Знаете ли какво установих

  • 28 381
  • 418
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 25 892
Колко лесно било Сийке - главата у песъка и проблемите изчезват, не говориш за тях - няма ги. Тука хората са така - не се оплакват от половинката си, държат се като влюбени и отстрани изглежда, че проблеми няма. Да ама изведнъж се разведат - явно е имало все пак и това, че са се правили, ще няма по никакъв начин не е спасило връзката им.  Не съм аз такъв типаж за добро или лошо.  Но както виждаш си нося кръста и поетата отговорност и не принуждавам децата ми да плащат за мои грешки.

И като си проснеш нааканите гащи насред площада, това по какъв начин ти решава проблема? Освен изпускането на парата. И гадното задоволство, че си въвлякла в проблемите си и други хора – да ти ги решават, пък и да се почувстваш по-важна. Най-вече важна, защото съвети не искаш. Ти си знаеш най-добре и никой акъл не може да ти дава.
И на мен ми дожаля за мъжа ти и за децата ви...

# 361
  • Мнения: X
Сори, Скрек, ама аз съм сигурно най-избухивият и чепат човек на планетата. Паля не от четвърт, а от шестнайсетинка, крескало и врескало съм, ама даже и аз се научих малко да си сдържам проклетията и да помисля и за ближните преди да се разврещя както аз си знам. Не можела да се научи. Айде де.Като помисли малко как се чувстват хората, които обича, човек се научава да не е толкова безобразно първосигнален.

# 362
  • Мнения: 10 999
Така като те чета: мисля, че нямаш никакви проблеми.По характер приличаш на майка ми. Аз с такива хора като теб не мога да живея. Предпочитам, мир, лицемерие, забавления от всякакъв характер, тиимбилдинги с колегите, свалки с чужди мъже, но да крещя и врещя за всякакви глупости или на мен да ми се крещи за битовизми - АБСУРД. Добре, че мъжа ми не е като теб. Направо ще съм жива загинала.

# 363
  • София
  • Мнения: 39 118
Аз съм се оплаквала, че моя мъж е такъв избухлив. Но пак не е с мисленето на Скрек. Не се дразни постоянно от мен, примерно. Прихваща го на моменти и после го пуска. Накрая се оказва, че повода може да са манджите, а причината е проблеми в работата му. Така че си е пак в неговата глава!

# 364
  • Мнения: 3 025
Липсата на мъж вечер като си лягаш е причина за всичко това недоволство, скандали и всичко. Или поправете това нещо с мъжа ти или си намери друг, за да си задоволена и спокойна. Незнам мъжа ти как издържа постоянно на забележки и изтъкване на кусури. Като толкова ти е черен, намери си по-кадърен, който да не слуша майка си толкова. Щом не променяш нещата, няма какво да се оплакваш. Или ги променяш или ги приемаш.

# 365
  • Мнения: X
Ами какво им има на чепатите характери?
Аз ги предпочитам пред нерешителните мъже, които трябва да чуят мнението на цялата рода или половиният квартал. И никога няма да направят каквото трябва да направят, а каквото им казват хората.
ММ не ме слуша, но има изключително силен разум и знае какво да прави. Но си е инат да. 
Но това са страхотните мъже. Така де по мое мнение Simple SmileBlush

# 366
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... рано или късно осъзнаваме, че сме безсилни да променим нито себе си нито ближния и се стига до развод. Затова е важно като се жени човек добре да прецени и да си даде сметка дали може да остане в тоя брак...
Ближния не можем, но себе си можем. Можем да направим всичко, което поискаме. Но ти не искаш да се променяш. Искаш другите да се променят, защото не ги харесваш такива. Ето това не може.
Достатъчно е да осъзнаеш защо те провокира една или друга ситуация. И да не бързаш да реагираш- първо се успокояваш, после размисляш и тогава- реакция. Необходим ти е самоконтрол и ако не можеш сама да го постигнеш- потърси психотерапевт както вече ти писах, вместо да пращаш мъжа ти.
Аз лично се промених след един-единствен сеанс с психотерапевт. Оттогава съм спокойна и невъзмутима във всяка ситуация и никой и нищо не може да ме ядоса. Но осъзнах, че проблема с нервите си е изцяло в мен и е под мой контрол.
Няма как човек да прецени дали може да остане в тоя брак цял живот, хората се променят- физически, емоционално, духовно (последното е пълна трансформация на личността).

За секс не става дума. Хората се фокусират прекалено много върху секса, без да си дават сметка, че това поражда емоционална незадоволеност.

# 367
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Стига с тоя секс. Мозъците ви промиха вече тия американски сапунки.
Не е задължително човекът да е чепат, за да е прекрасно решителен, напротив. Има кибритлии, които нищо не решават, за да могат после с пълен глас да критикуват чуждите инициативи.

# 368
  • Мнения: 986
Skrekkelig не е в Норвегия!!! Ако е подавала сигнал при социалните (както твърди тя) щеше да има резултат! Мен привикаха само защото  давам сладкиши когато пожелае.....

# 369
  • Paris, France
  • Мнения: 14 425
Липсата на мъж вечер като си лягаш е причина за всичко това недоволство, скандали и всичко. Или поправете това нещо с мъжа ти или си намери друг, за да си задоволена и спокойна. Незнам мъжа ти как издържа постоянно на забележки и изтъкване на кусури. Като толкова ти е черен, намери си по-кадърен, който да не слуша майка си толкова. Щом не променяш нещата, няма какво да се оплакваш. Или ги променяш или ги приемаш.

Липсата на мъж не е проблем. Има вибратори. Не всеки мъж може да докара дадена жена до оргазъм. Аз лично, за единия оргазъм само няма да си наруша спокойствието да излизам, да ходя у някого, да се нацапано, къпя след това, обличам. Мани! С две деца само друг мъж и е кусура.

Анонимен, тя писа, че е в Скандинавия а не, че е в Норвегия. Ама и в Норвегия да беше, пак има изход от Барневернета.

# 370
  • Мнения: 986
И какъв е изхода???? Живяла ли си при тези идиоти???? Знаеш ли изобщо за какво става дума......

# 371
  • Мнения: 3 865
Не съм подавала сигнал на социалните, да не съм луда сама да ги викам. Една друга беше подала и така ми се натресоха.
За характера ми - понеже се познавам най-добре, мога да кажа, че съм много мек и склонен на компромиси човек, който за лош късмет е попаднал сред нагли дразнители. Всъщност изобщо не си го изкарвам на момента. Обикновено си давам доста време да анализирам ситуацията преди да повдигна темата. В никакъв случай не се определям като скандалджийка - напротив - за този интензитет на дразнене, на който съм подложена съм прекалено търпелива. Решила съм, че това ми е проблема - прекалено търпя и ми се качват на главата. Ама ако се отпусна да реагирам както на момента ми идва ез много  да го мисля  анализирам и видят че проявявам характер почват повече да се съобразяват - иначе си мислят Тази глупавата ще търпи до безкрайност.
И не знам що темата пак се изроди за мен  - беше че мъж не трябва да се обича, а да се използва и продължавам да поддържам тази позиция и да се уча да следвам собствените си препоръки Simple Smile)))

# 372
  • Paris, France
  • Мнения: 14 425
И какъв е изхода???? Живяла ли си при тези идиоти???? Знаеш ли изобщо за какво става дума......

Летището или с кола през Швеция. Не съм живяла при тези идиоти и нямам намерение. Северният климат ме депресира а северните мъже направо отблъскват. Зная за какво става дума, да.

# 373
  • Мнения: X
Няма да давам примери как им го застрашава, защото пак ще се хванете за думата и ще го обърнете на майтап. Застрашава го до такава степен, че на него не може да се разчита да се грижи за тях. Едно е да не даваш шанс на бащата да ги гледа, друго е да му даваш и свеки път да се дъни. И на социалните съм казала какво прави ама те не разбират кво им говоря или пък им се струва невероятно и решават че преувеличавам. При всички положения нямам намерение повече да намесвам социалните, защото те само си търсят повод да конфискуват деца - едва се отървах от тях, стига ми толко. Господ ще ми помага както винаги

Според мен наистина преувеличаваш щом и социалните не са разбрали какво точно те тревожи а това работят всеки ден.

# 374
  • Paris, France
  • Мнения: 14 425
Монтесума, на социалните не им се занимава с местен човек в добро социално положение. Има хора, които западните социални служби не закачат, дори децата им да крадат, да имат странно поведение и признаци на неглект. Има и доста убити деца, като Питър, който лежал със счупен гръбначен стълб цяла седмица в креватчето си и умирал от болки от побой, но социалните в Англия не забелязали. А уж следели майката. Стават и грешки.

Общи условия

Активация на акаунт