Много моля за съвет и компетентно мнение !

  • 6 046
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Казусът е следния:
Семейна от 23 год. с дете на 22 год-несемеен.В момента със съпругът ми, сме в безкрайно обтегнати отношения заради жена с която има връзка от години,обмислям евентуален развод .Предстои ми закупуване на жилище със лично мои средства.Идеята ми е имота който закупувам да бъде записан на името на моя син с право на мое ползване да кроя на живота си ,целта е да избегна евентуални претенции след време от страна на ММ.
Бих била благодарна на съвет и мнения .

# 1
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 327
Бащата е наследник на сина, ако не дай си боже нещо се случи.

# 2
  • Мнения: 19 092
А не може ли да изчакаш до развода и тогава да купиш жилище направо на твое име? Банковите сметки не са СИО, а са лични, няма да ти вземе парите. Синът ти е млад, не се знае накъде и с кого ще го завърти животът. За всяко нещо по този апартамент ще трябва той като собственик  да се подписва, ако няма пълномощно, а реално няма да разполага с него.

# 3
  • Мнения: X
Бих ви препоръчала за такива важни и специфични неща да не разчитате на форум, а да направите консултация с адвокат.

# 4
  • Мнения: 9
Апартамента е в строеж до  1 година трябва да минем нотариус .Моят развод би се проточил доста във времето поради простата причина ,че имаме имоти придобити по време на брака ,подобни дела се проточват във времето .

# 5
  • София
  • Мнения: 4 548
Делата за делба не са ли след развода? Най-добре наистина си направи консултация с адвокат кое как се случва във времето и какви са алтернативите. Ако успеете да се разберете без дела за имуществото, ще стане всичко много по-бързо и безболезнено.

# 6
  • Мнения: 9
Задължително ще направя консултация с адвокат .

# 7
  • Мнения: 19
Ако имате жив родител, може и на негово име. Ще го делите с братя и сестри евентуално. Но не и със съпруга.

Ако е засукани може и с двама адвокати, цената им е висока, но е нищо в сравнение с цената на апартамента.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 203
Моят развод мина за два месеца, като изкарахме делбата на имотите от делото за развода. По-лесно е. Накрая и делото за делбата на имотите беше прекратено с доброволна делба (2 г след развода).

С това "улеснение" да делите имотите с развод сами се поставяте с удобно положение за изнудване.

# 9
  • Мнения: 9
 Не можем да постигнем  съгласие помежду си кой ще стане собственик на вещта и какво в замяна ще получи другият съсобственик.

# 10
  • Мнения: 18 644
Все пак е по-добре да се разберете помежду си. Иначе съдебната делба е най-тъпото решение, защото таксите и за адвокати, и за съда са много високи.

Както вече са те посъветвали, може да се разведете  за 2-3 месеца, без да делите имотите. След това свободно си купуваш на твое име имот, а вашите СИО имоти може и след 5 години да ги разделите. Времето прави чудеса Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 16 203
Времето и интереса на новите им съпруги Simple Smile

# 12
  • Мнения: 18 644
Нямах предвид това неизбежно явление Simple Smile Просто накрая и най-упоритите хора схващат, че съдебната делба е голяма прецаквация и се разбират някак помежду си. Новите съпруги каквото и да сътворят няма как да вземат дела на бившата жена, освен с измама. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 639
Казусът е следния:
Семейна от 23 год. с дете на 22 год-несемеен.В момента със съпругът ми, сме в безкрайно обтегнати отношения заради жена с която има връзка от години,обмислям евентуален развод .Предстои ми закупуване на жилище със лично мои средства.Идеята ми е имота който закупувам да бъде записан на името на моя син с право на мое ползване да кроя на живота си ,целта е да избегна евентуални претенции след време от страна на ММ.
Бих била благодарна на съвет и мнения .

Синът какво мисли по въпроса?

# 14
  • София
  • Мнения: 16 203
То при мен деленето беше лесно, всичко беше по 2, искаше се само ексът да се съгласи...преди да заведа делото за делба, изобщо не искаше да чува каквото и да кажа, после дори до първо дело не стигнахме: намери си адвокат, направил някакви сметки, прати ми сметките по факс (тогава), аз казах, че взимам по-малкото жилище и по-малкия парцел на морето и той да ми доплати. Тук следва куриозната част: оказа/ло се, че човекът бил сбъркал сметките и наплащането от този, който вземе по-голямото жилище и по-големия парцел не било сумата "Х", ами половината от сумата "Х". Аз казах, през адвоката си, че ще платя тези Х/2 и взимам по-големите имоти. И ги взех...

Общи условия

Активация на акаунт