Зимни гуми

  • 13 625
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 296
освен че се скапват по-бързо
А това не е проблем, така ли? Simple Smile

Ако няма да ги ползваш следващата зима,  не е.

На въпроса: В идеалния случай си купуваш 4 нови летни, зимните прибираш и слагаш пак догодина. Добрите зимни гуми, сменени навреме и съхранявани както трябва, може да изкарат 2-3-4 години.
 Не толкова идеален случай (като този): Напролет си сменяш само предните гуми(защото са по-добри) и догодина слагаш тях за задни, за отпред купуваш нови зимни. Унирояла може да ги оставиш през лятото отзад, но задължително ги сменяш за следващата зима.

# 91
  • Мнения: 3 732
Предните са ми Унироял, задните - Петлас. Всичките са нови зимни.

Лятото мисля задните Пегас да станат предни, а задни да са някои от тия дето карах с тях лятото.
Другата зима купувам още два Унирояла за отпред, тазгодишните Унироял отзад.

Губи ми се идеята на летните.
За зимните знам - нови да са, по възможност скъпи и качествени. Аз успях да взема две такива.

Петласа съм ги прежалила.

# 92
  • Мнения: 296
Моя грешка за марките, разменила съм ги ( от марки не разбирам и не ги помня). И твоят вариант става, но летните ти не бяха ли някакви скапани, различни размери или нещо подобно?
Летните гуми също трябва да са добри, гледа се сцепление при дъжд, при по висока температура и т.н. Така че пак препоръчвам - задните зимни си остават задни летни, нови летни за отпред, в последствие  тазгодишните предни зимни отиват отзад, нови зимни отпред.
Тези два комплекта после може да завъртиш още няколко пъти, само трябва да ги сменяш навреме и да ги прибираш.

# 93
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Взимайте тая гуми и си свиркайте.

# 94
  • Мнения: 9 569
освен че се скапват по-бързо
А това не е проблем, така ли? Simple Smile

В контекста на сигурността не е.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 308
освен че се скапват по-бързо
А това не е проблем, така ли? Simple Smile

В контекста на сигурността не е.
Щом казваш. Simple Smile
Цитат
Втърдяват се и стават пластмасарки
. Не работят добре, особено при спиране. Редактирам се, обратното е.
И може да се очистиш толкова качествено, колкото и с летни /скапани/през зимата.

Последна редакция: ср, 21 ное 2018, 16:26 от Онзи

# 96
  • Мнения: X
Зимните гуми през лятото стават на кашкавал, обикновено се разпадат на парчета при по-висока скорост. Втвърдяването на гумите се получава от стареенето, а не от "изпичането" в горещините. Ама вие си знаете по-добре де, поне после близките ви ще хапват жито периодично.

# 97
  • София
  • Мнения: 6 308
Ама вие си знаете по-добре де, поне после близките ви ще хапват жито периодично.
Това умно ли трябва да е или смешно?

В бързината съм сбъркал, случва се.

# 98
  • Мнения: 13
Вместо да мислите сложни схеми и как да се пребиете, по-добре си вземете всесезонни гуми и карайте само тях. Вече има достатъчно добри, особено ако не карате много и предимно се въртите в града.

# 99
  • Мнения: 3 732
Вярно, че съм нов шофьор, нищо не разбираща жена, но това всесезонни гуми не е ли като мъж гей - хем него го е*ат, хем той е*е? Тоест нещо като нищо?

Точно такава съм - карам малко и само в града. Всесезонни гуми ми е новост. Нещо хубаво ли е или не съвсем?

# 100
  • София
  • Мнения: 6 308
Вярно, че съм нов шофьор, нищо не разбираща жена,
Точно затова, се приготви всеки да ти дава всякакви съвети и да показва, колко знае. Smiley

Всесезонните, ако караш само в града и малко, са вариант, но тук вече не трябва компромис с качеството. Т.е. и повечко пари. Смотана всесезонна е по-зле от нисък клас и не толкова добра сезонна.

# 101
  • Мнения: 867
Вярно, че съм нов шофьор, нищо не разбираща жена,
Това не винаги е минус. Може би е въпрос на късмет (или по-сериозно проучване), но аз (на твоя хал съм - шофьор от няма половин година, формално с мъж, но той с моята кола няма никакви ангажименти - нито финансови, нито каквито и да е други) намерих човек, на когото да се доверя и да си поверя колата. Два пъти вече сменям гуми - отивам в сервиза и той ми предлага няколко варианта, съобразени с възможностите ми. Не търся информация за размери, марки, вид, просто му казвам с какви пари разполагам и той ми дава най-доброто за тях. За разни други дребни нещица по колата пък разчитам на едно момче, случайно го намерих, но се оказа много точен. За дреболии дори не ми взима пари. Мисълта ми е, че като си сама и неопитна, със сигурност ще се намерят хора, които да решат, че са ударили джакпота и ще искат да те изцедят докрай. Но има (да, има!) и хора, които са достатъчно съвестни и почтени, за да ти помогнат без да гонят големи облаги. Тъй, де, като нямаме нужния опит и познания, нека използваме каквото имаме - малко женски чар върши работа. С цялото ми уважение, но мъжете тук не могат да помогнат, те ще ти дадат практични съвети, но от теб се изисква минимум знания, за да вземеш решение. Разпитай приятелки, които от години шофират и се грижат сами за колите си къде ходят.

# 102
  • Мнения: 9 569
Streetz, една година цяла карах със зимни гуми, явно по някаква случайност през лятото не са се разпаднали, може би защото не съм карала със 150 км/ч. Както и да е, благодаря за пожеланията към моите близки за житото, много са мили. Бих ти отговорила подобаващо, но за съжаление не съм толкова злобна.

# 103
  • Мнения: X
Това, че си извадила късмет, не значи нищо. Не всяко нарушаване на правилата води до инцидент, но всеки инцидент е следствие от нарушаване на правилата. Повтаряй си го по-честичко. И да - злобен съм към всеки потенциален убиец на пътя.

Общи условия

Активация на акаунт