Много моля за съвет и компетентно мнение !

  • 6 052
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Съгласна съм момичета ,когато човек е мъдър и дипломатичен нещата бързо  се решават  без драми и излишни средства ,но когато  отсреща седи ограничен човек борбата е трудна , а той допусна живота и ежедневието му да се контролират от любовницата.........

# 16
  • Мнения: 621
Има и друг вариант - да направите брачен договор, с който от момента на подписване имуществените ви отношения преминават в режим на разделност, тоест въпреки брака, придобитото си остава лично имущество на придобилия го. И после купувате на Ваше име. Така когато и да бъде подялбата на придобитото в режим на СИО, той няма как да има претенции към новото жилище, а в същото време детето Ви ще бъде наследник. Но докато нямате развод, съпругът Ви също ще бъде наследник, защото брачните договори нямат сила по отношение на наследството, а само за уреждане на имуществените отношения по време на брака и прекратяването му.

# 17
  • Мнения: 18 955
Развода е най-чистата работа. За да се подпише режим на разделност, трябва да се подпише и съпруга. Хитрост трябва - в момента и двете жени го натискат за развод, и най-лесно ще се осъществи развода. Адвокат и това е. Имотите и делбата им после.

# 18
  • Мнения: 3 719
Синът го купува, а след развода на родителите си го "продава" на майка си.

# 19
  • Мнения: 18 955
Да бе, той бащата ей сега ще го продаде на сина си хихи

# 20
  • Мнения: 3 719
Да бе, той бащата ей сега ще го продаде на сина си хихи
Според първия пост, апартаментът се купува с личните средства на майката, като идеята е да бъде на името на сина, а тя с право на ползване до края на живота си. Вместо това аз предлагам да обмисли евентуално закупуване на имота от сина си, след като разводът вече ще е факт. Къде видя бащата намесен?

# 21
  • Мнения: 621
Развода е най-чистата работа. За да се подпише режим на разделност, трябва да се подпише и съпруга. Хитрост трябва - в момента и двете жени го натискат за развод, и най-лесно ще се осъществи развода. Адвокат и това е. Имотите и делбата им после.

Абсолютно съгласна съм! Просто оставам с впечатление, че по някаква причина много държат делбата да върви с развода, затова давам и друга идея.

Не можем да постигнем  съгласие помежду си кой ще стане собственик на вещта и какво в замяна ще получи другият съсобственик.

Надявам се, разбрахте, след неколкократно споменаване дотук, че това не е нужно да се прави по време на развода? А той Ви е най-сигурния вариант.

# 22
  • Мнения: 19 305
Такива фиктивни продажби подлежат разваляне, т.е. сделката е нищожна. Има спечелени дела от ощетени заради фиктивна продажба наследници. А и сега всички суми над 10 хиляди лева трябва да минават по банков път, не е само да има договор, в който да пише, че Иванчо платил на Марийка някаква имагинерна сума, за да му продаде тя апартамента си. Като си платил тази сума, къде е движението по сметката?

# 23
  • Мнения: 3 719
Такива фиктивни продажби подлежат разваляне, т.е. сделката е нищожна. Има спечелени дела от ощетени заради фиктивна продажба наследници. А и сега всички суми над 10 хиляди лева трябва да минават по банков път, не е само да има договор, в който да пуше, че Иванчо платил на Марийка някакава имагинерна сума, за да му продаде тя апартамента. Като си платил тази сума, къде е движението по сметката?
То си има начин да се оправи това. Стига синът да е съгласен. Отделно става дума за първоначална фиктивна покупка, не продажба. И произхода на парите може да бъде доказан напълно легално, и  банковите транзакции.

# 24
  • Мнения: 19 305
Аз го казвам продажба, но реално си е покупко-продажба, един купува, друг продава в една и съща сделка. Не съм наясно с хватките за заобикалянето на закона.

# 25
  • Мнения: 46 631
Имаш ли живи родители, братя, сестри? В какви отношения си с тях?

# 26
  • Мнения: 18 955
Историята познава много разправии, раздели и побоища заради великите имоти между роднини бррр Не знам вече човек на кого може да се довери и да му припише цял имот.

Идеята със сина също не ми допада, защото после цял живот баща му ще му натяква, че е правил услуга на майка си и т.н.

Сам трябва да се оправя човек, но според мен авторката нещо не й се развежда - години наред човекът има любовница, сега тя пак си мисли колко дълъг ще е развода.. може и да си останат женени накрая. Съдя по себе си, че когато човек иска, много бързичко стават нещата. А и аз имах и общи имоти, че и общ бизнес, така че не е като да не знам какво е.

# 27
  • Мнения: 9
Имаш ли живи родители, братя, сестри? В какви отношения си с тях?
Имам живи родители ,имам и брат с който не съм в добри отношения има леки пороци с които не мога да се примиря.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 14:47 от Не се сърди, човече

# 28
  • Мнения: 46 631
В този случай бих предложила на родителите ми да влязат в ролята на купувачи, а след развода ще си го купя от тях.

# 29
  • Мнения: 9
В този случай бих предложила на родителите ми да влязат в ролята на купувачи, а след развода ще си го купя от тях.
Вариант е ,но са разведени , не бих рискувала поради простата причина ,че са   със сериозни здравословни проблеми и пази боже ако нещо стане с тях ........трябва с брат ми  да влизам в конфликт и противоречия .

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 20:18 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт