Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 026
  • 642
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 925
Колко много сте изписали.За депресията мен ме хвана яко като забременях та цялата бременност изкарах на антидепресанти..Не я подценявайте!!!!! За  обличането,при нас е страшен студ и къси ръкави са мираж.От вчера и парното работи..Някой беше питал за летенето с бебе.Аз с малкия летях когато беше на месец и не съм имала никакви проблеми.Спа през целия полет.Сега с бебето мисля също другия месец да отида до Бг да й извадя ЕГН.Коремът при мен се прибра след раждането веднага,но аз бях качила 6 кг и ги оставих в болницата.Коцата ми не е отпусната даже никой не вярва,че съм прясна родилка.Всичко си е до структора и с предишните деца бях същата с по 6 кг общо.
Здравей Тери искам да те попитам в коя държава си ние сме в Норвегия и аз незнам кога да отида до Бг за акт за раждане има ли някякъв срок и за пълномощно как стават нещтата от двете снрани ли се изкарват ние сме на 20 дена.
Аз съм в Германия.Пълнощощно правим от бащата за мен,защото ще ходя сама.Прави се в посолството където и пасаван правя.Салсиша аз отивам ,защото ми трябва паспорт за детето .Тя няма право на немски паспорт.Оф мойта работа с документите е много сложна

# 331
  • София
  • Мнения: 444
Момичета - аз се посмях със сълзи. Дано успеете да го отворите - https://www.facebook.com/ThunderDungeon/photos/pcb.1993935853989 … ype=3&theater

# 332
  • Мнения: 9 196
Тери - а за какво ти е паспорт? Тук също има българки, които родиха горе-долу по моето време, но бащата е без гражданство и също нямат право на паспорт децата. Но акт за раждане се издава, защото са си родени тук. Когато им се наложи да си пътуват до България, ще извадят пасаван за бебето за самото пътуване, а егн и паспорт - като стигнат. Но никой не планува нарочно пътуване за егн.

# 333
  • Мнения: 925
Тери - а за какво ти е паспорт? Тук също има българки, които родиха горе-долу по моето време, но бащата е без гражданство и също нямат право на паспорт децата. Но акт за раждане се издава, защото са си родени тук. Когато им се наложи да си пътуват до България, ще извадят пасаван за бебето за самото пътуване, а егн и паспорт - като стигнат. Но никой не планува нарочно пътуване за егн.
И аз имам акт за раждане.По принцип не отивам специално за паспорта,но ще свърша о това за да не се разкарвам после пак.Ще изчакам да стане поне на 3 месеца и тогава ще ходя.

# 334
  • Мнения: 55
И аз да се похваля. На 27-ми с планирано секцио се роди моята прелест Памела 3,650. Искам да питам някоя от вас, възможно ли е да боли толкова много това нещо. 😫 Утре ще ми свалят конците и напаво не ми се мисли. Вътре всичко ме боли. Не знам това нормално ли е или аз съм прекалено параноясана в предвид двурогата ми матка и операцията ми от перитонит преди това? И ми върви като цикъл. От време на врвме имам и по някой малък съсирек. Нормално ли е?

# 335
  • Мнения: 9 196
Ами нормално е, то си е раждане, независимо, че си с операция. Не е нормално да имаш големи съсиреци. Назначиха ли ти антикоагуланти?

# 336
  • Мнения: 2 170
И аз да се похваля. На 27-ми с планирано секцио се роди моята прелест Памела 3,650. Искам да питам някоя от вас, възможно ли е да боли толкова много това нещо. 😫 Утре ще ми свалят конците и напаво не ми се мисли. Вътре всичко ме боли. Не знам това нормално ли е или аз съм прекалено параноясана в предвид двурогата ми матка и операцията ми от перитонит преди това? И ми върви като цикъл. От време на врвме имам и по някой малък съсирек. Нормално ли е?
Блонди, честита дъщеричка , да ти е жива и здрава , на теб ти пожелавам бързо оправяне.

Да напълно нормално е всичко, което описваш. Операцията си боли , но ще мине бързо, особено, когато се грижиш за бебата. Повече движение и всичко ще се оправи.
Съсиреците не са големи , нали?
Ако не са ,няма проблем. Можеш да попиташ някой от лекарите в болницата.😉

# 337
  • Мнения: 2 124
Чувството за болка е много индивидуално.

Ако все пак продължаваш да имаш силни болки толкова време след операцията може да споделиш с лекаря за всеки случай.

Може да е свързано и с това, че си имала и други коремни операции, затова да са ти по-силни болките.

Големи съсиреци ми казаха, че не трябва да има.



# 338
  • Мнения: 3 033
Блонди, честита дъщеря. Що се отнася до болката - да, боли си. Трябва повече движение, за да мине по-бързо. Аз лично започнах да усещам по-лека болка след втората седмица. Независимо какъв е прага ти на болка си мисля, че преди да мине седмица до десет дни ще изпитваш силна болка и придърпване особено, когато ставаш от леглото. При мен минаха вече 26 дни и мога да кажа, че от около седмица се чувствам отново в кондиция.
Ще мине, но ще трябва да потърпиш.

# 339
  • Мнения: 2 124
При мен е много странно секциото мина на 29 август, вдигнаха ме за раздвижване 8 часа след операцията, после много бързо започнах да се движа свободно без да усещам кой знае каква болка.

Сега вече болка от операцията не усещам  само кофти усещане като щипане и дърпане единствено от дясната страна на  операцията.

Гледаха ме (днес ми е 5 ден след операцията) и шевовете са си наред няма нищо притеснително, казаха ми, че било нормално и винаги така дърпало и боляло повече от едната страна.

# 340
  • Мнения: 441
Имам един въпрос - колко време след секциото ще ходите/отидохте на преглед?   Моят записан час е чак за 19ти септ,  т. е.  27 дни след секциото,  много ми се струва,  но нямаше по-рано часове.
Уж съм ок засега,  но нещо ми се върти в главата преглед седмица след операцията,  имаше ли нещо такова при вас?  Thinking

# 341
  • Мнения: 9 196
Седмица след секциото се махат конците. След това ходих 3 пъти всяка седмица. И после чак след месец.

# 342
  • Мнения: 2 170
Аз ходих един път , две седмици след секциото( лепена съм и не са ми махали конци) . Във вторник сме на по-обстоен преглед , около месец след раждането.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Мен докторът ме вика месец след свалянето на конеца, но тогава е в отпуска и ще ида на практика 45 дни след секциото. Едва от вчера ми се струва, че ще спират тия лохии. Досега всеки ден цапаше. А днес става 1 месец от раждането. При вас как е положението?

# 344
  • Мнения: 9 196
Това са лохиите, те може и два месеца да ти текат. Опасно е ако има големи съсиреци, колкото голяма монета например. Редно е да ти назначат НМХ след операция, за две или шест седмици. Попитай.

Общи условия

Активация на акаунт