Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 047
  • 642
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 172
A лефакс откъде взимате? В аптеката ми казаха, че не се внася в България.
Носят ми го от Германия, но предполагам го има и на други места.😊

# 556
  • Мнения: 9 196
Е значи не съм сама в клуба на ревливите бебета с много колики и малко сън ... Всички видове капки съм пробвала от еспумизан и лефакс, които са със семитикон , през колийф, които са с ензим , до санколик, които са билкови с копър и анасон .. Ефект май не видях от нищо.
Аз силно се замислям за рефлукс, дори звъннах на периатърката, но тя категорично отрече, защото детето наддало 1 кг за първия месец, а когато имало рефлукс не се наддавало тегло и приключи темата.
Салсиша, аз не я оставям да плаче по час, правя всичко възможно да спре да плаче , но понякога просто няма ефект и люлка имаме с вибрация и всичко, изобщо не иска да стои вътре, а след като я нахраня тя почва да плаче и повръща и да се сгъва и изпъва и изобщо не се успокоява след ядене ..

За рефлукса, когато даваха добавка на моите, казаха - повръщане - през устата, носа, или и двете, гърчене, рев, ритане. И по-гадните - апнея, тахикардия, брадикардия, посиняване на устата при хранене ... А, че не наддават, не е вярно, наддават си и с рефлукс, и с колики и с всичко. Все пак рефлукса, не е такова тежко повръщане, че да се обезводняват и тровят чак. Просто им е незряло стомахчето, влиза въздух, излиза течност. Защо не пробваш антирефлуксна добавка или мляко?

# 557
  • Мнения: 338
Легакса и на мен ми го носят от Германия, но има една страница във фейсбук , където предлагат лефакс и го пращат по еконт , можеш да провериш там Simple Smile
Аз купих едно обикновено АМ , бая се почудих в магазина дали да взема антирефлуксно мляко, но продавачката каза само ако имате проблем установен от лекар и ме отказа, та взех обикновено АМ . Лично за мен кърмата не му понася на детето по някаква причина , дали е рефлукс, непоносимост към лактоза или нещо което от мен преминава в нея , но не мисля за нормално детето да плаче докато се храни и след това .. На следващото хранене ще й дам АМ и ще видя дали е по-спокойна .

# 558
  • Мнения: 9 196
Ами и при мен повече от кърма се изнервяха, не мога да го разбера. Вече не редувам хранене с кърма и с АМ, ами ги омесвам на всяко хранене кърма + АМ.

# 559
  • Мнения: 2 124
И на мен ми взеха от Германия лефакс и Tamany казаха ми, че били много ефективни.

Бебето ми е на 13 дни и все още няма колики, но съм подготвена с разни нещица, които ми донесоха.

# 560
  • Мнения: 324
За кърменето и коликите педиатърката ми каза да прочета кои храни и напитки предизвикват колики.
Със сигурност установих, че на беба не й понасят динята и фасула. Кафе гледам да пия сутрин по малко веднага след кърмене, иначе като прекаля май се изнервя и ококорва, но още не съм сигурна де, не съм правила много опити Simple Smile

# 561
  • Мнения: 2 172
За кърменето и коликите педиатърката ми каза да прочета кои храни и напитки предизвикват колики.
Със сигурност установих, че на беба не й понасят динята и фасула. Кафе гледам да пия сутрин по малко веднага след кърмене, иначе като прекаля май се изнервя и ококорва, но още не съм сигурна де, не съм правила много опити Simple Smile
Ох и при мен има проблеми с някои храни. Ако ям домати, диня, грозде или бобени култури после малката се гърчи и плаче. Може би и дразнят стомахчето. 😊

# 562
  • Мнения: 324
То като цяло освен картоф, ориз и месо, друго не остана да ядем. Млякото дразнещо, мъхестите плодове дразнещо, ягоди, малини, къпини, бобовите, кофеиновите, газирано, кисело, люто, солено, вечер сладко също не, домати, маруля, диня, зелени чушки ...
Покрай моите ограничения, мъжът ще свали някои кило Simple Smile

# 563
  • Мнения: 363
Е значи не съм сама в клуба на ревливите бебета с много колики и малко сън ... Всички видове капки съм пробвала от еспумизан и лефакс, които са със семитикон , през колийф, които са с ензим , до санколик, които са билкови с копър и анасон .. Ефект май не видях от нищо.
Аз силно се замислям за рефлукс, дори звъннах на периатърката, но тя категорично отрече, защото детето наддало 1 кг за първия месец, а когато имало рефлукс не се наддавало тегло и приключи темата.
Салсиша, аз не я оставям да плаче по час, правя всичко възможно да спре да плаче , но понякога просто няма ефект и люлка имаме с вибрация и всичко, изобщо не иска да стои вътре, а след като я нахраня тя почва да плаче и повръща и да се сгъва и изпъва и изобщо не се успокоява след ядене ..
Наддават си децата и при рефлукс. Каката беше с ГЕР и до 8мия месец под кило на месец не е падала с наддаването. Сега близнаците ги изписаха по 2, 470 и 2,460 на три дни, на точно месец бяха 3,900 кг. Както и Салсиша е писала, няма връзка наддаването. За рефлукса пият сироп след хранене три пъти дневно или при нужда

# 564
  • Мнения: 731
Долореска, още докато бях бременна си намерих модела на Caboo + organic cotton на тройно по-ниска цена. Доволна съм макар да има някои недостатъци. Иначе съм чувала, че еластичния е по-подходящ докато бебето е по-леко и ако майката няма предишен опит в слингоносенето.

Аз откъм храни не ям единствено бобови. Вчера Влади имаше колики до обяд, но мискя, че е заради това, че предната вечер ядохме пилешки сърчица, а те запържени в масло.  Кафе от 2 дни не пия по стечение на обстоятелствата и установих, че малкия е по-спокоен и спи повече. Мисля да мина на безкофеиново.

# 565
  • Мнения: 925
Една много хубава тема за колики. На немски език е,но с гугъл хром може да си я преведете.

https://www.babycenter.de/a36300/dreimonatskoliken-alternative-h … ihr-baby#section5

# 566
  • София
  • Мнения: 444
Някой беше попитал дали ми пропускат памперсите. Да! Много! Почти на всяко ако излиза зад гръбчето и цапа дрехите. От два дни насам. Поставям ги правилно. Може ли да са умалели този размер?

# 567
  • Мнения: 9 196
Възможно е да са умалели. Би трябвало да си на размер 2 на този етап.

# 568
  • Мнения: 67
Момичета и аз да се включа най-после...Синът ми преживя много тежки колики или поне тъкмо мина най-гадния период според педиатъра - 5-6 седмица. Не мисля, че съм имала по-гаден период в живота. От два дни има странно подобрение - сякаш някой ми е сменил бебето. Не смея да се зарадвам още. По два часа на денонощие съм спала в продължение на месец...не мога да се изкъпя, не мога до тоалетната да отида, а бе, ужас някакъв. Ревеше вкъщи, ревеше на ръце, ревеше навън, нямаше начин да бъде успокоен. Идеше ми да се метна през балкона. Такова изтощение, депресия и отчаяние не бях изпитвала никога.

Утре ще ходим на преглед в детска хирургия в Пирогов. Педиатърът ни изпраща, за да проверят за стеноза на пилора, защото малкият връща храна почти на всяко хранене и се гърчи докато яде. Не е по много връщането, наддава повече от доволно, не е обезводнен, ака колкото и преди това, но лекарката каза, че иска да отметнем тази диагноза, за да може да се пристъпи към лечение на рефлукс.

# 569
  • Мнения: 385
При мен памперса пропуска понякога, но само урина. Отзад по-рядко и по-често отстрани. Досега съм пробвала Pampers и молфикс. Молфикса все едно му умаляват, докато памперса ми се е виждат по-добре като размер. И двата са 2ки, а бебо е 4800 вече. Май е рано още за 3ка.

Общи условия

Активация на акаунт