Нямам желание

  • 12 400
  • 200
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 273
Точно така е Черна станция. Благодаря за включването и полезния пост.

# 181
  • Мнения: 4 740
Секса независимо след раждане или по-късно е много сложна тема в едно семейство. Доказано е, че мъжа и жената възприемат секса по различен начин. Докато при жената е по-скоро емоционален и романтичен, при мъжа е по-скоро средство за задоволяване на някаква нужда. Та нагласата, че видиш ли като си се оженил/омъжила и вече трябва да задоволяваш всякакви нужди на половинката си, мога да кажа с времето ще убие всякакво желание за секс. Когато двама души правят семейство и имат дете, никъде не се разписват над това единия да задоволява другия по какъвто и да е начин и най-вече когато е в негов ощърб. Има една приказка "Мъж попитал жена си, защо като цял ден е била в къщи, не е изчистено и сготвено, а тя отговорила с въпроса защо той като цял ден е работил, те не са богати?''. Та същото е и със секса.. Защо жената трябва да се чувства длъжна да го задоволява, когато на нея самата не й се иска, болна е, изморена е т.н. Тя също има НУЖДА някой да я разбере, отмени или помогне. Защо нагона се смята за по-важна, по-неутложна нужда от нуждата от сън, спокойствие, разбиране и т.н. И защо трябва мъжете да ''заплашват'' половинките си, че ако не ги задоволяват на момента, те ще намерят друга и ще изневерят? Това е страшно долно и евтино поведение. Това за мен не е никакъв мъж, а да не говорим за баща. Баща, на който главата в панталона е по-важна от  благосъстоянието на собственото му дете или неговата майка, какъв баща може да бъде...
Докато има такива мъже и най-лошото жени, които да ги ''разбират, защитават и угаждат'', толкова повече провалени бракове и изоставени деца от бащите си ще има...
Секса не е и не трябва да бъде задължение за никой, стигне ли се до там, просто го отпишете... А нагона всеки да си го ''лекува'' както намери за добре... Уважението, разбирането и любовта водят до секс, а не заплахата от изневяра или чувството за дълг и подчинение...

# 182
  • Мнения: X
Авторката писа, че мъжът й не я заплашва с изневери и подобни, това го направиха съфорумките. Доколкото схващам той засега проявява разбиране, но тя се тревожи докога ще е така...

Все пак за тези 3 месеца след раждането не е ли правен никакъв опит за секс? Аз отначало разбрах темата като, че авторката има НАМАЛЕНО желание за секс след раждане, което според мен е напълно в реда на нещата, но не и тотално ОТСЪСТВАЩО. Ако е първото - ок, ще се оправи вероятно. Ако е второто, най - добре е да се изследват хормони, макар че при кърмене може и да е нормално, аз не съм кърмила и желанието ми дойде доста по рано, но като честота така и не достигна това преди да забременея.

# 183
  • Мнения: 41 645
Защо жената трябва да се чувства длъжна да го задоволява, когато на нея самата не й се иска, болна е, изморена е т.н. Тя също има НУЖДА някой да я разбере, отмени или помогне. Защо нагона се смята за по-важна, по-неутложна нужда от нуждата от сън, спокойствие, разбиране и т.н.

Секса не е и не трябва да бъде задължение за никой, стигне ли се до там, просто го отпишете... А нагона всеки да си го ''лекува'' както намери за добре... Уважението, разбирането и любовта водят до секс, а не заплахата от изневяра или чувството за дълг и подчинение...

Сексът е много важна компонента на семейния живот и ако сексът куца, ще скърца и семейната кола, а евентуално скоро и ще се разпадне насред път. И именно понеже сексът е важен и двамата партньори трябва да полагат усилия сексуалният живот да върви добре, а не само да чакат нещата да се случват. В изложените от авторката на темата обяснения се вижда, че мъжът и върши каквото се очаква от един добър съпруг и баща и не я стресира с насилване за секс. Та не мислиш ли, че  е редно и тя да отвърне с взаимност? Не е казано да го задоволява всеки ден, ама от време на време трябва да се случва и това. Веднъж, защото за мъжете сексът е много важно нещо - и като неотложна физическа нужда (да да, точно като съня и жаждата, но някои жени не го схващат, понеже при тях не е така) и като самочувствие и душевен баланс (не случайно за мъжете да си импотентен или чекиджия са най-големите унижения, способни да смачкат всеки мъж).Та нищо няма да и стане на въпросната дама ако и тя полага грижа за сексуалната хармония в семейството, нали? А не само да изисква на нея да се угажда, а тя нищо да не дава.
Пък ако не мисли така, колата ще се разпадне. Май не случайно повечето фенки на твърдата линия все са развеждани Whistling
П.П. Аз даже си мисля, че и някои много сербез съфорумки са такива хардлайнерки само тук, а вкъщи изобщо не са толкова хард Wink
П.П.2 Пък ако хептен ви е различно либидото, ми разведете се и бъдете щастливи-сами или с друг човек. Но в интимния живот никой няма правото да изисква и да доминира, а всичко трябва да е взаимно. 

# 184
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Сексът е много важна компонента на семейния живот и ако сексът куца, ще скърца и семейната кола, а евентуално скоро и ще се разпадне насред път. И именно понеже сексът е важен и двамата партньори трябва да полагат усилия сексуалният живот да върви добре, а не само да чакат нещата да се случват. В изложените от авторката на темата обяснения се вижда, че мъжът и върши каквото се очаква от един добър съпруг и баща и не я стресира с насилване за секс. Та не мислиш ли, че  е редно и тя да отвърне с взаимност?
С това съм съгласна, но когато става дума за нежелание или разиграване по други причини. Когато има основателна причина, която е налице сигурно при 90 % от жените след раждане, не би трябвало да се смята, че тя прави номера, не му отвръща или не ще от капризи или за да го разиграва. А не мисля, че да прави секс при липса на желание би оправило нещата, по-скоро би ги влошило. Като не ви се яде, ядете ли нарочно против волята си? И какво става, като се наядете против желанието си, дали скоро ще повторите пак? Сексът е важна компонента, но по-важна от него е разбирането на и съобразяването с някои неща, които партньорът или партньорката не са искали да се случат, но те са се случили (в случая - силното намаляване на желанието при нея след раждане). Как би се почувствал мъжът й, ако на него му се направи сериозна операция, изискваща време за възстановяване, а той не се чувства готов след време, което тя е определила, и тя започне да го притиска или да прави муцуни, или да го кара въпреки нежеланието му? Шантажите с отиването при друг/а в такива моменти пък изобщо няма да ги коментирам. Така че би трябвало най-напред да е човекът, после егоизмът и нуждите, защото никой не знае какво може да се случи точно с него, кога нещата ще се обърнат срещу него и той ще се озове в положението, за което се е цупил и вдигал гири на другия.

# 185
  • Мнения: 4 740
Не съм много сигурна дали ако скърца секса, ще се разпадне ''колата''... Май по-скоро зависи каква е колата и кой се вози на нея. Познавам семейства, на които мъжете пътуват и ги няма в къщи повече от половин година и си живеят щастлив семеен живот и без всекидневен секс...  А какво да кажем за семейства с болни или инвалиди, нима там секса е определящ... Ами на възрастни двойки, на които секса отдавна е илюзия, да не би да не са вече семейство...
Докога ще се поставя секса за единствен и най-важен двигател за съществуването на едно семейство? Ако е така, просто това семейство няма никакви ''основи'' и колата наистина може всеки момент да се обърне... Никой не знае до кога ще може да прави секс и докога това ще крепи семейството? Докато сме млади е добре, а после какво правим??? Ще се молим да не се появи някой засукана млада госпожица и да не ''омагьоса'' с евтин секс незадоволения ни мъж ли???
Която жена е стигнала до това положение, много е ''загазила''... Ей тогава със сигурност има опасност да се обърне "колата"....

# 186
  • Мнения: 5 273
Не съм много сигурна дали ако скърца секса, ще се разпадне ''колата''... Май по-скоро зависи каква е колата и кой се вози на нея. Познавам семейства, на които мъжете пътуват и ги няма в къщи повече от половин година и си живеят щастлив семеен живот и без всекидневен секс...  А какво да кажем за семейства с болни или инвалиди, нима там секса е определящ... Ами на възрастни двойки, на които секса отдавна е илюзия, да не би да не са вече семейство...
Докога ще се поставя секса за единствен и най-важен двигател за съществуването на едно семейство? Ако е така, просто това семейство няма никакви ''основи'' и колата наистина може всеки момент да се обърне... Никой не знае до кога ще може да прави секс и докога това ще крепи семейството? Докато сме млади е добре, а после какво правим??? Ще се молим да не се появи някой засукана млада госпожица и да не ''омагьоса'' с евтин секс незадоволения ни мъж ли???
Която жена е стигнала до това положение, много е ''загазила''... Ей тогава със сигурност има опасност да се обърне "колата"....
Хм, това, че не правят секс заедно означава ли, че не правят всекидневен секс?
И аз познавам двойки живеещи щастливо по 6-9 месеца годишно, а секса им процъфтяващ- поотделно.

# 187
  • Мнения: 41 645
Докога ще се поставя секса за единствен и най-важен двигател за съществуването на едно семейство? Ако е така, просто това семейство няма никакви ''основи'' и колата наистина може всеки момент да се обърне... Никой не знае до кога ще може да прави секс и докога това ще крепи семейството? Докато сме млади е добре, а после какво правим???

Май ме е хванала склерозата и не помня какво съм писала преди няколко часа ooooh!
Затова би ли ми помогнала с цитат къде съм написала, че сексът е "единствен и най-важен двигател за съществуването на едно семейство"? Благодаря предварително bouquet

Ясно е, че сексът все пак е до време и никой не го оспорва, ама не за това става дума в темата. Все пак обсъждаме семейства, в които има бебета нали? Sunglasses А в младите семейства сексът е нещо като кракът на стола или колелото на колата - не е единствената опора, ама без него....

Иначе хората са с различно либидо и има такива, за които секс веднъж на месец или на тримесечие си е съвсем ОК. Но те просто трябва да се женят помежду си  или най-малкото да уточнят въпроса с либидото си със партньора преди сватбата, че той да си направи сметката. Тогава няма нищо лошо. Лошо е когато докато са гаджета има секс, а после изведнъж видите ли сексът престава да е важен Mr. Green Същото е и с физическата кондиция, социалния живот и т.н. И важи и за двата пола Naughty

# 188
  • Мнения: 525
Секса независимо след раждане или по-късно е много сложна тема в едно семейство. Доказано е, че мъжа и жената възприемат секса по различен начин. Докато при жената е по-скоро емоционален и романтичен, при мъжа е по-скоро средство за задоволяване на някаква нужда.
Аз като цяло не харесвам разделението на мъже и жени. Не харесвам и когато се слагат под общ знаменател.По описанието от теб аз не съм нито мъж нито жена. Мъжа ми също не го приема като "задоволяване на някаква нужда"..  Жалко,че имаш подобно мнение за секса като цяло.

# 189
  • Мнения: 2 749
От всичко тук разбрах, че сексът е докато стане бебето. После мъжО да търпи и да вие като вълк пред дупката, докато отрочето стане на 18 години и няма да има нужда от мама, та тя да не е преуморена.
Това в кръга на шегата, но има жени, които като родят и се чувстват едва ли не героини от този факт и всички трябва да пълзят в краката им и да ги превъзнасят. Три месеца възстановяване, хайде моля ви се! Ако бях чела подобни неща преди да родя, направо щях да отида да си вържа тръбите.
"Тишината в спалнята ражда безумия" Grinning

# 190
  • Мнения: 3 691
От всичко тук разбрах, че сексът е докато стане бебето. После мъжО да търпи и да вие като вълк пред дупката, докато отрочето стане на 18 години и няма да има нужда от мама, та тя да не е преуморена.
Това в кръга на шегата, но има жени, които като родят и се чувстват едва ли не героини от този факт и всички трябва да пълзят в краката им и да ги превъзнасят. Три месеца възстановяване, хайде моля ви се! Ако бях чела подобни неща преди да родя, направо щях да отида да си вържа тръбите.
"Тишината в спалнята ражда безумия" Grinning
Ми всъщност аз се престраших за редовен секс чак към шестия месец. Беше ме страх и не можех да се отпусна както преди.

# 191
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Всички хора са различни и това, че на някого не му се е случило нещо, не означава, че на друг също не е. А както знаем, хормоните не са порязване, че да им сложиш една лепенка и да ги забравиш - искат си време да си се наместят. Да не говорим, че пролактинът потиска другите и нещата стават съвсем красиви за жената, та не е нужно и да й се вменява вина, задето няма желание.

# 192
  • Мнения: 4 740
Черна станция,  че кой говори с теб, та да те цитирам???
Това е форум, тема и всеки споделя мнение по нея... И не е задължително да е от негов личен опит... И не е задължително да се отговаря пряко на питащата... Защото тя отдавна може да е решила проблема си и да не се интересува вече от нашето мнение... Satisfied
Вярно е, че хората са с различно либидо... Вие преди брака как премерихте с твоя мъж либидото си? Нещо много ми е интересно....
 Ако след време твоето либито спадне и изостане от това на твоя мъж, какво правиш??? Той ще вземе да мери либидото си с друга, която е като него... А болестите и аномалиите по хората ходят, да не дава Господ...


Жабаа_жаборанаа
, проблема е лично твой като още не си сигурна мъж ли си или жена.. Няма сега да откриваме топлата вода кой пол как възприема секса, почети малко литература....

Olia Nik, нееее бъркаш, секса може и да е всекидневен и вечен, за някои хора е факт, но как ли да стигнали до това положение? Ето това е истината, кой и какво е допринесъл, направил за това... Надали с изхвърляне колко е велика жената, че е родила или с тръшкане на мъжа, че е незадоволен след раждането или когато жената е болна например....

Сега си мисля и нещо друго... Жената не иска секс и всички се юрнахте да я обвинявате, че била млада и как така няма да иска секс?!? Ами аз имам и друг отговор - защото например не харесва секса с мъжа си, но не намира за необходимо да ви го споделя... Защо не седнете да оплюете мъжа й, че е некачествен любовник? Ами то секса не е спорт, иска се майсторлък... Нали уж не е ''нужда'' за задоволяване... Ако мъжа гледа само себе си и е ''готов'' за 5 мин, за какъв чеп жената да се ''хаби''... Ами и аз няма да искам такъв секс, не само след раждане, ами въобще!!!!


Последна редакция: пт, 24 авг 2018, 17:50 от lunna pateka

# 193
  • Мнения: 41 645
Вие преди брака как премерихте с твоя мъж либидото си? Нещо много ми е интересно....

Ха познай, де Joy

# 194
  • Мнения: 3 724
Вие преди брака как премерихте с твоя мъж либидото си? Нещо много ми е интересно....

Ха познай, де Joy
С ролетка, нали? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт