Как да простя?

  • 12 187
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Според мен има голяма разлика, когато нещо такова се случи по време на брак и по време на връзка(под връзка имам предвид сравнително краткотрайна - 2,3,4 години). А когато има намесени и деца, съвсем.

Аз лично съм прощавала изневяра, случи се съвсем в началото(4-5 месеца след като станахме двойка) и на пияна глава. Отне ми може би около 3 години да подтисна случилото се, никога не бих простила или забравила. Това обаче не пречи на отношенията ни, нито го обичам по-малко, дори напротив. Но това е удар върху самочувствието ми и е белег, който ще си остане. Избирам обаче да градим заедно бъдещето си, да се подкрепяме, тъй като ако изключим случката сме един за друг по всички "критерии".

Въпреки това, човек трябва да реши дали е по-добре да са разделени и въпреки това наранени или да се опитат да го преодолеят, заедно. А стане ли въпрос  за семейство и за деца, вече няма място за егоизъм. В НИКАКЪВ случай не защитавам постъпката на мъжа, но е факт, че е избрал семейството.  Може би е по-добре да се направи опит да се спаси положението. Почивка извън града, подаръци, повече интимност, мили думи...всичко това е клиширано, но променя нещата малко по малко, дори в началото да не можеш да го гледаш и да ти е досадно.

Всичко това обаче при условие, че повече не се случи. Това, трябва да бъде изяснено с достатъчно разговори.

Леле...трябва да те сложат за икона в някоя църква затова че си простила такова нещо ама за теб едва ли е добре. Щом ще го помниш и ще те мъчи вечно едва ли е простено нацяло.А и сигурно ли е че господинът няма някой път пак да си пийне и да забърши и някоя друга разчитайки на твоите прошки?Можеш ли да заспиваш лесно до този човек мислейки затова кога ще е следващия му гаф?

# 61
  • Мнения: 513
Плюс това, забелязвам една ужасна тенденция винаги да се обвиняват неправилните хора. Ама тя ,,другата" не била виновна, само мъжът, че не си го е държал в гащите, че чак и съпругата му я изтипосват като виновна. Естествено, понякога, когато сс налице вманиачаваща ревност и системни скандали, това може да отблъсне мъжа, но като че ли повечето пъти се касае за несериозността на мъжа, търсещ пагубни авантюри, докато, както е в случая, жена му се мъчи с тежка бременност.. което освен, че е против всякакви брачни клетви за вярност, минава отвъд границите на човещината... Не знам какво става вече с това общество, в което се защитава любовницата разбивачка на семейства, прощава се на мъжа предател, който е ВЛЮБЕН в другата, а хората, които смятат това за ужасно, биват наричани фанатици.

# 62
  • Мнения: X
Според мен има голяма разлика, когато нещо такова се случи по време на брак и по време на връзка(под връзка имам предвид сравнително краткотрайна - 2,3,4 години). А когато има намесени и деца, съвсем.

Аз лично съм прощавала изневяра, случи се съвсем в началото(4-5 месеца след като станахме двойка) и на пияна глава. Отне ми може би около 3 години да подтисна случилото се, никога не бих простила или забравила. Това обаче не пречи на отношенията ни, нито го обичам по-малко, дори напротив. Но това е удар върху самочувствието ми и е белег, който ще си остане. Избирам обаче да градим заедно бъдещето си, да се подкрепяме, тъй като ако изключим случката сме един за друг по всички "критерии".

Въпреки това, човек трябва да реши дали е по-добре да са разделени и въпреки това наранени или да се опитат да го преодолеят, заедно. А стане ли въпрос  за семейство и за деца, вече няма място за егоизъм. В НИКАКЪВ случай не защитавам постъпката на мъжа, но е факт, че е избрал семейството.  Може би е по-добре да се направи опит да се спаси положението. Почивка извън града, подаръци, повече интимност, мили думи...всичко това е клиширано, но променя нещата малко по малко, дори в началото да не можеш да го гледаш и да ти е досадно.

Всичко това обаче при условие, че повече не се случи. Това, трябва да бъде изяснено с достатъчно разговори.

Леле...трябва да те сложат за икона в някоя църква затова че си простила такова нещо ама за теб едва ли е добре. Щом ще го помниш и ще те мъчи вечно едва ли е простено нацяло.А и сигурно ли е че господинът няма някой път пак да си пийне и да забърши и някоя друга разчитайки на твоите прошки?Можеш ли да заспиваш лесно до този човек мислейки затова кога ще е следващия му гаф?

Както споменах, не съм му простила, а избрах да продължа. Преживяли сме какво ли не и тази случка определено вече не е най-важното нещо. Той всеки ден ми доказва, че ми е верен. Освен това, когато станахме двойка той вече се беше "наживял" доста, което според мен при мъжете е важно.

Да, нарани ме много, но понякога трябва да се гледа по-мащабно на нещата. Пасвате ли си като партньори, имате ли общи цели, мечти, възгледи - това определено е по-важно. Ако партньорът ти се старае, наистина те обича, обгрижва те...смятам че е логично да продължите заедно. Ако не беше се постарал да се съберем отново, нямаше сега да сме двойка, но той направи много жертви за мен.

Заспивам спокойно до него, защото съм обичана. В момента, в който обаче усетя липса на уважение, грижа, любов от партньора си, веднага бих си тръгнала.

# 63
  • Мнения: 2 224
Това, което си изброила в важно, но според мен доверието също е в основата на една стабилна връзка та дори и приятелство. При изневяра именно доверието си отива.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2018, 23:42 от Anastasiya_S

# 64
  • Мнения: X
Не си е заминало...Предполагам зависи много от връзката, от хората, от характерите, но аз наистина не се притеснявам, че би ми изневерил отново. Нямам някакви конкретни съмнения относно отношенията ни. Така е, защото сме приятели от много години, още от деца, семействата ни също са много близки и сме възпитани по един и същи начин, просто много си приличаме и беше въпрос на време да станем двойка. Получи се добре, че той си беше поживял преди да се съберем, аз също имах няколко връзки преди това.

Изневярата може да бъде превъзмогната, ако наистина е било веднъж, под влиянието на алкохол и без НИКАКВИ чувства. Ако е било няколко пъти, имало е емоция, флирт, свалки, тогава не. Но случайно момиче в дискотеката....пак е ужасно и е непростимо, но може да се превъзмогне(ако всичко друго е наред, а не е в следствие на много проблеми). Държа да подчертая и, че не съм жена с комплекси, дори напротив. В отношенията ни аз съм повече "алфа" отколкото той, така че не съм "мека Мария", която просто не иска да си има проблеми и не би могла да си намери нов мъж. Семейства не бива да се развалят заради единия секс, грешки се случват. Има много повече причини за раздяла, къде къде по сериозни...

# 65
  • Мнения: 5 260
Простила си му защото самата ти си склонна към изневяра.

# 66
  • Мнения: X
Според мен има голяма разлика, когато нещо такова се случи по време на брак и по време на връзка(под връзка имам предвид сравнително краткотрайна - 2,3,4 години). А когато има намесени и деца, съвсем.

Аз лично съм прощавала изневяра, случи се съвсем в началото(4-5 месеца след като станахме двойка) и на пияна глава. Отне ми може би около 3 години да подтисна случилото се, никога не бих простила или забравила. Това обаче не пречи на отношенията ни, нито го обичам по-малко, дори напротив. Но това е удар върху самочувствието ми и е белег, който ще си остане. Избирам обаче да градим заедно бъдещето си, да се подкрепяме, тъй като ако изключим случката сме един за друг по всички "критерии".

Въпреки това, човек трябва да реши дали е по-добре да са разделени и въпреки това наранени или да се опитат да го преодолеят, заедно. А стане ли въпрос  за семейство и за деца, вече няма място за егоизъм. В НИКАКЪВ случай не защитавам постъпката на мъжа, но е факт, че е избрал семейството.  Може би е по-добре да се направи опит да се спаси положението. Почивка извън града, подаръци, повече интимност, мили думи...всичко това е клиширано, но променя нещата малко по малко, дори в началото да не можеш да го гледаш и да ти е досадно.

Всичко това обаче при условие, че повече не се случи. Това, трябва да бъде изяснено с достатъчно разговори.

Леле...трябва да те сложат за икона в някоя църква затова че си простила такова нещо ама за теб едва ли е добре. Щом ще го помниш и ще те мъчи вечно едва ли е простено нацяло.А и сигурно ли е че господинът няма някой път пак да си пийне и да забърши и някоя друга разчитайки на твоите прошки?Можеш ли да заспиваш лесно до този човек мислейки затова кога ще е следващия му гаф?

Както споменах, не съм му простила, а избрах да продължа. Преживяли сме какво ли не и тази случка определено вече не е най-важното нещо. Той всеки ден ми доказва, че ми е верен. Освен това, когато станахме двойка той вече се беше "наживял" доста, което според мен при мъжете е важно.

Да, нарани ме много, но понякога трябва да се гледа по-мащабно на нещата. Пасвате ли си като партньори, имате ли общи цели, мечти, възгледи - това определено е по-важно. Ако партньорът ти се старае, наистина те обича, обгрижва те...смятам че е логично да продължите заедно. Ако не беше се постарал да се съберем отново, нямаше сега да сме двойка, но той направи много жертви за мен.

Заспивам спокойно до него, защото съм обичана. В момента, в който обаче усетя липса на уважение, грижа, любов от партньора си, веднага бих си тръгнала.

Съжалявам, но моето мнение е че от момента в който мъжа изневери вече е спрял да обича.Обичта е много силно чувство, което не допуска изневяра.За мен няма никакво оправдание затова.Приемам, че мъжете и жените си омръзват, човешко е но има начин затова и без да се лъже.Раздяла или развод и след това всеки да ходи с когото иска.Иначе защо се женим и си даваме празни обещания в съвета и пред олтара?Не приемам изневерите нито за мъже нито за жени.Това е моето мнение с което не ангажирам никой разбира се.

# 67
  • Мнения: 3 660
Съжалявам, но моето мнение е че от момента в който мъжа изневери вече е спрял да обича.Обичта е много силно чувство, което не допуска изневяра.За мен няма никакво оправдание затова.Приемам, че мъжете и жените си омръзват, човешко е но има начин затова и без да се лъже.Раздяла или развод и след това всеки да ходи с когото иска.Иначе защо се женим и си даваме празни обещания в съвета и пред олтара?Не приемам изневерите нито за мъже нито за жени.Това е моето мнение с което не ангажирам никой разбира се.
То хубаво, ама мъжете по дифолт не обичат като жените.

# 68
  • Мнения: X
Не си е заминало...Предполагам зависи много от връзката, от хората, от характерите, но аз наистина не се притеснявам, че би ми изневерил отново. Нямам някакви конкретни съмнения относно отношенията ни. Така е, защото сме приятели от много години, още от деца, семействата ни също са много близки и сме възпитани по един и същи начин, просто много си приличаме и беше въпрос на време да станем двойка. Получи се добре, че той си беше поживял преди да се съберем, аз също имах няколко връзки преди това.

Изневярата може да бъде превъзмогната, ако наистина е било веднъж, под влиянието на алкохол и без НИКАКВИ чувства. Ако е било няколко пъти, имало е емоция, флирт, свалки, тогава не. Но случайно момиче в дискотеката....пак е ужасно и е непростимо, но може да се превъзмогне(ако всичко друго е наред, а не е в следствие на много проблеми). Държа да подчертая и, че не съм жена с комплекси, дори напротив. В отношенията ни аз съм повече "алфа" отколкото той, така че не съм "мека Мария", която просто не иска да си има проблеми и не би могла да си намери нов мъж. Семейства не бива да се развалят заради единия секс, грешки се случват. Има много повече причини за раздяла, къде къде по сериозни...

Имам само 2 въпроса:

1.Ако си е поживял и вече е улегнал какво търси в дискотека, която е за тинеджъри?При това без теб?Според мен е отишъл точно затова, което е направил.
2.Каква по "Мека Мария" от това да простиш изневяра???

Има хора не се наживяват цял живот и познавам доста такива при това с жени и деца!

# 69
  • Мнения: 2 224
Съжалявам, но моето мнение е че от момента в който мъжа изневери вече е спрял да обича.Обичта е много силно чувство, което не допуска изневяра.За мен няма никакво оправдание затова.Приемам, че мъжете и жените си омръзват, човешко е но има начин затова и без да се лъже.Раздяла или развод и след това всеки да ходи с когото иска.Иначе защо се женим и си даваме празни обещания в съвета и пред олтара?Не приемам изневерите нито за мъже нито за жени.Това е моето мнение с което не ангажирам никой разбира се.
То хубаво, ама мъжете по дифолт не обичат като жените.
Съжалявам, но моето мнение е че от момента в който мъжа изневери вече е спрял да обича.Обичта е много силно чувство, което не допуска изневяра.За мен няма никакво оправдание затова.Приемам, че мъжете и жените си омръзват, човешко е но има начин затова и без да се лъже.Раздяла или развод и след това всеки да ходи с когото иска.Иначе защо се женим и си даваме празни обещания в съвета и пред олтара?Не приемам изневерите нито за мъже нито за жени.Това е моето мнение с което не ангажирам никой разбира се.
То хубаво, ама мъжете по дифолт не обичат като жените.

Така им изнася да вярваме. Все едно пък жените са фригидни и не обичат секса. Да, има привлекателни жени и привлекателни мъже, но ако мъжа ми ме привлича достатъчно и държа на него, няма да отида да си свалям гащите пред някой друг, колкото и да е «секси». Ако връзката/брака не върви, тогава е друго, но и в този случай е редно първо да си изясниш отношенията и тогава да търсиш утеха при друг.

# 70
  • Мнения: X
И да, евтина е и е боклук, защото тя започва тайна връзка с ясно обвързан, та чак женен мъж с деца. Ако една жена е стойностна и истинска, ще постави условие мъжът да се разведе и чак тогава ще бъде с него, а няма да разбива семейства подмолно. Това е самата истина.

Тц! Това е само едната страна- твоята "теоретична " истина.
Има и друга- практична истина.
Започва връзка "тя" с женен, който я сваля като за световно или поне поддава, та от километър се забелязва.
Да, ама кой може да гарантира, че ако изчака първо да се разведе, а после да се сгаджосат, ще си подхождат, а няма да е грешка, довела до развалянето на едно семейство?

Едно не можеш още да разбереш- семейство не се разбива от един човек
Винаги за тангото трябват двама. Peace



Ми той щом е тръгнал да я сваля начи е решил да търси гадже пък било то точно тая или някоя друга а щом го е решил начи развода ще си стане факт рано или късно.

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839

Така им изнася да вярваме. Все едно пък жените са фригидни и не обичат секса. Да, има привлекателни жени и привлекателни мъже, но ако мъжа ми ме привлича достатъчно и държа на него, няма да отида да си свалям гащите пред някой друг, колкото и да е «секси». Ако връзката/брака не върви, тогава е друго, но и в този случай е редно първо да си изясниш отношенията и тогава да търсиш утеха при друг.
Ми, не че им изнася, то си е така.
Мъжът може да е влюбен до уши и да "олаби жилата" с някоя, без да вложи нищо.
Но, много жени предпочитат да вярват на представите си за мъжете, добита от ЕЖК.

# 72
  • Мнения: X
Много се ядосвам като чета за такива квалификации за жените, имали връзка с женен мъж. Жената може да си е много свястна, с всички достойнства и качества. Това, че женения мъж не уважава и не държи на семейството си и е тръгнал по чуждо, прави ли свободната жена автоматично- " евтина к...а"? В крайна сметка не тя има отговорност към  съпругата, и не тя и се е клела във вярност,  че тя да мисли за неговото семейство, за което мъжа не го е грижа. Мъж, който си обича жената и няма намерение да залита, и Памела Андерсън да го сваля, пак няма да поддаде. А и за да се влюби в  друга, значи е изстинал към жена си, иначе не виждам как ще стане.
Абе, баш такива са си. "Нашата" колежка се е нацелила в него и е почнала да го обикаля точно докато бях бременна. А аз бях с проблема бременност и съответно имаше къде да се намърда. Прекратиха се нещата, де, но той до последно не вярваше, че е имала нещо друго, освен приятелски подбуди.

Ми той значи с всичките си приятели тъй "приятелски" си спи.Или пък чрез секс се подпечатва истинското приятелство 😂 и са го затвърдили хорицата здраво.За мен това което той е казал...че тя имала приятелски намерения ми звучи като оправдание пред жена му за да му прости по бързо и междувременно да защити бившата си любовница че от приятелство без да иска се увлякла и стигнали до секс.Оправдания, оправдания - глупости 😠

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 00:22 от Анонимен

# 73
  • Мнения: 2 224

Така им изнася да вярваме. Все едно пък жените са фригидни и не обичат секса. Да, има привлекателни жени и привлекателни мъже, но ако мъжа ми ме привлича достатъчно и държа на него, няма да отида да си свалям гащите пред някой друг, колкото и да е «секси». Ако връзката/брака не върви, тогава е друго, но и в този случай е редно първо да си изясниш отношенията и тогава да търсиш утеха при друг.
Ми, не че им изнася, то си е така.
Мъжът може да е влюбен до уши и да "олаби жилата" с някоя, без да вложи нищо.
Но, много жени предпочитат да вярват на представите си за мъжете, добита от ЕЖК.

Ами то много неща може. Не сме животни обаче и живеем (или би трябвало) според някакви правила. Заради един оргазъм не бих си развалила брака, ако държа на него. Мъжете, които практикуват споменатото “олабване на жилата” без никакви чувства към обекта, с който “олабват...” са просто егоисти и подлеци. Човек, който няма никаква воля и респект към партньора си просто не трябва да влиза в сериозни отношения и да заблуждава. Да си живее свободно и да олабва колкото иска, в това лошо няма.

# 74
  • Мнения: X

Така им изнася да вярваме. Все едно пък жените са фригидни и не обичат секса. Да, има привлекателни жени и привлекателни мъже, но ако мъжа ми ме привлича достатъчно и държа на него, няма да отида да си свалям гащите пред някой друг, колкото и да е «секси». Ако връзката/брака не върви, тогава е друго, но и в този случай е редно първо да си изясниш отношенията и тогава да търсиш утеха при друг.
Ми, не че им изнася, то си е така.
Мъжът може да е влюбен до уши и да "олаби жилата" с някоя, без да вложи нищо.
Но, много жени предпочитат да вярват на представите си за мъжете, добита от ЕЖК.

Ами то много неща може. Не сме животни обаче и живеем (или би трябвало) според някакви правила. Заради един оргазъм не бих си развалила брака, ако държа на него. Мъжете, които практикуват споменатото “олабване на жилата” без никакви чувства към обекта, с който “олабват...” са просто егоисти и подлеци. Човек, който няма никаква воля и респект към партньора си просто не трябва да влиза в сериозни отношения и да заблуждава. Да си живее свободно и да олабва колкото иска, в това лошо няма.

Точно ! Никой не се е родил за да го лъже друг макар че се среща често.Всеки е човек и иска да бъде уважаван поне от човека с когото дели леглото и живота си като цяло.Никой не ги е карал да създават сериозни отношения, ако неискат.Сами са го избрали.Много ги мразя такива дет незнаят кво искат и заради това опропастяват живота и на партньора си като моя бивш мъж който 9 месеца ме молеше да тръгна с него и чак брак ми предложи, който аз будалата приех и веднага след сватбата ни си развърза юздите и по цяла нощ навън.Търпях 2 години тази глупост наречена брак и малко преди да го напусна и да се раздедем той с цялата си наглост ми казва :" любовницата крепи брака" и му отвърнах: "е дано закрепи следващият ти защото този беше дотук".Не че съм виждала любовница но щом го няма по цели нощи, а и с този коментар то е ясно....а и защо да чакам докато видя изневяра.Така и не разбрах защо поиска да се обвържем с брак а после да хукне като изтърван?Кво му пречеше да си ходи от жена на жена без да забатачва мен.Сега заради този глупав брак имам един розвод лепнат на задника си.Можех и без него...

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 02:44 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт