Февруарче все по-бързо расте и бърза ритничета да раздаде !

  • 34 943
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 628
М0n17y няма как да ти кажа да не се притесняваш, защото знам, че е невъзможно. Знам само, че в повечето случаи тези кистички изчезват. Вярвай в това и се разсейвай до колкото можеш до следващия преглед. Сигурна съм, че всичко ще е наред! 🤗

# 676
  • София
  • Мнения: 418
М0n17y, предстоят ти тежки няколко седмици, но вярвам, че всичко ще бъде наред и след време няма и да си спомняш. Прегръдки и кураж!  Hug

# 677
  • Мнения: 1 326
Благодаря ви, момичета! Този път ще опитам по-спокойно да я карам. За тая коремна стена толкова много се притеснявах... а док си се оказа права. В 21с+ съм и на мен доста ми се вижда бебчето Grinning, но уж си било съвсем добре (2-3 дена по едричко). До другия преглед трябвало да е около 700-800гр. Hushed ФМ беше днес, пуска го и на 4д, но запис на диск ще ни прави в 26с., че щяло да е още по-добре оформено. Набързо попрочетох някой друг пост относно тези кистички, питах и познати, оказва се, че наистина често се случват, затова просто ще се надявам до другия път да си отшуми и този проблем. ММ много се изненада, когато док каза, че съм качила много за телосложението си. Като цяло имам само коремче, никъде другаде не виждам да съм наддала ама.. ще гледам да огранича въглехидратите, най-вече тестото. Полът си остава същия, само дето атрибутите растат Joy категоричен мъж.

# 678
  • Мнения: 56
M0n17y- с теб сме! Гледай да си по-позитивна и вярвай че ще изчезне кистичката точно както док е казала. Това за диетата- ами малко пресилено ми се вижда щом само 3кг си качила Thinking Според мен си яж нормално- не ти трябва излишен стрес сега.  Стискам ти плаци! На другите мами също- само хубави новини да чуем!

# 679
  • София
  • Мнения: 287
Включвам се веднага след прегледа. За съжаление при мен си има притеснения отново. Чудя се някога нещо ще бъде ли наред изобщо?! Плацентата се е вдигнала, вече не е ниска, човечето растяло много добре и продължава да си върви леко напред - 462гр. Коремът ми е нарастнал с 5см., както и височината на матката (мисля, че така се казва). Уж били много добре като размер, но аз самата съм качила 2кг от миналия месец и док ми се скара. Каза, че за моето телосложение е много и да огранича малко въглехидратите - сладко, картофи, ориз, тесто. А аз ям само и единствено това...особено това пусто тесто! Първо свалих 2кг, а след това съм качила общо 3кг (в 21г.с.+3 съм), което като общо тегло не звучи много, но явно 2кг за месец не й харесаха. Накара ми се и за това, че не ям месо и яйца (виновна). Пуснаха ми и кръв и урина. Дотук добрите новини, така да го кажем. Идва и притеснението ми. Още на предния преглед е видяла малко образувание в главичката на бебето (кистичка), за която нищо не е казала, за да не ме тревожи. Но към днешна дата все още е там, а не трябва. Не е увеличила размера си, което било добре, но ме вика точно в 26с., за да види дали още я има. Според док ще изчезне, но ако не, щяла да ме праща в София. Не ми обясни какво точно следва там, но и мен ме беше страх да попитам, защото ми стана много притеснено. Почти сигурна е, че ще изчезне, но тези 4с. ще ми се видят като цяла вечност Persevere Повече няма да взимам мм с мен на прегледи. Последния път, когато дойде беше отдавна и тогава док каза, че не е затворена коремната стена. Отново чакане, но слава богу тогава всичко се нареди както трябва. Сега пак...дойде и хоп лоша новина. Ами това е от моя преглед. Не знам какво да правя, просто да чакам или да ходя и при друг лекар за мнение?! Макар че док ми показа "кистата", там си е, какво ли по-различно би ми казал друг. Успех на всички други, които са на прегледи и дано да чувате само хубави новини!
При първото ми дете ми съобщиха това нещо на 2рата ФМ, притесних се много, но след разговор с друг лекар се успокоих, това е незапълнена кухина, която до няколко седмици със сигурност ще изчезне, даже спомена, че не е редно да се казва на родителите, защото действа стресиращо. При мен след няколко седмици нямаше нито помен, така че не го мисли. Пък аз съм качила 5кг до сега, твоята лекарка ако ме види ще ме изгони сигурно 😂

# 680
  • Мнения: 621
M0n17y  стискам палци всичко да е наред на следващия преглед. Няма как да не се притесняваш,но гледай да се разсейваш с други неща. Аз също съм 3+ до сега на 20+5 като седмица и дори се чудех не е ли малко. Ще видим другата седмица какво ще каже лекаря по темата.

# 681
  • София
  • Мнения: 287
Мина и моята ФМ, бебето се развива идеално, върви по размери седмица напред, сега е 460гр, каза, че така ако продължава по вероятен термин става 23.01,но каквото дойде. Откри, че плацентата ми е доста ниска (миналия път не го е споменавала), но има време и да се дигне.Бебчо не се спря, едвам го измери, настанил се е надолу с главата и си шава.  Имам контракции, особено нощем и ми изписа Диаспорал 3*1, не ви ли се вижда малко множко?

# 682
  • Мнения: 1 326
Тя моята лекарка е доста директна и обича да ме стяга. Sweat Smile Явно превантивно гледа да ме предупреди за кг, защото аз съм и много дребна и знам ли, може пък наистина да са ми много тези кг. Е гладна няма да стоя със сигурност де, ще гледам да разнообразя обаче менюто. А така ми е трудно да го включа това месо Unamused Предполагам, че точно, за да не ме стряска излишно нищо не спомена за кистата миналия месец, а сега го каза, но доста деликатно, като опита да ме убеди, че ще си изчезне и все още е рано за лоши мисли. Ама няма как да не се притесня. Все пак щом нерядко се случва е една идея по-успокоително, че и при нас нещата ще се подредят. Няма ли още някоя минала да сподели днешния преглед, надявам се само с хубави новини и емоции?
П.С. Пухита, честито! Бях пуснала поста вече като видях, че си писала. И нашия юнак тежи толкова, а термин ми дават 25-26.01, интересно. Иначе и той беше с главата надолу, а дупето към пъпа, но предполагам все още си се въртят всякак. При мен понеже се е вдигнала плацентата даже спряхме магнезия, а Диаспорал не съм взимала и не съм наясно.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 14:55 от M0n17y

# 683
  • Мнения: X
Мони сигурна съм,че притеснението ще е излишно и при следващия преглед няма и да има помен от кистата 🤞
Аз вчера бях на преглед,моите момченца са 110 и 135 грама,вървят 5 дена напред.Още не съм ги усетила,но бяха много забавни на ехографа как си мърдат,а аз нищо не усещам,сякаш не са в мен 😃 Уикенда си бяхме на спа,къпах се свободно без никакви проблеми,добре ми се отрази и масажа.

# 684
  • Мнения: 422
Момичетата, които не могат да бъдат добавени във фейсбук групата само с имейл, да ми пратят линк към профила си във Фейсбук. Ще ги добавя в приятели, след това в групата. Могат после да ме изтрият от приятели, няма проблем. Simple Smile
Пишете и на little_mermaid.

# 685
  • Мнения: 621
Аз за месото си мисля.че си е до човека. Има хора на които нищо им няма без месо. Аз съм А кръвна група и месо не обичам, яйца също.С желязото не съм имала проблем никога. Имам си доста дори. Интересното е обаче, че от както съм бременна само месо ми се яде. И си хапвам спокойно.

# 686
  • Мнения: 845
И аз съм на мнение, че това за месото е ала-бала. Аз преди много си хапвах месо, обичах. Сега не мога да вкуся, повръщам от него. И не е като да не съм се опитала да ям, напротив. Но след н-ти път повръщане, отказах се. И се чувствам много добре. Ям си зеленчуци, плод, вече спокойно мога да хапвам и джънк от време на време, без да ми става зле. 😀

# 687
  • Мнения: 139
Здравейте,
Днес мина и моята фетална морфология в 17+6 гс (ранна фетална морфология) на близнаците. Платихме 40 лв и аз даже попитах да не са се объркали. Ще си имаме момиче и момче и съм много много щастлива. Всичко е наред, вървят добре 280 и 260 гр. Малкият ни мъж е много срамежлив, криеше се постоянно, 3 пъти ме пратиха да се разхождам за да се обърне и да позира. Шийката е 3.6 см, което е добре, серклажа държи и всичко е наред. Взеха ми и микробиология защото леко ме щипе от време на време. Резултата от биопсията е излязъл и имам CIN 1, което за сега е добре, защото няма да правим нищо по време на бременността, но след като родя задължително трябва да се обърнат сериозни мерки. Както ви писах вече веднъж имам конизация на шийката. но тъй като се притеснявам ще се консултирам с още един онколог.

На мен грам не ми се яде и месо и яйца. От зеленчуците повръщам, та съм на плодове, ориз и картофи. Качила съм 2 кг, но нищо не ми казаха.

Хемоглобина ми е паднал и ми изписаха сироп ФЕРОФОРТЕ® В+С, FERROFORTE B+С, ОРГАНИЧНО ЖЕЛЯЗО.

От миналата седмица усещам бебчетата как ме гъделичкат и се местят от време на време. Чувството е страхотно.


М0n17y щом докторката е казала че може да се оправи, кураж и положително мислене. Няма как да не се притесняваш, но за да ни се случат и да привлечем хубави неща към себе си трябва силно да вярваме и да мислим положително. Силното те прегръщам и ще чакаме само хубави новини.

# 688
  • Мнения: 370
И моят преглед днес мина много добре Simple Smile Потвърдиха момиченце. Бях с моя приятелка, която беше много развълнувана и щастлива, което ми беше много приятно Simple Smile Понеже таткото е в чужбина и много ми се искаше да има някой с мен, за да сподели щастието ми!  Някак си си бях спокойна, че няма нищо лошо да ми каже доктора - не безизвестния д-р Стоилов от Добрич. Пак подробно описание на бебето, пак замервания... Видя при мен на някакви признаци, че съм склонна да вдигам кръвно занапред и ми каза да вземам аспирин протект х1 на ден. И това е Simple Smile Даде ми Розова папка ( заради момиченцето)  с разпечатани стойности и диаграми от апарата.  След месец ( 22 г.с.)  пак имам час, ноември отново.  И аз като една бъдеща майка по- нагоре коментирала, нищо не усещам, а то вътре си се движи. Е, малко по- ограничено вече, за разлика от като беше по- малко и плодния сак му беше цял басейн Simple Smile))) И даже кълбо правеше напред - назад Simple Smile)) Гледахме личицето, ама още не е съвсем изяснено Simple Smile)) като маймунки са още (18 г.с.) Въпреки това се пошегувах с бъдещия татко, че прилича на него Simple Smile))) Той и без това е убеден, че момиченцата приличат на бащите си Simple Smile

# 689
  • Мнения: 905
Браво на всички за хубавите резултати, Монти, не се тревожи излишно, на следващия преглед няма да има кистичка Simple Smile
Аз утре влизам в 20 г.с. и ще ходя на преглед, защото днес си изревах душата..и многооооо стрес ми се натрупа. Вчера след хубавия резултат от моята бенка, днес заведох мъжа ми за неговата и така ме наплашиха, че направо откачих... Трябвало веднага да се оперира и махне и после да се изследва( не била хубава и т н)...та сега и с това ще се занимавам...все има нещо за което да се тревожи човек

Общи условия

Активация на акаунт