Университети в Германия и други държави с немски език 11

  • 63 673
  • 774
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 29
Здравейте! Меко казано съм бясна. Не на Вас Simple Smile
Искам да попитам някой изпратили вече пакет с документи по ТНТ и ДХЛ? Ако е възможно да споделите от къде и цена за пакет.
Питам защото вчера говорих с националния номер и на двете компании и те ми казаха, че има студентска тарифа, нооо като отидох на място отричат и ми искат по 90-95 лв на пакет. А аз имам 5 пакета с докумети. Моля Ви помагайте! Аз кажи- речи работя за тези пари един месец.
TNT Academy Express се казва офертата на TNT. Аз на Ваше място бих се обадила отново на Обслужване на клиенти и бих казала конкретно в кой град и офис отричат да има такава оферта. Или направо отидете на място в офиса и питайте за Academy Express.
За ДЧЛ обикновено офертите са с по 10-15 лв. отстъпка. Може би ще Ви вземат около 80 лв. на пратка.
Ако нямате финансова възможност, но имате още време до крайния срок, то тогава отидете в Български Пощи. Около 8 лв. излиза, зависи от теглото.
Успех!

# 766
  • Мнения: 592
Някой да има идея за района на HWR Berlin (Alt-Friedrichsfelde 60
10315 Berlin  ) дали e малко опасно? Близко момиче, отказва да кандидатства там, защото приятелки, учещи в Берлин й казали, че там е опасно. Страхува се, че няма да може да ходи спокойно на училище.
Вярно ли е това, имате ли такива наблюдения, или изобщо не е вярно? Или не е като да няма. По-скоро опасно ли е там вечерно време за само момиче, прибиращо се от лекции/библиотека?
Не помня дали миналата или по минала година имаше някакви новини за сбивания из този район на роми. Може и да бъркам.
А и въобще за това училище, ако някой има мнение, ще съм благодарна да сподели.
Здравейте! Районът е доста опасен, намира се в район Lichtenberg. Пълно е със странни субекти, живеят предимно чужденци и много бедни германци. Контингентът там е толкова зле, че най-малкият проблем са Ви българските роми.

Ако можех да избирам, къде да уча/живея в Германия, Берлин определено няма да ми е в топ листата. Ако дъщеря Ви държи да кандидатства в Берлин- Хумболдт и HMKW са местата, другото не си заслужава.
Като цяло за право или икономика Ви съветвам да изберете университет, а не Hochschule.
Успех!
Дъщеря ми живее и учи в Берлин , работила е през нощта в една фирма ,която организираше събития. Да пази господ, но досега не е имала проблем и винаги се е прибирала с градски транспорт. В петък и събота работи цяла нощ. Но дъщеря ми учи в Хумболт и то математика, а самите сгради са нови в нов квартал /не мога да кажа къде/ не е в сградата в центъра .

# 767
  • Мнения: 5 346
Днес в посолството в 8.30 - двама човека.
Оставих  5 копия. Те са безплатни за годината на завършване. Кореспонденция не се изисква.
Всички листове, включително и една празна страница с печат "празна страница" в поредността, в която са ги защипах с телбод. Жената на гишето ги защипа още веднъж с телбод и ми даде номер, с който утре до 9.00 трябва да си взема документите.

Празната страница за какво се ползва?
Относно DHL - вчера говорих, имат пакет уни нещо си.  Индивидуална е цената, зависи до къде и колко тежи плика.

# 768
  • Мнения: 550
Аз изпратих във вторник документи с ДХЛ , но само един набор документи с тежина под 0,5 кг. София - Берлин (уни-ассист) с цена 85 лв.

# 769
  • Мнения: 207
Празната страница е  втората старница от едностранно снимана диплома. Там нотариусът е сложил печат "празна страница". И аз съответно съм направила копие и на този лист.

# 770
  • Мнения: 5 346
Благодаря ти за отговора. Извини ме за отнетото време , въпросът ми беше определено тъп.
Искам да попитам, към Униасист кой адрес цитирате - ако е към пощенска кутия , куриерът ще се съгласи ли да го вземе, при условие че там няка кой да му подпише получаването на пратката?  Колебая се да цитирам другия им адрес точно по тази причина.

# 771
  • Мнения: 550
G.D.    Адресът на който ние изпратихме е този :
UNI-ASSIST E.V.
Geneststrasse 5
10829 BERLIN
GERMANY

Но при нас само като споменахме УНИ-АСИСТ -ДХЛ го имат в тяхната база данни и
веднага го откриха. Така че не се притеснявай за това.

# 772
  • Мнения: 5 346
Благодаря , и аз този адрес разпечатах, исках да съм сигурна. Ако не ни мине котка път, утре пращаме.

# 773
  • Мнения: 207
И ние  на същия адрес.
Тъпи въпроси за кандидатстването няма-всичко трябва да се изясни.Simple Smile

# 774

Общи условия

Активация на акаунт