Как да простя?

  • 12 190
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 025
Има разлика от само секс някъде и от това той да е влюбен в колежката. Влюбването няма да му е минало за един ден, само защото жена му е разбрала. Може да е прекратил, а може и по- прикрит да е станал. Аз не бих простила, когато мисли за друга. Ако е само заради един секс иначе семейството не бих си развалила, но тук май е друго. Но ако си решила да му прощаваш, трябва и да забравиш за тази му емоция, за да можете да продължите.

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 23:10 от Sunnyhobi

# 31
  • Мнения: 3 662
офф:
Да вярваш на нечий умствен изблик, писан най-вече с комерсиална цел, е точно толкова полезно, колкото да вярваш безапелационно в библията.

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Можеш и да простиш, но доверието си е заминало.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 750
Когато влизаме в нова връзка, не влизаме с недоверие (освен ако вече не сме си препатили в предишни връзки и те да са оставили дълбоки белези). В един момент доверието се чупи,дали заради изневяра или нещо друго,което е наранило дълбоко.Не само изневярата може да разбие едно доверие. След това, дали ще се изгради наново ,зависи и от двете страни,но не е като да прескочиш локва,иска повече усилия и време.
Твърдях как ще го изхвърля на мига,ако разбера изневяра и няма да има обратен път. За това хората са казвали, "Никога, не казвай Никога". Случи се в такъв момент и обстоятелства,че даже изхвърляйки го ,други неща, наложиха друго да се случва и да правя.
Всеки дейста спрямо собствените си обстоятелста и собствената си психика.
Въпроса на жената е Как ,а не Дали.В този случай, не знам защо се напреварвате да убеждавате,че трябва да Не прости.
И да,има ралично мислене при мъжете и жените,цяла наука си е. Както и от мъж до мъж има разлика.
Може прошката да се окаже за добро,може и да се окаже загуба на време.Освен ако не сме врачки или някакви видни безгрешни астролози,как можем да кажем кое ще е вярното решение. Та ние даже детайлно не познаваме участниците в случката,а правим анализи на база нашите виждания и действия.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:50 от trikitil

# 34
  • Мнения: 1 448
Авторке, питаш как да простиш? Според мен, не е трудно да му простиш, ако го обичаш наистина много държиш на него. Проблемите идват после:
1. Ще му имаш ли отново същото доверие,както от преди случката?
2.Прощавайки му, ТИ самата дали ще намериш необходимото спокойствие, за да продължиш напред връзката си с него?

Много зависи от това, какъв човек е  той. Възможно да е осъзнал приоритетите си в живота /семейството е най-важно/ и да не залита повече. В такъв случай има смисъл да се запази семейството и много семейства са успявали да се справят.

Аз не успях да простя. Не успях да простя лъжите, изключително наглото поведение, въпреки уверенията му,че държи на семейството си. Видях такава грозна картинка, която не съм си представяла и в най-лошите си кошмари,буквално. Видях как се е забавлявал на гърба и за сметка на семейството си,децата си, а иначе за пред хората супер предан и отговорен баща.....Та всъщност, наличието на друга жена изобщо не е проблем. Проблемът е когато започнат да те правят на глупачка и изпитват огромно удоволствие от това.....

Моят опит показа, че от прошки няма смисъл. Но, разбира се, това е само моят опит.  Принципно съм оптимист и смятам, че в зависимост от някои фактори, връзката може да бъде спасена, въпреки изневярата. Но трябва ЖЕЛАНИЕ и от двете страни.

# 35
  • Мнения: 2 024
Скрит текст:
Авторке, питаш как да простиш? Според мен, не е трудно да му простиш, ако го обичаш наистина много държиш на него. Проблемите идват после:
1. Ще му имаш ли отново същото доверие,както от преди случката?
2.Прощавайки му, ТИ самата дали ще намериш необходимото спокойствие, за да продължиш напред връзката си с него?

Много зависи от това, какъв човек е  той. Възможно да е осъзнал приоритетите си в живота /семейството е най-важно/ и да не залита повече. В такъв случай има смисъл да се запази семейството и много семейства са успявали да се справят.

Аз не успях да простя. Не успях да простя лъжите, изключително наглото поведение, въпреки уверенията му,че държи на семейството си. Видях такава грозна картинка, която не съм си представяла и в най-лошите си кошмари,буквално. Видях как се е забавлявал на гърба и за сметка на семейството си,децата си, а иначе за пред хората супер предан и отговорен баща.....Та всъщност, наличието на друга жена изобщо не е проблем. Проблемът е когато започнат да те правят на глупачка и изпитват огромно удоволствие от това.....

Моят опит показа, че от прошки няма смисъл. Но, разбира се, това е само моят опит.  Принципно съм оптимист и смятам, че в зависимост от някои фактори, връзката може да бъде спасена, въпреки изневярата. Но трябва ЖЕЛАНИЕ и от двете страни.
Поредното мнение, което изобщо не разбира какво значи прошка...

В гугъл доста прилично е обяснено, за който се интересува -

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%B0

"Прошката е мисловният духовен и емоционален акт на освобождаване от чувства като гняв, раздразнение и негодувание, насочени към друг човек, заради сторени от него нежелани действия или нанесени обиди. Прошката не означава потискане на гнева и раздразнението, а напълното освобождаване от тях чрез осъзнаване на причините, довели до появата на тези чувства, и оттам – намирането на по-рационален начин за преодоляване на дразнителя. Прощаването има значение най-вече за прощаващия, тъй като той се освобождава от негативните си емоции и добива отново възможност за обективна преценка на фактите, свързани с другия човек, въпросната нанесена обида или нежелано поведение.

...
И между другото, прощаването няма нищо общо с възстановяване или невъзстановяване на доверието...

# 36
  • Мнения: 2 749
Има доста голяма разлика между просто изневяра и влюбване. И не мисля, че е възможно да се влюбиш в друг, ако обичаш някого. Та за какво запазване на семейството се говори в такъв случай? Не го разбирам това запазване на всяка цена и въпреки всичко.

# 37
  • Мнения: 1 448
Има варианти за запазване на семейството, особено когато има и малки дечица и си струва да се направи опит, при желание и от двете страни. Обаче най-важното условие е - моментално да се прекрати паралелната връзка! Всякакви варианти за отлагане са абсолютно недопустими, и израз на дълбоко незачитане на партньора.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 738
Аз не виждам лошо да се даде втори шанс. Но само веднъж. После - баста.

# 39
  • Мнения: X
Авторке, питаш как да простиш? Според мен, не е трудно да му простиш, ако го обичаш наистина много държиш на него. Проблемите идват после:
1. Ще му имаш ли отново същото доверие,както от преди случката?
2.Прощавайки му, ТИ самата дали ще намериш необходимото спокойствие, за да продължиш напред връзката си с него?

Много зависи от това, какъв човек е  той. Възможно да е осъзнал приоритетите си в живота /семейството е най-важно/ и да не залита повече. В такъв случай има смисъл да се запази семейството и много семейства са успявали да се справят.

Аз не успях да простя. Не успях да простя лъжите, изключително наглото поведение, въпреки уверенията му,че държи на семейството си. Видях такава грозна картинка, която не съм си представяла и в най-лошите си кошмари,буквално. Видях как се е забавлявал на гърба и за сметка на семейството си,децата си, а иначе за пред хората супер предан и отговорен баща.....Та всъщност, наличието на друга жена изобщо не е проблем. Проблемът е когато започнат да те правят на глупачка и изпитват огромно удоволствие от това.....

Моят опит показа, че от прошки няма смисъл. Но, разбира се, това е само моят опит.  Принципно съм оптимист и смятам, че в зависимост от някои фактори, връзката може да бъде спасена, въпреки изневярата. Но трябва ЖЕЛАНИЕ и от двете страни.
Space_woman, при вас е било съвсем различно. Вие сама казвате: "Грозна картинка". Не само че няма как да простите, но добре че сте се разделили. Такова предателство не се прощава. Само много глупав човек може да се върже на любовницата си и да започне да обижда и унижава жена си. Добре че сте приключили. .
Случая на авторката обаче е друг: Партньорът й е оценил грешката си и ако е умен - никога повече няма да я повтори, няма да позволи да се оплете в мрежите на опитни колежки-любовници. Авторката пък  си го иска и го обича. Тогава каква причина има да не са заедно и за напред?
В моя живот съм видял няколко случая на "подхлъзнали" се мъже, които обаче с помощта на жените им се завърнаха и запазиха семействата си. Някъде е "кърпено", някъде "кипят от щастие"...
Свят различен.

# 40
  • Мнения: X
Аз не виждам лошо да се даде втори шанс. Но само веднъж. После - баста.
Точно казано! Hands Plus1

# 41
  • софия
  • Мнения: 284
Прошката е в основата на ново начало.

# 42
  • Мнения: 18 737
Ново начало със същия човек - няма да стане. Бас ловя, че още се среща с колежката. Не вярвам, че любовна тръпка се гаси само защото съпругата те е хванала. Просто хората се крият по-добре.

Извинявам се, но просто си казвам личното мнение. Дано не съм права!

# 43
  • Мнения: 2 224
Прошката е в основата на ново начало.

Това ми звучи като извадено от някой детски лексикон. Ново начало на същата история може би.

# 44
  • Мнения: X
Не бих простила такова нещо при никакви условия.Просто не е в кръвта ми.Все пак не сме последните мъж и жена на света....има и други и ако е изневерил/а значи и той/тя го знае!Не бива да се правят скандали за изневери та да им вдигаме самочувствието че двама се карат за него или нея.Просто си хващате пътя както аз навремето напуснах първия си мъж и да върви по дяволите или на майната си.Всеки по своя път кво като не се пресичат....В заключение ще кажа че изневяра не бива да се прощава защото тя може отново да се повтори или потрети някога и което е по лошо дори половинката да ви остане вярна след първата и последна изневара колкото и да се опитвате да забравите за това никога няма да стане и ще ви измъчва вечно.Ще свързвате любимия човек с това докато сте жив.Това е най-важната причина да не прощаваме това и да не се обричаме на тормоз за цял живот.Освен това след такова нещо е невъзможно да изпитвате същата любов или обич към предателя.Всики път когато го погледнете ще се сещате какво е направил и как ви е наранил а това поражда гняв и омраза с които трудно се живее...

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 11:45 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт