Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 544
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 499
Хей,Девилче,какво се случи с теб? Ако видиш,пиши-мислим те!

# 391
  • Мнения: 1 845
Хей,Девилче,какво се случи с теб? Ако видиш,пиши-мислим те!
Здравей,
За съжаление резултатите от хорионбиопсията са 100% тризомия 18 😭😭😭от 3 дни не съм на себе си-утре ме приемат за медикаментозен аборт+кюртаж в Надежда в 16г.с.,което малко ми е чудно дали в тази седмица може медикаментозно прекъсване😩
Жестоко е! Толкова години борба и навръх 40тия ми р.д. ми “подариха” този шамар от съдбата....

# 392
  • Мнения: 18 524
Много, много ми е мъчно, че така се е случило при теб Sad Sad Sad

От сърце ти желая следващата ти бременност да е успешна и да ти е награда за всички тия мъки!

# 393
  • Мнения: 499
Боже,много съжалявам Sad Каквото и да кажем ще е малко, но не се предавай, изживей си го и след това с нови сили към постигането на мечтата! Бъди силна, вярвай!

# 394
  • Мнения: 2 466
Здравейте.
Преди 10 дни направих първата ФМ в 12+4 във Фемина при доктор Славкова. Пуснах и БХС. Още тогава докторката не успя да види пръстчета на ръцете на бебето. Няма да ви обяснявам колко се притеснихме. Назначи ми повторна ФМ след две седмици, но аз не можех да чакам толкова и си записах час за второ мнение при доктор Николов в Монтана. Обясних му проблема и той гледа половин час, само това. Установи същото, че не си разперва пръстите, държи ги в юмруче, като срастнати. Уж каза, че има кости. Не можело да гарантира, че действително има проблем, но не може и да го отхвърли. Записа час за след 2 седмици, когато ще съм вече 16-17г.с, за да огледа пак. Ако тогава положението е същото ще ме праща на амниоцентеза най-вероятно. Каза, че не пречи да си направя и генетичен тест, но той няма да покаже точно това, а дали проблема е изолиран или не. Междувременно ми излязоха и резултатите от БХС. Като цяло показателите ми били добри, но PAPP-A ми е много нисък 0.1 и ме карат след две седмици да повторя БХС. Нямам представа какво е плацентарен протеин, на какво могат да се дължат ниските му стойности и какво ще се промени като направя отново изследванията след две седмици. Ужасно съм притеснена. Не мога да спя и да живея нормално. Имам едно здраво момченце на 3г и 3м. Това постоянно отлагане на всякакви прегледи и изследвания ме плаши много, защото бремеността напредва и ако се наложи аборт не знам как ще го преживея. Та това не е вече една точица, а си е развито човече. Изплаках си очите. Моля, някой, ако може да ме успокои някак. Дали е възможно просто да си е свило пръстите и да не могат да се видят, макар че при продължителен преглед изобщо не ги разперва?

# 395
  • Мнения: 499
Здравей,съжалявам за тревогите ти. За съжаление нямам представа за какво точно става на въпрос в конкретния случай. Единствено се включвам да споделя,че и аз ходя при Николов и съм изключително доволна. Във Фемина, там също ходих, но при други специалисти и също останах доволна. Относно нивата на плацентарния протеин доколкото съм чела има доста информация в нета и тук във форума. Дано се намери дама, която да успее да те успокои повече ии стискам палци да няма проблем с бебчето и всичко да се развие нормално и безпроблемно. 🍀

# 396
  • Мнения: 173
Здравей Мис, не знам дали ще ти подействам успокояващо, а това ми е целта. Щом двамата лекари, при които си била са ти казали да изчакаш 2 седмици и да отидеш отново ги послушай. Имаш време за всичко, ако се наложи амниоцентеза или др прегледи. При мен плацентарния беше 0,05, а другия 0,03 и имаше проблем, но бяха почти до нулата и имаше няколко маркера. Твоят плацентарен е нисък, но не казваш лекарите обяснили ли  са ти нещо за това. Доколкото разбирам не са видели прътчета или ръката е в юмруче, но няма друго...например изоставане на плода, проблеми с някой орган? Знам ли, възможно е да са само съмнения и бебчето ти да е здраво, затова ако можеш да си изчакаш двете седмици, въпреки че  ще си малко стресирана, имаш и вариант да търсиш друг добър фетален специалист като в темата има няписани имена.

# 397
  • Мнения: 2 466
Благодаря ви, момичета! Опитвам се да съм спокойна, но ми е много трудно.

Аз съм ходила при Николов и трите пъти с първата ми бременост и също съм доволна. Сега реших във Фемина, защото исках да си направя пакета от ФМ+БХС. С първата ми бременост БХС не правих и бях много спокойна.
Честно казано не успявам да намеря кой знае колко информация за плацентарния протеин. Понеже бях в движение при разговора с генетика и обсъждане на резултатите, не успях да разбера, че става на въпрос за плацентарен протеин. Чух само, че каза протеин и дотам. После вече погледнах по-добре резултатите. Каза ми, че като цяло са ми добри показателите, само този плацентарен протеин ми е много нисък и трябва да повторя изследването. Тогава бях много уплашена заради ФМ и затова не отдадох такова значение на тези изследвания, може би затова не разпитвах подробно. И все още най-големият ми страх е именно за пръстчетата. Всичко друго беше наред, отговаряше си на седмиците към онзи момент. Нямаше нещо притеснително. Видяха се пръстите на краката. Сега на 17-ти е часа във Фемина, но мисля да не ходя, защото така или иначе трябва да съм там след две седмици. Не знам вече при кого да отида. Не, че нямам вяра и на двамата доктори, но и не знам какъв е смисълът да търся трети сега, като доста време ме гледаха. Дори Николов само това оглеждаше, защото му казах, че това ме притеснява. Просто и двамата ми казаха, че ще изчакат да порасне още малко. А мен това чакане ме убива. Колкото и да се опитвам да съм спокойна, вътрешно не съм.

Krasi_mira_ni, може ли да споделиш какъв в бил проблемът при, теб след като си имала толкова нисък плацентарен протеин?

# 398
  • Мнения: 173
Триплоидия се оказа при мен, като и бчхг беше много ниско към нулата. Ако решиш може да се обадиш в Националната генетична лаборатория и да се посъветваш с тях по телефона, лично или да пишеш на проф.Кременски(мога да то дам мейл). Когато аз отидох на лична среща веднага ми казаха в какво се съмняват и ми отделиха нужното време да ми обяснят предвид, че тогава бях много стресирана и трудно приемах такава информация, много човечни и готови да помогнат са!

# 399
  • Мнения: 2 466
Много съжалявам за преживяното.
А това само от БХС ли се видя? На ФМ нямаше ли как да се забележи? Съжалявам за въпросите, ако искаш не ми отговаряй, защото съм сигурна, че не е приятна тема.
Ще съм благодарна да ми изпратиш на ЛС мейла на д-р Кременски. Четох само положителни неща за него. Предполагам, че трябва да му изпратя резултатите ми от БХС и да го попитам каквото ме притесня?
А аз се чудя защо ме карат да повтарям БХС? Има вероятност да се промени стойността ли? Малко съжалявам, че този път реших да правя изобщо БХС. С първата ми бременост пропуснах и бях много спокойна. Сега имам достатъчно неща, за който да се притеснявам. Общо взето от самото начало не съм се чувствала спокойна.

# 400
  • Мнения: 172
Ако знаех на какъв стрес ще ни подложи този БХС, директно щях да прежаля парите и да пусна неинвазивен ДНК.. Не зная защо не се обясняват тези неща от самото начало, нека знаем за възможностите и да си направим сметка..

На нас излезе 1:135 риск за Даун при добри измервания от ФМ (НТ 1.9 мм и наличие на носна костица). Двата хормона не са с добри стойноси, като ми обясниха, че са близо до границите, но рискът идва от самото отношение между тях - висок bHCG (2,37) и нисък PAPP-A (0.37).

Вече цяла седмица сме на тръни и чакаме резултати от пренатест, ужасно е това напрежение Sad

# 401
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
И при мен беше така : риск 1:120 за Даун, само заради лошото съотношение на двата хормона. Направих ДНК тест - резултатът беше здраво бебе.

# 402
  • Мнения: 172
Аз в началото имах много силно чувство, че бебчето ни е здраво, но колкото повече време минава, толкова повече започвам да се притеснявам, всякакви сценарии ми минаха през главата..
Рев, нерви... Не пожелавам на нито една бременна да изживее този стрес.

# 403
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
И моят резултат беше същия 1:100 за Даун и двата хормона и т.н. Миналата година по Коледа, пуснах ДНК тест докато дойде резултат неможах да мигна. Голям празник изкарах в нерви, рев и т.н. И на 27.12 всичко беше ок. Сега се гушкаме с една ревлива госпожица 💖. Този БХС направо може да те влуди с тези статистики 🙄.
Успех момичета,🙏

# 404
  • Мнения: 266
Здравейте момичета! За съжаление и аз се включвам към черната статистика... много е трудно да говорим за това, но съм на мнение че след като преживеем такова нещо трябва да съберем сили и да говорим за него вместо да се затваряме в себе си за да могат и други мами и татковци когато се сблъскат с такъв проблем да имат информацията от която и ние сме имали нужда докато преминаваме през целия този кошмар!!!
На 25 години съм, БХС правих в 11,4 г.с. с разултат 1:1200 за Даун и 1:10000 за останалите тризомии... След една седмица чудене реших да направя ранната фетална морфология в 12г.с в Марковс при някаква си докторка Стойкова ... шока беше пълен- каза че бебето ми е с дупка в главата и мозъка му расте отвън, НТ е 8мм, цялото е в отоци... абе направо света ни се срина... в следващите 2 дни обиколихме още 6 лекаря включително доц. Димитрова в майчин дом която пък каза че бебето си имало абсолютно здрава глава, без отоци, без голяма НТ, нооо имало огромен порок на сърцето - кухо сърце без камери,клапи и т.н. и съвсем скоро щяло да умре в мен и цитирам: “Слизай направо долу на 2рия етаж на опашката за аборти”...
След нея директно влязохме при Чавеева тя пък каза че за нея единствения проблем е НТ - 4,6мм и ме посъветва да направим хорионбиопсия!
След нея още на същия ден следобяд отидохме при феталния кардиолог д-р Румен Маринов в Надежда той каза че за този ранен срок (12 г.с) сърцето се развива напълно нормално и си има всичко...
На следващия ден обиколихме още 3ма доктори за фетални морфологии и всички потвърдиха НТ - 4,6мм
Веднага се върнах в Щерев и направих хорионбиопсията (Стратиева ми я направи защото Чавеева отсъстваше 2дни) направихме я в четвъртък и във вторник ми се обадиха с лошите новини - бебето ми беше с Даун. След 3 дни прекъснах бременността в Щерев (след задължителни подробни  изследвания при кардиолог, анестезиолог и тестване за антибиотици и анестезии ) с предизвикано раждане при д-р Иван Димитров.
Сега не искам да рекламирам, нито да оплювам когото и да било лекар или болница, а споделям своето собствено преживяване!
Нито от Марковс, нито от майчин дом - доц. Димитрова получих адекватна лекарска помощ а само едно брутално безсърдечно нечовешко отношение към болката на хората... Димитрова ни държа в коридора като кучета докато ми попълва документа за аборт и на опашката пред всички ни се кара да го махаме това бебе по-бързо (бременни момичета от опашката дойдоха да ни успокояват с мъжа ми...)
На целия екип на болница Щерев съм безкрайно благодарна! Когато влизах в болницата за аборта си мислех че повече никога няма да мога пак да се върна в нея заради ужасния спомен, но не... честно казано аз обикнах тези хора защото работят със сърцата си !!! От  д-р Едвард Михайлович (който ми постави таблетките), д-р Иван Димитров (който водеше цялата процедура до края) и д-р Светлин Иванов (анестезиолога) дооо всички смени акушерки които се изредиха за тези 3 дни!!!  Всички те  направиха всичко възможно да се чувствам спокойна, сигурна, да не ме боли и нито един от тях не пестеше време да ми обясни всеки един детайл! Д-р Димитров минаваше да ме види през няколко часа, анестезиолога идваше с упойка веднага щом ме заболи, а акушерките ми мереха кръвното и температурата по 5 пъти на ден, носеха ми храна, консумативи или идваха просто да ми поговорят... И според мен всичко това не е само заради парите които си плащаме там в голяма степен си е до човек!!! В крайна сметка аборта там ми излезе с 300лв повече отколкото в майчин дом... ами заслужаваха си! Защото за всички други изследвания преди това не съм платила 1 стотинка... докато не излязоха резултатите от хорионбиопсията не съм платила нищо за всичките консултации и ревове дето им изревах по кабинетите! накрая платих 300лв за хорионбиопсията и 900лв за аборта. И на д-р Димитров за консултациите и прегледите преди аборта не съм плащала нищо!  Просто в такъв тежък момент човек има нужда от човещина, а не на конвейра да вдига краката и по-бързо да се маха че идват следващите... това щеше да ме срине  тотално! 
Извинявайте за дългия пост, просто аз имах нужда от такъв преди две седмици когато започна целия този ужас! Слава Богу всичко вече мина и се моля следващия път да е със здраво бебенце! Всички доктори ни убеждават че причината не е в нас а е просто лошо стечение на обстоятелствата...   Има ли сред вас мами които след бременност с Даун са родили здраво бебе? 💝

Общи условия

Активация на акаунт