Много моля за съвет и компетентно мнение !

  • 6 048
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Казусът е следния:
Семейна от 23 год. с дете на 22 год-несемеен.В момента със съпругът ми, сме в безкрайно обтегнати отношения заради жена с която има връзка от години,обмислям евентуален развод .Предстои ми закупуване на жилище със лично мои средства.Идеята ми е имота който закупувам да бъде записан на името на моя син с право на мое ползване да кроя на живота си ,целта е да избегна евентуални претенции след време от страна на ММ.
Бих била благодарна на съвет и мнения .

# 1
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Бащата е наследник на сина, ако не дай си боже нещо се случи.

# 2
  • Мнения: 19 153
А не може ли да изчакаш до развода и тогава да купиш жилище направо на твое име? Банковите сметки не са СИО, а са лични, няма да ти вземе парите. Синът ти е млад, не се знае накъде и с кого ще го завърти животът. За всяко нещо по този апартамент ще трябва той като собственик  да се подписва, ако няма пълномощно, а реално няма да разполага с него.

# 3
  • Мнения: X
Бих ви препоръчала за такива важни и специфични неща да не разчитате на форум, а да направите консултация с адвокат.

# 4
  • Мнения: 9
Апартамента е в строеж до  1 година трябва да минем нотариус .Моят развод би се проточил доста във времето поради простата причина ,че имаме имоти придобити по време на брака ,подобни дела се проточват във времето .

# 5
  • София
  • Мнения: 4 549
Делата за делба не са ли след развода? Най-добре наистина си направи консултация с адвокат кое как се случва във времето и какви са алтернативите. Ако успеете да се разберете без дела за имуществото, ще стане всичко много по-бързо и безболезнено.

# 6
  • Мнения: 9
Задължително ще направя консултация с адвокат .

# 7
  • Мнения: 19
Ако имате жив родител, може и на негово име. Ще го делите с братя и сестри евентуално. Но не и със съпруга.

Ако е засукани може и с двама адвокати, цената им е висока, но е нищо в сравнение с цената на апартамента.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 211
Моят развод мина за два месеца, като изкарахме делбата на имотите от делото за развода. По-лесно е. Накрая и делото за делбата на имотите беше прекратено с доброволна делба (2 г след развода).

С това "улеснение" да делите имотите с развод сами се поставяте с удобно положение за изнудване.

# 9
  • Мнения: 9
 Не можем да постигнем  съгласие помежду си кой ще стане собственик на вещта и какво в замяна ще получи другият съсобственик.

# 10
  • Мнения: 18 772
Все пак е по-добре да се разберете помежду си. Иначе съдебната делба е най-тъпото решение, защото таксите и за адвокати, и за съда са много високи.

Както вече са те посъветвали, може да се разведете  за 2-3 месеца, без да делите имотите. След това свободно си купуваш на твое име имот, а вашите СИО имоти може и след 5 години да ги разделите. Времето прави чудеса Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 16 211
Времето и интереса на новите им съпруги Simple Smile

# 12
  • Мнения: 18 772
Нямах предвид това неизбежно явление Simple Smile Просто накрая и най-упоритите хора схващат, че съдебната делба е голяма прецаквация и се разбират някак помежду си. Новите съпруги каквото и да сътворят няма как да вземат дела на бившата жена, освен с измама. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 666
Казусът е следния:
Семейна от 23 год. с дете на 22 год-несемеен.В момента със съпругът ми, сме в безкрайно обтегнати отношения заради жена с която има връзка от години,обмислям евентуален развод .Предстои ми закупуване на жилище със лично мои средства.Идеята ми е имота който закупувам да бъде записан на името на моя син с право на мое ползване да кроя на живота си ,целта е да избегна евентуални претенции след време от страна на ММ.
Бих била благодарна на съвет и мнения .

Синът какво мисли по въпроса?

# 14
  • София
  • Мнения: 16 211
То при мен деленето беше лесно, всичко беше по 2, искаше се само ексът да се съгласи...преди да заведа делото за делба, изобщо не искаше да чува каквото и да кажа, после дори до първо дело не стигнахме: намери си адвокат, направил някакви сметки, прати ми сметките по факс (тогава), аз казах, че взимам по-малкото жилище и по-малкия парцел на морето и той да ми доплати. Тук следва куриозната част: оказа/ло се, че човекът бил сбъркал сметките и наплащането от този, който вземе по-голямото жилище и по-големия парцел не било сумата "Х", ами половината от сумата "Х". Аз казах, през адвоката си, че ще платя тези Х/2 и взимам по-големите имоти. И ги взех...

# 15
  • Мнения: 9
Съгласна съм момичета ,когато човек е мъдър и дипломатичен нещата бързо  се решават  без драми и излишни средства ,но когато  отсреща седи ограничен човек борбата е трудна , а той допусна живота и ежедневието му да се контролират от любовницата.........

# 16
  • Мнения: 621
Има и друг вариант - да направите брачен договор, с който от момента на подписване имуществените ви отношения преминават в режим на разделност, тоест въпреки брака, придобитото си остава лично имущество на придобилия го. И после купувате на Ваше име. Така когато и да бъде подялбата на придобитото в режим на СИО, той няма как да има претенции към новото жилище, а в същото време детето Ви ще бъде наследник. Но докато нямате развод, съпругът Ви също ще бъде наследник, защото брачните договори нямат сила по отношение на наследството, а само за уреждане на имуществените отношения по време на брака и прекратяването му.

# 17
  • Мнения: 18 772
Развода е най-чистата работа. За да се подпише режим на разделност, трябва да се подпише и съпруга. Хитрост трябва - в момента и двете жени го натискат за развод, и най-лесно ще се осъществи развода. Адвокат и това е. Имотите и делбата им после.

# 18
  • Мнения: 3 666
Синът го купува, а след развода на родителите си го "продава" на майка си.

# 19
  • Мнения: 18 772
Да бе, той бащата ей сега ще го продаде на сина си хихи

# 20
  • Мнения: 3 666
Да бе, той бащата ей сега ще го продаде на сина си хихи
Според първия пост, апартаментът се купува с личните средства на майката, като идеята е да бъде на името на сина, а тя с право на ползване до края на живота си. Вместо това аз предлагам да обмисли евентуално закупуване на имота от сина си, след като разводът вече ще е факт. Къде видя бащата намесен?

# 21
  • Мнения: 621
Развода е най-чистата работа. За да се подпише режим на разделност, трябва да се подпише и съпруга. Хитрост трябва - в момента и двете жени го натискат за развод, и най-лесно ще се осъществи развода. Адвокат и това е. Имотите и делбата им после.

Абсолютно съгласна съм! Просто оставам с впечатление, че по някаква причина много държат делбата да върви с развода, затова давам и друга идея.

Не можем да постигнем  съгласие помежду си кой ще стане собственик на вещта и какво в замяна ще получи другият съсобственик.

Надявам се, разбрахте, след неколкократно споменаване дотук, че това не е нужно да се прави по време на развода? А той Ви е най-сигурния вариант.

# 22
  • Мнения: 19 153
Такива фиктивни продажби подлежат разваляне, т.е. сделката е нищожна. Има спечелени дела от ощетени заради фиктивна продажба наследници. А и сега всички суми над 10 хиляди лева трябва да минават по банков път, не е само да има договор, в който да пише, че Иванчо платил на Марийка някаква имагинерна сума, за да му продаде тя апартамента си. Като си платил тази сума, къде е движението по сметката?

# 23
  • Мнения: 3 666
Такива фиктивни продажби подлежат разваляне, т.е. сделката е нищожна. Има спечелени дела от ощетени заради фиктивна продажба наследници. А и сега всички суми над 10 хиляди лева трябва да минават по банков път, не е само да има договор, в който да пуше, че Иванчо платил на Марийка някакава имагинерна сума, за да му продаде тя апартамента. Като си платил тази сума, къде е движението по сметката?
То си има начин да се оправи това. Стига синът да е съгласен. Отделно става дума за първоначална фиктивна покупка, не продажба. И произхода на парите може да бъде доказан напълно легално, и  банковите транзакции.

# 24
  • Мнения: 19 153
Аз го казвам продажба, но реално си е покупко-продажба, един купува, друг продава в една и съща сделка. Не съм наясно с хватките за заобикалянето на закона.

# 25
  • Мнения: 46 572
Имаш ли живи родители, братя, сестри? В какви отношения си с тях?

# 26
  • Мнения: 18 772
Историята познава много разправии, раздели и побоища заради великите имоти между роднини бррр Не знам вече човек на кого може да се довери и да му припише цял имот.

Идеята със сина също не ми допада, защото после цял живот баща му ще му натяква, че е правил услуга на майка си и т.н.

Сам трябва да се оправя човек, но според мен авторката нещо не й се развежда - години наред човекът има любовница, сега тя пак си мисли колко дълъг ще е развода.. може и да си останат женени накрая. Съдя по себе си, че когато човек иска, много бързичко стават нещата. А и аз имах и общи имоти, че и общ бизнес, така че не е като да не знам какво е.

# 27
  • Мнения: 9
Имаш ли живи родители, братя, сестри? В какви отношения си с тях?
Имам живи родители ,имам и брат с който не съм в добри отношения има леки пороци с които не мога да се примиря.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 14:47 от Не се сърди, човече

# 28
  • Мнения: 46 572
В този случай бих предложила на родителите ми да влязат в ролята на купувачи, а след развода ще си го купя от тях.

# 29
  • Мнения: 9
В този случай бих предложила на родителите ми да влязат в ролята на купувачи, а след развода ще си го купя от тях.
Вариант е ,но са разведени , не бих рискувала поради простата причина ,че са   със сериозни здравословни проблеми и пази боже ако нещо стане с тях ........трябва с брат ми  да влизам в конфликт и противоречия .

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 20:18 от Не се сърди, човече

# 30
  • Мнения: 18 772
Казахме ти най-добрия вариант, питай и адвокат Simple Smile

# 31
  • Мнения: 9
Казахме ти най-добрия вариант, питай и адвокат Simple Smile
разбира се ,благодаря от сърце .

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 20:18 от Не се сърди, човече

# 32
  • Мнения: 15
Брачният договор е най-чистия вариант за подялба на имущество в рамките на брака. В интерес на истината и таксата е доста по-малка, спрямо поделянето в рамките на развод. Естествено, най-важното е да се разбирате и да сте съгласни с това кое за кого остава след евентуален развод. Отношенията с наследника може да се уредят и след това.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
Какъв брачен договор с човек, който си има любовница и ще иска всичко да заграби, каквото може?

Мисля, че майката има право да дари на сина си парите, с които той да купи жилището, а в акта да се отбележи правото ѝ на пожизнено ползване.

# 34
  • Мнения: 15
Въпросът е как най-бързо, безболезнено и без разправии и огромни такси да се разреши казуса, а не кой е по-виновен, прав и прочие.

# 35
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен, това е един начин бързо да се разреши- дарява сумата на сина си, той купува жилището и ѝ осигурява право на обитаване доживот, с което тя си поема разходите и това е.

# 36
  • Мнения: 18 772
Докато в схемата  не се включи и новата снаха един ден... За съжаление познавам напълно реален случай, в който син изгони майка си от жилището й, оставено му от нея, като тя си имаше точно право на ползване. Но сина така я наплашил, че жената се оттегли доброволно да не им пречи. Така искала снахата - ето ви примерно развитие.

# 37
  • София
  • Мнения: 24 839
По тази логика, дай да си копаем гроба и да лягаме, и да си чакаме кончината. Joy

# 38
  • Мнения: 18 772
Не, просто има лесен вариант, казахме го. Без да се намесват други хора Simple Smile

# 39
  • Мнения: 11 505
Вариантът, който предлагате на няколко пъти за покупка на името на друг, а после продажба ще е и доста скъп. При всяка една покупко-продажба има местен данък и материален интерес за нотариуса. Нека жената се консултира с адвокат, това е най-добрият съвет. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 46 572
Ако го купи на нейно име ще ѝ излезе още по-скъп.
Адвокатът е задължителен, както всички писахме, но все пак пита за предложения, те разбира се ще бъдат обмислени с адвоката Hands Plus1

# 41
  • Мнения: 4 739
Всичко купено преди развода, даже и с лични средства е общо... После отиди обяснявай на този, който оспорва, че апартамента е с твои пари... Според мен нищо да не се купува преди развода....  Има такива алчни адвокати, които ако мъжа ти наеме, като нищо да докажат, че и той има дял в имота след развода ви... Това е много сериозна стъпка и трябва да се обмисли и говори със сигурен адвокат...

# 42
  • Мнения: 1 451
Брачният договор е много добър вариант, но пак трябва да имате съгласие по всички точки.
НЕ купувай новото жилище на името на сина, дори с право на ползване до живот! Търси адвокат и успех!

# 43
  • Мнения: 18 678
Остава да си затвори парите в буркани ,то е сезон на консервиране де.

# 44
  • Мнения: 17 409
Съгласна съм момичета ,когато човек е мъдър и дипломатичен нещата бързо  се решават  без драми и излишни средства ,но когато  отсреща седи ограничен човек борбата е трудна , а той допусна живота и ежедневието му да се контролират от любовницата.........

А ти, горкана. Айде стига. Търси си адвокат, защо питаш тук?
Успех желая!

# 45
  • Мнения: X
Предстои ми закупуване на жилище със лично мои средства.
,целта е да избегна евентуални претенции след време от страна на ММ.
Регистрирате си ЕООД. Закупувате имота  на името на фирмата.
Апартамента е в строеж до  1 година трябва да минем нотариус .
А защо сега не "минете" нотариус, купувайки право на строеж?

# 46
  • София
  • Мнения: 2 382
Ако родителите ти го купят, после ти го прехвърлят чрез дарение и по този начин апартамента не става СИО, а си е само твой.

Общи условия

Активация на акаунт