На мартенското ни човече, сърцето силно бие вече!

  • 49 253
  • 728
  •   1
Отговори

Анкета

Моля гласувайте за заглавие на следващата ни тема Simple Smile

Опции:

# 60
  • Мнения: 193
Хмм, така до колкото чета, щом резултатите от БХС са на база възраст, значи да се готвя от сега за лоши резултати и със сигурност поне ФМ ще си направя поне за малко успокоение. Беше ми под въпрос тя, дали да правя ранна, но...

# 61
  • Мнения: 113
Амфорка на колко години си?

# 62
  • Мнения: 31
Здравейте, тези от вас, които са със запушен нос от бременността как се справяте? Неща от рода на солени разтвори не ми вършат никаква работа и спането става невъзможно. Ползвате ли някакви спрейчета/капки за отпушване на нос?

# 63
  • Мнения: 14
Plezla, би ли споделила възрастта си?
На мен ми предстои да го правя след две седмици, но ми е адски притеснено. Аз съм на 30, скоро ще навътша 31 Sad

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
galche_A, не се шашкай толкова Wink Аз съм на 34г.

# 65
  • Мнения: 173
Така... Ето ме с разяснения. Ранен скрининг се прави 11-13 г. с. - ултразвуково изследване +кръв за БХС. Спрямо резултатите... Може да се назначи, ранна фетална морфология, която е някъде 15-16-17 г. с., може да те пратят на фетална, която е някъде около 20 г. с., могат да те пратят на амниоцентеза, фетална ехокардиография... Всичко зависи от резултатите, от специалистите какво решение ще вземат като най-добро за конкретния случай. Може да се назначат допълнителни генетични изследвания, Пренатестове и т. н. Тук и бюджетът на бременната има значение така да се каже, както и желание да изследва повече неща. Преди 7 години не всички си правиха изследвания или поне не пълен набор. Сега вече са по-навлезли. Та.....отиди на Ранен Скрининг (11-13)и дай кръв. Другото ще стане ясно от резултите и от мнението на специста, който избереш. Дано съм била полезна. Ако някоя неточност има, моля да ме поправи някой по - запознат.

Много ти благодаря, това ми беше най-голямата чуденка, защото не и разчитам бележката и като не ми вдигат телефона не разбирам към какво да се насоча, но щом ФМ е чак 16-17 г.с. не е написала това. Значи ще ида в МД седмицата, която ми се пада 12 без да записвам час както ми обясни nana99 и си правя УЗ с даване на кръв Simple Smile

Много благодаря за разясненията момичета!

# 66
  • Мнения: 113
Така... Ето ме с разяснения. Ранен скрининг се прави 11-13 г. с. - ултразвуково изследване +кръв за БХС. Спрямо резултатите... Може да се назначи, ранна фетална морфология, която е някъде 15-16-17 г. с., може да те пратят на фетална, която е някъде около 20 г. с., могат да те пратят на амниоцентеза, фетална ехокардиография... Всичко зависи от резултатите, от специалистите какво решение ще вземат като най-добро за конкретния случай. Може да се назначат допълнителни генетични изследвания, Пренатестове и т. н. Тук и бюджетът на бременната има значение така да се каже, както и желание да изследва повече неща. Преди 7 години не всички си правиха изследвания или поне не пълен набор. Сега вече са по-навлезли. Та.....отиди на Ранен Скрининг (11-13)и дай кръв. Другото ще стане ясно от резултите и от мнението на специста, който избереш. Дано съм била полезна. Ако някоя неточност има, моля да ме поправи някой по - запознат.

Много ти благодаря, това ми беше най-голямата чуденка, защото не и разчитам бележката и като не ми вдигат телефона не разбирам към какво да се насоча, но щом ФМ е чак 16-17 г.с. не е написала това. Значи ще ида в МД седмицата, която ми се пада 12 без да записвам час както ми обясни nana99 и си правя УЗ с даване на кръв Simple Smile

Много благодаря за разясненията момичета!
Да, точно това направи според мен. Защото на бележката й пише ФМ, но има лекари, които наричат изследванията в 12 седмица ранна ФМ.  След много четения тук и там, накрая питах моята лекарка да ми даде разяснения. Аз ще съм в 12 г. с и 5 дни като ходя за БХС, както сме близо като термини може да се засечем. Хаха

# 67
  • Мнения: 1 293
Здравейте ,

Вчера ми излязоха тезултатите от пренаталния тест. Аз пусках Matenit Genome. Станаха  много по -бързо от очакваното. Негативен е за щастие, а пола е момиче. Та може да ме запишете в първия пост. Вече съм 10г.с +5 и симптомите най-сетне намаляха. Само имам проблем със съня, но това ще се оправя надявам се скоро.

Отделно момичета, ако искате да влезете във фейсбук групата на темата тук моля пишете ми имейл за да ви пратя покана, тъй като групата е тайна. Simple Smile

# 68
  • Yambol
  • Мнения: 54
Здравейте момичета☺Отдавна не съм писала!Поздравления за темата,може да включите и мен на първата страничка с първа бременност,29г.,термин 16 март☺
Последно бях на преглед миналата седмица,по ехограф излезе 10г.с.(малко по напред върви),видяхме как маха с крачета и ръчички!При следващото посещение вече ще ми правят картон и съответно изследвания(до момента не са ми правени никакви),притеснявам се да не изпусна срока за БХС и ФМ,тъй като сестрата отсъства и няма кой да ми направи картона,надявам се следващата седмица да успея😊Един ден съм добре,на другия ми е лошо,повръщах една нощ,сега се старая да хапвам до по ранен час,също и да лягам по рано.Има дни в които мога да спя нон стоп и нощи,в които изобщо сън не ме лови!
 В момента пия дуфастон(заради зацапване),фолиева и аспирин,2-3години преди да забременея бях спряла да пия всякакви лекарства и сега ми е супер неприятно,че пия по шепа,нооо....само човечето да е добре.От към килограми при мен няма промяна,бях 47 като забременях,свалих до 45,сега съм 46,5,но започват да ме дразнят панталони и по тесни дрешки,при вас така ли е?
Връщам се да чета статиите в началото на темата,хубав ден от мен😊

# 69
  • Мнения: 9
ADHri, нещо не мога да се оправя с писането тук 🤔😆, та отковорих някак като продължение на въпроса ти, за което сори...
Аз имам такъв проблем с носа от началото на бременността,  личната лекарка ми каза солени р-р , защото нощем е ужас , по-горе споменах, че една приятелка ползваше ксилметазолин, но аз не смея..

# 70
  • Мнения: 173
Ксилометазолин в никакъв случай! Дори и без бременност е възможно най-лошият избор. Аз бях пристрастена години и беше мн зле, с предишната бременност още го ползвах и тогава ми казаха категорично НЕ, защото така и бебето се пристрастява.

# 71
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
От началото на бременноста имам хрема. Не е постоянна, два дена няма, после три дена тече като чешма и така постоянно. Знаете, че при бременните има по-голямо отделяне на секрети от носа, гърлото, влагалище. Така че ако не е бактериална хрема и секретът е прозрачен, не смятам че трябва да се слага каквото и да е. По-добре смучете коризалия или нещо ддруго хомеопатично, отколкото пристрастяващи капки.

# 72
  • Мнения: 31
Благодаря на всички. Днес взех коризалия, по препоръка на фармацевта и низита за мазане.

# 73
  • София
  • Мнения: 204
ADHri, от началото на седмицата имам проблеми с носа. Вечерно време ми беше най-търсене. Предписаха ми спрей за нос Quixx (Куикс), който е с алое вера и натурална вода от Атлантическия океан Simple Smile Става за ежедневна употреба.

galche_A не се притеснявай предварително. Аз съм на почти 32 г.

# 74
  • Мнения: 1 293
Bebo4e  Забранила си си личните съобщения няма как да ти пиша. Моля прати ми имейл, с който си регистрирана във фейсбук, за да ти пратя покана. Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт