Деца от всички страни, добре сте дошли-5!

  • 37 270
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 603
Като каза чичко тревичко се сетих, че аз много обичах да садя боб в памук. Много ми беше интересно как расте.

# 661
  • Немция
  • Мнения: 6 988
Ася, няма такава иницатива с лепенки при нас.
Как го преживява ли? Вчера беше външно спокоен, първо поплака малко, като го взех, после сякаш му мина, но вечерта пак почна да ме пита утре дали нямало да отпадне час. Обещах му, че ще питам директорката сутринта. Той по принцип е по-спокойния от двамата- добре, че все пак на него се случи. Ако това беше големият Бибитко на 6 години, сигурно щеше да се паникьоса.

А вчера малкият по време  на междучасието се присетил, че му се пишка адски (типично за него в последния момент да се присети) Mr. Green и решил, че няма да стигне до тоалетната и си намерил скришно място на двора. Само че не си свалил ръкавичките и познайте- ръкавичките вчера бяха подгизнали. ooooh!
Имам подозрението, че избягва да ходи до тоалетната в у-щето- както големият едно време. Те са в приземния етаж, далеч от класните стаи, отделно момченцата постоянно си разказват помежду си, че имало призраци и зомбита там. Crazy И следователно тези, които са с по-развинтена фантазия, не искат да ходят там.
Ася, в началото и Тим не ходеше в уч. тоалетна, мина ли му?

В класа на Големият Бибитко правиха един шнур с помощта на кръгло картонче, много хубаво става, но ми е трудно да ти го обясня с думи, трябва да се направи филмче, за да стане ясно. Не съм сигурна дали не е сложно за 1,2 клас. Иначе може да пунктираш лист с някаква рисунка на него и децата с прежда плюс тъпа кука да минават през дупките. Това се сещам в първия момент, ще помисля.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 11:31 от Бибит

# 662
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася, в началото и Тим не ходеше в уч. тоалетна, мина ли му?



той се заключи и не успя да отвори вратата и затова не ходеше. известно време ходеше на полуотворена врата, сега го преодоля, но незнам как.
само ме информира  Whistling

този шнур съм го предвидила, както и разни гривнички, плетени тип макраме.
ама незнам дали за момчетата ще е интересно. а щом са и по-диви, определено ми трябва нещо интересно.

дойдоха новите СИПове и Дзвер е понеделник до 14.30.
вчера погледнахме заедно обедното меню (кетъринг е). ужас Sick
за 2 седмици напред погледахме - само едно нещо евентуално би  ял: паста с дом. сос  Rolling Eyes. останалите или не ги готвим въобще вкъщи и не бих ги пипнала дори аз, или имаше 2 ястия, които са ок, но той не ги опитва като например chicken curry  или паста с гъби и сметана newsm78

в понеделник ще му сложа в една термосъдинка обед, тя е доста малка, ползвах я като беше бебе, но му казах само да пробваме дали държи топло до 12ч. когато им е обеда.
ако е ок, ще взема по-голяма.

# 663
  • Немция
  • Мнения: 6 988
Добре, че Тим е намерил начин за тоалетната.
Чудя се защо се предлага пиле с къри- екзотично е и е въпрос на вкус, със сигурност много деца не биха го яли. За другите неща в менюто- сигурно предлагат храни, които са съборазени с вкуса на децата. Повечето деца, по моите наблюдения, не са кой знае колко претеннциозни- малкият например би ял почти всичко, както в ДГ. Виж, големият е друга стока.
Щом става да се носи храна от къщи, го правете така.

За ръчния труд- фигури от рода на оригами или шапка, лодка, самолети от хартия. Украса за прозорец от прозрачна хартия. Мартеници Mr. Green- не знам дали става като идея....

# 664
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За другите неща в менюто

незнам, за мен менюто не е балансирано. сладки неща за обед, доста картофи и паста.
погледни сама Whistling
вярно, че моето дете не яде сурови плодове и зеленчуци, ама в ДГ готвачката успяваше да ги скрие тук или там. явно имам твърде високи очаквания пак... ooooh!
ще пробваме да си носи.

# 665
  • Мнения: 2 603
Тук в Италия децата не ядат гъби до 12 годишни.

# 666
  • Мнения: X
Тук в Италия децата не ядат гъби до 12 годишни.
Каква е причината?
Явно навсякъде е различно. На мен ми беше много странно, че тук децата се захранват със скариди и еленско месо от 6-ти месец, но факт е.

# 667
  • Мнения: 2 603
Според тукашните педиатри гъбите са изключително тежки за черния дроб и дори токсични. Не помня точно научното обяснение.

# 668
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Маманорие всичко ще е наред сигурна съм !
Кала браво на твоето дете ! На мама гордостта сигурна съм че си много щастлива, поне аз бих била !
Бибит много неприятно но се случва, не е нужно да се обявиняваш за това. Ти си толкова спокойна и всеотдайна майка !

Ася не знам какво да кажа за менюто, но просто явно такива са нещата там.
Аз обожавам къри и пикантна храна а и тук се сервира в дг и училища и не би ме изненадало мен.

Щях да пиша още не не помня какво Simple Smile

# 669
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
И аз съм виждала в менюто на градината къри, не знам моето дете дали го яде, но тя напоследък е много капризна.

Мама Норге дано всичко е наред.

Кала браво на детето.

Бибит много неприятна ситуация, но вината не е твоя, поне вече има насоки как да действа ако по някакви стечения на обстоятелствата се случи отново.

# 670
  • Мнения: 202
Маманорге, дано всичко е добре с детенце и притесненията да се окажат на празно.
Знам какво е да мислиш, че има някакъв проблем. Моето малко момченце от раждането е с шум в сърцето, оказа се че има дупчица. Миналата пролет ни подготвиха, че може да се наложи операция тъй-като не наддаваше на кг. След проведени изследвания в сърдечна клиника се оказа, че няма да се оперира. Фупчицата не е 1, а 3 малки по 2 мм една до друга. Но за сега няма проблем, не изпитва нукаква трудност, бяга си. Но отиваме редовно на контролен преглед. Та имаше период от 2 3 месеца бях изчела какво ли не по интернет на български и на холандски за сърдечните операции, за да мога да бъда подготвена и информирана. Бяхме под голям стрес и напрежение.
Бибит, много неприятна случка, но поне е един урок и за бибитко какво да прави в такива ситуации. Аз от време на време казвам на моите деца с непознати да не говорят, ако не ме видят да изчакат в училище, докато дойда.
При нас в училище не се готви, а всяко дете си носи сандвич. Никак не ми е приятно, че 4 дена трябда със сандвичи да се хранят, но няма как. Опитвам се през другото време да наваксаме с готвено.
Снощи е валял малко сняг, сега почти няма нищо температурата е -1,но не е студено.
На болничките дечица пожелавам бързо оздравяване.
Интересни идеи ми давате също в къщи с какво да разнообразявам заниманията с децата.

# 671
  • Мнения: 277
Маманорие всичко ще е наред. Важното е ти да си спокойна. Хубаво е да се проверят нещата докрай след като ти самата не си спокойна като майка.

Бибит, разбирам как се чувстваш, но на всеки може да случи. Ако мислиш, че е останало и малко притеснение у малкиа, поговорете пак. Ако трябва отново обясни, че може да потърси помощ в занималнята ако все пак нещо подобно се случи.
Виж това с тоалетната звучи притеснително за мен. Аз лично бих искала да говоря с учителката му. Или бих й писала без да се замислям. Явно има причина, за да стиска до последно. Ако е залисан в играта-добре, но ако сама знае, че причината е в разговорите на приятелите и страх от тоалетната, според мен трябва да направиш контакт с училището.
Аз примерно миналата седмица се притесних много от реакцията на Йоан относно една нещо като шейна за пързаляне. В четвъртък ходиха да се пързалят от училище и баща му купи нова тип шейна, която да вземе със себе си. Той като я видя каза, че ще му се смеят, защото била за момиче. А пък тя си е съвсем неутрална, с един снежен човек. Може би малко децка, но те са все пак 6 годишни. Аз веднага говорих с класната му и учителите в занималнята. Още същия ден бяха говорили по темата, че всички сме различни, никой няма право да се смее на другия и всеки има право да се облича както сам прецени. Вашият случай стоалетната звучи по подобен начин. Трябва в клас да кометнират. Няма ли възможност някой учител да придружава детето до тоалетна?

Ася, виж самите деца от какво се онтересуват. Сега идва Великден, може да получиш вдъхновение на великденска тема. При нас съм забелязала, че момчетата са по-ангажирани от момичетата с плетене, имат и малки станове за ткане на малки възглавнички или нещо подобно. Виж ако искап и линка по-долу. Може да те вдъхнови. Кажи в каква насока и с какви материали разполагаш. Идеи мога да дам, но не знам точно в каква насока.
https://www.pinterest.se/pin/330803535110222109/

# 672
  • Немция
  • Мнения: 6 988
Ступи, права си, ще заговоря учителката за тоалетната. На него по принцип не му се ходи по нужда до обяд, отделно се сеща винаги в последния момент, така е и  у нас, не е само в у-щето. В у-щето е до 11.30, най-много до 12 и 30 и обикновено тогава е зОра. До тоалетна имат право да ходят по двама, но той не го е изисквал досега от някое дете- приятелче. Говорила съм с него на тази тема, в началото на у-щето ги водиха заедно дотам. В ДГ нямаше проблем, но самите тоалетни им бяха под носа, а и уютно направени.
Шейната явно не се е харесала на Йоан и затова е била реакцията, че ще му се смеят. Аз много неща избирам вече със съгласието на големия, който например какво да е не облича. Много е претенциозен във всичко, което за мен е израз на несигурност и слабо самочувствие. И при малкия му брат го има, но в слаба степен.

Плами, доколкото знам, малките дупчици в сърцето често се затварят сами с времето, но се налага контрол, както и ти споменаваш. Много неприятно, сигурно все го мислиш, чети по-малко в Нет-а, това допълнително натоварва, а и не всичко описано там би се отнесло за вашия случай.
Да, на сандвичено меню не сме свикнали, но един сандвич може да бъде и пълноценно съставен плюс плод и зеленчук.

Ася, на мен училищното меню от сайта ми се струва съвсем наред. Сега остава и да го ядат децата, които са записани там Mr. Green. Може като цяло да е супер балансирано, но детето да яде само от част от порцията, да си подбере любимото и останалото да го зареже.

Понякога готвя с къри, но малкият не го харесва, въпреки че не е така капризен. Големият обича да си ръси сухо къри на някои храни, обича сухи и ароматни подправки.
Ние обичаме гъби, готвя сравнително често, малкият много ги обича, но не изяжда кой знае колко. Правя често гъбена чорба- големият обича бульона, малкият всичко. Ако не се прекалява с тях, не мисля, че е проблем. Thinking Чувала съм , че е "тежка" храна, но засега добре ни понася и не сме ограничавали.

# 673
  • Мнения: 2 473
Стана ми интересно за еленското месо и скаридите!

Ася, сетих се за една идея, която нашите правиха скоро. При нас се продават в долар стора едни дървени малки къщички за птички. Може да станат реално, но за малки птиченца, че дупчицата е малка. Но всъщност какво правят децата: оцветяват по свой вкус къщичката с водни бои (ако искат може и да не я оцветяват, просто си остава така натурален дървен цвят) и после слагат лепило на покривчето и на основата и залепват истинска храна за птички. После вече се окачва на дърво и се очакват птички, които да се заселят вътре. Идеята е децата да проявят творчество и обич към животните.

# 674
  • Мнения: 9 912
Като обсъждате менюто, се сетих, че мен след третото секцио ме захраниха с къри и два вида бобови(нахут и леща) плюс черен чай...и дотук с митовете какво може и какво не след секцио и при кърмене 😅

Общи условия

Активация на акаунт