Да поговорим за живота извън града

  • 6 170
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 217
Много сериозно се замислям по въпроса. Аз съм от София, като дете съм живяла на 5-те кьошета, сега живея в Белите брези. Уж се води добър квартал, а миналата година една прекрасна сутрин под прозореца ми имаше барети и половината ми комшии лежаха по очи на асфалта. Изобщо не си представям да гледам деца в такъв квартал (мога да си представя по другите какво е). Лошото е, че вилата ни е чак в Троянския балкан... А цените на парцелите и къщите в по-приличните квартали около София все още остават необосновано високи  Sad
А ми се иска къща с двор (може би, защото не съм имала баба и дядо на село и като дете си прекарвах летата в градинката на баня Мадара ми е останало едно такова непреживяно усещане)

# 76
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Явно аз не съм се изразила правилно.
Децата ще посещават детска градина и училище в града.Денем ще ползват апартамента в града. Вечер всички заедно на село. Пътя е евентуално 15 мин.
 Ние работим в града. Нямам намерение да ползвам селскя хоремаг, а магазините на града.
А  кво му е на ходенето по кръчми? Качиш се на колата и си при приятелите?Нас ни кефи да шофираме.

Аз те разбирам за какво говориш, но въпреки това за децата, ако са малки, ще си е проблем живеенето извън града.
Живяла съм така, хем селото се водеше почти като квартал на града и пътят с автобус беше трийсетина минути.
Всички  предимства на къщата на мен като тийнейджър ми бяха безразлични на фона на това, че всичките ми приятели са в центъра на града и когато трябва да изляза и особено да се прибера, си ставаше голям проблем- селски автобуси, под час, кога дошли, кога не дошли, това съпътствано със строги родители, които искат да съм си рано вкъщи... Прибирах се у дома, когато приятелите ми излизаха Rolling Eyes

За да отидеш да живееш на село ,трябва да си подготвена да посрещаш всички нужди на децата, защото на тях им се отразява най-зле. Ако можеш да го направиш- чудесно:) Иначе за зрелите хора това е оптималния вариант според мен- работиш в града и се прибираш на село на спокойствие да спиш.

Децата ще тръгнат по дискотеки след 8-10 години.До тогава много неща ще се променят.Тогава ще могат да решат дали да са на село и всеки да си има стая и ... или да са тук в панелката и да са заедно в една стая!
По - сложен е баткото,щото той ще трябва да ходи да взема мадамите. Момата е ясна - нея ще я вземат Mr. Green
Но както казах до тогава много неща ще се променят. Неща които не могат да се предвидят. Има голям недостиг на жилищна площ в града и той започва да се разширява. Не се знае до 10 години до къде ще е. А винаги мога да се върна в панелката. Тя остава!!

# 77
  • Мнения: 899
Мечтаме си, ама много. Направо оживявам като си помисля за къща извън града...но...сигурно никога няма да стане. И двамата не сме шофьори, а и нямаме желание. А и все се чудя кое е по-скъпото - да си купиш апартамент или къща в някое село близо до София?

# 78
  • София
  • Мнения: 498
Темата е много интересна по-принцип съм отговорила с ДА, но и тези които са отговорили с Не имат сериозни аргументи, особено някой.
Имам възможност да живея в къща на 26 км. от София всеки петък събота и неделя сме там, но ....... винаги ще има недоволни няма идеална ситуация.. все още се чудим...
Нека тези дето пишат да не бъркат Симеоново, Драгалевци, Бояна, Бистрица и т.н. квартали които са си направо в София това не се брои, то си е съвсем близко , а всъщност пък не е в града...може би това е идеалната ситуация....ама много скъпо там...а и места вече почти няма... Simple Smile

# 79
  КЪЩААА Peace Peace Peace
Преди да се омъжа живеех в града и хич не ми се ходеше на село.Ама веднъж като отидох там и никога вече не бих се върнала в мръсния, шумен град.Тук няма хлебарки, чисто е и понякога изпадаш в безвремие направо.А съм на точно толкова километри от центъра на града, колкото и когато живеех в апартамент.

# 80
  • Мнения: 1 546
Много бихме искали да живеем в къща извън града...даже се оглеждаме, ей така за спорта( не 4е можем да си го позволим на този етап... Embarassed)

# 81
  • Мнения: 1 858
В момента с мъжа ми точно това обмисляме. В селата покрай Монтана можеш да си купиш прекрасна къща за най-много 5 хиляди. В момента живеем на квартира в БОКСОНИЕРА с наем 80 лева. Тъй, че дали ще плащам 80 наем или 150 заем е що годе все тая. Пък и ще живеем в къща с двор, някой ден ако имаме възможност и басейн ще изкопаем...еееех мечти! А пък и селото за което мислим е на 8 километра.

# 82
  • Мнения: 1 065
живеем в малък град, но въпреки това си мислим за едно селце на 12 км- много е уютно и закътано. само дето детето ще скучае- твърде няма съседи на подходяща възраст. а, да, ще ни трябва и един малък снегорин  Laughing

# 83
  • Мнения: 1 937
Е, в къща сме! На 20 км. от града (Пловдив)!

Имаме голям зелен двор, две коли, куче  Grinning, цветя по балконите...абе идилия...
Децата ми могат да карат колело на улицата, без да трябва да поглеждам с притеснение...

Обаче...

Наесен, голямата е първокласник...Ще учи в големия град! Категорично. Тук освен спокойствие - и шепа приятели - друго....нищо!

За мен (нас), няма проблем, тя обаче ще издържи ли?

# 84
  • Мнения: X
Да,но не сега,а може би след 20тина години...Тъй като родителите ми предпочетоха този вариант и тъй или иначе къщата вече я има,мога да преценя плюсовете и минусите.Наистина,тихо е, чисто е,природа- разкошна,за малки деца-безопасно да играят навън...но пък няма млади хора,повечето къщи са празни и няма с кой да размениш два лафа през зимата,няма училище,аптека,свестен магазин и за всяко нещо се слиза до Пловдив.Идеално е за събота и неделя и ваканциите,но за постоянно... Naughtyоще ни е рано

# 85
  • Мнения: 603
Да,бих живяла и съм го правила-родителите ми имат къща в село на 13 км от града,миналата година цялата почти изкарахме там-пътувахме,сутрин на работа и на градина,след това през апарт-та да се изчакаме и отново там-еми просто върха,но...като се роди бебчо нямаше как.За сега сме в града,но смятаме до края на годината да си купим собствена къщурка и да се местим-просто така ни харесва-дворче,градинка,цветя,а и сме гледали животинки и зеленчуци,което е супер-защото е много по-сладко да го ядеш като знаеш,че е плод на ръчичките ти.
Явно ще има такива дето ще ме помислят за луда ,но това ни харесва,а и на сина ни също-играе на воля без притеснения football motor







# 86
  • Мнения: 5 317
Бих живяла в къща извън града.

# 87
  • Мнения: 1 403
Бих живяла. Тихо, 4исти4ко, спокойно  Crazyкакво ти трябва пове4е. Палиш колата и отиваш в лудницата. Много искам,но немога да изляза на глава с мъжа ми  ooooh!

# 88
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Родителите ми се изнесоха да живеят на 15 км от Пловдив в къщата, строена за вила, в неголямо село. В самото начало на селото - т.е. не е заобиколена от хора. Разкош. Тишина, чист въздух, спокойствие...
В началото ми беше много странно и непривично да спя далече от града (бях по-малка и вървях комплект към тях). С времето го оцених.
Постепенно заселиха другите къщи на улицата с познати бежанци от града Laughing Като отделна част от селото стана, заселена с пловдивчани. Сутрин всички ходят на работа с коли - за 15 минути са в града... да се стигне до центъра от някои крайни квартали често взима повече, особено в пиковите часове.
Да, бих живяла там.

# 89
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз живея извън града, защото то това нашето не е град Wink
Спокойно ми е, чистичко, но работя в Пловдив. И, вероятно, Дени ще учи в Пловдив догодина...

Общи условия

Активация на акаунт