Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 067
  • 642
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 9 196
Предлагай храна, не я оставяй да реве по час.
Ким или кимион, нещо такова беше.

# 541
  • София
  • Мнения: 966
До колкото знам (преди 2.5г като се информирах) има 2 вида капки за колики. Едните са на Симетиконова основа -то само това е съставката, разликата е във формулите на лекарствата- те действат газогонно (лефакс инфакол еспумизан л и тн) а другите са такива, които спомагат за разграждане на белтъка на млякото - за да се усвоява по-лесно  (колииф и тн) Аз давам еспумизан л, но не виждам действие. Днес примерно малкия е спал 4-5ч сумарно  Outta Joint през останалото време се гърчи, респ повръща, напъва се, червенее, но газове не изпуска. Ще пробвам да взема и др вид симетиконово, защото това не действа, а то (според мен, бидейки запозната на потребителско ново) не е нужно да има дълъг прием за да се види резултат. Симетикона не се натрупва, пие хо с млякото и каквото обере като балончета по пътя обере и това е - после излиза. Ей го и сега се гърчи тука... няма спане, а мъжО заминава командировка и ще се чудя как да се оправя и с него и с изключително крещящия тодлър.
Я кажете как реагират по-големите ви деца на бебетата? Моят си показва рогата малко по малко...

# 542
  • Мнения: 5 134
Рога е меко казано ...

# 543
  • Мнения: 385
Май беше Ким основната съставка.   Иначе и аз онзи ден си помислих, че има сополи, защото и двете ноздри бяха запушени - промих с физиологичен разтвор и след това с аспиратор. Не е имало следващо запушване, така че сигурно е било точно кърма Simple Smile
Гледам бая активност по това време хаха аз кърмя, бебо сега заспа ама чакам да мине малко време да сменя памперса, че само леко да го разджуркам и връща храната

# 544
  • Мнения: 363
Поуспокоихте ме малко, ще я следя така или иначе Simple Smile
Исках да попитам някой беше споменал за едни свещички за колики от Германия, каква е основната им съставка? Примерно , както в лефакса е семитикон ..Че малката такива кризи я хващат, че крещи буквално до задавяне по час , че и нагоре, въпреки че я носим на ръце и й правим масажи и какво ли още не ..
Мария, а мислили ли сте за рефлукс. Симптомите с много подобни, пти моите момчета разликата е единстяено, че освен, че се гърчат се извиат и назад. Педиатърката изписа един сироп за рефлукс и да чукам на дърво (пу-пу), но си решихме проблема. Много е неприятно да си безсилен, а те да се мъчат. Дано бързо се оправят нещата

# 545
  • Мнения: 366
Нашият батко е много добре настроен към малкият. За сега му е малко безинтересен, защото не реагира на това, което му говори Simple Smile Ако обаче някои каже, че ще го вземе да си го води вкъщи не го дава Simple Smile

# 546
  • София
  • Мнения: 4 884
И нашият батко, който е на 5г е много добре  настроен, постоянно го обикаля и ако леко се размрънка започва да ми казва, мамо, гладен е, дай му мляко Grinning Гали го, говори му някакви неща и му носи от играчките си, а той по принцип е скръндзав.

# 547
  • Мнения: 385
Намерих някакъв еквивалент на тези немските капки за колики с Ким https://apteka.framar.bg/30048952/%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0 … 8-20-%D0%BC%D0%BB някой ползвал ли ги е?

# 548
  • Мнения: 925
Поуспокоихте ме малко, ще я следя така или иначе Simple Smile
Исках да попитам някой беше споменал за едни свещички за колики от Германия, каква е основната им съставка? Примерно , както в лефакса е семитикон ..Че малката такива кризи я хващат, че крещи буквално до задавяне по час , че и нагоре, въпреки че я носим на ръце и й правим масажи и какво ли още не ..
Съдържат Лайка,кимион ,беладона което всъщност е силно болкоуспокояващо.

