Деца от всички страни, добре сте дошли-5!

  • 37 193
  • 735
  •   1
Отговори
# 150
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бибит така е и с мъжете Simple Smile
Плами голяма забава с шампоана Sunglasses

Аз пазарувам основно он лайн, нямам сили и време да ходя по магазините с нашият сладур. Един път седмично ходим на пазар и това ни коства доста енергия.

При мен е неясно положението, нямам зацапване, но все още не съм сигурна да се радвам или да тъжа. Пуснах си най накрая кръвен тест и другата седмица надявам се да е ясно.

Зест тук има много кърлежи, често има ухапвания. Срещу ТБЕ  имаме ваксина а за Лаймска болест няма ваксина. Синът ми изкара май месец Лаймска болест не е нещо страшно лекува се с антибиотици.
Следи за червен кръг около ухапаното място, появява се около 4 седмици по късно. При нас продават едни специални пинсети за вадене на кърлежи. Не се пускат изследвания превантивно просто се наблюдава.

Бибит хубаво си решила да не го нсилваш

# 151
  • Мнения: 277
Zest, това с кърлежа е ужасно. Преди една година и двамата хванаха по един. От пролетта съм в размисъл дали всички да слагаме ваксина. Решила съм децата ще ги ваксинираме на пролет, макар, че може и сега. Мисля да изчакам до февруари. Ние живеем е гората и кърлежи има навсякъде. Отделно навсякъде има тревни площи, в които малчо се търкаля непрекъснато. Едно приятелско семейство са ваксинирани, сега сложиха ваксина и на малката която е на 2 годинки. Питах комшийката, с която сме си близки, тя каза, че ще се ваксинират сега, но само тя и мъжът 🤣 Рискът при децата да хванат този вирус, който се пренася от кърлежите, бил много малък. Аз знам, че е еднакво опасно и за възрастни и за деца.

Егати учителите. Много строги. Направо тръпки ме побиха. Все едно сестра ми ми разказва когато е била в първи до трети клас. 😃 Според мен прекалената строгост и взискателност отблъсква децата, но това е мое мнение. Нас тук ни учат, че детето най-добре се учи под формата на игра, когато само проявява интерес за знание и ако учителят поднася материала по начин достъпен за възрастта на детото. Това с изписването на букви и триенето с гума при дете на 6 години ми идва в повече. Но все пак всеки педагог има собствен метод на обучение.
На Йоан му дадоха домашно по желание миналият петък и в сряда вечерта преди да си легне искаше да го пишем заедно. Понеже беше време за лягане, а и аз не смятам че вечер е най-подходящото време за учене, той се разплака, че на другият ден няма да му дадат ново домашно, защото не е готов с предишното. Едва го успокоих, като му обещах че ще говоря с учителката. На другата сутрин още преди да го запиша като пристигнал трябваше да говоря с нея и да я помоля да му даде ново домашно 🤣🤣 Момичето много се притесни, че го е натоварила излишно, защото така или иначе тези домашно не са задължителни. Днес бяхме вкъщи и още сутринта след закуска седна прилично да си напише всичко. Дано и занапред му остане желанието за учене.

# 152
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Мда, при малкия Бибитко става дума за подход на отделен учител, не е обичайно така да се действа, защото при големия не съм забелязала да се коригира по този начин. Въпрос на късмет на какъв учител ще се попадне. Иначе и при нас материалът се поднася под забавна форма.
Съвестно дете ти е Йоан, притеснил се е за домашното, милият. Simple Smile

Комшийката интересно решение е взела да ваксинира само себе си и мъжа. Ей на, имам познато(немско) семейство, чиято дъщеря се разболя от борелиоза на 12, не са забелязали кога е имала кърлеж, усетиха , че нещо не е наред, когато са почнали подувания в колянните стави. И те живееха тогава в периферията на гора, имаха котка , която редовно беше окичена с кърлежи и й ги вадеха с пинсетата.
Надявам се да не взема да пропусна някой кърлеж при децата, не са ваксинирани.

Плами, смях голям с шампоана! Grinning

Две е едно, а обикновен тест за бременност не може ли да се направи? Волско търпение и оптимизъм ти пожелавам! Hug

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 22:53 от Бибит

# 153
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ступи точно при децата има голям риск и за Борелия и за ТБЕ. Съветвам те да си сложите ваксина, тя се слага на 3 дози ако изберете бавнодействащата, която е по добрият вариант според мен.
1 доза, следваща доза след 1 месец и трета доза след една година. След това на 3 та година на 5 та и на всяка 5 се подновява.

# 154
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Привет Дами!

Гледам пак много пишете...Браво! Имам за четене!

Ступи, теб те пропуснах с добре дошла. Ти в Швеция ли беше? Така ми се мотае че четох...
Йоан на колко годинки е? Хубаво е децата отрано да свикват с домашни. Аз Емма от сега съм я почнала - брат й като прави домашни, и тя...и е доволна.
Днес бях на нейната родителска среща - добре мина, но и аз много харесвам нейната учителка. Виж, тази година на Луи е нова уч-ка, и нямам първи добри впечатления, ще видя другата седмица на неговата родителска среща.
Строги учители - в такава начална фаза, не приемам. Децата тепърва започват да си интересуват, да им е любопитно и да не поощриш, това е направо престъпление. Винаги може да се покаже и да се сравни - ето тази буква е по-хубава от другата, ти как мислиш? Но трябва да се остави детето да прави, да опитва и т.н. При Емма всяка седмица се вписва в календар пред стаята дали ще ходи на столова или не. Тя пише О - за Да, и N - за не. Както ги пише, така - важното  ече тя ги пише. И е доволна.
За кърлежите - при нас е редовно, региона ни е такъв. Но и следим. Видя ли - махам с пинсетата. Тя е специална и ММ има много опит в това, аз не, но се научих. В БГ нямаме при нас, откъде да знам как да боравя с пинсета, хм:rolling_eyes: Ваксини не се предлагат, и не слагам. Но и не оставям да се спи с кърлеж, задължително трябва да се махне. На децата къде ли не е имало - на Емма между пръстчетата на краката, на Луи на главата, зад ухото...на мен на коляното, при положение че съм винаги с панталони.
Калалили, браво за магазина. Сега остава да кажеш и какво приготви за вечеря? Нещо музата ми е избягала и тази вечер даже в нета се рових, за идеи за менюта.
Ася, ти всяка седмица ли правиш нещо с децата от класа на Т.? Или не съм разбрала...При нас такива активитети, има през годината по няколко пъти, основно по Коледа и при излети, искат родители да придружават децата.
Две в едно, чакам с тебе! Yellow Heart
Мелина, радвам се че работата ти харесва, добре звучиш! Аз си обожавам работата и въпреки стреса, ми харесва. Хубаво е човек да прави неща които обича.
Зест, покрай теб, и аз измих прозорците, с Емма онзи ден. Не всички, но основните...Ама не се вталявах много, обаче при нас като грейне слънцето и така ми бъркат в очите мръсните прозорци, че се реших и аз. Използвах хубавото време, но знам че идва дъждовен сезон, та ще трае кратко да гледам през чисти стъкла.
Плами, малчо на колко е? Хубава беля ти е направил:bowtie:
За децата и тяхното поведение - нашите са кротки, Емма от време на време може да ми се ядоса, но и хванах цаката и не продължава дълго. Учтиви са, не правят лудории, но и тук във Франция никой нищо няма да ти каже за децата, поне където аз съм ходила.
Тити, не ти завиждам - на такъв климат не бих оцеляла. Но пък се свиква. За оценките не мога да помогна. При Луи например е с проценти - от 100% колко има той за отделните предмети.

Айде, сгита толкова, пка много писах.
До скоро дами!






# 155
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася, ти всяка седмица ли правиш нещо с децата от класа на Т.?


аз водя един път в седмицата нещо като СИП, но е за деца от 2ри и 3ти клас - правим експерименти.
т.е. участието е задължително щом са се записали. аз се водя като част от педаг. екип там, макар грам да не ме въведаха в системата. но това е на доброволни начала, не ми плащат, само ми изплащат консумативите, ако нещо ми трябва.

Две в едно, защо не те прегледат? при нас това се води спешно състояние и веднага викат на ултразвук. стискам всички палци!

ваксина и ние нямаме за пролетния менингит.
борлеозата си е опасна и мен ме е страх. особено като знамколко трудно се диагностицира. само 50% от инфецираните имат червени петна, останалите остават неоткрити  Rolling Eyes

Синът ми изкара май месец Лаймска болест не е нещо страшно лекува се с антибиотици.

това не е точно така.
борелиите си остават в тялото и всеки път имунната система като отслабне и те се размножават и атакуват. дори след много години могат да напакостят.
при вас е било добре, че сте го хванали в началото, защото токсините, които произвеждат след като се размножат доволно, не могат да бъдат неутрализирани.

# 156
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ася не знам, така казаха докторите. Пи антибиотик 15 дена.  Но както говорихме няма ваксина и няма какво да се направи . Ние преглеждаме всеки ден за кърлежи, но този или е паднал или не сме го видели и после е паднал не знам.
Вчера ми излезе резултата от ЧХГ и е 440 Е/L, нямам идея защо е в такива единици но е ниско. Днес ще ходим до спешното да видим дали ще искат да ме прегледат, и да се разбере какво е положението. Със сигурност не е добре, но ще се види дали е миссед, кухо яйце или извънматочна.
За съжаление и този път нямаме късмет.
Не знам дали ще имам сили да продължа.

# 157
  • Мнения: 277
Две в едно, не се отчайвай. Надежда има винаги. Докъто човек е жив-всичко е възможно. 🤗
Кажи как е минало, ако изобщо са те прегледали.
На мен първият ултразвук ми беше в 12-Та седмица и то защото пожелах да ми правят КЮБ-теста. Следващият и последен е между 20 и 22-ра седмица. Незнам при специални бременности как е, но при нормална са само два, от които само един е задължителен. Човек трябва да се въоръжи с огромно търпение.

Cutty, в Швеция сме-да. Йоан е на пет години, другият месец ще направи шест. Благодаря за топлото посрещане.

Плами и аз съм от новодошлите в темата. Много ми допада, защото цари хармония и разбирателство. Няма нападки и осъждания, а само добро настроение. Не разбирам как някой хора, чакат само някой нещо да напише и се започва една плеяда от упреци и недоволства.
За това се чувствам добре дошла в тази темичка, сред хора с които се води разговор.

Вече съм решила-ще се ваксинираме всички на пролет. При нас се говори ваксината за деца до 18 години да я включат в задължителните, които са и безплатни, но и да не го приемат скоро трябва да ги ваксинирам.

Вашите малчугани как са с подреждането на стаята и прибиранто на играчки?
Внас се започват едни безкрайни драми, преговори и театри. Когато стане време за подреждане, изведнъж се изморява до такава степен, че неможе да се повдигне от пода.

На баткото стаята не я коментирам. Там вече не искам и да влизам. А мирисът е на нещо между умряло и изоставена фабрика, с примес на парфюм и снакс 🤪🤪🤪

# 158
  • USA
  • Мнения: 1 323
Леле сериозно е с кърлежите при вас. Тук не съм срещала,но съм чувала от приятелки ,че има.Аз гледам като ходим в гората да сме с шапки и дълги панталони,но явно и това не е спасение. Лятото ходихме на планина в БГ и за първи път видях кърлеж.Познах го ,а го бях виждала само на картинка. Оказа се,че не е един и видях и други. Бях напръскала децата много стабилно с един спрей дето си е направо токсичен и ги карам да тичат след като ги напръскам,че не се диша. Много обичат да се търкалят по тревите и си държа един в колата винаги като им дойде музата за такива игри.
Май доста скорпиончета,стрелци и козирози има в групата. На мен и за това ми  е още далече Коледа. Андрей навършва 5 след месец,а Алексей след 2 месеца 7 и чак след неговия рд ми става Коледно,макар,че тук вече всичко е залято с коледна украса и за Хелоуин също.

Моите си прибират играчките,но не винаги е доброволно.Ако са с баща им ,няма къде да се стъпи от играчки,ако са само с мен им напомням,че преди да извадят друго първо трябва да си приберат ,това с което не играят вече. Всички събирт,карам ги да си помагат ако много мрънка някой. До това положение смме стигнали с много повтаряне и от моя страна събиране и лишение от несъбраните играчки. Знаят,че аз събера ли ги ,няма да ги видят.

В мазето имаме маса за пинк покнк,дойде си с къщата и мислих да я пробваме зимата като им доскучае,но Лекси настоя да играем и купих хилки и топчета.Учудих се колко е търпелив и старателен и не се отказва като не става всичко първия път. Аз доста съм позабравила,но все пак доста напредна и играхме повече от час. На Андрей му идва висока и не може все още,въпреки,че и той иска. Научили са се да скачат на въже в училище,та и въжета купувах,федербал също въобще позабравени игри от мен,но пък изглежда,че вече са на възраст която им е интересно и им се отдава. Съседчетата също се заинтригуваха и се включиха.

Две в едно съжалявам да прочета за ниския резултат! Прегръщам те и ти желая много сили! На този етап обикновените тестове не могат да покажат какво се случва.Ако е спряло да се развива,такъв тест може още месец да показва положителен.

# 159
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Малката беше през цялото време с гумирано яке и дълъг клин. Само кака й си съблече якето, но през цялото време бяха с дълги ръкави и крачоли. Явно е налазило през врата, нямам друго обяснение. А децата се търкаляха доста по тревата. С ваксините е абсолютна греда - ни им се занимава да изследват лаймската, ни са чували за ваксина, ни слагат ваксина против тетанус. Успокоява ме факта, че миналата година сложихме многовалентна ваксина с компонент тетанус.
За подреждането - напомням, няма как. Иначе не се впечатляват от бъркотията. И двете гледат да се скатават, малката от мързел решава, че точно в този момент ще рисува, а голяма пък ако ги насмета заедно да подреждат, праща все малката да хвърля боклуците им или да носи празни шишета (разбирайте да ходи нагоре-надолу по етажите). И то мънчкото не се усеща и снове като глупаче. Ступи ме довърши с миризмата на детската стая Kissing Heart

Две в едно, надеждата умирала последна! И все така силно ти желая това да е вашето малко чудо!

# 160
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Зест кърлежите падат и от дърветата, не е задължително да е от трева, но пък не всеки кърлеж е нсоител и заразява.
Тетануста няма общо с Лаймската болест и ваксина срещу тетанус не би помогнала за Лаймска болест. Най вероятно не изследват защото не всеки се заразява, при нас едва ли има човек който да не е ухапан от кърлеж, но не всеки се разболява. Ако тръгнат да изследват всички край няма да има. Просто седи за зачервяване около ухапаното място.

Благодаря ви за подкрепата, тежък е пътя на борбата да имаш дете. Ние сме минали през всички етапи и няма нещо, което да не ми е познато или да ме изненада. Това не променя факта, че ми е мъчно  при всеки неуспех. Да имам други деца, но болката от загубата си я има.
Сега съм настроена позитивно за утре поне да стане ясно надявам се. Ще се пребори ли девойката или не, защото съм убедена, че само едно момиче може да е така борбено.



# 161
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Нас досега не са ни полазвали кърлежи, пу-пу, а често сме на зелено, затова и се чудя да не съм пропуснала нещо. ooooh!
Калалили, в Западна Европа климатът е идеален за развъждане на кърлежи- мек и влажен, въдят се прекрасно.

Две в едно, пускай се по течението и ако се случи, случи се Hug. Много нерви изхаби- имаш нужда от емоционална почивка Hug, а може пък и да станат нещата по естествен път.

Подреждането на стаи го правим заедно, защото губят мотивация. Децата прибират, но наполовина. Постоянно се вади нещо ново, баткото е пълен с идеи и едно започва, друго подхваща, което ме изморява. Играят основно във всекидневната, там често е най-големия хаос. Малкият е по-изпълнителен, големият е своенравен и изпитание за моите нерви, докато тръгне да изпълнява команди. От друга страна си спомням как едно време като дете се дразнех, когато започна нещо и се налага вечерта да го прибирам, за да има ред у дома. Липсваше ми стая, тип ателие, да почна нещо и на другия ден да мога да го продължа, без да се налага да го прибирам.
Веднъж-дваж в седмицата гледам да има основно разчистване на играчки, книги и следи от детско творчество.

Тенис на маса играх онзи ден с малкия Б. на двора на едно у-ще до нас Simple Smile. Има желание и амбиция, само повечко търпение му трябва, че е голям кибритлия.
Чудесно е,Калалили, че имате цяла такава маса вкъщи, тъкмо ще се занимават като поотраснат. Като дете моите родители бяха купили мрежичка за тенис на маса, хилки и топчета и падаше голяма игра през  ваканциите, въпреки че масата не беше голяма. Но бяхме по-големи тогава, в тийнейджърска възраст.

Ася, работата в час по план ли е или ти подбираш какви експерименти да правите? Добро е като идея, в у-щето на децата такава група не се предлага.

Къти, много си писала, супер! Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 сеп 2018, 13:26 от Бибит

# 162
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Две в едно, хайде да мине и прегледа, пък поне да се знае на 100%. Позитивност ти пожелавам!

И аз като Бибит, помагам. Но и хващам метлата понякога. При нас работи номера с чувала за боклук. Един път вече съм изхвърляла, децата що рев у ударихе, що молби, и ги извадих от коша - нали бяха в чувал. Та сега знат, че като повиша глас и извадя чувала, съм напълно сериозна. Но пък и ако не ми са на пътеката и не се спъвам, ги оставям. В момента е леко разхвърляно, но хич нямам намерение да ги викам, неделя е, правят всеки каквото иска.
Пинг-понг маса имаме в парка, а там сме всеки ден след у.ще, но никой не играе. Играят си на катерушките или в гората, която е точно до парка.
Плами, и аз не пипам стаята на Луи - два пъти в чесеца само прахосмукачка пускам и сменям чаршави. Не подреждам. Като го хване музата подрежда той. Не мирише зле, но пък и не позволявам да се яде в стаите.
При нас идва първата ваканция от 19.10 и психически се подготвям...
Хубава неделя дами! Отивам да правя блини - не съм правила, но ще опитам, поне е като палачинките.

# 163
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Две в едно, ясно ми е това. Просто знам практиката в България да се поставя ваксина срещу тетанус при близка среща с кърлеж и гледам да се успокоя с това, че има скоро поставяна. За ваксина срещу лаймската болест изобщо не намерих информация от ирландски източник. Пък тетанус май не е характерен за тия ширини и ваксини не поставят. Или поне не извън имунизационния календар.
Ау, днес набутахме случайно един молдовски магазин. 2/3 от нещата бяха български. Леща, ориз, листи за баница, сирене, лютеници, луканки, като малки деца бяхме с мъжа ми Joy

# 164
  • Мнения: 2 472
Две в едно, с теб съм мислено утре, надявам се тази точица да излезе едно борбено детенце! Hug

Зест, браво! Купете си това, което ви харесва. При нас  има един български магазин, който ни е наистина близо, но не пазарим от него. Ходили сме може би 2 пъти. На фона на всички други големи хранителни вериги, там държат ужасно високи цени и са по български нелюбезни и намръщени. Двата пъти, в които сме влизали искахме да си купим вафли Мура и чубрица-  ами нямаше. Има полски магазини, в които е заредено до дупка с български стоки, че даже и бг- козметика има.

В нашият парк не съм чувала да има кърлежи, може би защото пръскат 2-3 пъти през лятото, но извън града има със сигурност, за там дадоха случаи по телевизията на хора, които са се разболели от болестта. Иначе от нашия парк си бера коприва, липа, има на няколко места. Парка ни е дълъг около 15 км.

Общи условия

Активация на акаунт