Столче В колата - за и против

  • 9 357
  • 150
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 686
И големия ми син се вози без столче, но ползва коланът на колата. Столчетата за големи деца може би са сигурни, но не виждам какъв е проблемът да е без столче, или седалка, щом е с колан  newsm78.

Отделен е въпросът, че лично за мен това приспособление "седалка", ми се струва излишно и невършещо никаква работа, освен да повдигне малко детето.

От колко годишни децата могат да се возят отпред?

# 91
  • Мнения: 2 863
Искам да ви попитам какво столче да изберем, за да се поставя в средата на задната седалка?
Имаме две деца( едното вече е на 12 и се вози с колан) другото( на 2г) досега не сме го возили много понеже не обичаше да стои затворена и искаше да излиза, но сега ще се налага повече да пътуваме и искаме да й вземе столче. Гледах в интернет, а  и в  старите теми, но разбирам, че почти всички столчета се захващат с коланите и тогава не ми е ясно как нашето столче ще се отзове в средата на задната седалка??? Защото искам да мога да пътувам и с двете деца и не искам аз или голямото дете да стоим отпред.
Ще съм много благодарна, ако някой ме посъветва, понеже покупката е съвсем предстояща и належаща:))

# 92
  • Мнения: 275
Искам да ви попитам какво столче да изберем, за да се поставя в средата на задната седалка?
Имаме две деца( едното вече е на 12 и се вози с колан) другото( на 2г) досега не сме го возили много понеже не обичаше да стои затворена и искаше да излиза, но сега ще се налага повече да пътуваме и искаме да й вземе столче. Гледах в интернет, а  и в  старите теми, но разбирам, че почти всички столчета се захващат с коланите и тогава не ми е ясно как нашето столче ще се отзове в средата на задната седалка??? Защото искам да мога да пътувам и с двете деца и не искам аз или голямото дете да стоим отпред.
Ще съм много благодарна, ако някой ме посъветва, понеже покупката е съвсем предстояща и належаща:))

Няма такова столче. Това място, за което говориш е най-опасното по време на движение  #Cussing out Най-добре ти се вози между двете деца отзад.

Откакто дъщеря ми сяда, използваме седалка за деца. Не съжалявам за тази попупка!  Naughty Това е най-безопасно за нея - нищо не се знае когато човек е на път. Спи си без проблем в нея (тя се накланя леко - въпреки, че е от най-евтините) и  дори и да мрънка и да е кисела, уча я , че мястото й е там (никога не я вземам)

# 93
  • Мнения: 46 558
... Много ми е интересно какво ще е това столче за дете 20 кила  Rolling Eyes ...

Нашето с облегалка е до 25 кг.



После ще махнем облегалката и става до 36 кг.


От страни има едни издатини, на които си слага главата и спи като къпана  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 001
Много ми е интересно какво ще е това столче за дете 20 кила  Rolling Eyes И как аджеба ще го накараш да седи вътре?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27610.msg534813#msg534813, типа седалка, но нашето е с облегалка и подлакътници. Александра е около 25kg.

# 95
  • Мнения: 1 001
Отделен е въпросът, че лично за мен това приспособление "седалка", ми се струва излишно и невършещо никаква работа, освен да повдигне малко детето.

Когато го повдигне, колана минава през гърдите, а не през гушката>

# 96
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Много ми е интересно какво ще е това столче за дете 20 кила  Rolling Eyes И как аджеба ще го накараш да седи вътре?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27610.msg534813#msg534813, типа седалка, но нашето е с облегалка и подлакътници. Александра е около 25kg.

Добре де, за какво ни е? Нали обясних, че детето кротко си седи отзад, вързано с колан!

# 97
  • София
  • Мнения: 3 686
Отделен е въпросът, че лично за мен това приспособление "седалка", ми се струва излишно и невършещо никаква работа, освен да повдигне малко детето.

Когато го повдигне, колана минава през гърдите, а не през гушката>

Ясно. Обаче нашите се регулират, и нямаме такъв проблем  Peace

# 98
  • Мнения: 46 558
Добре де, за какво ни е? Нали обясних, че детето кротко си седи отзад, вързано с колан!

Детето ти е голямо и става за колан  Peace

# 99
  • Мнения: 2 863

Няма такова столче. Това място, за което говориш е най-опасното по време на движение  #Cussing out Най-добре ти се вози между двете деца отзад.
 
В една от старите теми, за жалост не мога да намеря линка, беше написано точно обратното, бяха цяла серия преведени материали за безопасността на децата.
За първи път чувм, че това  е най-опасното място, така при евентуален страничен удар, детето е в по-безопасна позиция, ако се вози  в столче, в средата на задната седалка??? Именно след като го прочетох вчера се замислих, как точно ще пътуваме занапред, като ще се возим 4-ма...

# 100
  • Мнения: 46 558
Искам да ви попитам какво столче да изберем, за да се поставя в средата на задната седалка?
Имаме две деца( едното вече е на 12 и се вози с колан) другото( на 2г) досега не сме го возили много понеже не обичаше да стои затворена и искаше да излиза, но сега ще се налага повече да пътуваме и искаме да й вземе столче. Гледах в интернет, а  и в  старите теми, но разбирам, че почти всички столчета се захващат с коланите и тогава не ми е ясно как нашето столче ще се отзове в средата на задната седалка??? Защото искам да мога да пътувам и с двете деца и не искам аз или голямото дете да стоим отпред.
Ще съм много благодарна, ако някой ме посъветва, понеже покупката е съвсем предстояща и належаща:))


Ние имаме отзад 3 колана, но средния е само за през кръста, не съм се замисляла, но може би ще стане със столче, което държи детето със свои колани, а този на колата е замо за закрепване, нещо от този тип:

Ако нямате такъв колан, може да ви монтират  Peace

# 101
  • Мнения: 1 001
...столче ... да се поставя в средата на задната седалка...

Първото столче (1999 г.) на Александра беше такова. Българско, но не мисля, че вече има такива (може би защото мястото отзад по средата е най-опасно (виж отговора на benip)). При нас двете деца са В СТОЛЧЕТА отзад, а мама или аз (ако се налага) се возим междутях.

# 102
  • Мнения: 2 863
Обянете ми моля защо мястото отзад по средата да е най-опасно? винаги съм мислила, че най-опасно е мястото до шофьора??? И понеже досега не ми се е налагало да возя дъщеря си на повече от 5 минути разтояние, нямам изобщо претенции да разбирам, само се опитвам да си избера столче  и да му намеря място в колата. Колата има само два колана отзад...

# 103
  • Мнения: 1 001
Много ми е интересно какво ще е това столче за дете 20 кила  Rolling Eyes И как аджеба ще го накараш да седи вътре?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27610.msg534813#msg534813, типа седалка, но нашето е с облегалка и подлакътници. Александра е около 25kg.

Добре де, за какво ни е? Нали обясних, че детето кротко си седи отзад, вързано с колан!
Е, добре, предавм се! Ако височината на колана се регулира, ако на облегалката зад детето има допълнителна такава и за глава (срвщу камшичен удар), ако детето ти е достатъчно високо за да гледа през прозореца, ако ... така си решил ...
На Александра довода е, че краката й при столче на стигат до пода, но затова пък когато спи в колата, главата й се подпира на страниците на столчето (тези при главата) и не си я удря в стъклото. Изобщо, както вече не веднъж съм писал, всичко си е въпрос на личен избор. Бог дава, но в кошара не вкарва. За да има такива столчета, може би има полза от тях, а не са само за печалба на производителите?!? Може би в Германия и САЩ не са корумпирани, разбрали са ползато от такива столчета и затова са ги направили задължителни?!? Кой знае... Аз предпочитам да се рискувам и да ПОЛЗВАМ СТОЛЧЕ.

# 104
  • София
  • Мнения: 7 242
Jaly1 , не ми се вярва по средата да е най-опасно.
Най-безопасно е отзад в дясно /т.е. не зад шофьора, а зад съседа му/, така че го курдисай там.

Общи условия

Активация на акаунт