Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 111 056
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 51
Скрит текст:
А как да се свържа с професор Кременски?


Това е имейла на професора: kremensk@yahoo.com.

Копирам и телефоните от сайта:

Телефони за връзка с Лабораторията:
(+359 2) 9172 268 : Началник - консултации
(+359 2) 9172 468 : За резултати и консултации
(+359 2) 9172 254 : За резултати (Скрининг бременни)
(+359 2) 9172 464 : За резултати (Скрининг новородени)
GSM - 0882436028 : За консултации
(+359 2) 9172 469 : Факс
(+359 2) 9172 473 : Допълнителен

Това, което знам е че всеки ден след 10 часа се правят безплатни консултации Simple Smile
Много благодаря!:smile:

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 13:40 от AnMary

# 301
  • Мнения: 7
Мами, високо отклонение на bcG 4.76. Някоя има ли идея кога се увеличава?
Утре съм на консултация и ще говорим с лекаря. Но нямам търпение...

# 302
  • Мнения: 134
Здравейте, и при мен единият хормон от скрийна е завишен, но на пренатеста се показа, риск < 1/10000 за даун синдром и други няколко синдрома. Феталната фракция на панорама теста е 8.8%,което ми се вижда малко. Сега се чудя дали да правя амнио или не? Възможно ли е панорама тестът да греши и малка ли е тази фетална фракция?

Това, което ми каза лекарката по телефона е, че само от ултразвука, където всичко изглеждало добре+ възрастта рискът е 1:750, после обаче, заради единия от хормоните общият риск пада на 1:160. За съжаление, нямам в себе си резултатите и не знам колко е само чисто биохимичният риск. За този риск тя препоръчва пренатест, който аз вече съм си правила и е негативен. Сега,обаче, се паникьосвам и се чудя дали да не правя и амниоцентеза...

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 18:49 от dosgardenias

# 303
  • Мнения: 872
В моите резултати пише че фетална фракция трябва да е над 3%, моята беше 12 %, но трябва да се има предвид че съм правила теста в 15-16 седмица.

# 304
  • Мнения: 18 774
При мен пишеше 19% в 13-14 седмица, май няма зависимост, не знам.

# 305
  • Мнения: 134
Здравейте момичета, искам да ви благодаря за вашите мнения и особено на Бианка за подробната информация на лични. Аз още не мога да се успокоя, за съжаление, дойде ми като шок, защото всичко беше съвсем наред и след хубавия ултразвук казахме на всички роднини, че чакаме детенце.
Сега чета подробно темите посведени на хромозомни аномалии, БХС и пренатестовете. Доколкото разбирам, моят проблем е от съотношението на двата хормона. По телефона лекарката ми каза, че единият (предполагам гонадотропният) е завишен два пъти над медиана. Явно, обаче, че и ПАПП трябва да е понижен, иначе не би се отразило негативно. Не можах да разбера, откъде би могло да дойде това отклонение на хормоните, ако не е хромозомна аномалия?
Опитвам се да се успокоя и да не го мисля. Засега ще се опитам да отида при доцент Димитрова, но трябва по някакъв начин да си взема резултатите от кръвния тест от Надежда.
След това ще видя какво ще ме посъветва тя. Може да повторя неинвазивния за мое успокоение + Джийн сейф, може амниоцентеза(но ме е страх).
Този тест има меко казано неприятно психологическо въздействие, дори при вече правен Панорама тест. Панорамата я направих доста рано-- в средата на 10та седмица и това ме гложди.

Здравейте отново, звъннах лично на доцент Димитрова. Тя наистина е леко безцеремонна и откровена. Каза ми, че няма какво да се занимавам с повторни фетални морфологии, няма да ми решат проблема. Трябва или неинвазивен ДНК тест или амнио. Аз си мисля, че ще повторя отново неинвазивен тест, за свое успокоение, вече съм в по-напреднала седмица и феталната фракция ще е по-голяма. Тъкмо докато дойде времето за амнио ще имам още един резултат и от там ще реша какво да правя. Въпреки това, ще отида на фетална морфология при нея, то не пречи.

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 12:23 от dosgardenias

# 306
  • Мнения: 872
Аз нещо не разбирам, правила си днк тест и е отрицателен, така ли?

# 307
  • Мнения: 134
Да, имам правен Панорама тест в 10та седмица, от който резултатите бяха хубави.
след това в 12+6 имам ултразвук/ФМ с измерване на НТ, костици и други + кръвен тест за два хормона.
Резултатът от кръвния тест е зле, единият хормон е завишен два пъти над медиана. Другият уж е наред, но нямам достъп до самите изследвания, чак в понеделник ще мога да ги взема.

По телефона ме попитаха за феталната фракция на генетичния тест, която е 8.8% и не знам дали не е ниска. Явно това оказва влияние на резултатите. Също така, като попитах по какви причини може да е завишен този хормон, ми казаха, че най-честата причина за повишени стойности е хромозомна аномалия. Заради лошия биохимичен риск, комбинираният ми риск пада на 1:160, а преди него е бил 1:795. Тоест, хормоните явно са доста зле...

Та, давам си сметка, че звуча идиотски...но се притеснявам и се чудя дали няма объркване с генетичния тест, който е правен в доста ранна седмица. Предишната бременност постъпих много умно като правих само и единствено пренатест, без да пускам този скрийн. Сега в България ме изнудиха да го пускам, въпреки направен и готов генетичен и ща не ща се притеснявам...

# 308
  • Мнения: 872
Според мен ако има грешка е в БХС, пренатален тест на която и да е фирма дава 99.9 % точност.Още повече, че ако феталната фракция е била ниска (а според мен минимума е 2%) щяха да поискат втора кръвна проба, но не и да ти изчислят грешен резултат. Мисля че няма защо да се притесняваш, още повече да правиш още един пренатален тест.

# 309
  • Мнения: 421
Подкрепям villygdr, мен ме викаха да дам повторно кръв, че фракцията беше недостатъчна. Не биха нагласяли резултати просто така. И аз се бях зарекла да не правя БХС, че е само статистически прогнози и съжалявам че направих
Също така, като правих транквилити теста, ми разказаха случай, в който с два дена разлика, БХС е дал много различен резултат

# 310
  • Мнения: 134
Много ви благодаря, момичета!  Дано сте прави и дано бебче (и аз покрай него) имаме късмета всичко да му е наред!
Представям си, ако не бях правила преди това генетичния, сигурно сега щях да съм още по-ужасена.

# 311
  • Мнения: 50
Здравейте момичета, днес бях на ранна фетална морфология в центъра на Марков, при Д-р Атанасова и за съжаление измери нухална транслуценция 2.89 има носна костица. Лекарската не изглеждаше притеснена, но аз много се притесних. Утре сутрин ще ми вземат кръв за БХС, но предвид стойностите от ФМ и годините ми 33г съм сигурна, че ще излезе висок. Има много време до срока за аминоцентеза,минах само да си споделя терзанията и притесненията си Sad

# 312
  • Мнения: 18 774
Годините 33 не са ти много! И транслуценцията реално си е в нормите. Успех от мен! Simple Smile

# 313
  • Мнения: 13
При Д-р Мария Янкова МЦ -Св Петка
Д-р Чучумишев клиника Малинов и д-р Стратиева 1АГ Св.София
За Гр.София става дума.
От изброените знам само д-р Стратиева, добър специалист, бих и се доверила ,иначе препоръчвам и д-р Чавеева в Щерев. При нас имаше увеличена нухална гънка и увеличени вентрикули , доктора при които бях ходила беше доста ме наплашил, риска беше увеличен, но д-р Чавеева беше тази ,която  даде надежда, правих и неинвазивен тест и слава Богу се роди живо и здраво детенце.След излизане на резултатите , ако са добри, може да се консултирате с нея.
Може ли да споделите повече за случая ви, тъй като аз също съм доста наплашена...

# 314
  • Мнения: 180
Момичета 7 дни след аборта по медицински причини в 15 седмица т.е днес както си отивам до тоалетната получавам страхотен кръвоизлив но с такава сила че под напора излиза чак кръвта.Тичам в болницата мъжа ми ме докара и получавам колапс аз съм с ниско кръвно и хемоглобина.Оказва се че след като 5 лекаря ме гледаха и идвах на спешен кабинет преди 5 дни и отделно понеделник бях на контролен преглед "всичко е наред ".Имала съм остатъци и то доста от плацентата и ме вкараха за спешен кюртаж.В момента всичко е под контрол но аз вече наистина не знам
аз ли съм карък гледаха ме и с вагиналем ехо и уж всичко беше наред и не знам за малко щях да си отида но ме спасиха де дано на никой не се случва това което преживявам.


Simona Tulina пиши ми съобщение какво те интересува с каквото мога ще ти бъда полезна с радост:)

Общи условия

Активация на акаунт