Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 076
  • 642
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 196
Ами няма, то все пак, един мозък имаме. Толкова неща трябва да следим. Кога е яло последно, кога трябва да се събуди пак, колко е изяло, колко съм изцедила, акало ли е, има ли достатъчно пране за пералнята, кога му е следващия преглед, ей такива тъпотии. Simple Smile

Като военните сме, все нащрек, те за това не са много адекватни горките, в цивилния живот.

# 286
  • Мнения: 2 124
Лесното е ... че правиш шишето, връчваш го на тати и отиваш за нови обувки, например, защото ти е писнало от гадните, бременни дрехи и обувки. Simple Smile Но и с цеденето може да се постигне същото.

Аз си взех две стъклени бутилки, с някакви антибактериални капачки, още преди да родя. Там да съхранявам уж преварената вода, защото можело до 4 часа да стои без риск от бактерии и дори да не изстива съвсем, но така и не ги ползвам, защото готовото мляко им се отразява идеално.

Ако е само за дохранване - защо не си поръчате готово, ако трябва и от чужбина. По-скъпо е от това на прах, но не заминава много, колкото да се заместят 1-2 хранения. Не прави пяна, като това на прах, няма да обостри коликите. Няма топлене, бъркане.
1 литър е към 3,20 паунда, или 4 шишенца по 200 мл са 2,80. И на Аптамил и на Cow & Gate са такива цените.

А тати ако е на работа на кого се връчва шишето?

# 287
  • Мнения: 9 196
Когато е на работа, го връчваш на себе си и използваш времето докато ядат и се кокорят да им говориш глупости и безмислици, даже да им пееш фалшиво, без да те вижда никой и да ти се смее и чуди на странното поведение. Simple Smile

# 288
  • София
  • Мнения: 4 884
Чери, много сложно правиш АМ, затова ти се струва ужас, хаха. Купувам готова вода за бебета, разтварям АМ на стайна Т, не преварям, не топля, стерилизирам шишета един път седмично, като ще стерилизирам още съвсем малко, после само с Бочко за детски съдове. От това по-лесно не знам. Не гладя, сушилнята ги вади перфектни , пера дрехите на бебето с тези на баткото, нашите отделно, но след 3-4 седмици почвам всички заедно с бебешки прах. Така правих и с големия, никакви изнежвания и максимално бързо приспособяване към нашия бит.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Ха ха, много забавни теми обсъждате. На мен с кърмата ми е по-лесно, отколкото с АМ, там имам опит от баткото. Вярно, че няма отмяна. Но всичко останало е песен. Салсиша, наистина ме кефи доброто ти настроение. Помагала съм в гледането на близнаци и нямам такива забавни спомени.
Пропуснах да кажа за дрехите, моят е само на боди с къс ръкав. Рядко слагам чорапи. Ританка ползвах първите 2 седмици, вече са му умалели.
В тази връзка, кога мислите да купувате по-есенни дрехи? Не че ми се иска да става есен, ама ето утре е 1 септември...

# 290
  • Мнения: 2 124
Когато е на работа, го връчваш на себе си и използваш времето докато ядат и се кокорят да им говориш глупости и безмислици, даже да им пееш фалшиво, без да те вижда никой и да ти се смее и чуди на странното поведение. Simple Smile

Е значи има майки, които нон стоп го връчват на себе си, т.е. нищо не е лесно.

# 291
  • Мнения: 925
Лесното е ... че правиш шишето, връчваш го на тати и отиваш за нови обувки, например, защото ти е писнало от гадните, бременни дрехи и обувки. Simple Smile Но и с цеденето може да се постигне същото.

Аз си взех две стъклени бутилки, с някакви антибактериални капачки, още преди да родя. Там да съхранявам уж преварената вода, защото можело до 4 часа да стои без риск от бактерии и дори да не изстива съвсем, но така и не ги ползвам, защото готовото мляко им се отразява идеално.

Ако е само за дохранване - защо не си поръчате готово, ако трябва и от чужбина. По-скъпо е от това на прах, но не заминава много, колкото да се заместят 1-2 хранения. Не прави пяна, като това на прах, няма да обостри коликите. Няма топлене, бъркане.
1 литър е към 3,20 паунда, или 4 шишенца по 200 мл са 2,80. И на Аптамил и на Cow & Gate са такива цените.
Аз купувам вода на хип която е готова веднага за ползване няма нужда от изваряване.От време на време взимам от готовите дози на аптамил.

# 292
  • Мнения: 2 175
При нас дрешките са или боди с къс ръкав или някакво гащеризонче.
Аз есенни дрешки купих още преди да се е родила, но малко ,за да има колкото да не е без хич. Смятам тези дни да си поръчам и това да ми се маха от главата🙂

# 293
  • Мнения: 2 124
Лесното е ... че правиш шишето, връчваш го на тати и отиваш за нови обувки, например, защото ти е писнало от гадните, бременни дрехи и обувки. Simple Smile Но и с цеденето може да се постигне същото.

Аз си взех две стъклени бутилки, с някакви антибактериални капачки, още преди да родя. Там да съхранявам уж преварената вода, защото можело до 4 часа да стои без риск от бактерии и дори да не изстива съвсем, но така и не ги ползвам, защото готовото мляко им се отразява идеално.

Ако е само за дохранване - защо не си поръчате готово, ако трябва и от чужбина. По-скъпо е от това на прах, но не заминава много, колкото да се заместят 1-2 хранения. Не прави пяна, като това на прах, няма да обостри коликите. Няма топлене, бъркане.
1 литър е към 3,20 паунда, или 4 шишенца по 200 мл са 2,80. И на Аптамил и на Cow & Gate са такива цените.
Аз купувам вода на хип която е готова веднага за ползване няма нужда от изваряване.От време на време взимам от готовите дози на аптамил.
Тези готови дози на аптамил какво представляват разтворено мляко ли?

# 294
  • Мнения: 925
Лесното е ... че правиш шишето, връчваш го на тати и отиваш за нови обувки, например, защото ти е писнало от гадните, бременни дрехи и обувки. Simple Smile Но и с цеденето може да се постигне същото.

Аз си взех две стъклени бутилки, с някакви антибактериални капачки, още преди да родя. Там да съхранявам уж преварената вода, защото можело до 4 часа да стои без риск от бактерии и дори да не изстива съвсем, но така и не ги ползвам, защото готовото мляко им се отразява идеално.

Ако е само за дохранване - защо не си поръчате готово, ако трябва и от чужбина. По-скъпо е от това на прах, но не заминава много, колкото да се заместят 1-2 хранения. Не прави пяна, като това на прах, няма да обостри коликите. Няма топлене, бъркане.
1 литър е към 3,20 паунда, или 4 шишенца по 200 мл са 2,80. И на Аптамил и на Cow & Gate са такива цените.
Аз купувам вода на хип която е готова веднага за ползване няма нужда от изваряване.От време на време взимам от готовите дози на аптамил.
Тези готови дози на аптамил какво представляват разтворено мляко ли?
Да

# 295
  • Мнения: 309
Ми то има причина АМ да не се разтваря на стайна, а с топла вода, и пак има по-лесно, но всеки си знае.

Чери, много сложно правиш АМ, затова ти се струва ужас, хаха. Купувам готова вода за бебета, разтварям АМ на стайна Т, не преварям, не топля, стерилизирам шишета един път седмично, като ще стерилизирам още съвсем малко, после само с Бочко за детски съдове. От това по-лесно не знам. Не гладя, сушилнята ги вади перфектни , пера дрехите на бебето с тези на баткото, нашите отделно, но след 3-4 седмици почвам всички заедно с бебешки прах. Така правих и с големия, никакви изнежвания и максимално бързо приспособяване към нашия бит.

# 296
  • Мнения: 441
Моята драма с кърменето и храненето продължава.
Днес Филип става на 9 дни,  а почти нямам кърма,  точно както се случи и с баткото Sad

Консултантите по кърмене ме посъветваха още като се прибрахме на 4тия му ден да седи постоянно на гърдите,  ако ще през 15 минути.  Резултатът беше неизтов постоянен рев,  постоянно зелено ако на всеки час и неспокойно бебе.  Дадох адаптирано мляко,  нахрани се,  успокои се,  започна да спи.  Педиатърката каза в никакъв случай да не го държа постоянно на гърда,  задължително да си прави три часа паузи м/у хранене,  за да почива стомахчето.
В резултат последните няколко дни все цедя кърма,  за да съм сигурна,  че ще приеме нужните мл,  додавам и АМ,  защото често не стига и често няма кърма за всяко хранене.  И съвсем се обърках.
Вчера цял ден не успях да изцедя нищо и ит двете.
Вечерта го сложих да посуче и додадох АМ- той се скъса да реве 2 часа след това. Не знам как да продължавам с това хранене.  Възможно ли е изобщо да не е хранителна кърмата ми и той просто да си остава гладен?

# 297
  • Мнения: 309
Няма как да не е хранителна. В началото нахранвах моята с АМ, за да е сита и спокойна и тогава я слагах на гърда да суче, за да стимулира. Пак и почива стомаха, то е просто като биберон. Няма как да преяде, звщото то още нямаше много. Също през нощта е много важно да има стимулация.  Пробвай и лактогенни чайове. 🙂
Мен пък напоследък са ми мекички гърдите и не мога да изцедя повече от 60-70, и се чудя дали се регулира?

# 298
  • Мнения: 9 196
Лактогонните чайове, овесените ядки, почивката и редовната стимулация би трябвало да дадат резултат, може би пропускаш нещо или стреса ти е в повече.

Кърмата няма как да не е хранителна, ако има недостиг на хранителни вещества при майката, тя просто спира. Не дръж детето гладно, допълвай с АМ щом трябва, успокой се, храни се добре и когато спреш да се паникьосваш би трябвало да си стане нормална лактацията.

Аз засега се поддържам само с редовно цедене и спокойствие, но изцедя ли 200 мл спирам, дори да може и още, защото почва да ми се гади адски. Понякога нямам и 200, като ми се появи първия цикъл, падна до 130-140, след 2-3 дена се оправи.

# 299
  • Мнения: 731
Doloreska, и аз имам подобен проблем Sad Тази сутрин малкия изяде 100мл. АМ в рамките на 3 часа, като преди това му давах и кърма. Това бяха 3 хранения през час. Просто е озверял от 2-3 дни и имам чувството, че е все гладен. От 10ч. до сега още спи. Има и колики от време на време. Пия по 2 чаши чай за кърмачки и по 2 чаши боза на ден, а сутрин закусвам с овесени ядки. Не ми остава време обаче да се храня добре и сигурно това оказва влияние. Примирох се, че ще додавам Sad

Салсиша, откъде може да си поръчаме готово АМ?

Общи условия

Активация на акаунт