На мартенското ни човече, сърцето силно бие вече!

  • 49 460
  • 728
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5
Здравейте, вие взимате ли таткото по време на прегледа с вагиналния ехограф? Мм много иска да види вече Simple Smile

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Навсякъде го вземам. Разтапя се когато чуе сърцето. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 1 295
Здравейте, вие взимате ли таткото по време на прегледа с вагиналния ехограф? Мм много иска да види вече Simple Smile

Здрасти,

таткото пропусна само 1 преглед. Изобщо не ми пречи какъв е ехографа Grinning

Иначе аз днес реших да се срещна с кантара и се оказа, че даже съм отслабнала ?! Grinning

Утре ще ми правят обременяване с глюкоза, лекарката се притеснява, че захарта ми е малко висока, въпреки , че има единица и нещо до горната граница. Та ще го видим, много ми е неприятно това изследване.

# 93
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета!
Да си призная, следя ви от самото начало, но едва сега събрах смелост да пиша. Аз съм на 34 г. (още малко) от София и карам втора бременност с термин 10 март по последен МЦ, иначе по-скоро 12-ти. Също като Irina и аз бях част от Септемврийки 2011 и имам прекрасна госпожица, която тези дни живи и здрави ще навърши 7 г.
Първите месеци от настоящата бременност минаха сравнително спокойно, само с едно ходене до спешното, заради болки, но то по-скоро беше инициирано от таткото, който се паникьоса, а аз сякаш си знаех, че няма проблем - не беше нищо сериозно. Иначе стандартните умора и главоболие, може би заради доста ниското кръвно, с което ще трябва да се боря някак.
Правих БХС и ранен скрийнинг в Шейново и за щастие всичко е наред. Все пак ще направя и един пренатален тест, за всеки случай, тъй като не съм първа младост. Ще давам кръв утре, така че стискайте палци, моля ви!
Все още не се водя никъде на ЖК, моят личен лекар е в Болница Лозенец, която е затворена до 10 септември. Не съм пускала и нито едни стандартни кръвни изследвания.
Прегледите до тук съм правила във Вита, тъй като новата им база е на моята улица, а и докторката, при която раждах предния път, преглежда там на частно. Мислех си и за раждане там, но нещо ме притеснявате с коментарите за тази болница тук.
Пожелавам на всички ви лека, спокойна и щастлива бременност и много ще се радвам да сме си от помощ и да се разбираме добре - в предната група наистина всичко беше много позитивно и лично, с някои майки още поддържаме връзка, натрупах много прекрасни спомени и научих много неща, които ми бяха полезни. Сега може пък аз да науча нещо някого, въпреки, че виждам, че има и доста по-опитни и "пресни" майчета Simple Smile.

# 94
  • Мнения: 13
Здравейте мами, имам въпрос... В 13 седмица съм и ми предстои изрусяване, понеже косата ми е червена ще я изсветляват с обезцветители без амоняк (така ми казаха) ии после ще ме изрусят с безамонячна боя... Споменала съм на фризьорката, че съм бременна и се притеснявам да не навредя на бебчо, затова каза, че ще използва безамонячни препарати.. Някоя друга бъдеща мама подлагала ли се е на такива процедури по време на бременност и безопасно ли е за бебчо? Благодаря ви! 😊

# 95
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Здравейте мамчета. Мина и моя преглед по ЗК. Беше доста обстоен, видяхме бебчето, пак е с 5 дни напред...явно си върви едричко 😊. Взеха ми секрет за микробиология, като казаха че не е хубаво да се взима цито...а и аз нямаше да дам де. Пуснаха изследвания,които утре ще направя..та не знам какви са.още. мериха ме, теглиха, говорихме си... Много съм доволна. Следващият преглед ще е чак на 25.09,като всеки.път ще ме.гледат на Ехо. Отделно докторката казах,че т.к. другата седмица ще ходя на ФМ при Стоилов в Добрич, каза че ако резултатите са добри, въобще да не ходя на БХС да си вкарвам филми... каза и да ти излезе 1:10000, ако ти си това 1...  важни били замерванията на плода и обстойната ехография.
Леа, по повод болница Вита. Сестра ми ражда преди 2 години там. Следя.си цялата бременност там, като имаше избор на екип и т.н. В крайна сметка докторката забравила,че бебето е лицево (така беше и .моята Михаела) и тръгнала да я изражда нормално. При което бебето не излиза и това е,накрая я режат по спешност, бебка беше с огромен хематом около 2-3 месеца, слава Богу е жива и здрава... та сестра ми плати окото 2500 лв. и меко казано не беше никак доволна...

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Момичета коя е актуалната тема тук за болнични, майчинство.... , че намирам някакви, но неактивни от 2016 г.

# 97
  • Мнения: 46
Морски бриз ето тук е актуална темата

http://m.bg-mamma.com/?topic=1044524

# 98
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен!

Искам да попитам за цитонамазка. Не е ли хубаво да се взема сега? Защото моята лекарка от Жк ме вика да ми вземе, както и микробиология. С първата бременност не си спомням със сигурност, но мисля, че пак ми пуснаха в този период.
Аз все още имам леко повдигане от време на време, но определено е по-търпимо. И гърдите ми понаболява също.
Хубав ден от мен!

# 99
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Колкото лекари,толкова и мнения за цитонамазката. И дветв, при които съм била казват,че не е хубаво да се взима, заради остъргването от матката.

# 100
  • Мнения: 59
Здравейте мами, имам въпрос... В 13 седмица съм и ми предстои изрусяване, понеже косата ми е червена ще я изсветляват с обезцветители без амоняк (така ми казаха) ии после ще ме изрусят с безамонячна боя... Споменала съм на фризьорката, че съм бременна и се притеснявам да не навредя на бебчо, затова каза, че ще използва безамонячни препарати.. Някоя друга бъдеща мама подлагала ли се е на такива процедури по време на бременност и безопасно ли е за бебчо? Благодаря ви! 😊

моя доктор , каза че не вреди .

# 101
  • Мнения: 20
Здравейте мами, имам въпрос... В 13 седмица съм и ми предстои изрусяване, понеже косата ми е червена ще я изсветляват с обезцветители без амоняк (така ми казаха) ии после ще ме изрусят с безамонячна боя... Споменала съм на фризьорката, че съм бременна и се притеснявам да не навредя на бебчо, затова каза, че ще използва безамонячни препарати.. Някоя друга бъдеща мама подлагала ли се е на такива процедури по време на бременност и безопасно ли е за бебчо? Благодаря ви! 😊
Аз лично не бих ти препоръчала от червено към русо. То е едно от най-трудните изсветлявания и повечето пъти не става от първия път и си ходиш леко рижава . Правила съм се  всякакви цветове и помня, че едно от кошмарните ми преобразявания беше от червено съм русо. Не искам да те отказвам защото това беше преди повече от 7-8години и сега боите са много по добри. Каквото и да решиш надявам се да ти се получи красив цвят без проблеми. А що се отнася до боите до колкото знам безамонячните не вредят при бременност. Wink

# 102
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Има и друго, че през бременността може и да не те хване боята.
Аз с предната бременност, точно в началото още преди да разбера, че съм бременна се изрусих и после се боядисах в ярко червено и това в 1 ден, но после не съм се боядисвала до 9 месец.

# 103
  • Yambol
  • Мнения: 54
Здравейте,днес пиша с молба ако има мами от Бургас или Стара Загора да ми препоръчат лекар за ФМ и БХС,може и на лични,за да не товаря темата😊
Вчера бях при моето АГ,каза че няма нищо притеснително и няма нужда от допълнителни изследвания,бебчо е добре,но цяла нощ не съм спала да мисля🤔11г.с. и 4 дни съм по календар,по ехограф излиза 12г.с. и се тормозя че ще изпусна сроковете за тези изследвания!

# 104
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Здравейте, след като вчера бях на преглед и всичко е наред, следобед така ми се схвана гърба, като ударена с чук... звъннах на моя кинезитерапевт, каза че е мускулен спазъм и си взех магнезиев гел да.мажа... обаче в аптеката казаха първо на малък участък някъде, че можело да има алергична реакция. Намазах на ръката, естествено започна един сърбел и реших да не мажа гърба... след 2 часа ми мина болката. Явно от мазането на ръката е стигнало до гърба. Отделно днес като станах и една тъпа болка долу в ляво, която все още не.минава, та сега съм на Магнерот 3*1. Някой вече пие ли магнезий и имала ли е такива спазми... не са като менструални болки, ами по-скоро като някакво напрегнато сухожилие или нерв... направо ще откача... сега лежа и трая... стискайте палци да мине 😢

Общи условия

Активация на акаунт