Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 108 438
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 499
Аз знам,че,ако резултатите от неинванзивния са лоши задължително правят и инванзивен за доказателство,но да не Ви излъжа.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 25 280
И аз мисля така.

# 287
  • Мнения: 18 656
Да, но това е само при лоши резултати, които все пак се случват наистина много рядко.

# 288
  • Мнения: 51
На мен ми предложиха прена тест при който пробата се изпраща в Калифорния САЩ.А има и друга фирма те ги изпращат в Германия.Мисля че няма значение дали едната или другата фирма да избера.Теста ще ми го правят там където ми правиха скрининга в Пловдив. Мога и сама да се свържа с агент и така да стане.Вие къде и как сте го правили?Ако сте?

# 289
  • Мнения: 18 656
Избери който искаш ти или както те посъветват лекарите. Аз правих Преннатест,  но преди 3 години нямаше такъв избор.

# 290
  • Мнения: 3 085
Хорионбиопсията мисля ,че ще покаже.Преди 3 години и аз бях с 1:4 Даун.Носната кост я имаше но беше недостъчно развита.Излезе положителна и абортирах в 14 +3 ....Съжелявам..дано при вас не се стекат така нещата..

За съжаление моят тези е същия.
Днес излезе хорион биопсията бебето е със синдром на Даун.
Много съжелявам-кураж действайте и после пак напред...

# 291
  • Мнения: 177
Хорионбиопсията мисля ,че ще покаже.Преди 3 години и аз бях с 1:4 Даун.Носната кост я имаше но беше недостъчно развита.Излезе положителна и абортирах в 14 +3 ....Съжелявам..дано при вас не се стекат така нещата..

За съжаление моят тези е същия.
Днес излезе хорион биопсията бебето е със синдром на Даун.
Много съжелявам-кураж действайте и после пак напред...
Писах ви лично съобщение
Благодаря ви

# 292
  • Мнения: 173
Рискът може да е дошъл от възрастта.
Не е дошъл от възрастта, то си е написано, че възрастовият е 1:200. Биохимичният е прекалено висок, той се отразява и на комбинирания. Иначе като гледам всички други показатели са ОК.
Да това е странно защо при такива показатели биохимичния е толкова висок? Следобед съм при лекаря да видим.
Днес след посещението при доктора ни посъветваха за пренатален тест,който бил с точност 99,9%!
Другите методи не ни ги препоръчаха заради риска от аборт.Някой правил  ли е такъв тест?Наистина ли е толкова точен?Все пак си е ДНК тест.

Аз пуснах Пренатест малкия пакет за Даун, Патау, Търнар и половите.. беше отрицателен след което проблемите и съмненията пораснаха и вече в 18та седмица се видяха и на ехограф, в генетичната лаборатория имаха съмнения за триплоидия(която не се изследва с Пренатест) и след аборта изследването даде наличие на триплоидия. При мен Пренатеста беше загуба на 1000лв, няколко седмици забавяне с прекъсване на бременността и аз лично не го препоръчвам! Според мен трябва да се направи консултация с генетик и той да препоръча надежден метод. Надявам се с моя опит да съм ти полезна.

# 293
  • Мнения: 18 656
Питайте лекарите си и за новото изследване - Джийн Сейф, което предлагат Пренатест. Изследва за изключително много болести и ми се струва много полезно! Но цената е висока Sad

# 294
  • Мнения: 321
Аз правих на Cell genetics. В София,но имат представител и за Пловдив. 1300 лева беше за триплодия,Даун ,Патау,Едуардц и пол. ИзпращтТ ги в Америка.

# 295
  • Мнения: 872
Рискът може да е дошъл от възрастта.
Не е дошъл от възрастта, то си е написано, че възрастовият е 1:200. Биохимичният е прекалено висок, той се отразява и на комбинирания. Иначе като гледам всички други показатели са ОК.
Да това е странно защо при такива показатели биохимичния е толкова висок? Следобед съм при лекаря да видим.
Днес след посещението при доктора ни посъветваха за пренатален тест,който бил с точност 99,9%!
Другите методи не ни ги препоръчаха заради риска от аборт.Някой правил  ли е такъв тест?Наистина ли е толкова точен?Все пак си е ДНК тест.

Аз пуснах Пренатест малкия пакет за Даун, Патау, Търнар и половите.. беше отрицателен след което проблемите и съмненията пораснаха и вече в 18та седмица се видяха и на ехограф, в генетичната лаборатория имаха съмнения за триплоидия(която не се изследва с Пренатест) и след аборта изследването даде наличие на триплоидия. При мен Пренатеста беше загуба на 1000лв, няколко седмици забавяне с прекъсване на бременността и аз лично не го препоръчвам! Според мен трябва да се направи консултация с генетик и той да препоръча надежден метод. Надявам се с моя опит да съм ти полезна.
Малко е плашещо така написано. Триплодията я изследва и БХС. Момичето е правило и няма съмнение за такава. Моите резултати бяха почти същите,а и годините също. Писах на Кременски и според него биохимичния риск не се гледа отделно. Аз направих пренатест на Майчин дом., 820 лева за Даун, Патау и Едуард. Всичко за момента е наред

# 296
  • Мнения: 114
Аз правих на Cell genetics. В София,но имат представител и за Пловдив. 1300 лева беше за триплодия,Даун ,Патау,Едуардц и пол. ИзпращтТ ги в Америка.

И аз се доверих на тях, но по-разширен пакет, защото ми трябваше и ДиДжордж.  На шестия-седмия ден ми изпратиха резултатите, а на следващия ден ми ги изпратиха и преведени на бг.

# 297
  • Мнения: 51
[
Скрит текст:
b][/b]
Рискът може да е дошъл от възрастта.
Не е дошъл от възрастта, то си е написано, че възрастовият е 1:200. Биохимичният е прекалено висок, той се отразява и на комбинирания. Иначе като гледам всички други показатели са ОК.
Да това е странно защо при такива показатели биохимичния е толкова висок? Следобед съм при лекаря да видим.
Днес след посещението при доктора ни посъветваха за пренатален тест,който бил с точност 99,9%!
Другите методи не ни ги препоръчаха заради риска от аборт.Някой правил  ли е такъв тест?Наистина ли е толкова точен?Все пак си е ДНК тест.

Аз пуснах Пренатест малкия пакет за Даун, Патау, Търнар и половите.. беше отрицателен след което проблемите и съмненията пораснаха и вече в 18та седмица се видяха и на ехограф, в генетичната лаборатория имаха съмнения за триплоидия(която не се изследва с Пренатест) и след аборта изследването даде наличие на триплоидия. При мен Пренатеста беше загуба на 1000лв, няколко седмици забавяне с прекъсване на бременността и аз лично не го препоръчвам! Според мен трябва да се направи консултация с генетик и той да препоръча надежден метод. Надявам се с моя опит да съм ти полезна.
Малко е плашещо така написано. Триплодията я изследва и БХС. Момичето е правило и няма съмнение за такава. Моите резултати бяха почти същите,а и годините също. Писах на Кременски и според него биохимичния риск не се гледа отделно. Аз направих пренатест на Майчин дом., 820 лева за Даун, Патау и Едуард. Всичко за момента е наред
Да при БХС се изследва триплодия.Моят риск там е 100000.



На мен ми предложиха този тест.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 10:05 от AnMary

# 298
  • Мнения: 51
А как да се свържа с професор Кременски?

# 299
  • Мнения: 264
А как да се свържа с професор Кременски?


Това е имейла на професора: kremensk@yahoo.com.

Копирам и телефоните от сайта:

Телефони за връзка с Лабораторията:
(+359 2) 9172 268 : Началник - консултации
(+359 2) 9172 468 : За резултати и консултации
(+359 2) 9172 254 : За резултати (Скрининг бременни)
(+359 2) 9172 464 : За резултати (Скрининг новородени)
GSM - 0882436028 : За консултации
(+359 2) 9172 469 : Факс
(+359 2) 9172 473 : Допълнителен

Това, което знам е че всеки ден след 10 часа се правят безплатни консултации Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт