Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 105
  • 642
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 196
Аз съм я виждала едната близначка /лошата и палавата/, като е на една страна, се извива, извива, от коликите тихомълком, долната и ръка отива назад, зад гърба, после и рамото и после цоп - почти по нос, защото губи баланс.

# 271
  • Мнения: 366
Да се похваля и тук.

Днес след спешно секцио се роди Белослава 3220гр. 50см.
Проплака си веднага зърнах я за съвсем малко, но казват, че всичко е наред с нея.
Честито бебче! Да ви е здрава и щастлива! Бързо възстановяване Simple Smile

# 272
  • София
  • Мнения: 966
Аз съм я виждала едната близначка /лошата и палавата/, като е на една страна, се извива, извива, от коликите тихомълком, долната и ръка отива назад, зад гърба, после и рамото и после цоп - почти по нос, защото губи баланс.
Лошата, а  Mr. Green муцунки сладки!
Ти как си? Как се справяш с грижите по 2 бебета? Имаше един виц, че някъде там, точно в този момент, има майка на тризнаци, която се чуди майките с близнаци какво правят по цял ден с толкова свободно време  Mr. Green

# 273
  • Мнения: 9 196
Не е толкова натоварено, колкото очаквах, но може и да е затишие пред буря. Или просто така ме наплашиха преди да родя, колко ще трудно, че съм се мобилизирала повече, отколкото с първото. И след тази тежка бременност, направо съм като на почивка сега Simple Smile

# 274
  • София
  • Мнения: 4 884
И аз имам чувството, че съм на почивка  сега. В сравнение с бременността ми сега е песен, при това даже съм и с баткото у нас, ако съм само с малкото, съвсем ще ми е лесно. Разбира се, осъзнавам, че голяма част от това се дължи на факта, че не кърмя. Храним се под часовник на 4часа по 120, оригвам и го оставям в количката. Колики няма също както и баткото нямаше. Пу пу, все така да е.

# 275
  • Мнения: 5 134
Ей, дай боже всекиму. Аз с това кърмене също съм като на почивка ... в краведоилника Simple Smile. Да е жив и здрав, малкия е кротушко, колики няма и ще докара към кило и половина отгоре, а днес става на месец. Успявам и да изцеждам и складирам във фризера. Каката къде слуша, къде не, но се оправяме. Много голяма част от деня ми отива с нея.  А малкия живее в слинга ...

# 276
  • София
  • Мнения: 4 884
Май и моя синковец ще удари кило и половина за месец. До момента, на 27 дни, е качил точно килограм от рожденото тегло и 1,2кг от това, с което ни изписаха. При теб в слинга живее, а при мен в количката, хаха. И с баткото и сега процедирам по съшия начин, първите два месеца само в количката, в креватпето не е слаган даже. По цял ден е в количката и я местя нявсякъде с мен, ако готвя е с мен в кухнята, ако простирам е на балкона и т. н винаги ми е под око. През ноща количката е плътно до моята страна и само се надигам да видя как е, без да се налага да ставам, много ми е удобно.

# 277
  • Мнения: 5 134
То и ние сме осеяни с контейнери. Къщата ни е на 2 етажа и долу в хола имам преносима кошара с 3 нива, най-високото за бебе. В трапезарията имаме люлка Грако подарена от познати  - да се чете, отърваха се от нея като приключиха с бебетата Simple Smile. Горе в спалнята ни му е кошарката, а в стаята на каката има едно на ФП столче за бебе до тодлър. Само в офиса ми не съм му намерила в какво да лежи.

Каката беше така с количката в стария ни апартамент на първия етаж, а горе пак в контейнери. Ама сега тя кара у нас ... тротинетка. Няма место за количка.

# 278
  • Мнения: 1 604
Никол, честита да ти е дъщеричката. Бъдете здрави. На нея много късмет в живота, на теб бързо възстановяване.

Момичета, както се опасявах цяла Б, че ще имам проблем с обличането на Матео, ето факт е. Днес го претоплих. Хем беше по къс гащеризон. С къв акъл излязох в 11:30 на разходка и след баня вечерта реших, че трябВа да си му сложа дълга пижама. В резултат пропусна едно хранене, а той е лакумник голям, беше адски горещ- ректална Т 38,6... ужас. Остаих го гол, сега лежи по боди потник и завит с пелена, киха от време на време, а аз не смея да заспя. Ооофффф.... тъпо ми е.

# 279
  • Мнения: 9 196
Най-добре му слагай нещо междинно - боди с къс ръкав, това е по средата между потника и дългата пижама. Да не го простудиш пък сега. Дай му малко да си хапне и готово, той ще си я регулира, ако е бил претоплен. Но внимавай да не настине. Ако киха и мислиш, че му е хладно, го вземи в тебе - от тялото ти ще се загрее, но не може да се претопли.

# 280
  • Мнения: 1 187
Абе кое му е лесното на това ам , вчера малката цял ден искаше да яде накрая реших да  направя ам, защото нямаше какво да й дам вече . Ужас ! Голяма занимавка голямо нещо.. ако това трябва да го правя и през нощта докато тя реве... , че и с трайност един час . То преваряване на вода , чакане да стане 40 градуса ,че после и да се охлади , стерилизиране..така се наплаших, че изпих 2 литра чай за кърмачки , по добре да си ходя с мокрите тениски и гола по цял ден. Може би е въпрос на навик ни в сравнение с кърменето е ужасно , поне в моя случай

# 281
  • Мнения: 9 196
Лесното е ... че правиш шишето, връчваш го на тати и отиваш за нови обувки, например, защото ти е писнало от гадните, бременни дрехи и обувки. Simple Smile Но и с цеденето може да се постигне същото.

Аз си взех две стъклени бутилки, с някакви антибактериални капачки, още преди да родя. Там да съхранявам уж преварената вода, защото можело до 4 часа да стои без риск от бактерии и дори да не изстива съвсем, но така и не ги ползвам, защото готовото мляко им се отразява идеално.

Ако е само за дохранване - защо не си поръчате готово, ако трябва и от чужбина. По-скъпо е от това на прах, но не заминава много, колкото да се заместят 1-2 хранения. Не прави пяна, като това на прах, няма да обостри коликите. Няма топлене, бъркане.
1 литър е към 3,20 паунда, или 4 шишенца по 200 мл са 2,80. И на Аптамил и на Cow & Gate са такива цените.

# 282
  • Мнения: 1 187
По принцип не се налага, а и във фризера имам , но я размразявам на стайна температура което отнема време и го правя за всеки случай , до сега три пъти размразявах , но нямаше нужда и хвърлям ,а вчера беше нещо страшно , все не и стига и  будува почти цял ден , добре че през нощта спи непробудно. Ако се наложи да е на АМ определено ще измисля някакъв начин да намеря готово мляко.

Започнах да се депресирам.Започна да ми тежи на душата факта, че не мога да изляза за повече от час.. и да има мляко в хладилника пак не мога защото ще ме напънат някъде и ще трябва да се цедя .. от друга страна  освен с мм  с друг не ми е готино да изляза, защо  да товаря хората с мом лайфа си , няма какво да си кажа с тях по простата причина , че всичко което се случва около мен е бебето, всичко което ми идва на ум е нещо свързано с нея  , а сигурно е супер досадно да говоря само за това, нямам приятели с деца , дори нямам женени приятели да си говорим за битовизмите в брака и съжителството като цяло.  : / Обещах си, че няма да съм от тези майки дето не могат да водят смислен разговор , нооо ...

# 283
  • Мнения: 9 196
Ами за това висим във форумите. Simple Smile

То си е нормално, в първите месеци, та дори и години, да се фиксираш около детето. Иска се концентрация голяма. За светските събития ще имаме ужасно много време след това.

Ама те и хората са едни несъобразителни. Не се усещат, че с малко бебе, нормално с това да започват и завършват разговорите и говорят някакви глупости, дето изобщо не са ми интересни, дори ме дразнят, не мога да се съсредоточа. Не се усещат да млъкнат, като чуят, че някое бебе се разплаче, защото трябва да му обърна внимание и ме изнервят. Избягвам контакти с хора, които игнорират факта, че съм с малки деца, честно казано. Не ми е до тяхните глупости сега.

# 284
  • Мнения: 385
Явно аз моя хич не го жаля при обличането... Вкъщи и навън все е по боди с къс ръкав, с таз разлика, че за навън слагам и чорапи и е завит с тънка пелена. Но и ние излизаме късно.. 10:30, 11. Редовно пипам нос, уши, ръце и крака и всичко изглежда ок.
А относно социалният живот, тези дни все ми се обаждат да излезнем, но и аз нямам за какво друго да говоря и направо не ми се излиза с други хора, които само клатят глави като разберат, че не спя Simple Smile За мен е лукс да излезна от спалнята направо, че бебо иска да го разнасям само, а пък мен още ме боли операцията. Все още не съм поръчала слинг, но може би днес е денят

Общи условия

Активация на акаунт