Университети в Германия и други държави с немски език 11

  • 63 732
  • 774
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 18 045
Подписвам се с две ръце и два крака под написаното.Тандемът дете/родител е най- успешната за мен формула в процеса на кандидатстване.Никоя фирма, никой съветник няма да задълбае достатъчно надълбоко, колкото пряко заинтересованите. Пресен пример от вчера за взаимно допълване.Напомня ми девойката, че още в петък мога да преведа парите за ТМС, понеже началната дата е 01.12.И аз се изказвам "вещо", че не съм забравила, понеже вероятността да ти уважат искането за град е сигурно по-голяма при ранно плащане и съответно незапълнени още места.Казвам й,ОК,  пускаме превода, а ти се регистрираш на сайта, виждаш как изглежда формуляра и попълваш града на сестра ти, при която ще отседнеш..И тя, да бе да, прочети си актуализирания списък с местата, той не съвпада с миналогодишния.Аз пак ще спя при сестра ми, ама ще правя изпита в съседния град..Кой не е чел?Simple SmileДа, дребен пропуск е това и не би имал последствия, но има по-сериозни, които с работа и от двете страни се предотвратяват.

ПП, да направя едно уточнение, зада не подведа някого. ЗА ТМС се иска регистрационен код, който детето може да получи от първи декември  нататък. Само с него може да направи превода към немска сметка. Горе съм писала, че в четвъртък /петък ще преведа парите, ама съм пропуснала да напиша, че ще го направя към сметката в Уникредит на сестра й, която ще ги внесе в Шпаркасе и ще превежда после с регистрационния код от немска към немска сметка. Хем ще спестим излищни такси, хем преводът ще е по-бърз.

Последна редакция: вт, 27 ное 2018, 13:57 от пенсионирана русалка

# 241
  • гр.София
  • Мнения: 94
Здравейте!
Тъй като наближават Коледните празници, а и с тях връщането на някои от студентите вкъщи, имате ли представа дали при пътуване със самолет отменят полети...при снеговалеж или други лоши метереологични условия? Днес попаднах на една статия, от БАН информират, че тази зима щяла да е най-студената от 100 години насам и с най-много снеговалежи, които ще ли да започнат от декември. Не че им вярвам, но се замислих относно предстоящото пътуване на синът ми....

# 242
  • Мнения: 943
Здравейте!
Тъй като наближават Коледните празници, а и с тях връщането на някои от студентите вкъщи, имате ли представа дали при пътуване със самолет отменят полети...при снеговалеж или други лоши метереологични условия? Днес попаднах на една статия, от БАН информират, че тази зима щяла да е най-студената от 100 години насам и с най-много снеговалежи, които ще ли да започнат от декември. Не че им вярвам, но се замислих относно предстоящото пътуване на синът ми....

Полети се отменят по всяко време на годината, ако има причина за това. Ако метеорологичните условия са рискови, е по-добре студентът да си остане там, отколкото да се прибира на всяка цена. Авиокомпаниите нямат никакъв интерес да отменят полет просто така. Преди два дни дъщеря ми летя от Дортмунд и сподели, че има ужасна мъгла, но полетът се осъществи без проблем. Снеговалеж също не е причина за отмяна, освен ако не е придружен с други, утежняващи обстоятелства.
Мисля, че рядко някой тук е споделял за проблеми с полети.
Що се отнася за прогнозите на БАН, като че ли имам дежа вю. Миналата зима също трябваше да е най-студената от 100 години,  май.
Направи ми впечатление, че тази година цените по Коледа са по-високи от миналогодишните.

# 243
  • София
  • Мнения: 11 711
Ако метеорологичните условия налагат,то полетът се отменя.Не зная,обаче как стои въпросът с компенсациите на отменените полети.Дано не се налага да научавам! Praynig

# 244
  • София
  • Мнения: 841
Наистина, дано не ни се случва и това.
При прибирането на дъщеря ми октомври месец, й се загуби багажа т. е. тя кацна, но куфара й - не. Полетът й беше от Франкфурт - огромно летище и куфара й се разходи до Шанхай. Слава богу след 2 дни ни го доставиха вкъщи. Та, за нея и нас в момента най-важното е да си види куфара на лентата... Simple Smile. Дано наистина не ни се налага да научаваме и въпроси свързани с отмяна на полети и т. н.

# 245
  • Мнения: 1 355
Ние пък сме оставили децата да се борят сами, подкрепяме ги каквото и да решат . Издържахме ги само първата година, след това сами, не поради липса на средства, а за да се научат да се справят. И са ни благодарни. Каквото сме направили във възпитанието е било докато са били малки, сега е техен ред, ние само се радваме на успехите и плачем заедно ако им е тъжно, решенията сме оставили на тях,даваме съвет само ако ни попитат. И се справят по добре отколкото ние на техните години
Абсолютно съм съгласна с теб, но всички деца не са еднакви. Синът ми завършва магистър и финансово единствено съм го подпомогнала за телефон, лаптоп и нещо друго дребно. От самото начало беше с пълна стипендия + джобни, от втората година започна да работи към Уни-то, ходи по семинари, екскурзийки си прави, пари не е поискал.
Обаче от догодина, живот и здраве, ще имам и студент № 2, там отсега виждам нещата по-различни.

# 246
  • София
  • Мнения: 18 045
Спокойно Simple Smile, нито е първата зима, нито ще е последната, в която децата ви ще си идват точно  в определяните по прогнози за най-студени дни с обилни снеговалежи и силен вятър. Не си навивайте на пръста разни сценарии, ще си дойдат навреме. Иначе и другите неща се случват, куфари се губят понякога, чупят се я колелца, я дръжки при размятането им насам-натам. Важното е, че наближава времето за прибиране Simple Smile

Да пожелая успех на децата в цялата страната от съответните училища, явяващи се утре  на ДСД, дано им се падне хубава тема за писане.

Последна редакция: вт, 27 ное 2018, 21:28 от пенсионирана русалка

# 247
  • София
  • Мнения: 841
Русалчице, успех на девойките и кураж на теб за изпита утре. Simple Smile Стискам палци за хубава тема.

# 248
  • Мнения: 4 936
Наистина, дано не ни се случва и това.
При прибирането на дъщеря ми октомври месец, й се загуби багажа т. е. тя кацна, но куфара й - не. Полетът й беше от Франкфурт - огромно летище и куфара й се разходи до Шанхай. Слава богу след 2 дни ни го доставиха вкъщи. Та, за нея и нас в момента най-важното е да си види куфара на лентата... Simple Smile. Дано наистина не ни се налага да научаваме и въпроси свързани с отмяна на полети и т. н.
self sheck in ли  беше полета?

# 249
  • София
  • Мнения: 841
Наистина, дано не ни се случва и това.
При прибирането на дъщеря ми октомври месец, й се загуби багажа т. е. тя кацна, но куфара й - не. Полетът й беше от Франкфурт - огромно летище и куфара й се разходи до Шанхай. Слава богу след 2 дни ни го доставиха вкъщи. Та, за нея и нас в момента най-важното е да си види куфара на лентата... Simple Smile. Дано наистина не ни се налага да научаваме и въпроси свързани с отмяна на полети и т. н.
self sheck in ли  беше полета?


Не, Злато. Просто тя и една друга жена са се чекирали първи след полета за Шанхай на гишето и на двете багажа им го нямало в България. Но като се сетя ние с мъжа ми как се прибирахме от Франкфурт - тичахме през цялото време, имаше такива опашки, че си мислех, че никога няма да минем и накрая полета ни закъсня 40 минути, защото чакахме 30 пасажера, неуспяли да минат по-бързо през опашките и аз изрично я бях предупредила да е там от по-рано и да се подготви да тича Simple Smile. И то детето изпълнително... Simple Smile било първо на чекиране. Имайки предвид, че летеше с Луизеър, бях отписала куфара, беше ме яд само за сините сиренца, които ми беше купила Simple Smile. Но тя сама е попълвала някакви документи на летището, звъня по някакви телефони, те й се обаждаха и за мое учудване върнаха куфара до Франкфурт и после до България, дори с полет на Луфханза, и сиренцата ми дойдоха, даже нищо им нямаше (дъщеря ми предвидливо ги беше сложила в хладилна чанта на Лидъл Simple Smile). Тя не реагира по никакъв начин, но знам, че й беше много гадно - любимите дънки, гримовете й, подаръци за нас... очила с диоптър и астигматизъм... всичко в куфара. Това й е за урок, сега ще знае кое къде да слага... и ще има едно на ум. Пътуваме с нея по самолети от 2 годишна, ходи ли сме къде ли не... и в Африка, и в Азия... никога досега не ни се е губил багаж..., но никой не е застрахован. Важното е, че куфарът дойде, тя има още един чифт очила Simple Smile (аз наистина не вярвах, че ще й върнат някога куфара и поръчахме нови, защото само с лещи не може), а и тя вече знае, че всичко може да се случи. Изводът от целия ферман е Simple Smile - не се чекирайте първи, пуснете някой преди вас.

# 250
  • Мнения: X
Коя е тази компания Луизеър? Уизеър ли се има предвид? Те вземат такса за чекиране на гише и няма никакъв смисъл от него, защото е много по-лесно с on-line чек-ин (безплатен) и baggage drop-off.
Багаж винаги може да се загуби, дори на къс полет и без да си първи за чекиране. Ако човек пътува много, вероятността се увеличава. Губили са ми на европейски полети, не е приятно, но пристига, досега не съм чула за багаж,който да не е бил доставен.
Отменени полети също е рядко, обикновено ако има лош метеорологични условия, полетите закъсняват, но все пак летят. Европейските летища са оборудвани с апаратура за излитане и кацане в мъгла, дори и софийското, силен снеговалеж може да е причина понякога, силен вятър също, но като цяло, полетите си се изпълняват цяла зима.
Не виждам причина за шашкане още от сега.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Успех на всички, явяващи се на изпита за DSD днес! Flowers Four Leaf Clover

# 252
  • Мнения: 1 073
Успех на всички днес! И ако някой научи темата моля да я каже.

# 253
  • София
  • Мнения: 11 711
Успех днес на бъдещите студенти в Германия и не само! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 254
  • Мнения: 5 353
Успех на децата и от мен, и моето момче се бори днес. Всички да  изкарат С1,  и другата есен да поемат към желаните унита в Германия.

Общи условия

Активация на акаунт