Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 038
  • 642
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 9 196
Не знам, провери кой доставя до България. В Ибей има със сигурност доставчици, в Амазоните също - английския, немския. То не стои в хладилник, когато не е отворено, така че би трябвало да няма проблем с доставките.

Може да пишете на Аптаклуб България, дали внасят готови.

# 301
  • Мнения: 161
Ами само май ние сме на обратно с обличането. Понеже и баткото ми е Августовско бебе си спомням че през деня го обличах с боди къс ръкав а през нощта с дълъг, но и другия ни апартамент е изцяло Южен и беше адска жега. Сега в новия колкото и да Ви е странно малката още не е била с късо ръкавче. Нослето и ръцете са и все студени а вечер след баня докато я обличам започва да хълца и киха. Не се поти и затова не я събличам.

# 302
  • Мнения: 324
И нашата беба е през деня с късо боди, вечер след баня с дълго.
Все е боса, всички чорапи си ги изхлузва. Не търпи да е завита, по това се ориентирам, че все пак има терморегулация и като я завия в жегата, почва да рита и мрънка. Като се отвие или аз го направя, мирясва.

# 303
  • Мнения: 3 033
Ние от няколко дни сме и с къс ръкав, но го обличам основно през по-топлата част от деня. Вечер след банята малкия е с дълъг ръкав и така продължава до някое време през деня. След това го преобличам.
Ако не мрънка, спи или яде. Така сме ние вече 25 дни.
Да ви питам как изглеждат вашите кореми? Моят е на положение пети месец и вече няколко човека ме питат дали съм родила????
То като се замисли човек няма логика - ако още съм бременна, то коремът ми би бил прекалено малък за края на бременността. Операцията още ме наболява. Най-много ме мъчи недоспиването, което в съчетание с жегите направо ме скапва. Гледам да си спя, когато и той спи, но не винаги успявам, защото все пак си има и други задължения.
Когато изляза навън, имам усещането, че се раждам отново. Нещо ми е едно такова нервно и депресивно от мисълта, че всичко около мен е свързано с бебето, че не мога да изляза, когато пожелая. Тази концепция за привързаност към бебето ми е още много, много странна.

# 304
  • Мнения: 2 170
Не знам за вас ,но моят корем се прибра почти изцяло , е не е като преди да забременея. Само кожата нещо не се стяга колкото исках ,но и това ще стане с времето, надявам се.🙄
Операцията ми е направена доста прецизно и изглежда доста по-добре от преди 1-2 седмици например. От време на време като направя някое по-рязко движение ме понаболява ,но не е болка за умиране.🙂

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 16:03 от AlexM1590

# 305
  • Мнения: 441
И мен ме затресе зверска депресия.  Какво нещо е животът- на 20 години с баткото бях като пушка,  мобилизирах се психически въпреки тежкото раждане и това,  че имах само една баба за помощник.  Свалих килограмите за нула време и се чувствах страхотно. Не правих драми от липсваща кърма и тн.
Сега с това раждане,  въпреки че мина повече от леко,  имам си тийн и супер ангажиран съпруг на помощ,  не спирам да рева от ден първи,  ужасявам се като се погледна с 20те кг отгоре, ужасявам се,  че не мога да изляза и че в близките няколко години няма да разполагам със себе си както досега.  Тормозя се какво може да се случи с това бебе,  ако нещо сбъркам в грижите.
Сега след 17 ч ми е време за рев- без причина,  всичко кротко и спокойно вкъщи и аз почвам да се треса от рев Disappointed

# 306
  • Мнения: 9 196
Doloreska - следродилната депресия, не е мит. Винаги може да потърсиш помощ, ако започне да те превзема тотално, или да се посъветваш с лекар, как да вкарате хормоните в норма.
И не забравяй, че при депресията, повечето проблеми са въображаеми. Какво им има на 20те килограма отгоре, след раждане? Съвсем нормално си е. Да, грозни сме, с увисналата кожа по корема и целулита, но какво от това? Ние, когато се оправим, другите, които сега се фръцкат по бански, ще са дебели. Simple Smile
А с бебето, може да отидеш абсолютно навсякъде. Аз се ограничавам, заради количката, която прилича на малък автобус, не мога да вляза във всеки магазин, защото няма място, но с едно бебе - няма никакви граници.

# 307
  • Мнения: 3 033
Честно да ви кажа преди си мислех, че това със следродилната депресия не може да е истина, но вече от опит мога да го кажа. Долореска, не знам на колко години си, но факта, че вече имаш тийн ме навежда на мисълта, че си приблизително на моята възраст. Аз съм почти на 40 г. и си мисля, че и възрастта също е фактор. Не знам доколко точно, но съм убедена, че и тя има своето значение. От една страна човек вече се чувства по-изморен, изнервен и стресиран, от друга - представете си само до тази възраст си разполагал изцяло със себе си, изградил си си някакви навици, стил на живот и сега извъднъж се появява малкия, толкова желан човек и променя всичко с присъствието си. Обичам си детето, писала съм не един път през какво минах, за да го родя, но това не променя факта, че се чувствам странно. Не съм плакала досега, но въпреки това ми е напрегнато, както писах преди. Хубаво е, че ви има вас от форума, за да мога да споделя. Не съм имала кой знае какъв социален живот преди раждането, но все пак различните неща ни променят малко или много. Отделно ми е някакво странно по цял ден само кърмене и памперси. То като се облека като човек и имам усещането, че се е случило нещо кой знае какво. Аз вече си възвърнах килограмите от преди бременността. Нямам нито един излишен, но въпреки това отпуснатия корем и напрегнатите гърди са нещото, което го нямах преди. Head Band
Оплаках си се вече.

# 308
  • Мнения: 731
Аз моя мъник го обличам с късо ръкавче дори и през нощта. Вкъщи е около 29-30 градуса и с дълъг ръкав ме е страх да не го прегрея. След къпане го гушкам за кърмене и се стопля. Навън също сме по къс ръкав.
Днес имам по-малко кърма Sad За 2 дни, в които през нощта давам АМ за дохранване, веднага се отрази.
Относно депресията, аз бях много ревлива първата седмица след изписването и то без причина. Просто се разплаквах. Сега се замислям и аз за това, че няма да имам същата свобода, както досега, че няма да спа цяла нощ още дълго време и все такива неща. Никак не обичам да съм цял ден у дома и сегашните кратки вечерни разходки изобщо не ми стигат. Мисля да правя вече по две- сутрин и вечер и дано се получи.
Коремът ми се прибра горе-долу 7 дни след раждането. Имам мазнинки по него, които трябва да махна, но се надявам да започна да спортувам по малко след като изтече месец.

Имам едно въпросче. Приготвено АМ колко време издържа на стайна температура, ако бебето не е яло от него?

# 309
  • Мнения: 385
Мен май все още не ме е подгонило това чувство. Като цяло с мъжа ми сме си повече домошари и грам не ми пречи повечето време вкъщи и не страдам от липса на свобода към момента Simple Smile Даже днес съм за първи път сама цял ден с бебо и ми е добре - филмчета и книжка. Той си е на гърда целия ден, само чакам да се успи достатъчно, за да го сложа в кошарата и да мога аз да хапна нормално. Това, което ме дразни, е че физически не мога да съм на 100% заради тъпата рана от секциото. Искам да си чистя и подреждам вкъщи. А и с излизането е голям зор - количката към момента ми тежи, а и за да излезнем на улицата трябва да преодолея 6 стръмни, тесни и високи стъпала - входът на къщата е под нивото  на улицата и трябва да разглобявам количката всеки път, дори и да има човек с мен, няма как да се излезе с цяла количка. Отделно много се стресирам с тия разбити тротоари в тоя Лозенец Sad

# 310
  • София
  • Мнения: 4 884
Имам за сваляне още 3кила, което на фона на 22та кг, които качих, е доста добре. Коремът ми се прибра, но кожата е набръчкана все още. Почти постоянно съм със стягащото бельо, според мен то много ми помогна за бързото прибиране на корема. Болки нямам никакви. Аз си ходя навскъде с количката, то това е най-лесното, като имаш малко бебе, коеот стои мирно в нея, можеш навскяъде да отидеш, магазини, кръчми, всичко. По-натам става търсене като потасне и иска да ходи и т. н, така че възползвайте се.

# 311
  • София
  • Мнения: 378
icecube педи днес каза Ам не повече от 30 мин трябва да стои , макар че някъде бях чела 2 часа, затова и днес специално я питах.
Отностно депресията аз ревах 1 седмица като полудяла по цял ден и нощ, но се мобилизирах малко, защото мисля че това се отразява и на бебо.
Аз имам въпрос отностно пъпа. Днес ни падна и сега не си спомням спирт трябва ли да продължа да слагам или само пудра ? И как стои въпроса с къпането?

# 312
  • Мнения: 9 196
Аз не слагах нищо на пъповете, като преди това просто не ги мокрех и след като паднаха, нищо не слагам.

# 313
  • Мнения: 385
icecube педи днес каза Ам не повече от 30 мин трябва да стои , макар че някъде бях чела 2 часа, затова и днес специално я питах.
Отностно депресията аз ревах 1 седмица като полудяла по цял ден и нощ, но се мобилизирах малко, защото мисля че това се отразява и на бебо.
Аз имам въпрос отностно пъпа. Днес ни падна и сега не си спомням спирт трябва ли да продължа да слагам или само пудра ? И как стои въпроса с къпането?
Мен педиатърът ме инструктира да слагам 70% спирт след като падне. Ние изчакахме една седмица след като падна и започнахме да го къпем във ваничката. Сега на всяко къпане, което е през ден, слагаме и от спирта. Не знам дали има смисъл да продължаваме... сигурно още малко и ще спрем.

# 314
  • Мнения: 309
Ех, каква вълна 🙂🙂 днес и аз се поизнервих и сега се чувствам гузно и виновна. 😔 Реших, че след като вече е ма месец ще има някакъв режим и няма да спи на леглото както до сега заради кърменето, а след като се нахранва за приличните 20-30 мин ще ск спи на нейното... Ммм да, ама не! Рев, рев и пак рев! Заспа чак когато я изведох, тоест към 5! Не ми е проблем да спи при нас, ама нали уж специални матраци купувахме, притеснявам се да не ѝ стане нещо на гръбнака (не че не питах ортопеда от болницата дали е ок нашия матрак и той потвърди, че нищо няма да ѝ стане), а и все пак някакъв ред да имаме, но уви... може би е рано още, може би към 2-3 месец?

Общи условия

Активация на акаунт