Дразните ли се на "хранителни проповеди" ?

  • 37 775
  • 618
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Judy, не мисля, че "хранителни проповедници" го правят с мотив да помогнат.
Основното е - да се самоутвърдят, т.е. за пореден път да си докажат, че те са
властелините на истината в последна инстанция. Все пак говорим за онези
случаи на "непоискано становище". Има вероятност някой да бъде заразен с
нечие становище, когато го поиска, а ще го поиска, когато така се подредят
звездите, че едновременно той има проблем (осъзнае го) и срещне някого,
който успешно се е справил с него. (мисля, че при Краси се е случило по та-
къв начин. Краси, поправи ме, ако греша)
Грешиш.   Smiley
Аз проблем имах и бхя тръгнала да го решавам.Но, по грешния начин.
При "проповедника" се оказах с идеята АЗ да го просветлявам....   Smiley  Ама не стана.
Вместо това, той просветли мен и ми отвори очите.
Преди това бях твърдо убедена, че неговата истина е погрешна, порочна и невярна.
И изобщо не съм му искала проповедите.
Като извод мога да кажа, че всеки "проглежда в точния за него момент".
Т.е., една непоискана проповед би хванала дикиш, ако й е дошъл момента.
Иначе, и да прегракне от проповеди проповедника, ефект няма.

# 586
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Ще се съглася, че съм сгрешила. Частично Simple Smile Най-малкото заради

Като извод мога да кажа, че всеки "проглежда в точния за него момент".
Т.е., една непоискана проповед би хванала дикиш, ако й е дошъл момента.
Иначе, и да прегракне от проповеди проповедника, ефект няма.

И все пак влияе и разположението на звездите Simple Smile

# 587
  • Мнения: 18 525
Много ми се ще да прочета нещо И по темата - кой е успял да промени нечие схващане на темата с непоискано обяснение.
Защото прочетох тук, че има хора, които намират за нормално да изразяват гласно становище, когато такова не е поискано. Нямам против хората. Не. Нищо, че не споделям това. Нещо повече - намирам, че са откровени. Защото житейски срещам такива - значи ги има. Интересно ми е дали вярват, че помагат и как помагат.
Иначе заблудени има и вегани и не-вегани. Обикновено човек нарича така онези, които са на мнение, различно от неговото.

Много деликатно си се изразила.

# 588
  • Мнения: X
Краси написа 2-3 поста назад, че самата тя се е повлияла от такива проповеди. Явно се случва и да хванат дикиш, колкото и да съм скептична.

off: Познавам хора, спрели цигарите, след усилени проповеди.

Никой не твърди, че само сред веганите има заблудени.

Всъщност потребителката написа, че сама е търсила проповедите, не си е хапвала баничка с наслада, когато ги е получила.

Освен това има голяма разлика между проповеди срещу цигарите и такива за храненето - вторите засягат външния вид на човека и са много по-обидни.

# 589
  • Мнения: X
Всъщност хората се обиждат повече като им кажеш, че са дебели, отколкото ако кажеш, че са слаби и ще се счупят.

# 590
  • Мнения: 12 806
Нали за хранителни проповеди си говорим, пак отиде с дни на кой слаб и кой дебел и как изглежда и колко се обижда... Повечето проповеди дето са ми натрисали, въобще не са били свързани с теглото. По-често е бивал някой дето настоятелно обяснява как в никакъв случай не бива да се яде едно и или друго или пък как еди коя си храна е манна небесна и трябва да се яде всеки ден и ще живея 130 години с нея, а освен това и ще мога да повдигна кон. Кой с кротко намилане, кой с изскочили вени по челото и аха да му избие пяна на устата... има ги всякакви. Тия дни имах случай с позната, с някаква хранителна добавка само дето суперчовеци не станали цялата къща от нея, всички трябва да го вземат това, щото е много добро.
Каквото и да ми разправя някой, грозно, невъзпитано и грубо ми е някой да си натрапва мнението на други хора, а такива "проповеди" са си точно натрапване, често по доста агресивен начин. Еми няма как да оценя нечия откровеност по тоя начин, колкото и по принцип да я смятам за добродетел. Браня си личното пространство с нокти и зъби, а хранителните проповеди ги броя за грубо навлизане в него, така че няма как да ги толерирам. Ако е само от нетактичност и човекът не се усеща, по-лесно може да му се покаже че не е приемливо. Проблемът е с тези, на които не им пука че са груби, те са си наумили да ми надуят главата и това е.
Относно "заблудените" - по-скоро заблуждението им е в това че смятат че на мен ми пука какво мислят. Те иначе нямаше да ме занимават с мнението си. То вярно че в спора се ражда истината ама... такива хора не търсят диалог, така че и спор няма.

# 591
  • Мнения: 24 467
Всъщност хората се обиждат повече като им кажеш, че са дебели, отколкото ако кажеш, че са слаби и ще се счупят.
Да, така е.
Даже някои се гордеят с второто. И редовно го изтъкват. Laughing Като че ли са се сподобили с поредно образование с много труд. Минала съм от там и аз, както писа вчера една друга съфорумка.

natka, то някои са като хищници, като решат да си пропагандират полезните храни, понеже имат и икономически интерес. Навремето един колега беше дистрибутор на няма да цитирам сега коя фирма за добавки и храни. Ми луда работа направо! На ставане и сядане само с това ни промиваше ушите.  Laughing Да се неначуди човек не само как съм още здрава, ами и как съм жива даже без тези чудеса!

Цитат
То вярно че в спора се ражда истината ама
Това никога не съм го споделяла. Не съм виждала истински спор, който да е родила обективната "истина". Най-често всеки си остава с неговата си такава. И с убеждението колко кофти и непросветен е тоя гад, другия.  Simple Smile
Виж, в прилична дискусия без лични нападки и изострени позиции - да. Ама при хубавия нашенски спор си лети перушина...

# 592
  • Мнения: 31 720
Не е до воля. Обикновено са намесени хормони, от които се чувстваш постоянно много гладен и незаситен, дори и ако си ял наскоро. Докато дебелеенето се изкарва морален проблем (липса на воля, слаб характер, лакомия, мързел), трудно ще има напредък. Когато овладееш скачането на инсулина и кръвната захар, разбираш, че никаква воля не ти трябва: изчезнал е вълчият глад. Като посвалиш килограми пък, тялото ти само се активизира и иска да се движи все повече. Аз лично съжалявам, че не е имало кой да ми обясни това навремето.

Между другото чипсове и кола със захар виждам да нагъват само слаби хора. Даже наскоро коментирахме с мъжа ми една Пица Хът: през витрината се виждаха само слаби хора вътре.

Че са хормони е ясно. Но и воля е нужна. И желание за промяна.
Защото аз не знаех тези неща за инсулина и кз. Но като ми ги обясниха, попрочетох, стоплих и почнах.
Но има хора знаят тези неща, чели са много и си карат по стария начин.
Това вече е до воля. Но и на такива няма какво да им проповядваш.
Само ако ме питат. Днес една позната ме питаше за нейна приятелка, обясних, пък тя каквото си реши.

# 593
  • София
  • Мнения: 5 745
Всъщност хората се обиждат повече като им кажеш, че са дебели, отколкото ако кажеш, че са слаби и ще се счупят.

Защото е по-срамно да си дебел, отколкото да си дебил.

# 594
  • Мнения: X
Цитат на: АРТЕМИС link=topic=1057038.msg37909334#msg37909334 иdate=1545160716
Всъщност хората се обиждат повече като им кажеш, че са дебели, отколкото ако кажеш, че са слаби и ще се счупят.

Защото е по-срамно да си дебел, отколкото да си дебил.

А представяш ли си да си слаба блондинка?

# 595
  • софия
  • Мнения: 2 463
"Всъщност хората се обиждат повече като им кажеш, че са дебели, отколкото ако кажеш, че са слаби и ще се счупят."
 Точно за това говорех. Че има много по-голяма 'свобода' да се говори за слабостта на човека/особено жените/ , някак минаваш м/у капките. Но малко хора осъзнават ,че борбата с качването и свалянето на килограми е еднакво жестока.

# 596
  • Мнения: X
"Всъщност хората се обиждат повече като им кажеш, че са дебели, отколкото ако кажеш, че са слаби и ще се счупят."
 Точно за това говорех. Че има много по-голяма 'свобода' да се говори за слабостта на човека/особено жените/ , някак минаваш м/у капките. Но малко хора осъзнават ,че борбата с качването и свалянето на килограми е еднакво жестока.

Да си дебел е срамно и хората ти говорят зад гърба "Виж го на какво прилича" , "Докъде се докара тая жена/тоя човек" или "Тц-тц-тц, а какво момиченце бешееее, с ей такова тънко кръстче, а я се виж сега", докато като си слаб най-много някой да каже "От злоба не може да надебелее". На слабите често им завиждат, но не съм чула и видяла да се завижда на някой дебел. Да, наистина е много по-обидно да те нарекат дебел, отколкото слаб.

# 597
  • софия
  • Мнения: 2 463
От камбанарията на 'Кокалиньо' /това е прякорът ми/ , повярвай ми - всеки ден да чуваш колко си кльощав и да слушаш бъзици и коментари- ужасно е, депресиращо е, и по никакъв начин не ти помага с борбата да напълнееш малко.
Аз все пак със строг режим, фитнес, гейнър, и намален прием на храна/правилно четете/ успях за 2 месеца да кача 2 килограма, което за мен си е Еверест.
ПС: тези два килограма само кантара ги вижда, и коментарите едва ли някога ще спрат, но аз съм горда със себе си.

# 598
  • Мнения: 6 470
То пък щото е много хубаво да те наричат злобен или проклет, само защото си слаб. Остави, че те наричат, ами някои са убедени, че си такъв. Ей така, само заради слаботата ти. Или да те гледат все едно си на прага на смъртта 😏

# 599
  • Мнения: X
То пък щото е много хубаво да те наричат злобен или проклет, само защото си слаб. Остави, че те наричат, ами някои са убедени, че си такъв. Ей така, само заради слаботата ти. Или да те гледат все едно си на прага на смъртта 😏

Това обикновено са дебели хора. Оная, за която ви писах по-горе, че припадаше от дебелината си, много обичаше да пита ние останалите кога ще качим някой друг килограм, че покрай нас приличала на майка ни, а ние сме били дечица.

Общи условия

Активация на акаунт