Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 795
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 530
Резултатите ти за мен са отлични (не съм лекар, ама доста поизчетох по темата покрай себе си).

Имаш завишаване леко на  Free - bCG, но в комплект с другите ти показатели, не ми се вижда тревожно. За рискови се считат резултати под 1:250, а ти си далеч от тях.

# 61
  • Мнения: 2 513
Резултатите ти за мен са отлични (не съм лекар, ама доста поизчетох по темата покрай себе си).

Имаш завишаване леко на  Free - bCG, но в комплект с другите ти показатели, не ми се вижда тревожно. За рискови се считат резултати под 1:250, а ти си далеч от тях.
Благодаря мила, вече съм по-спокойна и ще чакам какво ще каже док. Ако каже, че всичко е наред, няма да предпиемам други изследвания! Благодаря още веднъж Kissing Face

# 62
  • Мнения: 2 513
Днес пуснах пренатален днк тест, nipt light,  450 euro за три аномлии + пол. Док видя резултатите и не му харесаха, предложи втрои бхс, но не бих издържала дотогава, затова направо кръвен. Дано всичко е наред, стискайте палци!
Бъдете здрави и бебчетата, които носите!

# 63
  • Мнения: 18 530
Стискаме палци!

# 64
  • Мнения: 21
Здравейте момичета, моя резултат от NT е 3.98 mm.Моля,ви дайте ми съвет,защото съм на 23 и ми е първа бременност! Много ми е притеснено,а прегледа при гинеколога ми е чак в понеделник,тогава ще са готови и резултатите от биохимичния скрийнинг! Благодаря ви предварително!

# 65
  • София
  • Мнения: 5 726
Здравейте момичета, моя резултат от NT е 3.98 mm.Моля,ви дайте ми съвет,защото съм на 23 и ми е първа бременност! Много ми е притеснено,а прегледа при гинеколога ми е чак в понеделник,тогава ще са готови и резултатите от биохимичния скрийнинг! Благодаря ви предварително!

Измерена е голяма стойност и най-вероятно ще имаш лоши резултати от БХС. Вариантите са да направиш пренатест (цените много варират в различните лаборатории, в Майчин дом също се прави),амнио или нищо да не правиш.
Кой вариант ще избереш ти... съвети ще има всякакви за всеки от вариантите.

# 66
  • Мнения: 18 530
Най-лесно е да направиш Пренатест или друг неинвазивен тест, само пари трябват. Бих те посъветвала да не чакаш за амниоцентеза, защото тя е чак след 16 седмица и се губи много време!

Докато чакаш, запиши си час и при още един специалист да те види. Кой ти отчете първия резултат?

Желая силно успех и всичко да е наред!

# 67
  • Мнения: X
Като записваш втори час при сертифициран специалист! по фетална медицина, задължително кажи, че си за второ мнение, така ще те вместят по-напред с часовете.
Може да е измерена грешно.
Феталният специалист дава най-правилни насоки какъв метод за диагностициране да се избере.
За предпочитане е  болница, която има капацитет да се погрижи за теб във всички случаи от-до!
Има по-ранен инвазивен тест от амниоцентезата - хорионбиопсия, но не всеки лекар може да го прави.

# 68
  • Мнения: 18 530
В Майчин дом има добри специалисти за всичко.

За второ мнение може в МЦ Фемина или Марков или някой друг специалист от такъв ранг.

# 69
  • Мнения: X
Да, в Майчин дом има специалист за всичко.
Аз предпочетох частна болница, защото се наложи и медицински аборт след това, бях много травмирана и предпочитах щадящо за мен отношение.

# 70
  • Мнения: 21
Благодаря,Ви много за съветите!

# 71
  • Мнения: 2 513
Не се панирай, ами действай. Иди на още една ФМ, ако и втори лекар потвърди и резултатите от бхс не са много добри, бих направила днк тест. Аз самата пуснах такъв. Успех, вярвам, че всичко е наред!

# 72
  • Мнения: 2 513
Излезна ми резултата от транкилити теста, всичко е наред, отрицателен е за трите синдрома. Камък ми падна от плещите!
Според теста ще е мома, АГто каза, че ще е момче в 13г.с....
Смятам че теста е по-достоверен, макар и за пола да е 97%...

# 73
  • Мнения: 18 530
Вярвай на теста, честито! Simple Smile

# 74
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Момичета, много съм притеснена, здравейте! Бях на 2 фетални морфология, на първата нухалната транслуценция ми беше 0.82мм,но на втората седмица по късно - 3мм.Втората ми беше в 13гс+4дни.Възможна ли е такава разлика според вас? Лекарите са различни, риска от Бхс ми е 1:54, преизчисления 1:10.Във вторник ще правя пренатест, но не знам докато излязат резултатите как ще оцелея.

Общи условия

Активация на акаунт