На мартенското ни човече, сърцето силно бие вече!

  • 49 426
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 293
Bebo4e, Имаш покана няма как да ти пиша тук. Забранила си си личните.

# 76
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен,
За първи път пиша, въпреки , че ви следя от началото. Терминът ми е 24ти март 2019г., втора бременност, 27год. Имам си девойка на три годинки, която е много щастлива и решила, че ще си има братче 😁 А, аз нямам никакво усещане за момента, докато с нея бях сигурна,че ще е момиче. Дано всичко е наред с всички, другото няма значение.

# 77
  • Мнения: 4
Ivy23 Стана ! Благодаря ти 😊

# 78
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Как сте момичета. Аз утре съм за първи път на ЖК по ЗК. Надявам се да ми пуснат накакви изследвания вече. В 12 г.с.+ 1 ден съм. Хубава вечер на всички 🤗

# 79
  • Мнения: 103
Здравейте момичета,
С моя зъбобол стана голям проблем стигна се до вадене в събота,повръщане цял ден и температура и от там в майчин дом на системи с антибиотик и глюкоза цяла вечер.Изписаха ми антибиотик защото имам отток на бузата  Зинат 500 в майчин дом казаха че е подходящ за бременни и се съгласих  и го пия втори ден обаче днеска гърдите ми спаднаха ,а при изписването ми вчера от майчин дом погледнаха бебето беше добре имаше си сърдечна дейност и си подскачаше обаче съм в паника и не знам какво да правя.Има ли някоя мама която й се е налагало да пие антибиотик или нещо подобно и как ви е повлияло?

# 80
  • Мнения: 103
Или симптомите ви да са отшумяли и това с гърдите ми е най притеснително понеже позната мми каза че когато гърдите спрят да те болят и бебето спира да се раЗвива?

# 81
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Не съм убедена,че когато гърдите спрат да болят, това е симптом за нещо подобно.. с предната бременност ме боляха 2-3 седмици и спряха... сега все още ме болят. Всичко беше наред и преди, надявам се и сега. Бъди спокойна, не си мисли такива неща и за твое спокойствие отиди утре на преглед или се обади на АГ. 🤗

# 82
  • Мнения: 193
Привет момичета Simple Smile Най-после някакви новини и от мен: Бях на преглед, уж ултразвук, но на финал се оказа, че било ранна фетална морфология-видяхме му всичко-ръчички, крачета, носле, броихме, чух сърчице и изобщо...много съм щастлива! Растем в норма за сега 12+1 гс съм и утре се изстрелваме към МД за БХС. Любопитното е, че там където бях на преглед/във Вита/ ми казаха, че обикновенно не признавали техни УЗ снимки и настоявали да се правят нови в самия МД. Някоя чувала ли е за "недоволни" от донесените снимки?

# 83
  • Мнения: 276
С предната бременност ФМ ми правиха във Вита и не е имало проблем, но и не съм ходила до МД за БХС, а просто дадох кръв във Вита, която, заедно с данните от ФМ се изпраща в МД за БХС. Защо са те изпратили в МД за БХС?

# 84
  • Мнения: 46
И аз днес 12г.с.+1 бях на ранна фетална морфология + бхс в Щерев уж при Стратиева, но имаше още 4-5 жени и мен ми извика друг доктор за прегледа (д-р Калев), който беше много внимателен и направи доста обстоен преглед. Като излезнах от кабинета всички си бяха отишли 👀
За щастие всичко беше наред с бебето, рискът за Даун излезе нисък за разлика от предната бременност при която се наложи и амниоцентеза.  Та, днес съм щастлива 😊

За болката в гърдите мога да кажа, че аз имах само първата седмица след закъснението на цикъла, а аз все още не знаех че съм бременна. След това просто гърдите ми се уголемиха. Така, че мами с “неболящи” гърди 😀 - споко.

# 85
  • Мнения: 276
Не съм знаела, че регламентът във Вита е такъв в момента. 2016 година го правих там и резултатите си излязоха в рамките на 3 дни, както си пише в лабораторията на МД. А сега дадох кръв в частна клиника и резултатите излязоха на следващия ден, а и не съм плащала за БХС (дадоха ми една декларация да попълня). Явно във Вита е различно в момента.

# 86
  • Мнения: 193
Не съм знаела, че регламентът във Вита е такъв в момента. 2016 година го правих там и резултатите си излязоха в рамките на 3 дни, както си пише в лабораторията на МД. А сега дадох кръв в частна клиника и резултатите излязоха на следващия ден, а и не съм плащала за БХС (дадоха ми една декларация да попълня). Явно във Вита е различно в момента.
Ами не помня с предната ми бременност за колко време излезе резултаът/преди 3 год./, защото тогава там правих БХС, но преди няколко дни звъннах и на регистратурата ми го казаха, че се чакало 10-тина дни, и пак от там ми казаха, че услугата при тях струва 80 лв ...

# 87
  • Мнения: 276
Лошо. По принцип към тази болница съм се насочила за раждане отново, но напоследък не ми харесва информацията, която чета за Вита Confused ще видим

# 88
  • Мнения: 1 091
mermaiddd,
С първата ми бременност не са ме боли въобще гърди докато не родих.

# 89
  • Мнения: 19
Добро утро Simple Smile Да дам и тук отчет от вчерашния преглед в Щерев.Бебето е добре, пораснало е, въпреки, че моите симптоми на бременност поотшумяват, а съм едва 9г.с., гърдите само вечер ги усещам по-напрегнати, не ми се гади, само ми е отпаднало и немога да вечерям. Качила съм само кг и съм доволна, нямам като преди вълчи апетит и дано да успея да кача тази бременност по-малко килограми.
Аз раждах при д-р Калев и по-страхотен човек от него не съм срещала, толкова е добър и внимателен, на мен също ще ми прави БХС на 18 септември Simple Smile
Хубав ден на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт