31 СУЧЕМ - гимназиален етап

  • 31 199
  • 257
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 254
Хайде,вече официално имам гимназист...Учителките казаха,че имат пред тях само списък на децата от второто класиране.Та в паралелката исп.и англ.са 4 момчета...Общо били около 10(май на всички родители това казват😁)...всички родители само това ги питали😆
Както и очаквах,синът ми избра само спорт от доп.дейности,едва го навих поне още едно да отбележи...с пъшкане избра "гражданско образование"...звучи му най-лесно...

# 91
  • Мнения: 1 680
На нас за другите неща( без спорта) казаха, че може и после да се добави и ние нищо не сме писали. Имах въпроси за тези неща и те не можаха да ми отговорят, та затова.

Може ли някоя мама, ако се е сетила да снима списъка с учебниците, да го метне тук. В сайта на училището не е обновен.

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 13:15 от clevermary

# 92
  • Мнения: 28
Хайде,вече официално имам гимназист...Учителките казаха,че имат пред тях само списък на децата от второто класиране.Та в паралелката исп.и англ.са 4 момчета...Общо били около 10(май на всички родители това казват😁)...всички родители само това ги питали😆
Както и очаквах,синът ми избра само спорт от доп.дейности,едва го навих поне още едно да отбележи...с пъшкане избра "гражданско образование"...звучи му най-лесно...

Официално честито още веднъж. Ще се съберат за един футболен тим поне Simple Smile Наско също ще е там, паралелката АЕ/ИЕ. Ще играят футбол.

# 93
  • София
  • Мнения: 254
Относно учебниците май е най-добре да изчакаме до началото на уч.година.Всеки учител си изисква от различно издателство....

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 15:20 от perunika77

# 94
  • Мнения: 4 915
........
Общо били около 10(май на всички родители това казват😁)...всички родители само това ги питали😆
.........
И на нас това казаха. GrinningДа не вземат да въведат квоти от догодина. JoyJoy ...

# 95
  • Мнения: 28
........
Общо били около 10(май на всички родители това казват😁)...всички родители само това ги питали😆
.........
И на нас това казаха. GrinningДа не вземат да въведат квоти от догодина. JoyJoy ...

Според мен няма да въведат, защото държат на качеството:). От сина ми знам, че затова са закрили едната ПрМ паралелка -тази с НЕ. Нещата там са били много зле.

# 96
  • Мнения: 8
Относно учебниците, аз също мисля да изчакам да публикуват списъка на сайта им или дори до родителската ако това им е практиката, за да съм сигурна. Някои училища правят групова поръчка при интерес. Ако има такава опция бих се възползвала. Предполагам, че ще ни информират през сайта като наближи учебната година.

# 97
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Задължително изчакайте официалното публикуване на списъка. След това евентуално могат да се купят и втора ръка от борсите или с намаление, ако има пак алея на книгата на “Витошка”. Може и от дете от по-горен курс, стига да не се е уговорило вече с някой. Конретно по език изчакайте да започнат учебната година, защото обикновено се прави една обща поръчка и се купуват директно от издателството. Така ползват намаление и то не е малко, а по език учебниците са скъпи. В 8 клас по принцип най-сериозното перо са учебниците по език. Освен език, учат само бел, мат, ИТ, музика, рисуване и фвс.
Не знам дали ви предупредиха, но ще поискат снимка на детето за сканиране. Влиза се с чип, който автоматично вади снимката на детето на екран - с цел да се избегне влизането на външни лица с чужд чип. Има охрана, която следи за това.
Ще имате и една годишна такса - мисля, че беше 4 лв, която е за лекар. В училището има не само сестра, а и лекар. Но за нея ще ви кажат на първата родителска среща. То други няма и да има. Комуникацията е основно през школо, което работи перфектно. И ДО беше на много сериозно ниво (все пак дано не се налага отново).
Иначе 8 клас ще учат с прогимназията в една смяна. От 9 клас са с по-големите.

# 98
  • Мнения: 8
А някой питал ли е кога ще се избират 3ти и 4ти профилиращ? Предполагам, че в 10 клас, но пропуснах да питам вчера, когато се записвахме.

# 99
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 504
Края на 10 клас

# 100
# 101
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Дъщеря ми ще е в 10 клас наесен. Все още нямаме яснота по този въпрос. Като ни кажат нещо по-конкретно, ще пиша. В края на годината попълнихме само декларации за разните ФУЧ-ове и допълнителни часове в 10 клас, които са: 1 и 2 език, мат и бел + спорт по избор. Имаме и вече закована рс в края на октомври. Но за 8 клас вероятно ще бъде по-рано.

# 102
  • Мнения: 1 680
Миналата година балът е паднал с 5,5т и със 7т.за двете паралелки.Нас ни дели 0,5т от паралелката А и И и 2,5т от И и А.Но дори и не стигне балът му,синът ми е щастлив просто,че ще е в това уч-ще.

Ще успее за 0,5 точки според мен . Вчера разглеждах баловете и според мен са приели само по едно дете, или повече деца , но с равен бал. Имам предвид, че минимимален и максимален бал е един и същ в двете графи за езиковите паралелки. Движение в бала има само в ПрМ паралелка. Хубавото в случая е , че нищо не рискувате-придвижва се нагоре или остава на същата позиция. Аз също бях предупредила дъщеря ми, че може и да не й стигне бала за испанската паралелка и тя се беше смирила и казваше...само да съм там, пък няма значение паралелката.Синът ми говори с неговата класана и тя е казала, че много добри учители ще им се паднат тази година, а на испанската паралелка класен ръководител щяла да бъде г-жа Костова. Нямам идея коя е. Преподавала по испански.

Има ли вариант да се получи някаква информация за г-жа Костова. Че хич не сме случвали досега на класни  и много се надявам това да не продължи. И като преподавател?

# 103
  • Мнения: 32
Помагам на дъщерята да се събере с новата си глутница в 31-во Simple Smile Децата от НЕ/АЕ са си направили групичка и ако някой има желание да се включи, нека ми пише на ЛС, за да го свържа.

# 104
  • Мнения: 245
Помагам на дъщерята да се събере с новата си глутница в 31-во Simple Smile Децата от НЕ/АЕ са си направили групичка и ако някой има желание да се включи, нека ми пише на ЛС, за да го свържа.

Същото важи и за записаните в 8а клас-АЕ/НЕ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт