Малко трудна тема.... за болестта рак - тема 3

  • 82 878
  • 774
  •   1
Отговори
# 375
  • UK
  • Мнения: 2 838
Майка ми има рак на костите, лекува се в онкодиспансера в Младост 1. По спешност обаче я оперираха в Софиямед, предложиха ни ако иска да се запише в тяхната онкология и там да продължи хинио/лъчетерапия.
Имате ли впечатления от болницата?

# 376
  • Мнения: 5 006
От какво я оперираха?На какво и правиха лъчетерапия?

# 377
  • UK
  • Мнения: 2 838
До сега и правиха лъче и химио в диспансер, на костите има метсатази. Преди 15 дена обаче рязко се влоши психически и отслабна за часове, по спешност я приеха в Софиямед и и отстраниха метастаза от мозъка. Та там ми казаха, че ако искам може да продължим лечението в диспансера или да се прехвърлим в Софиямед.
И се чудех ако някой може да изкаже мнение за болницата.

# 378
  • Мнения: 10 612
Не мога да кажа нищо за онкологията в София мед, но ако сте доволни от Онкодиспансера защо не останете там? Д-р Мангалджиев е един от най-добрите и най-вече човечни лекари.
В работата си имам досег с други отделения на Софиямед и те, и Сити клиник държат първенство по кожодерство на пациентите.

# 379
  • UK
  • Мнения: 2 838
Интересно колко различни могат да бъдат вижданията на човек.
Аз лично съм срещала доктор Мангалджиев два пъти и останах с много лошо мнение за него. Претупва на бързо, не обяснява на пациента.
Но пък майка ми си го харесва доста.
В Софиямед и аз забелязах това гадно кожудерство и пробутване на свои хора лаборатории и консумативи. Но от хирурга и отношението на персонала аз съм много доволна.

Друго искам да питам, занесох в лаборатория блокчета с хистология за второ мнение, сега ми се обадиха ако може да им пратя епикризата. Защо им е тази епикриза?

# 380
  • Мнения: 5 006
Нищо няма да им даваш,да казват те какво виждат.

# 381
  • UK
  • Мнения: 2 838
И аз така помислих.

# 382
  • Мнения: 5 006
Като им дадеш епикризата ще прочетат какво пише там и те ще ти кажат същото,даже и да виждат друго.Не си противоречат-гарван на гарван око не вади.

# 383
  • UK
  • Мнения: 2 838
Те току що ми казаха, че имали някакви съмнения и не може ли да решат, за това искали  експертиза, аз съм платила 340 лв, за това което беше написал доктора, че иска. Сега ми казаха да подготвя още 120лв за да разшират изследването.
Не ми изглежда много нормално нали?
 
Току що се прибрахме след 20 дена престой в болницата, майка ми в момента в с акъла на 3 годишната ми дъщеря, те ме занимават с глупости.

# 384
  • Мнения: 5 006
340 лева са много пари,за колко блокчета става дума?На ме в държавна болница за ревизия на 16 или 18 блокчета и стъкла не помня точно, ми взеха около 30лева миналата година.Само,че платих на ръка на патолога,без касова бележка,но ми издаде документ с подпис и печат.Изумяват ме цените в София в частните болници.

# 385
  • UK
  • Мнения: 2 838
Да изследват HER2, ER и PR.
Да определят дали идва от някъде тази метастаза в мозъка или нов, отделен рак. В лабораторията която е на входа на Онкодиспансера.
Работата е там, че аз никога не съм имала вземане даване с българската здравна система и явно много съм се доверил на лекарите.

# 386
  • Мнения: 10 612
HER- овете са скъпи. Скоро гледах цени заради моя позната. Има фармацевтични фирми, които поемат тези изследвания - не знам защо не са ви предложили от София мед такъв вариант. Ако майка Ви е с рак на гърдата (при него знам, че се изследват Her) и се е стигнало до метастази в главата, определено трябва да говорите както с лекуващия до сега лекар, както и да вземете второ мнение за бъдещо лечение.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 20:52 от zigizagi

# 387
  • Мнения: 1 908
Здравейте, свекърва ми е оперирана от рак на дебелото с метастази в черния дроб, сега е на химиотерапии, но поддържа температура, нормално ли е това? Доктора казал, че е от черния дроб

# 388
  • Мнения: 1
Привет този сайт изглежда е само за жени но все това излиза в гугъл като мнения,а при мен се случи нещо необяснимо.На моята майка и откриха рак на белия дроб (недребноклетъчен карцином)4 фаза със метастази в черния дроб,бъбреците и костите някъде по гръбнака.Диагнозата и я поставиха точно преди месец.Бяха направени всички изследвания и остана да чакаме молекулярните изследвания и имахме час на 8.10.2019 за да започнат с лечението.Но почина преди 2 дни на 25.09 и то без никаква болка.Тя беше мобилна,можеше да ходи но не можеше да се храни.Във корема и се събираше вода и краката и бяха оттекли но нищо не я болеше.Жена ми излиза в 18.00 същия ден и след час се връща и майка ми е била починала както си е лежала все едно спи.Лекарите дойдоха и записаха че е починала от болеста но до сега във всички прочетени статии за рака  хората пишат че болните в тази фаза умират в страшни мъки а моята майка просто е заспала.Искам само да добавя че се намирам в Германия където медицината е на високо ниво но когато има такава болест(напреднала)шанс няма за болния.Химиотерапията единствено отслабва имунната система на тялото и го прави много по безсилно.Ако майка ми беше издържала до 8.10 нямаше да и прилагат химиотерапия а със нови методи като радиоемболиа и таргетно лечение.Но лекарите казват че за напълно излекуване шанс няма,просто увеличават дните на живот...😢😢😢

# 389
  • София
  • Мнения: 3 263
Привет този сайт изглежда е само за жени но все това излиза в гугъл като мнения,а при мен се случи нещо необяснимо.На моята майка и откриха рак на белия дроб (недребноклетъчен карцином)4 фаза със метастази в черния дроб,бъбреците и костите някъде по гръбнака.Диагнозата и я поставиха точно преди месец.Бяха направени всички изследвания и остана да чакаме молекулярните изследвания и имахме час на 8.10.2019 за да започнат с лечението.Но почина преди 2 дни на 25.09 и то без никаква болка.Тя беше мобилна,можеше да ходи но не можеше да се храни.Във корема и се събираше вода и краката и бяха оттекли но нищо не я болеше.Жена ми излиза в 18.00 същия ден и след час се връща и майка ми е била починала както си е лежала все едно спи.Лекарите дойдоха и записаха че е починала от болеста но до сега във всички прочетени статии за рака  хората пишат че болните в тази фаза умират в страшни мъки а моята майка просто е заспала.Искам само да добавя че се намирам в Германия където медицината е на високо ниво но когато има такава болест(напреднала)шанс няма за болния.Химиотерапията единствено отслабва имунната система на тялото и го прави много по безсилно.Ако майка ми беше издържала до 8.10 нямаше да и прилагат химиотерапия а със нови методи като радиоемболиа и таргетно лечение.Но лекарите казват че за напълно излекуване шанс няма,просто увеличават дните на живот...😢😢😢
Съболезнования! За съжаление понякога с някои видове рак се случва така. Прочетете например биографията на Виктор Пасков....

Общи условия

Активация на акаунт