През НОЕМВРИ ще си има мама сладък мъж или пък нежна дама!

  • 13 991
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 549
Здравейте на всички ноемврийски мами!!!
Аз имам един малко страничен от темата въпрос:
до сега не съм имала нито ден трудов стаж. Терминът ми е на 18-ти ноември и от 04.05 тази година се самоосигурявам в една фирма. Не знам само 6-те месеца, през които трябва да се осигурявам се считат до датата на термина или до болничните (които са 45 дни преди термина)??? Моля ви да ми отговорите!!! Praynig

Лека бременност на всички мами!!!

# 226
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Здравейте момичета! И аз отдавна не съм писала, но бях на обучение близо седмица в Северна Каролина и там нямаше от къде да се вклучвам  Cry. Хубавата новина при мен е, че кървенето спря още преди да замина и до сега, слава Богу, не се е появило отново. Вчера бях на лекар и те потвърдиха, че причината най-вероятно е ниска плацента - поне така показва ехографа. Според тях има голяма вероятност да се коригира от само себе си през втория триместър, така че  Praynig

За момичетата, които се чудят за тестовете и амниосинтезата... Ами много зависи според мен каква ви е природата. Аз съм от тия дето хем са нетърпеливи да знаят, хем голям страх ги тресе за всичко свързано със здравето. Иначе за пари, любови, работа и пр. много-много не се връзвам, ама на за тия неща...
И първия път си направих амнио. Не беше толкова страшно колкото изглежда Mr. Green, но ако сте спокойни натури по природа не ви го препоръчвам. Според мен тази фетална морфология, за която говорите (мисля, че е същото като подробен ехограф??? - тук му викат подробен ултрасаунд) би трябвало да хване ако има наистина някакъв проблем.

Успех на всички при вземането на правилно решение!!!  Hug

# 227
  • Мнения: 393
bubalina, не се притеснявай, ще покриеш норматива!  Hug 6-те месеца се считат до датата на термина, аз също се осигурявам по този начин, за да мога в последствие да взема майчинство!  Embarassed
Честито християнче на Цветина и предполагаемо момиченце на Бимба!   bouquet

# 228
  • Мнения: X
Честит Рожден ден на mamaminion !!!

Да си жива и здрава и много, много щастлива майка и съпруга !
Весело празнуване днес!

# 229
  • Мнения: 815
Мишленце- на теб ЧЕСТИТ РОЖДЕНИК!!! Да ти  е жив и здрав и много да те радва.

Мамаминион, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН- желая ти лека бременност и и едно сладко и здраво бебе през ноември Simple Smile   bouquet

БИМБА, честито момиченце!!!!!!!!!!!!!!!

Клюкарката- добре дошла при нас! това първо детенце ли ти е- за да те включим в списъка Simple Smile

За осигуряването- аз пък мисля, че се брои до 45-те дни, които са преди раждането- защото иначе няма начин да се вземе болничния лист, който после продължава като майчинство- а пък и да искаш не можеш да работиш до термина... мисля, че е така, защото сестра ми също не работеше и като разбра, че е бременна веднага я записаха в една фирма уж и взимаше майчинство- обаче не е била единствената и го промениха..

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 09:59 от Цветина

# 230
  • Мнения: 2 274
   Еййййййй, ама колко много сте писали.....
   Аз не съм се включвала скоро и вчера едва успях да ви изчета Mr. Green
   Сега по ред на номерата  Joy
   1/ Здравейте на всички нови попълнения / няма да ги изреждам, че ще свърши темата/ Wink
   2/ Цвети, честито ти християнче! Да ти е живо и здраво и само радости да ви носи   bouquet
   3/ Мишенце, да ти е жив и здрав рожденика  Hug! Много да те слушка и да те радва и дано е най- добрия батко на света !!! smile3510
   4/ Bimba, честита ти девойка  Heart Eyes, дано има повече такива, че иначе наш'те момчета ще го закъсат  Mr. Green
   5/ Mamaminion  newsm59! Желая ти едно хубаво и здраво бебче през ноември  Peace, като гледам пак момче  Mr. Green
    Извинявам се ако пропускам някого, ама от толкова четене  Crazy
                        Весел и хубав ден на всички!  bouquet

# 231
  • Мнения: 3 034
Мишенце, честит рожденник !   ura Да ти е жив и здрав и много щастлив !

Mamaminion, Честит Рожден Ден ! nbirthday Много щастие и късмет и едно прекрасно бебе наесен !

Bimba, честита девойка ! newsm18

klukarkata, добре дошла ! На правилното място ди попаднала ! moresmile

# 232
  • Мнения: 183
    Мамчета, благодаря ви за хубавите пожелания!!! Grinning
    Мишенце, ЧЕСТИТ РОЖДЕНИК! ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ! ПОЖЕЛАВАМ МУ ВЕСЕЛО И ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО! Приятно изкарване на празника!  Joy
        На всички мами лек и спокоен ден!   bouquet

# 233
  • Мнения: 3 034
Момичета, имам един въпрос. Някоя от вас ще ходи ли на форумската среща на 17 ?

# 234
  • Мнения: 2 673
Честити празници на всички newsm51     Днес е хубав ден! Добре дошла на новата мама! smile3525

# 235
  • Мнения: 2 332
Честит Рожден Ден на всички рожденници!!!
Пожелавам им само хубави емоции!!!


# 236
  • Мнения: 2 673
     Аз ще ходя, доколкото разбрах вчера от клюкарника, имаме 18 гласа "за" . През уикенда, след 17 часа в Борисовата градина. Точно къде в Градината...И в колко часа..Ако вали има ли къде да се подслоним..

# 237
  • Мнения: 815
понеже не бях сигурна-порових малко, за да не заблуждавам мамите-

още по темата може да прочетете тук а ако нещо не ви е ясно- попитайте- хората са много отзивчиви и компетентни

аз пък колко я търсих в календар на събитията тази тема за срещата... а тя била в клюкарника. ами аз съм за 18 часа в Уго (този на витошка или другия към раковска.. )-  ще дойда без бебето, защото вероятността да вали е голяма- а и ще ми е по- лесно - така че не искате ли някъде на кафенце или пица..

# 238
  • Мнения: 2 274
   Karil, pредполагам че Iviche пита за голямата среща на forum BG-MAMA, а не за нашата срещичка!
  Аз да си кажа какво мисля за нашата среща: Ако е хубаво времето - в Борисовата / незнам точно къде все още /, за да има къде да играят децата, ако не е - в Уго или О'Шипка! Сега дали ще е на 17-ти и нашата среща зависи от вас! Може нашата да остане за 18-ти, за да могат тези които искат да отидат на срещата на Бг-МАМА! Относно часа - ако е в Борисовата - към 16:00, а ако е в Уго - към 18:00! Разрешава се присъствието и на половинките, ако искат да ви придружат  Mr. Green! Моята вечерта на18.06 ще е на концерт, а иначе през уикенда е на рафтинг  Mr. Green!

# 239
  • Мнения: 3 034
benighted, наистина питах за голямата среща, защото останах с впечатление от нашата тем, че не сме се доуточнили за датата. Имаше и мами от провинцията, които искат да дойдат и помолиха да бъде оповестена по-раничко. Така че сега ако се уточним за 18, може да се каже с големи букви, за да могат всички, които искат да дойдат.
А на голямата среща кой ще ходи? Аз още не съм решила...

Общи условия

Активация на акаунт