  • Мнения: 8 938
За какво обикаляш? Директно от сайт, доставят ти ги (или ти отиваш да си ги вземеш от техен склад) и готово.

Всяка марка гуми си има по-скъпи и по-евтини варианти. За моя размер, зимни гуми, само на една марка ми излизат оферти от 104 до 170 лв за 1 брой. Избираш нещо средна хубост и купуваш.....няма да излиташ в космоса, та толкова го мислиш.

Ей в този сайт има много варианти. Вкарваш си желания размер, избираш сезон, може всички производители, може само един, сортираш по цена и избираш. За твоя размер с височина 60 има малко оферти, разгледай и 65. Гума до 80-90 лв. е евтина.

# 44
  • Мнения: X
Избра ли гуми, че чакам по теб да се равня.

Общи условия

Активация на акаунт