# 549
  • Мнения: 441
Аз да попитам тези от вас с неспящите и по-неспокойни дечица как се справяте с домакинските работи из къщи.  Откакто сме се прибрали от болницата (две седмици)  мисля само веднъж съм успяла да сготвя и то аламинут някакъв 😶Все разнасяме бебчето на ръце,  успокояваме колики и тн.  Чистенето,  пазаруването,  пускане на миялна,  простиране,  гладене ги пое мъжът ми докато е вкъщи по бащинство,  но от другата седмица не знам как ще се оправям. Кажете някой трик как да ми порастнат още поне по две ръце и два крака и здрави нерви най-вече Simple Smile

# 550
  • Мнения: 731
Аз да попитам тези от вас с неспящите и по-неспокойни дечица как се справяте с домакинските работи из къщи.  Откакто сме се прибрали от болницата (две седмици)  мисля само веднъж съм успяла да сготвя и то аламинут някакъв 😶Все разнасяме бебчето на ръце,  успокояваме колики и тн.  Чистенето,  пазаруването,  пускане на миялна,  простиране,  гладене ги пое мъжът ми докато е вкъщи по бащинство,  но от другата седмица не знам как ще се оправям. Кажете някой трик как да ми порастнат още поне по две ръце и два крака и здрави нерви най-вече Simple Smile

Аз слагам слинга и той заспива в него. Междувременно успявам да свърша едно-друго. Иначе нищо друго не помага при нас. Заспива в ръцете ми и пусна ли го, след малко се буди и започва да реве.

# 551
  • Мнения: 385
Аз да попитам тези от вас с неспящите и по-неспокойни дечица как се справяте с домакинските работи из къщи.  Откакто сме се прибрали от болницата (две седмици)  мисля само веднъж съм успяла да сготвя и то аламинут някакъв 😶Все разнасяме бебчето на ръце,  успокояваме колики и тн.  Чистенето,  пазаруването,  пускане на миялна,  простиране,  гладене ги пое мъжът ми докато е вкъщи по бащинство,  но от другата седмица не знам как ще се оправям. Кажете някой трик как да ми порастнат още поне по две ръце и два крака и здрави нерви най-вече Simple Smile
Няма трик според мен. Просто не върша домакинска работа. След като свърши бащинството на мъжа ми, майка ми идваше за през деня за седмица. Давала съм й само да глади и един път сготви. Останалото го върши мъжът ми дори и сега. Днес се пробвах докато сме сами с бебо да свърша нещо - той реве, аз замитам и мия чинии на пресекулки Simple Smile После заспа не в ръцете ми  (!!!), а на спалнята  и аз реших да поспя с него. Да ама не, котката реши че е време за любов и усилено се опитваше да се намърда между нас двамата. След час той се събуди... Притичах за две минути да си направя сандвич, а той рева 10минути след това, защото остана сам Fearful

# 552
  • Мнения: 441
И аз си мислех за слинг или раница,  въпреки че моят е дунданчо и не знам до колко килограма издържат слинговете,  а и аз до колко ще издържа да го разнасям така прикачен.
Ice- че,  ти от еластичните слингове ли ползваш или от тези тип шал,  които се увиват и връзват?

Изи,  буквално те разбирам,  въпреки че нямам котка,  но явно децата ни много си приличат по неспокойството Hug

# 553
  • Мнения: 338
Е значи не съм сама в клуба на ревливите бебета с много колики и малко сън ... Всички видове капки съм пробвала от еспумизан и лефакс, които са със семитикон , през колийф, които са с ензим , до санколик, които са билкови с копър и анасон .. Ефект май не видях от нищо.
Аз силно се замислям за рефлукс, дори звъннах на периатърката, но тя категорично отрече, защото детето наддало 1 кг за първия месец, а когато имало рефлукс не се наддавало тегло и приключи темата.
Салсиша, аз не я оставям да плаче по час, правя всичко възможно да спре да плаче , но понякога просто няма ефект и люлка имаме с вибрация и всичко, изобщо не иска да стои вътре, а след като я нахраня тя почва да плаче и повръща и да се сгъва и изпъва и изобщо не се успокоява след ядене ..

# 554
  • Мнения: 385
A лефакс откъде взимате? В аптеката ми казаха, че не се внася в България.

Общи условия

Активация на акаунт