Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 804
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 499
Здравей,съжалявам за мъката ти! Sad Но как си правила БХС без ранната ФМ?

# 406
  • Мнения: 266
Здравей,съжалявам за мъката ти! Sad Но как си правила БХС без ранната ФМ?

Ами аз се следях във ВМА при д-р Гиздов където той на неговия ехограф (който не е като тези на феталните морфолози) ми измери бебето,НТ, носни костици и там всичко което се мери и с тези измервания отидох в майчин дом където само ми взеха кръв а аз им дадох измерванията от Гиздов      и след няколко дни ми излезнаха резултатите в https://genetika.maichindom.com/ .
А за феталните морфологии той си ми каза че трябва да си ходя на друго място с резултата от БХС като излезе просто защото той няма толкова добра апаратура с която да може да оглежда всеки орган на бебето, няма 3Д или 4Д или като цяло да извършва толкова подробен преглед, а прави основните замервания следи за отклонения но с по-стар ехограф.

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 23:08 от Ntmasdom

# 407
  • Мнения: 499
Да,ясно.. А в коя седмица в крайна сметка измериха НТ-4,6мм? Извинявай,ако те притеснявам с въпросите си.. Просто преди 5месеца и аз минах през ада да чувам различни мнения..

# 408
  • Мнения: 266
Да,ясно.. А в коя седмица в крайна сметка измериха НТ-4,6мм? Извинявай,ако те притеснявам с въпросите си.. Просто преди 5месеца и аз минах през ада да чувам различни мнения..

Няма проблем, ако не искаме въпроси няма да пишем тук Simple Smile В 12,4 г.с.... НТ беше измерена 4,6мм - една седмица след БХС на който беше измерена 1,3мм

# 409
  • Мнения: 172
На мен това доста ми заприлича на реклама на болница Щерев.. дано да не е така, би било жестоко.

Извинявам се, ако не е така и много съжалявам за това, което ви се е случило. Изчетох доста по темата - много жени раждат здрави бебета след това, изчакай да се възстановиш (колкото препоръчат лекарите) и опитайте отново!

# 410
  • Мнения: 266
На мен това доста ми заприлича на реклама на болница Щерев.. дано да не е така, би било жестоко.

Извинявам се, ако не е така и много съжалявам за това, което ви се е случило. Изчетох доста по темата - много жени раждат здрави бебета след това, изчакай да се възстановиш (колкото препоръчат лекарите) и опитайте отново!

Не е реклама бъдете сигурна! Пак казвам че не рекламирам никой и не съдя никой, а разказвам само моето лично преживяване!  Не отричам професионализма нито на докторите от Марковс нито на доц. Димитрова ... сигурна съм че са помогнали на много хора! Просто моя късмет беше такъв! Както със сигурност има и много недоволни от Щерев...
Благодаря  Chobsi16 за успокоението и аз чета доста по темата, но страха след като веднъж вече се е случило не мога да го изкореня ❤ Докторите казаха между 3 и 6 месеца възстановяване и действаме пак!!! 💝

# 411
  • Мнения: 499
Едва ли е реклама,но за пореден път се убеждавам,че с тези доктори е, както случиш и да пази Бог да търсиш различни мнения.. При мен също имаха съмнения за хромозомна аномалия в 11+г.с. и ми беше извършена хорионбиопсия в Щерев от Чавеева. За щастие резултатите от краткия анализ бяха отрицателни. След като ми звънна да ми ги съобщи,каза че трябва да се направят още изследвания за всекк случай и дори не ме извика да провери дали има промяна с развитието на плода.. Бяхме изпратени в Геника като собственоръчно трябваше да вземем остатъка от пробата ми и да я занесем в МД при генетичка,която Чавеева ни посочи. Как се носи из цяла София епруветка с ДНК анализ в чантата ми все още не си го обяснявам, но както и да е.. Консултацията с въпросната генетичка продължи няма и 5 минути, при коетл взе пробата и каза,че след като я пуснат ще ми пратят банковата си сметка,за да наредя парите естествено.. За щастие имах удоволствието същият ден да се запозная с професор Кременски, който без да сме искали да отнемаме от времето му ни изслуша и когато чу,че след хорионбуопсията бебето повече не е гледано веднага ни организира преглед във Фемина.. Там не установиха никакви проблеми с плода и казаха,че след като биопсията не е показала отклонения няма за какво да се тревожим.. Още на следващата седмица в 12+ с беебето нямаше никакви показатели извън норма... След като 1 месец чаках генетичката с информация какво се случва с останалите изследвания като все ми казваше утре ще ви изпратя информация и че ще ми струва още около 400лв всичко(тогава не съм пестила пари за нищо) накрая ми изпрати мейл,че все пак пробата ми не е годна и преппръчвала амниоцентеза.. За този период бебето ми се развиваше напълно нормално. В 17+ отново бях на преглед при Чавеева,която директно искаше да ме приемат за амниоцентеза. След като й казах , че ако няма причина от ехограф , отказвам отново да излагам детето си на риск тя ме прегледа и наистина установи , че проблем с бебо няма. Но продължи да настоява за амнио, при което категорично отказах и тя ме изпрати с думите,че в крайна сметка като го родя аз ще си го зснеса у дома,не тя. Коравосърдечно и монотонно. Е тогава не знаех,че освен кратък анализ може да се пусне о разширен такъв , който тя явно е пропуснала да спомене...  на мен биопсията ми струваше 500Лв. като последният преглед,който тя ми извърши за няма и 10 минути още 100 лв. Не броя сумите за останалите прегледи и тн. О
при тях.  В 20г.с. бях на ФМ при доц.Димитрова, да не е от най-разговорливите и усмихнати хора,но след 40минутен преглед ми обясни всичко и установи,че проблем няма. За всеки случай ме изпрати и на ехокардиография при доктор Спасов,изключителен професионалист,препоръчвам. След това продължих прегледите си при друг много добър лекар в моя край,който също до ден днешен проблем в детето не вижда. Вече съм в осми месец,но страхът още не ме е напуснал след преживяното в началото и във въпросната клиника Щерев.. понеже много се отплеснах,мисълта ми е,че доволни и недоволни винаги ще има...

# 412
  • Мнения: 172
Пожелавам ви бързо и безпроблемно възстановяване! Последвано от успешна бременност!
Бих посъветвала всички, ако имат възможност, директно да правят ДНК тест, защото БХС и ФМ могат да донесат както ненужна паника, така и фалшиво успокоение. Ние самите вече сме 9ти ден в агоноя и очакване...
Скрит текст:
Едва ли е реклама,но за пореден път се убеждавам,че с тези доктори е, както случиш и да пази Бог да търсиш различни мнения.. При мен също имаха съмнения за хромозомна аномалия в 11+г.с. и ми беше извършена хорионбиопсия в Щерев от Чавеева. За щастие резултатите от краткия анализ бяха отрицателни. След като ми звънна да ми ги съобщи,каза че трябва да се направят още изследвания за всекк случай и дори не ме извика да провери дали има промяна с развитието на плода.. Бяхме изпратени в Геника като собственоръчно трябваше да вземем остатъка от пробата ми и да я занесем в МД при генетичка,която Чавеева ни посочи. Как се носи из цяла София епруветка с ДНК анализ в чантата ми все още не си го обяснявам, но както и да е.. Консултацията с въпросната генетичка продължи няма и 5 минути, при коетл взе пробата и каза,че след като я пуснат ще ми пратят банковата си сметка,за да наредя парите естествено.. За щастие имах удоволствието същият ден да се запозная с професор Кременски, който без да сме искали да отнемаме от времето му ни изслуша и когато чу,че след хорионбуопсията бебето повече не е гледано веднага ни организира преглед във Фемина.. Там не установиха никакви проблеми с плода и казаха,че след като биопсията не е показала отклонения няма за какво да се тревожим.. Още на следващата седмица в 12+ с беебето нямаше никакви показатели извън норма... След като 1 месец чаках генетичката с информация какво се случва с останалите изследвания като все ми казваше утре ще ви изпратя информация и че ще ми струва още около 400лв всичко(тогава не съм пестила пари за нищо) накрая ми изпрати мейл,че все пак пробата ми не е годна и преппръчвала амниоцентеза.. За този период бебето ми се развиваше напълно нормално. В 17+ отново бях на преглед при Чавеева,която директно искаше да ме приемат за амниоцентеза. След като й казах , че ако няма причина от ехограф , отказвам отново да излагам детето си на риск тя ме прегледа и наистина установи , че проблем с бебо няма. Но продължи да настоява за амнио, при което категорично отказах и тя ме изпрати с думите,че в крайна сметка като го родя аз ще си го зснеса у дома,не тя. Коравосърдечно и монотонно. Е тогава не знаех,че освен кратък анализ може да се пусне о разширен такъв , който тя явно е пропуснала да спомене...  на мен биопсията ми струваше 500Лв. като последният преглед,който тя ми извърши за няма и 10 минути още 100 лв. Не броя сумите за останалите прегледи и тн. О
при тях.  В 20г.с. бях на ФМ при доц.Димитрова, да не е от най-разговорливите и усмихнати хора,но след 40минутен преглед ми обясни всичко и установи,че проблем няма. За всеки случай ме изпрати и на ехокардиография при доктор Спасов,изключителен професионалист,препоръчвам. След това продължих прегледите си при друг много добър лекар в моя край,който също до ден днешен проблем в детето не вижда. Вече съм в осми месец,но страхът още не ме е напуснал след преживяното в началото и във въпросната клиника Щерев.. понеже много се отплеснах,мисълта ми е,че доволни и недоволни винаги ще има...
Щом резултатите от краткия анализ са били отрицателни и нищо притеснително не се вижда на ехограф, най-вероятно всичко е наред. Наслаждавай се на остатъка от бременността и се похвали със здраво и пухкаво бебе след около месец Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 09:16 от AnMary

# 413
  • Мнения: 499
Чобси,какъв е вашият случай?

# 414
  • Мнения: 172
Чобси,какъв е вашият случай?

1:135 риск за Даун заради лошо съотношение между хормоните, на ФМ всичко беше наред. Чакаме резултати от пренатест.
Резултатите от БХС бяха готови миналия петък, за това много се проточи чакането за нас, заради двата уикенда. До сряда би трябвало да се обадят от пренатест. Чакането е много мъчително..

# 415
  • Мнения: 266
Пожелавам ви бързо и безпроблемно възстановяване! Последвано от успешна бременност!
Бих посъветвала всички, ако имат възможност, директно да правят ДНК тест, защото БХС и ФМ могат да донесат както ненужна паника, така и фалшиво успокоение. Ние самите вече сме 9ти ден в агоноя и очакване...

О да! Със сигурност това ще ни е обица на ухото и следващия път в 9та седмица отивам направо за ДНК тест! Аман от специалисти и теории на вероятността!

# 416
  • Мнения: 499
Чобси,какъв е вашият случай?

1:135 риск за Даун заради лошо съотношение между хормоните, на ФМ всичко беше наред. Чакаме резултати от пренатест.
Резултатите от БХС бяха готови миналия петък, за това много се проточи чакането за нас, заради двата уикенда. До сряда би трябвало да се обадят от пренатест. Чакането е много мъчително..

Стискам палци и вярвам,че всичко ще е наред!

# 417
  • Мнения: 18 530
Желая успех! Щом на ФМ всичко е било наред, мисля, чеПренатеста ще донесе хубави новини!

# 418
  • Мнения: 172
Обадиха се от пренатест, бебчето ми няма Даун! Цяла планина падна от плещите ми.

Пожелавам здрави бебчета на всички!
И скоро да има по-достъпен пренатален тест, от който да могат да се възползват всички, за да се елиминира БХС като метод!

# 419
  • Мнения: X
Браво,Чобси. Лек финал!

Общи условия

Активация на акаунт