Как да простя?

  • 12 182
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Имам нужда от вашите съвети.
През пролетта започнах да усещам, че съпругът ми все по-често излиза на бира с колеги, стои до късно с телефон в ръка. Задавах въпроси, но доста плахи, разбирате, никой не иска да се потвърдят страховете му. И така докато една вечер не призна, че е влюбен в друга жена ( колежка). Каза, че просто се е случило, смятал е че сме се отдалечили, аз вече не държа на връзката ни.. След като го уверих, че аз всъщност много държа на него и на нашия брак, поиска малко време да реши какво да прави. Дадох му ..един ден ( не съм от търпеливите) Реши да остане при нас. Следващият един месец беше кошмарен - връщаше се навреме, твърдеше, че е с нас ( имаме деца), но аз виждах, че витае и търси начин да се добере до телефона. Една вечер просто грабнах телефона и видях, че обажданията продължават. Поисках да се изнесе. Последваха молби, уверения колко държи на нас, оправдания, че просто не е знаел как безболезнено за другата жена да прекъсне връзката. След няколко дни, реших да му дам шанс отново. До ден днешен отношението му наистина е страхотно, мъжът ми твърди, че е осъзнал че не може без мен и наистина се старае много...  Поисках да напусне работа, но доходите му са важни и не е добре, преди да намери нова работа. Аз не казвам, че не съм щастлива...,но не мога да забравя предателството, да се съмнявам (често го проверявам), да загърбя миналото. Показвам какво бушува в мен, но вече гледам и да не прекалявам, да се опитам да оценят какво имам и колко шастлива мога да бъда, още повече с неговото старание. И пак... често потъвам и една част от мен го мрази. Тези от вас, които избраха да останаткак се справихте с обидата, как убедихте егото си? Не съм от ревнивите и самасе ядосвам на себе си, че се тормозя.
Леле много дълго стана...

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Ама пуснете го този мъж да си живее с любовницата... Бъдете щастлива той също е избрал това какво ви се моли сега да се връща.
Ако ми се случи на мен ще му бия шута дори и деца да имаме. Какво е това или държи на мен и децата и си го "държи в гащите" или се разделяме. Ако иска да е щастлив с друга да ходи после обаче няма връщане назад.
И вие имате право да сте щастлива и не си подтискайте егото! Ако не сте щастлива ще се види и от децата ви и ще ги измъчете още повече Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Трудно простих, но при мен си струваше. Обаче той сложи кръст на другата жена от раз, безапелационно. Нямаше размотавания.

# 3
  • Мнения: 4
Само да уточня, в момента нямам основание да се съмнявам, че отношенията им продължават. Той е категоричен, че е решил и е прекратил всякакви отношения. Аз го усещам в отношението му и... някоя и друга проверка.

# 4
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 327
Отговорете си на въпроса сигурна ли сте, че искате да продължите с него. Ако няма съмнение, просто забравете какво се е случило и гледайте напред. Аз лично бих имала съмнения.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 561
Мисля, че за всеки е строго индивидуално как ще се справи с подобна ситуация. Щом така или иначе си взела решение да опитате отново, не ти остава нищо друго освен да му се довериш. Още повече, че пишеш, че не ти е давал основания да смяташ, че продължава с тези отношения.

# 6
  • Мнения: 2 024
Вие сама трябва да вземете решение, като си зададете някои въпроси-готова ли сте постоянно за живеете в страх до не "залитне" пак?Ще жертвате ли щастието си?Ще успеете ли да живеете спокойно, след като редовно му правите проверки и сте "на тръни"?И още куп въпроси.

# 7
  • Мнения: X
Трудно простих, но при мен си струваше. Обаче той сложи кръст на другата жена от раз, безапелационно. Нямаше размотавания.
Ето, това е отговора според мен. Определено си струва, щом по природа не е коцкар и държи на семейството си.
Чернилката ще остане някъде далеч в съзнанието с времето.
Колкото и странно да ви се струва, той има нужда едновременно от ултиматум и малко помощ.
Ултиматума е максимален, а помощта вие ще усетите колко и каква да е. Нали си го искате?
Поне аз така мисля.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Ами аз например бях много спокойна. Проверки не се сещам да съм правила или е било за кратко. Просто реших и обясних, че пъдарин няма да бъда. Казах му, че има глава на раменете си, да си опича акъла и че, ако пак кривне аз със сигурност ще го хвана и ще бъде за последно. Не се наложи да проверявам, да държа изкъсо или да се съмнявам. Той си направи сметката, аз си избрах спокойствието и така.

Но има и нещо друго, а то е много важно. Трябва вътре в себе си наистина да простиш. Това ще разбереш, че е станало като забравиш случката. Звучи невероятно, но е така. Ако теб те яде отвътре, не си успяла. И оттам другото важно - никога не му го натяквай, никога не го използвай като коз, колкото и да си ядосана. Просто го остави в миналото, ако наистина смяташ да продължите.

# 9
  • Мнения: 5 248
Аз не простих. Не съжалявам, защото имахме и други проблеми, но пък се възхищавам на всички, които могат да прощават.

# 10
  • Мнения: X
Нужно е време, за няколко месеца няма да стане възстановяването на доверието. Време и търпение. Това за не-натякването, което писа ХайСпийд, също е много важно. Ако на всяка караница ще се вади този скелет - няма смисъл.

Колкото повече фокусът е върху обидата, която е нанесена, толкова по-трудно ще продължите напред.

На твое място бих се насочила към това: "Каза, че просто се е случило, смятал е че сме се отдалечили, аз вече не държа на връзката ни."

# 11
  • Мнения: 2 224
Възхищавам се на хладнокръвието, с което много жени биха простили и продължили. Аз не бих могла. Даже и да искам, няма да мога. Ще изпитвам и омраза, и недоверие, а така напред не става. Иначе, който е решил да прости, High speed е дала добър съвет. Или прощаваш и продължаваш, но трябва и да си такъв тип характер, или не можеш и късаш.

# 12
  • Мнения: 225
Това нещо бих простила, само ако обичам човека до себе си. Такава рана дори и да зарасне остава белег във връзката. Затова и няма да забравиш. Примиряваш се. В началото е трудно, спомняш си всеки ден с горчивина. След няколко месеца, ако този мъж се старае ще почнеш по-рядко да се сещаш. Второ провинение бих го приела за гавра и подигравка към мен.

# 13
  • Мнения: X
Ако целта е забравяне - само амнезия може да помогне. Simple Smile Човек не забравя тежките си моменти, независимо дали изневяра или нещо друго. Въпросът е да не живее в миналото и да не чопли постоянно. Белег във връзката оставя самият живот, дори някоя невнимателна дума понякога или неприятна постъпка. Драматизирането и преувеличаването обаче не са от помощ...

# 14
  • София
  • Мнения: 5 742
С времето,при желание от твоя страна. До психика е какво ти е нужно за целта,кое точно ще ти помогне да се оттласнеш и даже да се сетиш за случката,да е с безразличие вече.

# 15
  • Мнения: X
Аз не успях.И не егото ми ни раздели, а недоверието...постоянното подозрение къде е/с кого е/защо закъснява.....
В един момент и двамата вече не издържахме на тормоза.
Като уточнявам, че става дума не за съпруг, а за гадже-проекто годеник.
Не знам дали изобщо бих могла да имам вече доверие на човека, предал ме така подло.....дори той да има цялото желание да е с мен и да прави и невъзможното, за да останем заедно, не знам дали бих му вярвала отново.
И винаги ми е било интересно как се изгражда отново доверие между двамата, веднъж "счупено" по такъв начин....

# 16
  • София
  • Мнения: 925
Дай си малко повече време. Раната е все още прясна и кърви. Хубавото е, че поне се е осъзнал и е направил равносметка и е стигнал до извода, че семейството му е много по-важно. А и аз до колкото разбрах май до физически контакт не се е стигало, само разговори по телефона, което малко или много смекчава вината. За да забравите много ще ви помогне отношението на мъжа ви. Да е по-мил и нежен с вас, да ви обръща повече внимание и всяка свободна минута да прекарва с вас и децата. А вие си намерете някакво хоби, нещо, което ви разтоварва и ви кара да се усмихвате и да мислите позитивно. И най-вече: вие също в даден момент може да сгрешите. Никой не е застрахован и безгрешен. Ако се случи и не ни се прости, няма да се чувстваме добре, нали? Затова е хубаво да бъдем по-щедри относно даването на прошка, по презумпцията ,че и ние някой ден може да сме от другата страна на барикадата.

# 17
  • Мнения: 2 024
Прошката касае единствено твоя духовен мир. Погледни на нея като на самата себе си. Опитай да последваш тази гледна точка:
 Човек влиза във връзка, когато даде доверието си на човека отсреща. И когато този човек отсреща се случи да не оправдае това доверие - какъв е изводът? - Сбъркала си в преценката си че той заслужава доверието ти...!  Т.Е. сега се нуждаеш да простиш на себе си. Позволи си тази прошка!
Колкото до отсрещната страна - аналогично той трябва да потърси проблема в себе си - именно, че е решил да действа зад гърба ти пряко доверието ти. ... Не всеки може да му се случи, да се впечатли от нова атрактивна личност или тяло, но да се впусне в авантюра (да не говорим за задълбаване до влюбване) зад гърба на човека, с които вече е избрал да споделя живота е откровено преднамерено (и премислено за реализация) предателство! Не е просто "Ами, случи се!"

Ето така опитай да стигнеш до прошката. Очевидно не си го познавала чак толкова добре...
...

Какво ще стане с връзката ви е съвсем отделен въпрос! Приеми случилата се изневяра като случка, която те кара още по-добре да го опознаеш - съответно, да решиш как искаш да продължите, съобразявайки се и с това как оценяваш негово желание занапред - дали наистина осъзнава предателството си и че дори да "залепите вазата, счупеното винаги ще личи" за паметта ви... След подобни истории много хора осъзнават слабостта си и нуждата от помощ от партньора си, други пък продължават в същия дух, ориентирани с едното око към нови завоевания с надеждата да не бъдат хванати. ... Ако решиш да пробваш с опит да преодолеете кризата, но той отново се издъни (например, разбереш, че пак те лъже) - не се обвинявай. Приеми действията си като необходимост да разбереш дали той наистина вече е честен с теб. Не се самообвинявай, че пак си му се доверила неоснователно, а от този момент нататък решавай както е най-добре за теб и детето.

# 18
  • Мнения: 9 196
Ай стига с тия глупости, че никой не бил безгрешен и тя също можело да сгреши, просто така, случайно, да си смъкне гащите ...

# 19
  • Мнения: 2 224
Аз това, че не съм застрахована не мога да го разбера. Трябва да ми е изветряла любовта към мъжа ми, че да се хлъзна в леглото на някой друг. Просто не ме интересуват другите мъже и не гледам на тях като на сексуални обекти. Сексът вкъщи си ми е наред, отношенията също и не виждам как бих тръгнала да се оглеждам. Трябва нещо да се е пропукало между нас, за да го направя - да ме пренебрегва например. Мъжете може би по-лесно поддават, но пак това не е оправдание. Като знаеш, че ще нараниш партньора си, не го правиш. Ако любовта си е отишла - тогава си тръгни и прави каквото и с когото искаш. Мразя лъжата. Не мога да си представя да си играя ма криеница и да се мъча. Ако съм чак толкова хлътнала - раздяла с настоящия. Мразя да участвам в подли игри, както по моя вина, така и по вина на някой друг. Харесва ми нещата да са по-прости. Просто любовни терзания гледам да не допускам. Ако не ме искат, не настоявам, и не се надявам. Първа крачка не правя (това може и да е грешно, но съм такава). Ако не получавам, това което очаквам - отдръпвам се. Ако ме лъжат, излизам от играта. В триъгълници и по-сложни фигури не участвам. Мога да кажа, че досега не съм страдала освен на 13 години, когато за първи път харесах много едно момче и не знаех какво да направя. Някак прекалено много обичам себе си и ми е най-ценно да си задържа достойнството. Нищо не може да ме заболи повече от това някой да се опита да ме лъже и разиграва. Просто такъв човек би бил за мен като гаден цирей, от когото искам да се отърва. Вече съм омъжена и с деца, но не вярвам да съм се променила. Заедно сме докато нещата са така, както трябва да са. Като си писнем - всеки по пътя си. За други раздялата може да е по-тежка от това да простят. Аз не мога да живея с човек, на когото нямам доверие.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Салсиша, грешките могат да бъдат много и различни, не е само изневярата. Не искам да навлизам в подробности, но за моя мъж примерно аз бях казала и показала, че му нямам доверие за нещо, което той много искаше. Нищо общо с друга жена или друг мъж. Което го обиди повече отколкото ако бях му кръшнала. Така че има грешки и грешки. Не разсъждавайте толкова ограничено.

# 21
  • Мнения: X
Преди доста години съм в майчинство с второто ни дете, като разбрах, че ми изневерява с колежка ( разведена с едно дете).
 По-малко от две години живеехме в собствено жилище.
Аз разбрах, защото жената се обаждаше на дом. тел. и мълчеше или казваше, че има грешка, а и той в разговори споменаваше името Антоанета (тогава в службата правеха абонаменти за списания и така Тони се абонирала, дали искам и аз и тн,). Пък моя мъж, като си пийне, става по-приказлив ( голям зор беше, защото не обича алкохол)....та както й да е призна си, но каза, че е било грешка.
Лято е, отворена е вратата на терасата, явно виковете ми са се чули и от съседи.Той плаче и ми се моли да му простя, но тази нощ отиде да спи в колата.
На етажа имах една възрастна съседка, при която при нужда оставях децата или тя идваше в нас, та тази жена ми каза, че трябва да си запазим семейството-оная му работа не се е изтъркала от една изневяра, да не оставям децата си без баща.
Простих му, но му казах, че и аз ще му изневеря...Отначало не можех да го гледам, бях много обидена.Сега след повече от тридесет години не съжалявам.Отгледахме си децата, често ми казва, че съм много хубава и годините не ми личат, че обожава мириса ми.Когато децата поеха по своя път ние двамата имаме много по- голяма нужда един от друг. Обаче аз не му съм напомняла, за оня случай, а и не ми давал повече повод да го ревнувам.
Не му изневерих, защото нямах желание и необходимост.
ПП бях го забравила, сега ще ида да сдъвча моя дедо.

# 22
  • Мнения: 3 510
Ама нали бил влюбен в колежката? Едно е да е имал сексуални мераци към нея (чукаш и бягаш), съвсем различно е да има чувства и емоции.
При второто аз не бих простила, още повече, че ти си го хванала на тясно и си е признал. Я, си представи, че не беше го хванала. Щяха още да те правят на глупачка зад гърба ти.

# 23
  • Мнения: 3 625
Здравейте,
Имам нужда от вашите съвети.
През пролетта започнах да усещам, че съпругът ми все по-често излиза на бира с колеги, стои до късно с телефон в ръка. Задавах въпроси, но доста плахи, разбирате, никой не иска да се потвърдят страховете му. И така докато една вечер не призна, че е влюбен в друга жена ( колежка). Каза, че просто се е случило, смятал е че сме се отдалечили, аз вече не държа на връзката ни.. След като го уверих, че аз всъщност много държа на него и на нашия брак, поиска малко време да реши какво да прави. Дадох му ..един ден ( не съм от търпеливите) Реши да остане при нас. Следващият един месец беше кошмарен - връщаше се навреме, твърдеше, че е с нас ( имаме деца), но аз виждах, че витае и търси начин да се добере до телефона. Една вечер просто грабнах телефона и видях, че обажданията продължават. Поисках да се изнесе. Последваха молби, уверения колко държи на нас, оправдания, че просто не е знаел как безболезнено за другата жена да прекъсне връзката. След няколко дни, реших да му дам шанс отново. До ден днешен отношението му наистина е страхотно, мъжът ми твърди, че е осъзнал че не може без мен и наистина се старае много... Поисках да напусне работа, но доходите му са важни и не е добре, преди да намери нова работа. Аз не казвам, че не съм щастлива...,но не мога да забравя предателството, да се съмнявам (често го проверявам), да загърбя миналото. Показвам какво бушува в мен, но вече гледам и да не прекалявам, да се опитам да оценят какво имам и колко шастлива мога да бъда, още повече с неговото старание. И пак... често потъвам и една част от мен го мрази. Тези от вас, които избраха да останат как се справихте с обидата, как убедихте егото си? Не съм от ревнивите и сама се ядосвам на себе си, че се тормозя.
Леле много дълго стана...
Трябва да простиш на себе си и да продължиш напред.

# 24
  • Мнения: 9 196
Салсиша, грешките могат да бъдат много и различни, не е само изневярата. Не искам да навлизам в подробности, но за моя мъж примерно аз бях казала и показала, че му нямам доверие за нещо, което той много искаше. Нищо общо с друга жена или друг мъж. Което го обиди повече отколкото ако бях му кръшнала. Така че има грешки и грешки. Не разсъждавайте толкова ограничено.

Именно. Изневярата не е в тази палитра. Не е "грешка".

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Мисля, че за мъжете е грешка. Те гледат на секса и забежките по доста различен начин от нас. Това повечето жени не можем да го проумеем, но е факт.

# 26
  • Мнения: 9 196
Мисля, че за мъжете е грешка. Те гледат на секса и забежките по доста различен начин от нас. Това повечето жени не можем да го проумеем, но е факт.

Ами пробвай да му сложиш рога и ще видиш, че никак не гледат различно ... дори женската обида от изневяра, не може да се сравни с мъжкия гняв от същото. Гледат различно уж, когато им изнася.

# 27
  • Мнения: X
Прочети за мъжката и женската изневяра и ще видиш разликата.

# 28
  • Мнения: 9 196
Нямам нужда да чета за мъжете и жените по книжките.

# 29
# 30
  • Мнения: 3 025
Има разлика от само секс някъде и от това той да е влюбен в колежката. Влюбването няма да му е минало за един ден, само защото жена му е разбрала. Може да е прекратил, а може и по- прикрит да е станал. Аз не бих простила, когато мисли за друга. Ако е само заради един секс иначе семейството не бих си развалила, но тук май е друго. Но ако си решила да му прощаваш, трябва и да забравиш за тази му емоция, за да можете да продължите.

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 23:10 от Sunnyhobi

# 31
  • Мнения: 3 625
офф:
Да вярваш на нечий умствен изблик, писан най-вече с комерсиална цел, е точно толкова полезно, колкото да вярваш безапелационно в библията.

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Можеш и да простиш, но доверието си е заминало.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 742
Когато влизаме в нова връзка, не влизаме с недоверие (освен ако вече не сме си препатили в предишни връзки и те да са оставили дълбоки белези). В един момент доверието се чупи,дали заради изневяра или нещо друго,което е наранило дълбоко.Не само изневярата може да разбие едно доверие. След това, дали ще се изгради наново ,зависи и от двете страни,но не е като да прескочиш локва,иска повече усилия и време.
Твърдях как ще го изхвърля на мига,ако разбера изневяра и няма да има обратен път. За това хората са казвали, "Никога, не казвай Никога". Случи се в такъв момент и обстоятелства,че даже изхвърляйки го ,други неща, наложиха друго да се случва и да правя.
Всеки дейста спрямо собствените си обстоятелста и собствената си психика.
Въпроса на жената е Как ,а не Дали.В този случай, не знам защо се напреварвате да убеждавате,че трябва да Не прости.
И да,има ралично мислене при мъжете и жените,цяла наука си е. Както и от мъж до мъж има разлика.
Може прошката да се окаже за добро,може и да се окаже загуба на време.Освен ако не сме врачки или някакви видни безгрешни астролози,как можем да кажем кое ще е вярното решение. Та ние даже детайлно не познаваме участниците в случката,а правим анализи на база нашите виждания и действия.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:50 от trikitil

# 34
  • Мнения: 1 444
Авторке, питаш как да простиш? Според мен, не е трудно да му простиш, ако го обичаш наистина много държиш на него. Проблемите идват после:
1. Ще му имаш ли отново същото доверие,както от преди случката?
2.Прощавайки му, ТИ самата дали ще намериш необходимото спокойствие, за да продължиш напред връзката си с него?

Много зависи от това, какъв човек е  той. Възможно да е осъзнал приоритетите си в живота /семейството е най-важно/ и да не залита повече. В такъв случай има смисъл да се запази семейството и много семейства са успявали да се справят.

Аз не успях да простя. Не успях да простя лъжите, изключително наглото поведение, въпреки уверенията му,че държи на семейството си. Видях такава грозна картинка, която не съм си представяла и в най-лошите си кошмари,буквално. Видях как се е забавлявал на гърба и за сметка на семейството си,децата си, а иначе за пред хората супер предан и отговорен баща.....Та всъщност, наличието на друга жена изобщо не е проблем. Проблемът е когато започнат да те правят на глупачка и изпитват огромно удоволствие от това.....

Моят опит показа, че от прошки няма смисъл. Но, разбира се, това е само моят опит.  Принципно съм оптимист и смятам, че в зависимост от някои фактори, връзката може да бъде спасена, въпреки изневярата. Но трябва ЖЕЛАНИЕ и от двете страни.

# 35
  • Мнения: 2 024
Скрит текст:
Авторке, питаш как да простиш? Според мен, не е трудно да му простиш, ако го обичаш наистина много държиш на него. Проблемите идват после:
1. Ще му имаш ли отново същото доверие,както от преди случката?
2.Прощавайки му, ТИ самата дали ще намериш необходимото спокойствие, за да продължиш напред връзката си с него?

Много зависи от това, какъв човек е  той. Възможно да е осъзнал приоритетите си в живота /семейството е най-важно/ и да не залита повече. В такъв случай има смисъл да се запази семейството и много семейства са успявали да се справят.

Аз не успях да простя. Не успях да простя лъжите, изключително наглото поведение, въпреки уверенията му,че държи на семейството си. Видях такава грозна картинка, която не съм си представяла и в най-лошите си кошмари,буквално. Видях как се е забавлявал на гърба и за сметка на семейството си,децата си, а иначе за пред хората супер предан и отговорен баща.....Та всъщност, наличието на друга жена изобщо не е проблем. Проблемът е когато започнат да те правят на глупачка и изпитват огромно удоволствие от това.....

Моят опит показа, че от прошки няма смисъл. Но, разбира се, това е само моят опит.  Принципно съм оптимист и смятам, че в зависимост от някои фактори, връзката може да бъде спасена, въпреки изневярата. Но трябва ЖЕЛАНИЕ и от двете страни.
Поредното мнение, което изобщо не разбира какво значи прошка...

В гугъл доста прилично е обяснено, за който се интересува -

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%B0

"Прошката е мисловният духовен и емоционален акт на освобождаване от чувства като гняв, раздразнение и негодувание, насочени към друг човек, заради сторени от него нежелани действия или нанесени обиди. Прошката не означава потискане на гнева и раздразнението, а напълното освобождаване от тях чрез осъзнаване на причините, довели до появата на тези чувства, и оттам – намирането на по-рационален начин за преодоляване на дразнителя. Прощаването има значение най-вече за прощаващия, тъй като той се освобождава от негативните си емоции и добива отново възможност за обективна преценка на фактите, свързани с другия човек, въпросната нанесена обида или нежелано поведение.

...
И между другото, прощаването няма нищо общо с възстановяване или невъзстановяване на доверието...

# 36
  • Мнения: 2 749
Има доста голяма разлика между просто изневяра и влюбване. И не мисля, че е възможно да се влюбиш в друг, ако обичаш някого. Та за какво запазване на семейството се говори в такъв случай? Не го разбирам това запазване на всяка цена и въпреки всичко.

# 37
  • Мнения: 1 444
Има варианти за запазване на семейството, особено когато има и малки дечица и си струва да се направи опит, при желание и от двете страни. Обаче най-важното условие е - моментално да се прекрати паралелната връзка! Всякакви варианти за отлагане са абсолютно недопустими, и израз на дълбоко незачитане на партньора.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Аз не виждам лошо да се даде втори шанс. Но само веднъж. После - баста.

# 39
  • Мнения: X
Авторке, питаш как да простиш? Според мен, не е трудно да му простиш, ако го обичаш наистина много държиш на него. Проблемите идват после:
1. Ще му имаш ли отново същото доверие,както от преди случката?
2.Прощавайки му, ТИ самата дали ще намериш необходимото спокойствие, за да продължиш напред връзката си с него?

Много зависи от това, какъв човек е  той. Възможно да е осъзнал приоритетите си в живота /семейството е най-важно/ и да не залита повече. В такъв случай има смисъл да се запази семейството и много семейства са успявали да се справят.

Аз не успях да простя. Не успях да простя лъжите, изключително наглото поведение, въпреки уверенията му,че държи на семейството си. Видях такава грозна картинка, която не съм си представяла и в най-лошите си кошмари,буквално. Видях как се е забавлявал на гърба и за сметка на семейството си,децата си, а иначе за пред хората супер предан и отговорен баща.....Та всъщност, наличието на друга жена изобщо не е проблем. Проблемът е когато започнат да те правят на глупачка и изпитват огромно удоволствие от това.....

Моят опит показа, че от прошки няма смисъл. Но, разбира се, това е само моят опит.  Принципно съм оптимист и смятам, че в зависимост от някои фактори, връзката може да бъде спасена, въпреки изневярата. Но трябва ЖЕЛАНИЕ и от двете страни.
Space_woman, при вас е било съвсем различно. Вие сама казвате: "Грозна картинка". Не само че няма как да простите, но добре че сте се разделили. Такова предателство не се прощава. Само много глупав човек може да се върже на любовницата си и да започне да обижда и унижава жена си. Добре че сте приключили. .
Случая на авторката обаче е друг: Партньорът й е оценил грешката си и ако е умен - никога повече няма да я повтори, няма да позволи да се оплете в мрежите на опитни колежки-любовници. Авторката пък  си го иска и го обича. Тогава каква причина има да не са заедно и за напред?
В моя живот съм видял няколко случая на "подхлъзнали" се мъже, които обаче с помощта на жените им се завърнаха и запазиха семействата си. Някъде е "кърпено", някъде "кипят от щастие"...
Свят различен.

# 40
  • Мнения: X
Аз не виждам лошо да се даде втори шанс. Но само веднъж. После - баста.
Точно казано! Hands Plus1

# 41
  • софия
  • Мнения: 284
Прошката е в основата на ново начало.

# 42
  • Мнения: 18 562
Ново начало със същия човек - няма да стане. Бас ловя, че още се среща с колежката. Не вярвам, че любовна тръпка се гаси само защото съпругата те е хванала. Просто хората се крият по-добре.

Извинявам се, но просто си казвам личното мнение. Дано не съм права!

# 43
  • Мнения: 2 224
Прошката е в основата на ново начало.

Това ми звучи като извадено от някой детски лексикон. Ново начало на същата история може би.

# 44
  • Мнения: X
Не бих простила такова нещо при никакви условия.Просто не е в кръвта ми.Все пак не сме последните мъж и жена на света....има и други и ако е изневерил/а значи и той/тя го знае!Не бива да се правят скандали за изневери та да им вдигаме самочувствието че двама се карат за него или нея.Просто си хващате пътя както аз навремето напуснах първия си мъж и да върви по дяволите или на майната си.Всеки по своя път кво като не се пресичат....В заключение ще кажа че изневяра не бива да се прощава защото тя може отново да се повтори или потрети някога и което е по лошо дори половинката да ви остане вярна след първата и последна изневара колкото и да се опитвате да забравите за това никога няма да стане и ще ви измъчва вечно.Ще свързвате любимия човек с това докато сте жив.Това е най-важната причина да не прощаваме това и да не се обричаме на тормоз за цял живот.Освен това след такова нещо е невъзможно да изпитвате същата любов или обич към предателя.Всики път когато го погледнете ще се сещате какво е направил и как ви е наранил а това поражда гняв и омраза с които трудно се живее...

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 11:45 от Анонимен

# 45
  • Мнения: 18 562
Ама жените вече не търпят като преди, това е разликата.

# 46
  • Мнения: 3 625
Ама жените вече не търпят като преди, това е разликата.
То не се и налага. Хайде, в миналото са били принудени от социалните норми и искат не искат търпели са. Но сега не са длъжни - като се убедят, че не става - чао. Нито обществото ще ги отхвърли, нито без средства ще останат. Така де - все още никой не е забранил (отново) на жените да работят и сами да да се грижат за себе си.

# 47
  • Мнения: X
Всички сме хора с достойнство и чест и не сме намерени на пътя никой било то мъж или жена не бива да търпи нито изневяра нито побой нито пиянски издънки нито дори обиди.Това прави хората нещастни и подтиснати.Според мен характера на човек не се променя.Напуснах първия си съпруг за когото се омъжих на 20 г. и на 22 г. се разведох заради това че искаше да си ходи по жени после имах приятел когото напуснах понеже ме биеше и тормозеше и друг който пък пиеше.Баща ми пък правеше и трите!От моя опит мога да кажа че ако някой е правил веднъж тези неща ще ги прави и в бъдеще...

# 48
  • Мнения: X
Според мен има голяма разлика, когато нещо такова се случи по време на брак и по време на връзка(под връзка имам предвид сравнително краткотрайна - 2,3,4 години). А когато има намесени и деца, съвсем.

Аз лично съм прощавала изневяра, случи се съвсем в началото(4-5 месеца след като станахме двойка) и на пияна глава. Отне ми може би около 3 години да подтисна случилото се, никога не бих простила или забравила. Това обаче не пречи на отношенията ни, нито го обичам по-малко, дори напротив. Но това е удар върху самочувствието ми и е белег, който ще си остане. Избирам обаче да градим заедно бъдещето си, да се подкрепяме, тъй като ако изключим случката сме един за друг по всички "критерии".

Въпреки това, човек трябва да реши дали е по-добре да са разделени и въпреки това наранени или да се опитат да го преодолеят, заедно. А стане ли въпрос  за семейство и за деца, вече няма място за егоизъм. В НИКАКЪВ случай не защитавам постъпката на мъжа, но е факт, че е избрал семейството.  Може би е по-добре да се направи опит да се спаси положението. Почивка извън града, подаръци, повече интимност, мили думи...всичко това е клиширано, но променя нещата малко по малко, дори в началото да не можеш да го гледаш и да ти е досадно.

Всичко това обаче при условие, че повече не се случи. Това, трябва да бъде изяснено с достатъчно разговори.

# 49
  • Мнения: 5 248
100 поста с глупости на търкалета, а истината е една - изневяра се преглъща по-лесно на яхта в Средиземно море, отколкото в панелка в Люлин.

# 50
  • Мнения: 513
Добре де, каква е тази самозаблуда и сляпа любов, че да прощавате изневяра. Да, модерно е, по филмите често се практикува, но само там. Само си помисши - въпреки че сте създали дечица и сте изградили семейство, той не само е загледал по по-особен начин друга  жена, че чак се е влюбил дори. И сега недейте с онези клишета как сърцето няма господар. Това важи за свободните или хората, намиращите в начален ,,опипващ" стадий на връзка. Фактът, че бързо е забравил за вас и ви е изневерил с някаква евтина к*урва, разбивачка на семейства, сам по себе си доказва, че не му пука и не държи на Вас. Щом вече е сторено предателство, всякакви захаросани думи може да Ви изговори (хората сме добри в това), но действията са тези, които говорят най-силно. Според мен дълбоко се залъгвате, веднъж изневерил, много е вероятно да продължи. А прощавайки му, Вие се самопотъпквате и смирявате, като също изглеждате слабачка в неговите и чуждите очи. Гаранция. Една истинска жена никога няма да прости изневяра, просто е под достойнството й. Недейте и Вие, може да има примери, които звучат мирно, но никой не знае какви ги мъти ,,опростеният". Продължете живота си с някой истински мъж с ценности, принципи, уважение, признателност и любов. Другото е сигурно обричане на двойно нещастие и практиката го е доказала, продължава да го доказва и ще го доказва и за в бъдеще!

# 51
  • Мнения: 1 031
Добре де, каква е тази самозаблуда и сляпа любов, че да прощавате изневяра. Да, модерно е, по филмите често се практикува, но само там. Само си помисши - въпреки че сте създали дечица и сте изградили семейство, той не само е загледал по по-особен начин друга  жена, че чак се е влюбил дори. И сега недейте с онези клишета как сърцето няма господар. Това важи за свободните или хората, намиращите в начален ,,опипващ" стадий на връзка. Фактът, че бързо е забравил за вас и ви е изневерил с някаква евтина к*урва, разбивачка на семейства, сам по себе си доказва, че не му пука и не държи на Вас. Щом вече е сторено предателство, всякакви захаросани думи може да Ви изговори (хората сме добри в това), но действията са тези, които говорят най-силно.

Какъв фанатизъм!
Барабанче, животът не е черно-бял, има много нюанси, а и бракът не е прав път. Дори и най-големите праведници са грешили.
Не разбрах и защо другата жена е непременно к*рва, при това евтина?
Предполагам нито имаш стабилна връзка, нито си женена. Такива категорични мнения са характерни за много млади особи и почти без опит в семейния живот.

# 52
  • софия
  • Мнения: 284
Винаги има друга жена.

# 53
  • Мнения: 513
Не мисля. Черното си е черно, бялото - бяло. Не можеш да ги объркаш. Естествено, че бракът е смесица от различия, спорове, проблеми, любов и щастие. Но изневярата си е предателство. Това, че някои прощават и същевременно непрекъснато живеят с вътрешния страх, че отново ще им изневерят, не значи, че изневярата е нормална и чак трябва да бъде "част от брака". Айде по-сериозно, то бива сляпа обич, ама толкова пък...

А това пък за жената ме навежда на мисълта, че ти си се оказвала в тази роля. И да, евтина е и е боклук, защото тя започва тайна връзка с ясно обвързан, та чак женен мъж с деца. Ако една жена е стойностна и истинска, ще постави условие мъжът да се разведе и чак тогава ще бъде с него, а няма да разбива семейства подмолно. Това е самата истина.

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839
И да, евтина е и е боклук, защото тя започва тайна връзка с ясно обвързан, та чак женен мъж с деца. Ако една жена е стойностна и истинска, ще постави условие мъжът да се разведе и чак тогава ще бъде с него, а няма да разбива семейства подмолно. Това е самата истина.

Тц! Това е само едната страна- твоята "теоретична " истина.
Има и друга- практична истина.
Започва връзка "тя" с женен, който я сваля като за световно или поне поддава, та от километър се забелязва.
Да, ама кой може да гарантира, че ако изчака първо да се разведе, а после да се сгаджосат, ще си подхождат, а няма да е грешка, довела до развалянето на едно семейство?

Едно не можеш още да разбереш- семейство не се разбива от един човек
Винаги за тангото трябват двама. Peace

# 55
  • Мнения: 3 025
Много се ядосвам като чета за такива квалификации за жените, имали връзка с женен мъж. Жената може да си е много свястна, с всички достойнства и качества. Това, че женения мъж не уважава и не държи на семейството си и е тръгнал по чуждо, прави ли свободната жена автоматично- " евтина к...а"? В крайна сметка не тя има отговорност към  съпругата, и не тя и се е клела във вярност,  че тя да мисли за неговото семейство, за което мъжа не го е грижа. Мъж, който си обича жената и няма намерение да залита, и Памела Андерсън да го сваля, пак няма да поддаде. А и за да се влюби в  друга, значи е изстинал към жена си, иначе не виждам как ще стане.

# 56
  • Мнения: 3 025
Аз за това и не бих простила такова нещо. Защото влюбването не минава за 1 ден.

# 57
  • Мнения: 5 892
Финансово зависима ли си от този мъж?
Ако е било еднократен секс бих разбрала прошката, но щом си е признал, че е влюбен- никога.
Какво спасяване на семейство, какви 5лв . За никое дете не е добре майка му да е с разбита психика и нерви и да живее в панаири.
Да спи с теб, а да си представя, че е с любимата му?  Outta Joint Sick

# 58
  • Мнения: X
Много се ядосвам като чета за такива квалификации за жените, имали връзка с женен мъж. Жената може да си е много свястна, с всички достойнства и качества. Това, че женения мъж не уважава и не държи на семейството си и е тръгнал по чуждо, прави ли свободната жена автоматично- " евтина к...а"? В крайна сметка не тя има отговорност към  съпругата, и не тя и се е клела във вярност,  че тя да мисли за неговото семейство, за което мъжа не го е грижа. Мъж, който си обича жената и няма намерение да залита, и Памела Андерсън да го сваля, пак няма да поддаде. А и за да се влюби в  друга, значи е изстинал към жена си, иначе не виждам как ще стане.
Абе, баш такива са си. "Нашата" колежка се е нацелила в него и е почнала да го обикаля точно докато бях бременна. А аз бях с проблема бременност и съответно имаше къде да се намърда. Прекратиха се нещата, де, но той до последно не вярваше, че е имала нещо друго, освен приятелски подбуди.

# 59
  • Мнения: 2 224
100 поста с глупости на търкалета, а истината е една - изневяра се преглъща по-лесно на яхта в Средиземно море, отколкото в панелка в Люлин.

На яхта ама не с изневерилия предполагам...

А пък относно любовницата, за мен разбивачът на семейства е този, който разбива собственото си семейство. Без неговото разрешение и участие никое семейство не може да бъде разбито. А пък дали другата е лека и евтина жена и ку.ва или пълна с качества, моето мнение е че качества може и да има, но определено е и с големи комплекси и ниско самочувствие, иначе не би се съгласила да играе унизителната роля на тайна любовница.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2018, 00:33 от Anastasiya_S

# 60
  • Мнения: X
Според мен има голяма разлика, когато нещо такова се случи по време на брак и по време на връзка(под връзка имам предвид сравнително краткотрайна - 2,3,4 години). А когато има намесени и деца, съвсем.

Аз лично съм прощавала изневяра, случи се съвсем в началото(4-5 месеца след като станахме двойка) и на пияна глава. Отне ми може би около 3 години да подтисна случилото се, никога не бих простила или забравила. Това обаче не пречи на отношенията ни, нито го обичам по-малко, дори напротив. Но това е удар върху самочувствието ми и е белег, който ще си остане. Избирам обаче да градим заедно бъдещето си, да се подкрепяме, тъй като ако изключим случката сме един за друг по всички "критерии".

Въпреки това, човек трябва да реши дали е по-добре да са разделени и въпреки това наранени или да се опитат да го преодолеят, заедно. А стане ли въпрос  за семейство и за деца, вече няма място за егоизъм. В НИКАКЪВ случай не защитавам постъпката на мъжа, но е факт, че е избрал семейството.  Може би е по-добре да се направи опит да се спаси положението. Почивка извън града, подаръци, повече интимност, мили думи...всичко това е клиширано, но променя нещата малко по малко, дори в началото да не можеш да го гледаш и да ти е досадно.

Всичко това обаче при условие, че повече не се случи. Това, трябва да бъде изяснено с достатъчно разговори.

Леле...трябва да те сложат за икона в някоя църква затова че си простила такова нещо ама за теб едва ли е добре. Щом ще го помниш и ще те мъчи вечно едва ли е простено нацяло.А и сигурно ли е че господинът няма някой път пак да си пийне и да забърши и някоя друга разчитайки на твоите прошки?Можеш ли да заспиваш лесно до този човек мислейки затова кога ще е следващия му гаф?

# 61
  • Мнения: 513
Плюс това, забелязвам една ужасна тенденция винаги да се обвиняват неправилните хора. Ама тя ,,другата" не била виновна, само мъжът, че не си го е държал в гащите, че чак и съпругата му я изтипосват като виновна. Естествено, понякога, когато сс налице вманиачаваща ревност и системни скандали, това може да отблъсне мъжа, но като че ли повечето пъти се касае за несериозността на мъжа, търсещ пагубни авантюри, докато, както е в случая, жена му се мъчи с тежка бременност.. което освен, че е против всякакви брачни клетви за вярност, минава отвъд границите на човещината... Не знам какво става вече с това общество, в което се защитава любовницата разбивачка на семейства, прощава се на мъжа предател, който е ВЛЮБЕН в другата, а хората, които смятат това за ужасно, биват наричани фанатици.

# 62
  • Мнения: X
Според мен има голяма разлика, когато нещо такова се случи по време на брак и по време на връзка(под връзка имам предвид сравнително краткотрайна - 2,3,4 години). А когато има намесени и деца, съвсем.

Аз лично съм прощавала изневяра, случи се съвсем в началото(4-5 месеца след като станахме двойка) и на пияна глава. Отне ми може би около 3 години да подтисна случилото се, никога не бих простила или забравила. Това обаче не пречи на отношенията ни, нито го обичам по-малко, дори напротив. Но това е удар върху самочувствието ми и е белег, който ще си остане. Избирам обаче да градим заедно бъдещето си, да се подкрепяме, тъй като ако изключим случката сме един за друг по всички "критерии".

Въпреки това, човек трябва да реши дали е по-добре да са разделени и въпреки това наранени или да се опитат да го преодолеят, заедно. А стане ли въпрос  за семейство и за деца, вече няма място за егоизъм. В НИКАКЪВ случай не защитавам постъпката на мъжа, но е факт, че е избрал семейството.  Може би е по-добре да се направи опит да се спаси положението. Почивка извън града, подаръци, повече интимност, мили думи...всичко това е клиширано, но променя нещата малко по малко, дори в началото да не можеш да го гледаш и да ти е досадно.

Всичко това обаче при условие, че повече не се случи. Това, трябва да бъде изяснено с достатъчно разговори.

Леле...трябва да те сложат за икона в някоя църква затова че си простила такова нещо ама за теб едва ли е добре. Щом ще го помниш и ще те мъчи вечно едва ли е простено нацяло.А и сигурно ли е че господинът няма някой път пак да си пийне и да забърши и някоя друга разчитайки на твоите прошки?Можеш ли да заспиваш лесно до този човек мислейки затова кога ще е следващия му гаф?

Както споменах, не съм му простила, а избрах да продължа. Преживяли сме какво ли не и тази случка определено вече не е най-важното нещо. Той всеки ден ми доказва, че ми е верен. Освен това, когато станахме двойка той вече се беше "наживял" доста, което според мен при мъжете е важно.

Да, нарани ме много, но понякога трябва да се гледа по-мащабно на нещата. Пасвате ли си като партньори, имате ли общи цели, мечти, възгледи - това определено е по-важно. Ако партньорът ти се старае, наистина те обича, обгрижва те...смятам че е логично да продължите заедно. Ако не беше се постарал да се съберем отново, нямаше сега да сме двойка, но той направи много жертви за мен.

Заспивам спокойно до него, защото съм обичана. В момента, в който обаче усетя липса на уважение, грижа, любов от партньора си, веднага бих си тръгнала.

# 63
  • Мнения: 2 224
Това, което си изброила в важно, но според мен доверието също е в основата на една стабилна връзка та дори и приятелство. При изневяра именно доверието си отива.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2018, 23:42 от Anastasiya_S

# 64
  • Мнения: X
Не си е заминало...Предполагам зависи много от връзката, от хората, от характерите, но аз наистина не се притеснявам, че би ми изневерил отново. Нямам някакви конкретни съмнения относно отношенията ни. Така е, защото сме приятели от много години, още от деца, семействата ни също са много близки и сме възпитани по един и същи начин, просто много си приличаме и беше въпрос на време да станем двойка. Получи се добре, че той си беше поживял преди да се съберем, аз също имах няколко връзки преди това.

Изневярата може да бъде превъзмогната, ако наистина е било веднъж, под влиянието на алкохол и без НИКАКВИ чувства. Ако е било няколко пъти, имало е емоция, флирт, свалки, тогава не. Но случайно момиче в дискотеката....пак е ужасно и е непростимо, но може да се превъзмогне(ако всичко друго е наред, а не е в следствие на много проблеми). Държа да подчертая и, че не съм жена с комплекси, дори напротив. В отношенията ни аз съм повече "алфа" отколкото той, така че не съм "мека Мария", която просто не иска да си има проблеми и не би могла да си намери нов мъж. Семейства не бива да се развалят заради единия секс, грешки се случват. Има много повече причини за раздяла, къде къде по сериозни...

# 65
  • Мнения: 5 248
Простила си му защото самата ти си склонна към изневяра.

# 66
  • Мнения: X
Според мен има голяма разлика, когато нещо такова се случи по време на брак и по време на връзка(под връзка имам предвид сравнително краткотрайна - 2,3,4 години). А когато има намесени и деца, съвсем.

Аз лично съм прощавала изневяра, случи се съвсем в началото(4-5 месеца след като станахме двойка) и на пияна глава. Отне ми може би около 3 години да подтисна случилото се, никога не бих простила или забравила. Това обаче не пречи на отношенията ни, нито го обичам по-малко, дори напротив. Но това е удар върху самочувствието ми и е белег, който ще си остане. Избирам обаче да градим заедно бъдещето си, да се подкрепяме, тъй като ако изключим случката сме един за друг по всички "критерии".

Въпреки това, човек трябва да реши дали е по-добре да са разделени и въпреки това наранени или да се опитат да го преодолеят, заедно. А стане ли въпрос  за семейство и за деца, вече няма място за егоизъм. В НИКАКЪВ случай не защитавам постъпката на мъжа, но е факт, че е избрал семейството.  Може би е по-добре да се направи опит да се спаси положението. Почивка извън града, подаръци, повече интимност, мили думи...всичко това е клиширано, но променя нещата малко по малко, дори в началото да не можеш да го гледаш и да ти е досадно.

Всичко това обаче при условие, че повече не се случи. Това, трябва да бъде изяснено с достатъчно разговори.

Леле...трябва да те сложат за икона в някоя църква затова че си простила такова нещо ама за теб едва ли е добре. Щом ще го помниш и ще те мъчи вечно едва ли е простено нацяло.А и сигурно ли е че господинът няма някой път пак да си пийне и да забърши и някоя друга разчитайки на твоите прошки?Можеш ли да заспиваш лесно до този човек мислейки затова кога ще е следващия му гаф?

Както споменах, не съм му простила, а избрах да продължа. Преживяли сме какво ли не и тази случка определено вече не е най-важното нещо. Той всеки ден ми доказва, че ми е верен. Освен това, когато станахме двойка той вече се беше "наживял" доста, което според мен при мъжете е важно.

Да, нарани ме много, но понякога трябва да се гледа по-мащабно на нещата. Пасвате ли си като партньори, имате ли общи цели, мечти, възгледи - това определено е по-важно. Ако партньорът ти се старае, наистина те обича, обгрижва те...смятам че е логично да продължите заедно. Ако не беше се постарал да се съберем отново, нямаше сега да сме двойка, но той направи много жертви за мен.

Заспивам спокойно до него, защото съм обичана. В момента, в който обаче усетя липса на уважение, грижа, любов от партньора си, веднага бих си тръгнала.

Съжалявам, но моето мнение е че от момента в който мъжа изневери вече е спрял да обича.Обичта е много силно чувство, което не допуска изневяра.За мен няма никакво оправдание затова.Приемам, че мъжете и жените си омръзват, човешко е но има начин затова и без да се лъже.Раздяла или развод и след това всеки да ходи с когото иска.Иначе защо се женим и си даваме празни обещания в съвета и пред олтара?Не приемам изневерите нито за мъже нито за жени.Това е моето мнение с което не ангажирам никой разбира се.

# 67
  • Мнения: 3 625
Съжалявам, но моето мнение е че от момента в който мъжа изневери вече е спрял да обича.Обичта е много силно чувство, което не допуска изневяра.За мен няма никакво оправдание затова.Приемам, че мъжете и жените си омръзват, човешко е но има начин затова и без да се лъже.Раздяла или развод и след това всеки да ходи с когото иска.Иначе защо се женим и си даваме празни обещания в съвета и пред олтара?Не приемам изневерите нито за мъже нито за жени.Това е моето мнение с което не ангажирам никой разбира се.
То хубаво, ама мъжете по дифолт не обичат като жените.

# 68
  • Мнения: X
Не си е заминало...Предполагам зависи много от връзката, от хората, от характерите, но аз наистина не се притеснявам, че би ми изневерил отново. Нямам някакви конкретни съмнения относно отношенията ни. Така е, защото сме приятели от много години, още от деца, семействата ни също са много близки и сме възпитани по един и същи начин, просто много си приличаме и беше въпрос на време да станем двойка. Получи се добре, че той си беше поживял преди да се съберем, аз също имах няколко връзки преди това.

Изневярата може да бъде превъзмогната, ако наистина е било веднъж, под влиянието на алкохол и без НИКАКВИ чувства. Ако е било няколко пъти, имало е емоция, флирт, свалки, тогава не. Но случайно момиче в дискотеката....пак е ужасно и е непростимо, но може да се превъзмогне(ако всичко друго е наред, а не е в следствие на много проблеми). Държа да подчертая и, че не съм жена с комплекси, дори напротив. В отношенията ни аз съм повече "алфа" отколкото той, така че не съм "мека Мария", която просто не иска да си има проблеми и не би могла да си намери нов мъж. Семейства не бива да се развалят заради единия секс, грешки се случват. Има много повече причини за раздяла, къде къде по сериозни...

Имам само 2 въпроса:

1.Ако си е поживял и вече е улегнал какво търси в дискотека, която е за тинеджъри?При това без теб?Според мен е отишъл точно затова, което е направил.
2.Каква по "Мека Мария" от това да простиш изневяра???

Има хора не се наживяват цял живот и познавам доста такива при това с жени и деца!

# 69
  • Мнения: 2 224
Съжалявам, но моето мнение е че от момента в който мъжа изневери вече е спрял да обича.Обичта е много силно чувство, което не допуска изневяра.За мен няма никакво оправдание затова.Приемам, че мъжете и жените си омръзват, човешко е но има начин затова и без да се лъже.Раздяла или развод и след това всеки да ходи с когото иска.Иначе защо се женим и си даваме празни обещания в съвета и пред олтара?Не приемам изневерите нито за мъже нито за жени.Това е моето мнение с което не ангажирам никой разбира се.
То хубаво, ама мъжете по дифолт не обичат като жените.
Съжалявам, но моето мнение е че от момента в който мъжа изневери вече е спрял да обича.Обичта е много силно чувство, което не допуска изневяра.За мен няма никакво оправдание затова.Приемам, че мъжете и жените си омръзват, човешко е но има начин затова и без да се лъже.Раздяла или развод и след това всеки да ходи с когото иска.Иначе защо се женим и си даваме празни обещания в съвета и пред олтара?Не приемам изневерите нито за мъже нито за жени.Това е моето мнение с което не ангажирам никой разбира се.
То хубаво, ама мъжете по дифолт не обичат като жените.

Така им изнася да вярваме. Все едно пък жените са фригидни и не обичат секса. Да, има привлекателни жени и привлекателни мъже, но ако мъжа ми ме привлича достатъчно и държа на него, няма да отида да си свалям гащите пред някой друг, колкото и да е «секси». Ако връзката/брака не върви, тогава е друго, но и в този случай е редно първо да си изясниш отношенията и тогава да търсиш утеха при друг.

# 70
  • Мнения: X
И да, евтина е и е боклук, защото тя започва тайна връзка с ясно обвързан, та чак женен мъж с деца. Ако една жена е стойностна и истинска, ще постави условие мъжът да се разведе и чак тогава ще бъде с него, а няма да разбива семейства подмолно. Това е самата истина.

Тц! Това е само едната страна- твоята "теоретична " истина.
Има и друга- практична истина.
Започва връзка "тя" с женен, който я сваля като за световно или поне поддава, та от километър се забелязва.
Да, ама кой може да гарантира, че ако изчака първо да се разведе, а после да се сгаджосат, ще си подхождат, а няма да е грешка, довела до развалянето на едно семейство?

Едно не можеш още да разбереш- семейство не се разбива от един човек
Винаги за тангото трябват двама. Peace



Ми той щом е тръгнал да я сваля начи е решил да търси гадже пък било то точно тая или някоя друга а щом го е решил начи развода ще си стане факт рано или късно.

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839

Така им изнася да вярваме. Все едно пък жените са фригидни и не обичат секса. Да, има привлекателни жени и привлекателни мъже, но ако мъжа ми ме привлича достатъчно и държа на него, няма да отида да си свалям гащите пред някой друг, колкото и да е «секси». Ако връзката/брака не върви, тогава е друго, но и в този случай е редно първо да си изясниш отношенията и тогава да търсиш утеха при друг.
Ми, не че им изнася, то си е така.
Мъжът може да е влюбен до уши и да "олаби жилата" с някоя, без да вложи нищо.
Но, много жени предпочитат да вярват на представите си за мъжете, добита от ЕЖК.

# 72
  • Мнения: X
Много се ядосвам като чета за такива квалификации за жените, имали връзка с женен мъж. Жената може да си е много свястна, с всички достойнства и качества. Това, че женения мъж не уважава и не държи на семейството си и е тръгнал по чуждо, прави ли свободната жена автоматично- " евтина к...а"? В крайна сметка не тя има отговорност към  съпругата, и не тя и се е клела във вярност,  че тя да мисли за неговото семейство, за което мъжа не го е грижа. Мъж, който си обича жената и няма намерение да залита, и Памела Андерсън да го сваля, пак няма да поддаде. А и за да се влюби в  друга, значи е изстинал към жена си, иначе не виждам как ще стане.
Абе, баш такива са си. "Нашата" колежка се е нацелила в него и е почнала да го обикаля точно докато бях бременна. А аз бях с проблема бременност и съответно имаше къде да се намърда. Прекратиха се нещата, де, но той до последно не вярваше, че е имала нещо друго, освен приятелски подбуди.

Ми той значи с всичките си приятели тъй "приятелски" си спи.Или пък чрез секс се подпечатва истинското приятелство 😂 и са го затвърдили хорицата здраво.За мен това което той е казал...че тя имала приятелски намерения ми звучи като оправдание пред жена му за да му прости по бързо и междувременно да защити бившата си любовница че от приятелство без да иска се увлякла и стигнали до секс.Оправдания, оправдания - глупости 😠

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 00:22 от Анонимен

# 73
  • Мнения: 2 224

Така им изнася да вярваме. Все едно пък жените са фригидни и не обичат секса. Да, има привлекателни жени и привлекателни мъже, но ако мъжа ми ме привлича достатъчно и държа на него, няма да отида да си свалям гащите пред някой друг, колкото и да е «секси». Ако връзката/брака не върви, тогава е друго, но и в този случай е редно първо да си изясниш отношенията и тогава да търсиш утеха при друг.
Ми, не че им изнася, то си е така.
Мъжът може да е влюбен до уши и да "олаби жилата" с някоя, без да вложи нищо.
Но, много жени предпочитат да вярват на представите си за мъжете, добита от ЕЖК.

Ами то много неща може. Не сме животни обаче и живеем (или би трябвало) според някакви правила. Заради един оргазъм не бих си развалила брака, ако държа на него. Мъжете, които практикуват споменатото “олабване на жилата” без никакви чувства към обекта, с който “олабват...” са просто егоисти и подлеци. Човек, който няма никаква воля и респект към партньора си просто не трябва да влиза в сериозни отношения и да заблуждава. Да си живее свободно и да олабва колкото иска, в това лошо няма.

# 74
  • Мнения: X

Така им изнася да вярваме. Все едно пък жените са фригидни и не обичат секса. Да, има привлекателни жени и привлекателни мъже, но ако мъжа ми ме привлича достатъчно и държа на него, няма да отида да си свалям гащите пред някой друг, колкото и да е «секси». Ако връзката/брака не върви, тогава е друго, но и в този случай е редно първо да си изясниш отношенията и тогава да търсиш утеха при друг.
Ми, не че им изнася, то си е така.
Мъжът може да е влюбен до уши и да "олаби жилата" с някоя, без да вложи нищо.
Но, много жени предпочитат да вярват на представите си за мъжете, добита от ЕЖК.

Ами то много неща може. Не сме животни обаче и живеем (или би трябвало) според някакви правила. Заради един оргазъм не бих си развалила брака, ако държа на него. Мъжете, които практикуват споменатото “олабване на жилата” без никакви чувства към обекта, с който “олабват...” са просто егоисти и подлеци. Човек, който няма никаква воля и респект към партньора си просто не трябва да влиза в сериозни отношения и да заблуждава. Да си живее свободно и да олабва колкото иска, в това лошо няма.

Точно ! Никой не се е родил за да го лъже друг макар че се среща често.Всеки е човек и иска да бъде уважаван поне от човека с когото дели леглото и живота си като цяло.Никой не ги е карал да създават сериозни отношения, ако неискат.Сами са го избрали.Много ги мразя такива дет незнаят кво искат и заради това опропастяват живота и на партньора си като моя бивш мъж който 9 месеца ме молеше да тръгна с него и чак брак ми предложи, който аз будалата приех и веднага след сватбата ни си развърза юздите и по цяла нощ навън.Търпях 2 години тази глупост наречена брак и малко преди да го напусна и да се раздедем той с цялата си наглост ми казва :" любовницата крепи брака" и му отвърнах: "е дано закрепи следващият ти защото този беше дотук".Не че съм виждала любовница но щом го няма по цели нощи, а и с този коментар то е ясно....а и защо да чакам докато видя изневяра.Така и не разбрах защо поиска да се обвържем с брак а после да хукне като изтърван?Кво му пречеше да си ходи от жена на жена без да забатачва мен.Сега заради този глупав брак имам един розвод лепнат на задника си.Можех и без него...

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 02:44 от Анонимен

# 75
  • Мнения: 1 031

А това пък за жената ме навежда на мисълта, че ти си се оказвала в тази роля. И да, евтина е и е боклук, защото тя започва тайна връзка с ясно обвързан, та чак женен мъж с деца. Ако една жена е стойностна и истинска, ще постави условие мъжът да се разведе и чак тогава ще бъде с него, а няма да разбива семейства подмолно. Това е самата истина.
ТОЧНО !!!

Не, не съм била в тази роля. Аз втора цигулка не играя.  Simple Smile
Тук смесвате две истории. При авторката, пуснала темата, мъжът се е влюбил в друга жена, не е писала, че е стигнал до връзка с колежката, също така пише, че в брака чувствата са охладели. Напълно логично се е стигнало до влюбването. Ако и двамата имат сили и желание ще продължат напред, със заплахи и ултиматуми не се получава.
И не, не другата е виновна. Ако не са имали проблеми в брака, не биха стигнали до този проблем. А дали ще е колежката или някоя друга няма значение.

# 76
  • София
  • Мнения: 5 742
Всички знаем,че на пишещите тук браковете са ИДЕАЛНИ,в тях проблеми няма.
Но реалността,често е различна от форумната.


Chief Montesuma - научи се да си редактираш постовете,дразнещо е да пускаш няколко един след друг.

# 77
  • Мнения: 5 508
И да, евтина е и е боклук, защото тя започва тайна връзка с ясно обвързан, та чак женен мъж с деца. Ако една жена е стойностна и истинска, ще постави условие мъжът да се разведе и чак тогава ще бъде с него, а няма да разбива семейства подмолно. Това е самата истина.
И защо тя да е в тайна връзка? За нея може да си е съвсем открита. За мъжа е тайна.
А семейството се разбива от двамата в него, а не от третия човек Simple Smile

# 78
  • Мнения: X
Простила си му защото самата ти си склонна към изневяра.

Явно каквото и да напиша си оставам неразбрана. Както и да е, всеки човек е разичен, всяка връзка също и целта е да сме щастливи. Всеки нека направи това, което смята, че е най-добре за него и за семейството.

# 79
  • Мнения: 15 619
Скрит текст:

А това пък за жената ме навежда на мисълта, че ти си се оказвала в тази роля. И да, евтина е и е боклук, защото тя започва тайна връзка с ясно обвързан, та чак женен мъж с деца. Ако една жена е стойностна и истинска, ще постави условие мъжът да се разведе и чак тогава ще бъде с него, а няма да разбива семейства подмолно. Това е самата истина.
ТОЧНО !!!

Не, не съм била в тази роля. Аз втора цигулка не играя.  Simple Smile
Тук смесвате две истории. При авторката, пуснала темата, мъжът се е влюбил в друга жена, не е писала, че е стигнал до връзка с колежката, също така пише, че в брака чувствата са охладели. Напълно логично се е стигнало до влюбването. Ако и двамата имат сили и желание ще продължат напред, със заплахи и ултиматуми не се получава.
И не, не другата е виновна. Ако не са имали проблеми в брака, не биха стигнали до този проблем. А дали ще е колежката или някоя друга няма значение.
Зачетох се в темата и коментарите ви. В такъв тип теми винаги са ми били чудни нагласи, като подчертаната.
Няма как  едно лице да предприема действия, с които наврежда на друго лице и да няма вина. Без значение е фактът кой на кого какво обещавал, за един, за половин живот, кой на кого се вричал - тва са тъпотии. Вярно е обаче, че в такива истории едно лайно надушва друго лайно и двамата си допадат  и по акъл, и по смелост, и по ползвателски манталитет, и по морал, ама не псевдо такъв, а реален, претворен с действия.
Логиката на такива нагласи е, че ако някой не е създал живот, значи може да го затрие. Не му е близък и познат и нищо не е обещавал. Joy Мммм, прекрасен свят! И много недоклатени мъже и жени, все прекрасни и свестни.

# 80
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Така е !Няма големи и малки......Има Достойни и жалки...

# 81
  • Мнения: 5
И аз да кажа моето мнение, въпреки, че повечето ще ме засипят с камъни....
Била съм от двете страни ... първо ми изневериха, сега аз изневерявам. и да ви кажа вярно си е, че една с друга ситуации не си приличат и една връзка с друга не може да се сравни по никакъв начин.
Моя хубавец беше залитнал преди известно време. Аз го разкрих тотално ... то не бяха ред сълзи, ред сополи от моя страна, ама сега ако бях на тоя акъл изобщо нямаше да реагирам така. Важното ми е, че си извлякох поуката и колкото и странно да звучи извлякох и полза за себе си от тази история. Е усетя ли го втори път с усмивка на уста ще се изнеса и даже чао няма да му кажа, камули да му рева и да се тръшкам и да искам да си го връщам. И надявам се и той го е разбрал... за негово добро Smile
Сега, ще ме попитате защо изобщо поддържам тази връзка ли... Ми добре си ми е, разбираме се, грижи се за мен, вече 10 години сме заедно и сме се напаснали, изобщо не ми се занимава да се вкарвам в приключение да търся тези качества, които така добре ме устройват в друг.  Пък и каква е вероятността да ги намеря изобщо на куп Satisfied

# 82
  • Мнения: 1 444
.......Търпях 2 години тази глупост наречена брак и малко преди да го напусна и да се раздедем той с цялата си наглост ми казва :любовницата крепи брака" и му отвърнах: "е дано закрепи следващият ти защото този беше дотук".Не че съм виждала любовница но щом го няма по цели нощи, а и с този коментар то е ясно....а и защо да чакам докато видя изневяра......

Интересно ми е, дали този мъж смята, че и обратното е валидно, т.е "любовникА на жената също крепи брака" Simple SmileSimple Smile
Направо да им се чудиш на акъла на такива...Ясно е,че акъла му е в гащите на такъв, ама чак такива глупости да ръси, ужас.

# 83
  • Мнения: 15 619
И аз да кажа моето мнение, въпреки, че повечето ще ме засипят с камъни....
Била съм от двете страни ... първо ми изневериха, сега аз изневерявам. и да ви кажа вярно си е, че една с друга ситуации не си приличат и една връзка с друга не може да се сравни по никакъв начин.
Моя хубавец беше залитнал преди известно време. Аз го разкрих тотално ... то не бяха ред сълзи, ред сополи от моя страна, ама сега ако бях на тоя акъл изобщо нямаше да реагирам така. Важното ми е, че си извлякох поуката и колкото и странно да звучи извлякох и полза за себе си от тази история. Е усетя ли го втори път с усмивка на уста ще се изнеса и даже чао няма да му кажа, камули да му рева и да се тръшкам и да искам да си го връщам. И надявам се и той го е разбрал... за негово добро Smile
Сега, ще ме попитате защо изобщо поддържам тази връзка ли... Ми добре си ми е, разбираме се, грижи се за мен, вече 10 години сме заедно и сме се напаснали, изобщо не ми се занимава да се вкарвам в приключение да търся тези качества, които така добре ме устройват в друг.  Пък и каква е вероятността да ги намеря изобщо на куп Satisfied
Всъщност няма нужда да си приличат. Едно и също е. Туй в онуй набърже нейде, за час, за два, на скрито и за да не ти е акъла в семейството, а в онуй и туй.      Joy
Това за поуката е майтап, нали!? Ахахаххаха!
А защо ти е нужно оправдание за собственото ти поведение в чуждо такова/на мъжа ти/? И какви са тия цели в живота - да се наказвате!? Ай, че щастливци и щастливки, че и помъдрели и с поука и ползи.

# 84
  • Мнения: X
И аз да кажа моето мнение, въпреки, че повечето ще ме засипят с камъни....
Била съм от двете страни ... първо ми изневериха, сега аз изневерявам. и да ви кажа вярно си е, че една с друга ситуации не си приличат и една връзка с друга не може да се сравни по никакъв начин.
Моя хубавец беше залитнал преди известно време. Аз го разкрих тотално ... то не бяха ред сълзи, ред сополи от моя страна, ама сега ако бях на тоя акъл изобщо нямаше да реагирам така. Важното ми е, че си извлякох поуката и колкото и странно да звучи извлякох и полза за себе си от тази история. Е усетя ли го втори път с усмивка на уста ще се изнеса и даже чао няма да му кажа, камули да му рева и да се тръшкам и да искам да си го връщам. И надявам се и той го е разбрал... за негово добро Smile
Сега, ще ме попитате защо изобщо поддържам тази връзка ли... Ми добре си ми е, разбираме се, грижи се за мен, вече 10 години сме заедно и сме се напаснали, изобщо не ми се занимава да се вкарвам в приключение да търся тези качества, които така добре ме устройват в друг.  Пък и каква е вероятността да ги намеря изобщо на куп Satisfied

Направо нямам думи?За едно "добре си ми е така" ли стоиш с него?Кво му е добрето щом търсите любовници?Какво постигнахте с това и двамата?Правите си на инат и докъде ще доведе всичко това?

# 85
  • Мнения: 513
А после след време стават най-големите оплаквачки и нещастни черни станции, защото са от ''модерните нефанатици'', за които изневярата не е нищо, ами случва си се, бе, кО толкоЗ? Той човекът иначе много си я обича... Сега чак загледах заглавието на темата - ''КАК да простя?''. Фактът, че ключовата дума е ''как'', говори, че всичко става насила и принудително. А такива усещания в любовта според мен са индикация, че тя е приключила отдавна.

# 86
  • Мнения: 18 562
И аз съм тотално невярваща, че семействата разцъфват след изневяра. Но пък много хора твърдят, че са се освежили, преоткрили и закрепили за цял живот. Не им вярвам нито за секунда, но какво ги вълнува тях? Важното те да са си добре Simple Smile Хората сме много различни Simple Smile

# 87
  • Мнения: X
Много се ядосвам като чета за такива квалификации за жените, имали връзка с женен мъж. Жената може да си е много свястна, с всички достойнства и качества. Това, че женения мъж не уважава и не държи на семейството си и е тръгнал по чуждо, прави ли свободната жена автоматично- " евтина к...а"? В крайна сметка не тя има отговорност към  съпругата, и не тя и се е клела във вярност,  че тя да мисли за неговото семейство, за което мъжа не го е грижа. Мъж, който си обича жената и няма намерение да залита, и Памела Андерсън да го сваля, пак няма да поддаде. А и за да се влюби в  друга, значи е изстинал към жена си, иначе не виждам как ще стане.
Абе, баш такива са си. "Нашата" колежка се е нацелила в него и е почнала да го обикаля точно докато бях бременна. А аз бях с проблема бременност и съответно имаше къде да се намърда. Прекратиха се нещата, де, но той до последно не вярваше, че е имала нещо друго, освен приятелски подбуди.

Ми той значи с всичките си приятели тъй "приятелски" си спи.Или пък чрез секс се подпечатва истинското приятелство 😂 и са го затвърдили хорицата здраво.За мен това което той е казал...че тя имала приятелски намерения ми звучи като оправдание пред жена му за да му прости по бързо и междувременно да защити бившата си любовница че от приятелство без да иска се увлякла и стигнали до секс.Оправдания, оправдания - глупости 😠
В нашия случай не са стигнали до секс. Само до платонически разговори по вайбър и правене на разни услуги от негова страна. Тя се е завирала, а той си е мислил, че има приятелски намерения и не виждаше нищо нередно в ситуацията. Отне му време да се осъзнае какво точно се е случвало. Жена на средна възраст, решила да докаже, че още става и може да омая мъж с жена и бебе.

# 88
  • Мнения: 5
Много се ядосвам като чета за такива квалификации за жените, имали връзка с женен мъж. Жената може да си е много свястна, с всички достойнства и качества. Това, че женения мъж не уважава и не държи на семейството си и е тръгнал по чуждо, прави ли свободната жена автоматично- " евтина к...а"? В крайна сметка не тя има отговорност към  съпругата, и не тя и се е клела във вярност,  че тя да мисли за неговото семейство, за което мъжа не го е грижа. Мъж, който си обича жената и няма намерение да залита, и Памела Андерсън да го сваля, пак няма да поддаде. А и за да се влюби в  друга, значи е изстинал към жена си, иначе не виждам как ще стане.
Абе, баш такива са си. "Нашата" колежка се е нацелила в него и е почнала да го обикаля точно докато бях бременна. А аз бях с проблема бременност и съответно имаше къде да се намърда. Прекратиха се нещата, де, но той до последно не вярваше, че е имала нещо друго, освен приятелски подбуди.

Ми той значи с всичките си приятели тъй "приятелски" си спи.Или пък чрез секс се подпечатва истинското приятелство 😂 и са го затвърдили хорицата здраво.За мен това което той е казал...че тя имала приятелски намерения ми звучи като оправдание пред жена му за да му прости по бързо и междувременно да защити бившата си любовница че от приятелство без да иска се увлякла и стигнали до секс.Оправдания, оправдания - глупости 😠
В нашия случай не са стигнали до секс. Само до платонически разговори по вайбър и правене на разни услуги от негова страна. Тя се е завирала, а той си е мислил, че има приятелски намерения и не виждаше нищо нередно в ситуацията. Отне му време да се осъзнае какво точно се е случвало. Жена на средна възраст, решила да докаже, че още става и може да омая мъж с жена и бебе.

Вярваш ли си, че не се е стигнало? Или успокояваш сама себе си?

Не се заяждам, просто питам.

# 89
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
По скоро се успокоява!

# 90
  • Мнения: 5
По скоро се успокоява!

И на мен така ми звучи.. което не е добре. По-добре е да разбере и да знае цялата истина, и да провери дали е в състояние да го превъзмогне, вместо да се самозалъгва.
Струва ми се, като да са й признали уж, ама не всичко и тя май си знае, че е така, обаче отрича и пред себе си.

# 91
  • Мнения: X
Вярвам. Може и да се заблуждавам, но прочетох хронологията на съобщенията и разговаряхме. Беше доста открит по въпросите. И обиден, че ограничавам приятелствата му, независимо че се случва за първи път, а сме от доста време заедно. Не мога да твърдя, че съм на сто процента права, но вътрешното ми усещане е такова. Той по принцип не се е крил и ми е споменавал за въпросната. Имала съм си едно наум, но се убеждавах, че ревнувам неоснователно, хормони. А и аз също имам приятели, мъже, с които сме близки и е нормално и т.н. Също ме подведе това, че е женена и мъжът й работи на същото място. Но лампата светеше, а аз я пренебрегнах. Затова сега се доверявам на интуицията си. Когато се разрових и той ми разказа случки и ситуации, си извадих това заключение. Може и да греша. Мислила съм си го. Искам да оставя време, за да преценя.

# 92
  • Мнения: X
.......Търпях 2 години тази глупост наречена брак и малко преди да го напусна и да се раздедем той с цялата си наглост ми казва :любовницата крепи брака" и му отвърнах: "е дано закрепи следващият ти защото този беше дотук".Не че съм виждала любовница но щом го няма по цели нощи, а и с този коментар то е ясно....а и защо да чакам докато видя изневяра......

Интересно ми е, дали този мъж смята, че и обратното е валидно, т.е "любовникА на жената също крепи брака" Simple SmileSimple Smile
Направо да им се чудиш на акъла на такива...Ясно е,че акъла му е в гащите на такъв, ама чак такива глупости да ръси, ужас.


Ами несъм такъв човек та да търся любовници най-малко, защото така сама бих се изложила пред любовника си като едва ли не, се оплаквам от собствения си избор и ся търся някой да ме утешава.Любовник не бих допуснала, ако вече си имам мъж.За добро или лошо той е избрания и с него ще съм, разбира се ако няма проблеми в брака, които по-долу ще изброя.Не бих искала да ми се смеят зад гърба, някак тъпо е а и с нищо не би ми оправило положението.Знам също, че не би му харесало аз да имам любовник.Това е минало, но реших да ви го представя като пример за един несполучлив брак понеже някой спомена, че тези дето пишем тук сме все с "идеални" бракове, а не е така.Според мен няма идеални бракове, защото и хората не са.Важното е долу-горе да вървят нещата без пиянство, бой, изневяра, и ежедневни кавги, ако няма голяма обич поне симпатия, както и малко пари за да се издържа семейството.От там нататък, каквото дойде, защото не се знае дали утре жената няма да изневери, а мъжа няма да се пропие.Поне имаме право сами да си избираме партньора без значение дали грешим или не а едно време и дори в някой страни и сега са ги давали още от деца за жени на някой си.Това е ужасно и се радвам, че не съм така и аз.Ако не друго поне да знам, че аз сама съм сгрешила та да не ме е яд на друг 😆

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 17:33 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт