Как да простя?

  • 12 167
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Имам нужда от вашите съвети.
През пролетта започнах да усещам, че съпругът ми все по-често излиза на бира с колеги, стои до късно с телефон в ръка. Задавах въпроси, но доста плахи, разбирате, никой не иска да се потвърдят страховете му. И така докато една вечер не призна, че е влюбен в друга жена ( колежка). Каза, че просто се е случило, смятал е че сме се отдалечили, аз вече не държа на връзката ни.. След като го уверих, че аз всъщност много държа на него и на нашия брак, поиска малко време да реши какво да прави. Дадох му ..един ден ( не съм от търпеливите) Реши да остане при нас. Следващият един месец беше кошмарен - връщаше се навреме, твърдеше, че е с нас ( имаме деца), но аз виждах, че витае и търси начин да се добере до телефона. Една вечер просто грабнах телефона и видях, че обажданията продължават. Поисках да се изнесе. Последваха молби, уверения колко държи на нас, оправдания, че просто не е знаел как безболезнено за другата жена да прекъсне връзката. След няколко дни, реших да му дам шанс отново. До ден днешен отношението му наистина е страхотно, мъжът ми твърди, че е осъзнал че не може без мен и наистина се старае много...  Поисках да напусне работа, но доходите му са важни и не е добре, преди да намери нова работа. Аз не казвам, че не съм щастлива...,но не мога да забравя предателството, да се съмнявам (често го проверявам), да загърбя миналото. Показвам какво бушува в мен, но вече гледам и да не прекалявам, да се опитам да оценят какво имам и колко шастлива мога да бъда, още повече с неговото старание. И пак... често потъвам и една част от мен го мрази. Тези от вас, които избраха да останаткак се справихте с обидата, как убедихте егото си? Не съм от ревнивите и самасе ядосвам на себе си, че се тормозя.
Леле много дълго стана...

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Ама пуснете го този мъж да си живее с любовницата... Бъдете щастлива той също е избрал това какво ви се моли сега да се връща.
Ако ми се случи на мен ще му бия шута дори и деца да имаме. Какво е това или държи на мен и децата и си го "държи в гащите" или се разделяме. Ако иска да е щастлив с друга да ходи после обаче няма връщане назад.
И вие имате право да сте щастлива и не си подтискайте егото! Ако не сте щастлива ще се види и от децата ви и ще ги измъчете още повече Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Трудно простих, но при мен си струваше. Обаче той сложи кръст на другата жена от раз, безапелационно. Нямаше размотавания.

# 3
  • Мнения: 4
Само да уточня, в момента нямам основание да се съмнявам, че отношенията им продължават. Той е категоричен, че е решил и е прекратил всякакви отношения. Аз го усещам в отношението му и... някоя и друга проверка.

# 4
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Отговорете си на въпроса сигурна ли сте, че искате да продължите с него. Ако няма съмнение, просто забравете какво се е случило и гледайте напред. Аз лично бих имала съмнения.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 520
Мисля, че за всеки е строго индивидуално как ще се справи с подобна ситуация. Щом така или иначе си взела решение да опитате отново, не ти остава нищо друго освен да му се довериш. Още повече, че пишеш, че не ти е давал основания да смяташ, че продължава с тези отношения.

# 6
  • Мнения: 2 024
Вие сама трябва да вземете решение, като си зададете някои въпроси-готова ли сте постоянно за живеете в страх до не "залитне" пак?Ще жертвате ли щастието си?Ще успеете ли да живеете спокойно, след като редовно му правите проверки и сте "на тръни"?И още куп въпроси.

# 7
  • Мнения: X
Трудно простих, но при мен си струваше. Обаче той сложи кръст на другата жена от раз, безапелационно. Нямаше размотавания.
Ето, това е отговора според мен. Определено си струва, щом по природа не е коцкар и държи на семейството си.
Чернилката ще остане някъде далеч в съзнанието с времето.
Колкото и странно да ви се струва, той има нужда едновременно от ултиматум и малко помощ.
Ултиматума е максимален, а помощта вие ще усетите колко и каква да е. Нали си го искате?
Поне аз така мисля.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Ами аз например бях много спокойна. Проверки не се сещам да съм правила или е било за кратко. Просто реших и обясних, че пъдарин няма да бъда. Казах му, че има глава на раменете си, да си опича акъла и че, ако пак кривне аз със сигурност ще го хвана и ще бъде за последно. Не се наложи да проверявам, да държа изкъсо или да се съмнявам. Той си направи сметката, аз си избрах спокойствието и така.

Но има и нещо друго, а то е много важно. Трябва вътре в себе си наистина да простиш. Това ще разбереш, че е станало като забравиш случката. Звучи невероятно, но е така. Ако теб те яде отвътре, не си успяла. И оттам другото важно - никога не му го натяквай, никога не го използвай като коз, колкото и да си ядосана. Просто го остави в миналото, ако наистина смяташ да продължите.

# 9
  • Мнения: 5 240
Аз не простих. Не съжалявам, защото имахме и други проблеми, но пък се възхищавам на всички, които могат да прощават.

# 10
  • Мнения: X
Нужно е време, за няколко месеца няма да стане възстановяването на доверието. Време и търпение. Това за не-натякването, което писа ХайСпийд, също е много важно. Ако на всяка караница ще се вади този скелет - няма смисъл.

Колкото повече фокусът е върху обидата, която е нанесена, толкова по-трудно ще продължите напред.

На твое място бих се насочила към това: "Каза, че просто се е случило, смятал е че сме се отдалечили, аз вече не държа на връзката ни."

# 11
  • Мнения: 2 224
Възхищавам се на хладнокръвието, с което много жени биха простили и продължили. Аз не бих могла. Даже и да искам, няма да мога. Ще изпитвам и омраза, и недоверие, а така напред не става. Иначе, който е решил да прости, High speed е дала добър съвет. Или прощаваш и продължаваш, но трябва и да си такъв тип характер, или не можеш и късаш.

# 12
  • Мнения: 225
Това нещо бих простила, само ако обичам човека до себе си. Такава рана дори и да зарасне остава белег във връзката. Затова и няма да забравиш. Примиряваш се. В началото е трудно, спомняш си всеки ден с горчивина. След няколко месеца, ако този мъж се старае ще почнеш по-рядко да се сещаш. Второ провинение бих го приела за гавра и подигравка към мен.

# 13
  • Мнения: X
Ако целта е забравяне - само амнезия може да помогне. Simple Smile Човек не забравя тежките си моменти, независимо дали изневяра или нещо друго. Въпросът е да не живее в миналото и да не чопли постоянно. Белег във връзката оставя самият живот, дори някоя невнимателна дума понякога или неприятна постъпка. Драматизирането и преувеличаването обаче не са от помощ...

# 14
  • София
  • Мнения: 5 708
С времето,при желание от твоя страна. До психика е какво ти е нужно за целта,кое точно ще ти помогне да се оттласнеш и даже да се сетиш за случката,да е с безразличие вече.

Общи условия

Активация на акаунт